Skocz do zawartości
Wilczekstepowy

Komputer zaczął mi mulić

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna wszystko było w jak najlepszym porządku, aż nagle zaczął mi mulić komputer. Myślałem, że to może wina antywirusa, że coś przepuścił, a więc odinstalowałem 360ST i na jego miejsca zainstalowałem trial ESET NOD32 Antivirus. Skanował mi komputer przez 17 godzin, znalazł 86 zagrożeń, które naprawił, ale prędkości komputerowi to nie przywróciło.

 

Np. powolniej mi się otwierają programy video, jak i same foldery. Również dłużej trwa instalowanie programów, np najnowsza wersja flashplayer instalowała mi się do tej pory bardzo krótko, to tak teraz nie mogę zainstalować najnowszej wersji, bo na okienku instalacyjnym wyświetla mi się "brak odpowiedzi". Jakieś nieporozumienie normalnie.

Dziwne natomiast, że bez żadnego problemu otwierają mi się przeglądarki internetowe i przeglądanie stron odbywa się bez żadnych trudności.

 

Nie mam pojęcia o co tu może chodzić? Ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziemy do tego działu na forum. Czytamy ten temat. Zakładamy odpowiedni wątek.

 

Zasyfić sobie tak system w dzisiejszych czasach to już trochę sztuka. Ja bym i tak zrobił formata. Nigdy nie wiadomo, co nawet po czyszczeniu będzie potem uszkodzone.

Nie instaluj na przyszłość aplikacji z nieznanego źródła. Tym bardziej takich, za które wolałeś nie płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dysk pada, zobacz czy masz bad sektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele programów do tego, nawet windows ma w sobie.

Ale np: "HD Tune".

Co to za dysk w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nie jest wszystko ok, bo Error Scan pokazał na grafice jeden czerwony sektor. Podaj SMART dysku za pomocą CrystalDiskInfo. W opcjach ustaw pokazywanie wartości w systemie dziesiętnym jak pokazano na zrzucie:

 

CDIjpg_qswaaqs.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dysk zaczyna się sypać - pojawił się bad sektor, zrób jeszcze tego smarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardziej czytelny jest screen/zrzut z CrystalDiskInfo. Zapytaj w tym temacie, co dalej z tym HDD (podając SMART) bo być może kwalifikuje się do zerowania i/lub remapowania. Według loga na dysku są niestabilne sektory (parametr C5). Poza tym z tego co znalazłem na dyskach WD parametr 01 powinien wynosić 0.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...