Skocz do zawartości
EdiSk8

Jaki bank w Polsce polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam konto w Idei od 2010, w Getinie miałem tylko uruchomiony dostęp internetowy a od paru miesięcy również konto. Osobiście nie miałem z nimi problemów ale tak jak pisałem tam tylko leży/leżała kasa. Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to Getin jest zdecydowanie lepszy od Idei. Dla mnie obecnie najlepszym wyborem jest konto przekorzystne w Pekao SA i według mnie jest lepsze od tego za zero z PKO BP. Najlepszy dzięki karcie rewolucyjnej (nazwa pewnie nie przypadkowa). Jeśli robimy zakupy na Ali, Amazonie / za granicą a nie chcemy zakładać Revoluta, konta w kantorze Aliora itp. To Pekao jest dobrą opcją bo mamy jedno konto złotówkowe (a nie jak w niektórych bankach kilka kont walutowych gdzie trzeba wymieniać waluty i zasilać poszczególne rachunki i dopiero płacimy karta wielowalutowa z konkretnego rachunku) i płacąc np. na Ali w USD kwota zostanie przewalutowana z USD na PLN po kursie Mastercard bez dodatkowej prowizji dla banku. Z tego co czytałem to było tak od dawna tylko bank się tym nie chwalił. Dodatkowym plusem są również niewygórowane warunki zwolnienia z opłaty za prowadzenie i kartę. 2 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w PL, później tylko własne. Wypłaty za granicą darmowe jak spełnimy warunki zwolnienia z opłaty za konto i kartę (wpływ 500 zł i 1 płatność kartą/Peopay). Konto ma też swoje wady np. kody sms do autoryzacji kosztują 0,20 zł ale jest darmowa alternatywa w postaci mobilnej autoryzacji, opłata za przelew przychodzący z zagranicy (akurat nie korzystam z ich kont walutowych), brak możliwości samodzielnej spłaty kredytu przed terminem w serwisie transakcyjnym, aplikacja mobilna według mnie gorsza niż ta z mBanku, IKO i Millennium. Niedługo mają uruchomić nowy serwis transakcyjny. Plusem są też oferty kredytów na klik, jak porównałem to zdecydowanie korzystniejsze niż to co oferuje mi mBank. To jest tylko moja opinia każdy wybierze konto/a według własnych potrzeb.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bankami mam do czynienia trochę od drugiej strony. Nie jako klient. Zaznaczam, że nie pracuję w żadnym banku. Nie jestem też pośrednikiem finansowym czy czymś podobnym. Nie mam żadnego interesu żeby faworyzowac którykolwiek z banków.

Są cztery banki do których nie wpłaciłbym ani złotówki bo bym się zwyczajnie bał i zastanawiał co zrobią z moimi pieniędzmi. Jest w nich zwyczajny burdel. Zapewne pracuje sporo niekompetentnych i przypadkowych osób. Te banki to: mBank, Getin, Idea i ostatnio Eurobank.

 

To są zbyt duże banki żeby mogły ot tak upaść bez wchłonięcia przez molocha. Zbyt duże ryzyko systemowe dla sektora. Inaczej niż pseudobank BPH np. ale on normalnej działalności operacyjnej nie prowadzi. Generalnie, bez znaczenia gdzie się trzyma pieniądze, jest BFG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BPH był kiedyś w top 4 w kraju, ale dawno temu dużą część wchłonęło Pekao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam credit agricole mam konto osobiste i całkiem ok. Nie miałem z nimi problemów.

 

W millennium mam firmowe i osobiste i też jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...