Forum PCLab.pl: Jaki bank w Polsce polecacie? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki bank w Polsce polecacie? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Sierpień 2019 - 21:57

Zobacz postiziDeV, o 17 Sierpień 2019 - 22:28, napisał(a):

Płaci się za karte jeśli nie robisz przelewów itd na jakąś tam kwotę miesięcznie czy tam ilosc platnosci. Ale poza tym chyba free.

Tak samo jak w Mbank a w Nest jest za free więc polecam oba banki ;)

Ten post był edytowany przez Killer85 dnia: 17 Sierpień 2019 - 21:57

#22 Użytkownik jest niedostępny   EdiSk8 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:36

Zobacz postadask0, o 17 Sierpień 2019 - 22:16, napisał(a):

wplacic to mozna szybko w kazdym banku, ba nawet we wplatomacie, sprobuj tylko wyplacic wieksza gotowke, a wtedy zobaczysz :E

Aktualnie jestem w Alior Bank, jeśli przykładowo miałbym na koncie ok 60k oszczędności to podchodząc do banku mógłby być problem z wypłaceniem takiej sumy jednorazowo? albo jeśli chciałbym zamknąć konto w ich banku i przelać całą sumę na konto innego banku?

#23 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:44

Zobacz postEdiSk8, o 20 Sierpień 2019 - 13:36, napisał(a):

Aktualnie jestem w Alior Bank, jeśli przykładowo miałbym na koncie ok 60k oszczędności to podchodząc do banku mógłby być problem z wypłaceniem takiej sumy jednorazowo? albo jeśli chciałbym zamknąć konto w ich banku i przelać całą sumę na konto innego banku?

Z przelewem to chyba nigdzie nie ma problemu.
Zwykle banki mają zapisy, że jeśli chcesz podjąć większą ilość gotówki to należy to zgłosić z jakimś wyprzedzeniem i tyle.

Jeśli chodzi o bank to Nest jest taką imo najlepszą opcją dla studentów i innych co nie mają wpływów. Większość banków ma też konta premium gdzie przy odpowiednich wpływach lub saldzie też wszystko jest za darmo i lepsza obsługa.
Ja z tytułu kredytu dostałem w pakiecie np. Konto Aurum w PKO i sobie chwalę. Wcześniej miałem konta w DB i Santanderze i też działały dobrze. Tak to mam też konto w Mbanku.

Odradzam Citi Bank po ich akcjach z Revolutem i łakomieniu się na kilkadziesiąt zł prowizji dzięki niepowiadamianiu o zmianach w regulaminie.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 

• Gardzonka w ludzkość
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 14:02

Z punktu widzenia przyszłego kredytowania i innego typu produktów to najbardziej dziadowskie banki to Getin, Nest i Alior

#25 Użytkownik jest niedostępny   Lance8 

• All Lies Lead To The Truth
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 14:58

Zobacz postEdiSk8, o 20 Sierpień 2019 - 14:36, napisał(a):

Przy wypłacie gotówki banki mają swoje limity, najczęściej około 20 tys zł dla mniejszego oddziału danego banku. Czyli jak chcesz wybrać więcej to w tym danym oddziale, w którym chcesz to zrobić musisz im to zgłosić dzień wcześniej. W głównym oddziale te kwoty są większe - 40-50 tys od ręki.
Przelewów to nie dotyczy. Chyba, że sam sobie ustawisz limit dla siebie.

#26 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 08:19

Główne konto mam w PKO BP od wielu lat. Miałem konta w różnych bankach i zraziłem się do różnych dziwnych sztuczek, na które nie mam ani czasu ani głowy.
Konto Aurum, bardzo atrakcyjne warunki kredytu dostałem (o dziwo w tym banku wyszedł mnie najtaniej), wszystko za 0zł (wypłaty, bliki, sms autoryzacyjne, wyciągi na żądanie). Dodatkowo przewalutowanie za 0 itp itd.
Jedyny wymóg to comiesięczny wpływ na konto ale sam już dokładnie nie pamiętam ile on ma wynosić.
A do oszczędzania mam różne lokaty w różnych bankach, zależy gdzie lepsze promo dadzą :)

Ten post był edytowany przez Trepcia dnia: 21 Sierpień 2019 - 08:21

#27 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 18:24

To Aurum mają moi rodzice, którzy mają w tym banku konta od kilkudziesięciu lat. Trzeba mieć wpływ min. 9 tys. żeby mieć darmowe prowadzenie. Ojciec przeszedł ostatnio na emeryturę i nie będzie spełniał tego warunku ale można to łatwo obejść, wystarczy stałe zlecenie z innego konta, liczy się suma wpływów miesięcznie. Opłata jest spora - 40 zł. To już za telefon komórkowy się płaci 20-30 zł.

#28 Użytkownik jest niedostępny   awokado 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:27

mam konto w pko sa, jest ok

#29 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• Master of left leg shoot
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 22:49

Zobacz postTrepcia, o 21 Sierpień 2019 - 09:19, napisał(a):

bardzo atrakcyjne warunki kredytu dostałem (o dziwo w tym banku wyszedł mnie najtaniej),

Mają teraz taki kredyt gdzie RSSO wynosi 7%. Chyba obecnie nikt nie ma taniej - wada jest taka, że to sa dosyć małe kredyty bo na 12 miesięcy.

Ja mam konto w Aliorze, największym dla mnie problemem to jest załatwić coś w pobliskiej placówce ponieważ jak się okazuje jest to "oddział partnerski", który może udzielić Ci kredytu i otworzyć konto ale innych rzeczy nie potrafi albo po prostu nie może. Dla mnie najważniejsze, jest to że wypłacam w dowolnym bankomacie za 0zł (oczywiście muszą być odpowiednie wpływy albo transakcje) oraz to że bank jest powiązany z allegro i tam są raty 0% więc mam podgląd z poziomu konta.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 

• Gardzonka w ludzkość
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 10:41

Zobacz postSad_MadMan, o 25 Sierpień 2019 - 23:49, napisał(a):

Mają teraz taki kredyt gdzie RSSO wynosi 7%. Chyba obecnie nikt nie ma taniej - wada jest taka, że to sa dosyć małe kredyty bo na 12 miesięcy.

Ja mam konto w Aliorze, największym dla mnie problemem to jest załatwić coś w pobliskiej placówce ponieważ jak się okazuje jest to "oddział partnerski", który może udzielić Ci kredytu i otworzyć konto ale innych rzeczy nie potrafi albo po prostu nie może. Dla mnie najważniejsze, jest to że wypłacam w dowolnym bankomacie za 0zł (oczywiście muszą być odpowiednie wpływy albo transakcje) oraz to że bank jest powiązany z allegro i tam są raty 0% więc mam podgląd z poziomu konta.

Przy większych kredytach w wielu bankach można negocjować. Zalezy też czy jesteś poszukiwanym przez dany bank profilem. Są też oferty dla konkretnych grup zawodowych jak ma to miejsce np w b.pocztowym.

#31 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 22:13

Zobacz postLance8, o 17 Sierpień 2019 - 22:08, napisał(a):

PKO BP? Ja nie wiem w jakich czasach wy żyjecie, albo skąd macie takie informacje. W tym banku już od dawna jest, że tak powiem taryfa: "konto za zero" i za NIC się nie płaci jeśli używasz płatności bezgotówkowej. Mam ją od 10 lat, więc widzę. A w tym banku trzymam kasę od komunii, czyli już ponad 30 lat.
Więc jak znowu ktoś napisze, że w pko się płaci za coś, to ma jakąś przedwojenną taryfę i nie chce mu się sprawdzić, że nie musi.

Ale on napisał Pekao, a nie PKO. W Pekao owszem są płatne SMS-y autoryzacyjne. Jeszcze przez niecały miesiąc bezpłatnie można korzystać z kart kodów jednorazowych, ale je wycofują, bo nie spełniają one nowych przepisów unijnych. Potem jedyną opcją bezpłatnego logowania się na konto będzie potwierdzenie przez aplikację mobilną.

Pekao to w ogóle staroświecki bank. Interfejs webowy odkąd pamiętam (kilkanaście lat) ani razu się nie zmienił :) Poza logo i kolorkami, jak zostali przejęci przez Włochów. Co innego w PKO.

Ludzie jeszcze nie ogarniają, że PKO i Pekao to dwa różne banki, czy jak? :)

Ten post był edytowany przez Kpc21 dnia: 26 Sierpień 2019 - 22:13

#32 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 22:19

Zobacz postKpc21, o 26 Sierpień 2019 - 23:13, napisał(a):

Ludzie jeszcze nie ogarniają, że PKO i Pekao to dwa różne banki, czy jak? :)

Najwyraźniej nie. Nawet kiedyś jeden gość poważnie typowany na ministra finansów nie rozróżniał. :lol2:

#33 Użytkownik jest niedostępny   Lance8 

• All Lies Lead To The Truth
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2019 - 11:44

No jest, a zwłaszcza była ogromna różnica między PKO i Pekao. W obu mam rachunki. Ten drugi został nie tak dawno (ok 2 lat) z powrotem odkupiony od Włochów i obecnie jest bankiem państwowym, tak jak PKO BP.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2019 - 12:12

Zobacz postLance8, o 27 Sierpień 2019 - 12:44, napisał(a):

No jest, a zwłaszcza była ogromna różnica między PKO i Pekao. W obu mam rachunki. Ten drugi został nie tak dawno (ok 2 lat) z powrotem odkupiony od Włochów i obecnie jest bankiem państwowym, tak jak PKO BP.

Mylisz pojęcia. Bankiem państwowym jest wyłącznie BGK, który nie oferuje usług klientom indywidualnym. PKO BP czy Pekao to banki komercyjne z udziałem Skarbu Państwa w akcjonariacie.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2019 - 19:27

Do tej grupy (banków z udziałem skarbu państwa, oferujących usługi klientom indywidualnym) należą jeszcze m.in. Alior czy Bank Ochrony Środowiska.

#36 Użytkownik jest niedostępny   EdiSk8 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2019 - 10:54

Alior Bank - kłopoty?

Tak jak już wcześniej pisałem jestem w Alior Banku. Czy mam się zacząć martwić? może lepiej założyć konto osobiste w innym banku i zrobić przelew "oszczędności" na nowe konto?

#37 Użytkownik jest niedostępny   raiders 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Październik 2019 - 23:51

Zobacz postEdiSk8, o 25 Październik 2019 - 10:54, napisał(a):

Alior Bank - kłopoty?

Tak jak już wcześniej pisałem jestem w Alior Banku. Czy mam się zacząć martwić? może lepiej założyć konto osobiste w innym banku i zrobić przelew "oszczędności" na nowe konto?

Alior to PiS bank uciekaj jak najdalej ... tylko gdzie ... ING fatalna infrastuktura ,awaria goni awarie . Można do Mbanku na jakiś czas ...ale też PiS na nim łapę chcę położyć .

#38 Użytkownik jest niedostępny   TheMr. 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:12

Zobacz postraiders, o 28 Październik 2019 - 23:51, napisał(a):

Alior to PiS bank uciekaj jak najdalej ... tylko gdzie ... ING fatalna infrastuktura ,awaria goni awarie . Można do Mbanku na jakiś czas ...ale też PiS na nim łapę chcę położyć .

Jeśli ING ma fatalną infrastrukturę to nie wiem co ma Mbank, poniżej dna? Bo ING przy Mbanku to normalny bank nawet :E

Na rynku został Santander w sumie jako jedyna opcja.

#39 Użytkownik jest niedostępny   raiders 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2019 - 17:56

Zobacz postTheMr., o 15 Listopad 2019 - 20:12, napisał(a):

Jeśli ING ma fatalną infrastrukturę to nie wiem co ma Mbank, poniżej dna? Bo ING przy Mbanku to normalny bank nawet :E

Na rynku został Santander w sumie jako jedyna opcja.

:E jak dla Ciebie ING jest normalnym bankiem .... to ok dno dna i kilometr mułu ... awaria na awarii ale ok jak ci się podoba ;) .

Nie twierdzę ze mBank to cudowny twór i świętość ..ale gdyby nie mBank to do tej pory był płacił gotówką a w najlepszym wypadku czekiem ... o blinku czy karcie zbliżeniowej być czytał w gazetach :lol2: .

#40 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2019 - 18:19

mBanku najpierw znikały pieniądze z kont teraz znikają całe konta i ty polecasz ten bank :E
ING 23 Awarie w tym roku
Komuś tu chyba płacą za wypisywanie głupot :Up_to_s:

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3