Forum PCLab.pl: Jaki bank w Polsce polecacie? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki bank w Polsce polecacie? Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   cervandes 

• Telefonolog nadzwyczajny
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Listopad 2019 - 19:44

Ja mam ING, używane normalnie, wypłata na konto, do rachunku karta płatnicza i odpalona płatność telefonem z NFC. Zero uwag, zero problemów, nigdy mnie nie zawiodło a konto zero złotych i karta za zero jeśli się wyda 300pln czy tam 200.

Przejrzysta bankowość elektroniczna, aplikacja na androida też bez zarzutu. Serio, polecam.

Równolegle mam mBank od zawsze, Millenium bo potrzebowałem kont walutowych - te odradzam, mBank przekombinowany i czasem problemy, Millenium z kolei ma moim zdaniem fatalną bankowość i aplikację.

#42 Użytkownik jest niedostępny   raiders 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2019 - 20:17

Zobacz postSpokxik, o 16 Listopad 2019 - 18:19, napisał(a):

mBanku najpierw znikały pieniądze z kont teraz znikają całe konta i ty polecasz ten bank :E
ING 23 Awarie w tym roku
Komuś tu chyba płacą za wypisywanie głupot :Up_to_s:

:) nie wiem co bierzesz ale chyba za duże dawki :lol2:

No widzisz @ cervandes ja miałem w ING przez 5 lat konto ror i firmowe ,mBank mam od 2001 roku ror ,walutowe .
WBK obecnie santander miałem ror i mam jeszcze walutowe .

Nie licze banków w których miałem konta krócej niż 3 lata jak Alior ,geting .

I tylu problemów co z ING to nie miałem nigdzie przelewy zlecone wychodziły po 3 dniach od zlecenia z banku ,nie można się zalogować na konto ,problemy z płatnościami kartą , potrafiło naliczyć jedną płatność x3 .
PO jednej awarii miałem zablokowane konta przez 5dni !!co mnie kosztowało w efekcie kilka tys zł bo zlecone przelewy nie wyszły na czas ,trzeba było płacić kary umowne .Ja tego banku miło nie wspominam .Co dzwoniłem na info z zapytaniem co z dostępem do konto słyszałem tylko ze jest awaria i trzeba czekać żadnych konkretów żadnego przepraszam

Dziwne ze jakoś takich problemów z mbanku nie miałem przez 18 lat czy w WBK .

Miałem tez epizody w Credi Agricol ( obecnie zamykam rachunek ) i BNP Paribas

#43 Użytkownik jest niedostępny   Kitu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Listopad 2019 - 20:32

Zobacz postcervandes, o 16 Listopad 2019 - 19:44, napisał(a):

Przejrzysta bankowość elektroniczna, aplikacja na androida też bez zarzutu. Serio, polecam.

Mam konto w Santanderze, dziewczyna w ING, ten sam model telefonu - odpalenie apki w Santanderze, zalogowanie się i wygenerowanie kodu BLIK zajmuje mi 8-10 sekund, u niej dłużej włącza się sama apka. Przy wypłacie pieniędzy z bankomatu różnica jest ogromna - u mnie trwa to mniej niż wypłata kartą (odpada czytanie danych z karty, piny, oczekiwanie na kartę), a u niej bankomat dwa razy pyta "czy potrzebuje więcej czasu", bo apka dalej nie może wygenerować kodu. Gdyby miała zapłacić BLIKiem za zakupy w sklepie, ludzie z kolejki zaczęliby toczyć pianę z ust. Fakt faktem na "flagowcach" pewnie nie ma tego problemu, ale na budżetowcach - apka ING to tragedia.

#44 Użytkownik jest niedostępny   tomek25 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 08:42

Zobacz postraiders, o 16 Listopad 2019 - 20:17, napisał(a):

...Miałem tez epizody w Credi Agricol ( obecnie zamykam rachunek ) i BNP Paribas

Nie wiem co ty chcesz od Credit Agricole, bardzo dobry bank, mam u nich konto i jestem bardziej niż zadowolony. Przy regularnym wpływie co najmniej 1000pln i jakiejś transakcji kartowej w miesiącu masz wszystko bezpłatnie też wypłaty z bankomatów każdego banku są za free. Dużym plusem jest to, że jak masz u nich konto o kredyt bardzo łatwo.

#45 Użytkownik jest niedostępny   cervandes 

• Telefonolog nadzwyczajny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 09:26

Zobacz postKitu, o 16 Listopad 2019 - 20:32, napisał(a):

Mam konto w Santanderze, dziewczyna w ING, ten sam model telefonu - odpalenie apki w Santanderze, zalogowanie się i wygenerowanie kodu BLIK zajmuje mi 8-10 sekund, u niej dłużej włącza się sama apka. Przy wypłacie pieniędzy z bankomatu różnica jest ogromna - u mnie trwa to mniej niż wypłata kartą (odpada czytanie danych z karty, piny, oczekiwanie na kartę), a u niej bankomat dwa razy pyta "czy potrzebuje więcej czasu", bo apka dalej nie może wygenerować kodu. Gdyby miała zapłacić BLIKiem za zakupy w sklepie, ludzie z kolejki zaczęliby toczyć pianę z ust. Fakt faktem na "flagowcach" pewnie nie ma tego problemu, ale na budżetowcach - apka ING to tragedia.

Blik pojawia mi się na akranie w 2-3 sekundy od wzięcia telefonu do ręki wraz z odblokowaniem telefonu, przesunięciem ekranu na ten na którym mam aplikację bankową. A nie mam topowego najnowszego telefonu, tylko starawe już LG V30.

Opisanych problemów nigdy nie miałem a codziennie kupuję różne rzeczy, płacę kartą, blikiem, przelewami, robię zakupy, wyciągam kasę i wpłacam kasę... Tylko nie mam żadnych produktów kredytowych, żadnych pożyczek czy kart kredytowych. Konto mam od chyba 4 lat i nie mam ani pół zastrzeżenia.

#46 Użytkownik jest niedostępny   mattpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 09:30

Idea, Getin do lokat. mBank z sentymentu i mam tam KK i OC, Millennium dla konta oszczędnościowego i Pekao SA do zakupów za granicą -> niski warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie i kartę debetową, dużo oddziałów i wpłatomatów no i dla mnie najważniejsze karta debetowa rozliczana po kursie Mastercard + darmowe wypłaty za granicą. Na żaden z nich nie narzekam.

#47 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 10:12

Zobacz postraiders, o 16 Listopad 2019 - 20:17, napisał(a):

:) nie wiem co bierzesz ale chyba za duże dawki :lol2:

Pierwszy z brzegu artykuł. data 11.11.2019 tak że widzę znów świeża sprawa :kwasny:
Nwm może tobie coś na pobudzenie się przyda ;)

Ten post był edytowany przez Spokxik dnia: 17 Listopad 2019 - 10:16

#48 Użytkownik jest niedostępny   ghs 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 10:27

PKO BP, konto za zero, imho najsensowniejsza oferta

#49 Użytkownik jest niedostępny   TheMr. 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 10:28

Zobacz postmattpl, o 17 Listopad 2019 - 09:30, napisał(a):

Idea, Getin do lokat. mBank z sentymentu i mam tam KK i OC, Millennium dla konta oszczędnościowego i Pekao SA do zakupów za granicą -> niski warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie i kartę debetową, dużo oddziałów i wpłatomatów no i dla mnie najważniejsze karta debetowa rozliczana po kursie Mastercard + darmowe wypłaty za granicą. Na żaden z nich nie narzekam.

Oszczędnościowe powinieneś już dawno zamknąć, przecież tam zyskujesz mniej niż jakbyś kupił coś na steamie i sprzedał :E Stopa zwrotu praktycznie zerowa, a tylko kisisz kasę.

Zobacz postraiders, o 16 Listopad 2019 - 17:56, napisał(a):

:E jak dla Ciebie ING jest normalnym bankiem .... to ok dno dna i kilometr mułu ... awaria na awarii ale ok jak ci się podoba ;) .

Ale czytać ze zrozumienie to by się przydało. Przeczytaj jeszcze raz powoli co napisałem w ostatnim zdaniu :E Oba banki się kijowe.
W całym roku ING ma mniej awarii niż mBank, plus magicznie nie wyparowuje kasa z konta. No ale widać nie lubisz statystyk tylko doświadczenia personalne, co mają mało na znaczeniu.

Ten post był edytowany przez TheMr. dnia: 17 Listopad 2019 - 10:29

#50 Użytkownik jest niedostępny   dizzy 

• Pull up! Terrain ahead! (k)fuck!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 12:44

Z bankami mam do czynienia trochę od drugiej strony. Nie jako klient. Zaznaczam, że nie pracuję w żadnym banku. Nie jestem też pośrednikiem finansowym czy czymś podobnym. Nie mam żadnego interesu żeby faworyzowac którykolwiek z banków.
Są cztery banki do których nie wpłaciłbym ani złotówki bo bym się zwyczajnie bał i zastanawiał co zrobią z moimi pieniędzmi. Jest w nich zwyczajny burdel. Zapewne pracuje sporo niekompetentnych i przypadkowych osób. Te banki to: mBank, Getin, Idea i ostatnio Eurobank.

#51 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 17:07

Zobacz postghs, o 17 Listopad 2019 - 10:27, napisał(a):

PKO BP, konto za zero, imho najsensowniejsza oferta

Tylko uwaga nie ma Google Pay, i długo nie będzie albo wcale ;).

#52 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 

• Gardzonka w ludzkość
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 13:23

Zobacz postdizzy, o 17 Listopad 2019 - 12:44, napisał(a):

Z bankami mam do czynienia trochę od drugiej strony. Nie jako klient. Zaznaczam, że nie pracuję w żadnym banku. Nie jestem też pośrednikiem finansowym czy czymś podobnym. Nie mam żadnego interesu żeby faworyzowac którykolwiek z banków.
Są cztery banki do których nie wpłaciłbym ani złotówki bo bym się zwyczajnie bał i zastanawiał co zrobią z moimi pieniędzmi. Jest w nich zwyczajny burdel. Zapewne pracuje sporo niekompetentnych i przypadkowych osób. Te banki to: mBank, Getin, Idea i ostatnio Eurobank.

Co do Getina i Idea zgadzam się w 100%. Eurobank to już teraz millennium a mbank był fajny, ale za rok może być już niestety przejety

#53 Użytkownik jest niedostępny   mattpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 15:45

Ja mam konto w Idei od 2010, w Getinie miałem tylko uruchomiony dostęp internetowy a od paru miesięcy również konto. Osobiście nie miałem z nimi problemów ale tak jak pisałem tam tylko leży/leżała kasa. Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to Getin jest zdecydowanie lepszy od Idei. Dla mnie obecnie najlepszym wyborem jest konto przekorzystne w Pekao SA i według mnie jest lepsze od tego za zero z PKO BP. Najlepszy dzięki karcie rewolucyjnej (nazwa pewnie nie przypadkowa). Jeśli robimy zakupy na Ali, Amazonie / za granicą a nie chcemy zakładać Revoluta, konta w kantorze Aliora itp. To Pekao jest dobrą opcją bo mamy jedno konto złotówkowe (a nie jak w niektórych bankach kilka kont walutowych gdzie trzeba wymieniać waluty i zasilać poszczególne rachunki i dopiero płacimy karta wielowalutowa z konkretnego rachunku) i płacąc np. na Ali w USD kwota zostanie przewalutowana z USD na PLN po kursie Mastercard bez dodatkowej prowizji dla banku. Z tego co czytałem to było tak od dawna tylko bank się tym nie chwalił. Dodatkowym plusem są również niewygórowane warunki zwolnienia z opłaty za prowadzenie i kartę. 2 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w PL, później tylko własne. Wypłaty za granicą darmowe jak spełnimy warunki zwolnienia z opłaty za konto i kartę (wpływ 500 zł i 1 płatność kartą/Peopay). Konto ma też swoje wady np. kody sms do autoryzacji kosztują 0,20 zł ale jest darmowa alternatywa w postaci mobilnej autoryzacji, opłata za przelew przychodzący z zagranicy (akurat nie korzystam z ich kont walutowych), brak możliwości samodzielnej spłaty kredytu przed terminem w serwisie transakcyjnym, aplikacja mobilna według mnie gorsza niż ta z mBanku, IKO i Millennium. Niedługo mają uruchomić nowy serwis transakcyjny. Plusem są też oferty kredytów na klik, jak porównałem to zdecydowanie korzystniejsze niż to co oferuje mi mBank. To jest tylko moja opinia każdy wybierze konto/a według własnych potrzeb.

Ten post był edytowany przez mattpl dnia: 18 Listopad 2019 - 15:46

#54 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 18:02

Zobacz postdizzy, o 17 Listopad 2019 - 12:44, napisał(a):

To są zbyt duże banki żeby mogły ot tak upaść bez wchłonięcia przez molocha. Zbyt duże ryzyko systemowe dla sektora. Inaczej niż pseudobank BPH np. ale on normalnej działalności operacyjnej nie prowadzi. Generalnie, bez znaczenia gdzie się trzyma pieniądze, jest BFG.

#55 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 18:46

BPH był kiedyś w top 4 w kraju, ale dawno temu dużą część wchłonęło Pekao.

#56 Użytkownik jest niedostępny   different 

• :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 19:04

Ja polecam credit agricole mam konto osobiste i całkiem ok. Nie miałem z nimi problemów.

W millennium mam firmowe i osobiste i też jest spoko.

#57 Użytkownik jest niedostępny   tomek25 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 19:45

Popieram, też polecam credit agricole.

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3