Skocz do zawartości
Mrow

Używany rower do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zmieniłem pracę i teraz będę mógł dojeżdzać rowerem. Praca 2.5km od domu. Droga asfaltowa+ścieżka rowerowa.

186cm/85kg czyli rama 56-60cm, tak?

 

Jeśli chodzi o rowery o jestem totalnym laikiem. Doedukowałem się troszkę i wiem mniej-więcej czego chce

 

Rower używany:

 

Triban 300

Triban 500 lub 500SE

Carrera Virtuoso

 

No i to tyle, przejrzałem kilka ofert rowerów używanych w okolicy. Triban 500SE do £200/1000zł kupie.

Powiedzcie mi co myślicie o tych rowerach poniżej? Są to rowery z ebay. Ten pierwszy to za bardzo nie wiem co to jest, ale wygląda fajnie.

 

Mój link

 

Ten spoko?

Mój link

 

Tutaj słaba aukcja, 3 pozytyw. Ale rower fajny.

Mój link

 

Tutaj nowa Carrera, rama 54 to troszke za mała co?

Mój link

Nie wiem za bardzo jak sie za to zabrać. Ogólnie poluje na tego Triban 500SE. Aktualnie nic ciekawego w okolicy nie ma.

Edytowane przez Mrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba rzeczywiście lepiej, żebyś miał ramę większą od 54cm. 60cm jednak może być już za duże chyba.

Dobór jest czasami trudny. Są kalkulatory online, cuda na kiju, ale to wszystko bzdura jeżeli się chce dobrać rozmiar dokładnie. Najlepiej żebyś podszedł do tego Halfordsa chociaż (czy innego sklepu z rowerami) i spróbował się przymierzyć do szosówki. Podstawowa sprawa to będzie "długość" roweru - wysokość siodełka we współczesnych rowerach można regulować w dużym zakresie.

 

Pamiętaj, że będzie inaczej, niż w mtb - musisz swobodnie operować manetkami na innej kierownicy, te manetki będą stosunkowo daleko od siodełka. Musisz też uważać na zjawisko toe overlap, zahaczanie butem o przednie koło podczas skrętu - za mały rower oznacza takie zjawisko na poziomie niepokojącym. Odrobinę tego nie przeszkadza aż tak bardzo, bo szosówką niezbyt często wywijasz mocno przednim kołem.

 

Jeden z zalinkowanych rowerów jest z karbonu - uważaj na ten materiał w rowerze do jazdy codziennej, do pracy. Jeden z nich to mtb - na twardych, ze stosunkowo dobrą jakością ścieżkach, drogach, będzie wolniejszy od szosówki, ale trwalszy oraz jego opony/zawieszenie będą tłumić więcej drgań. Osobiście bym wybrał właśnie szosówkę, z akceptowalnie pracującymi hamulcami, z klamkomanetkami (Claris w górę, z daleka od Tourneyów, z daleka od starych systemów zmiany biegów na rurze ramy). Jeżeli masz jakieś górki/wzgórza pod drodze, to się zastanów, czy będziesz w stanie na rowerze je pokonać - szosówki zazwyczaj mają znacznie twardsze biegi niż mtb. Jeżeli masz super płasko, to może dobrą opcją byłoby kupno roweru z jednym biegiem, bez przerzutek. Tańszy w eksploatacji.

 

Jeżeli będziesz wiedział co chcesz (rozmiar), możesz próbować szukać na fejsie w swojej okolicy, na gumtree. Ebay ma swoje koszta operacyjne, nie wszyscy mają ochotę je ponosić. W UK rynek używanych rowerów jest duży, część ludzi ma jakieś starsze modele walające się po szopach. Część ludzi ma kilka rowerów, które wymienia na inne. Część ludzi kupuje w np. programie cycle to work rower, potem się przeraża tym, jak wygląda jazda na rowerze po brytyjskich drogach. Albo jak wygląda jazda w brytyjskim klimacie :E - i sprzedaje. Właśnie: nim kupisz rower, zastanów się, czy udźwigniesz wjechanie nim na drogę - część ludzi rezygnuje na tym etapie, to jest normalne.

 

Właśnie: jeżeli chciałbyś kupić nowy rower (plus akcesoria), ale nieco złagodzić jego koszt, to jeżeli pracodawca oferuje taką opcję, możesz użyć w/w cycle to work scheme.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jagular

 

Dzięki za odpowiedź. Z jednej strony po przeczytaniu tego co napisałeś wiem więcej, a z drugiej strony dałeś mi do myślenia i wiem mniej.

 

Co do jazdy po drogach to nie mam z tym problemów, przepisy ruchu drogowego znam i ogólnie poruszania po mieście się nie boję.

 

Trasa do pracy nie wymaga jazdy po mieście. Z mojego osiedla do samej pracy jest ścieżka rowerowa, jedynie jedno skrzyżowanie i jedno rondo po drodze.

 

Co do różnic terenu, górek itp. To droga jest mniej-więcej równa, na tym samym poziomie bez wielkich wzniesień.

Droga rowerowa nie jest najlepszej jakości, są wyboje i dziury.

 

Ogólnie chciałem rower, który by mi służył do dojazdu do pracy oraz ogólnej rekreacji. Żona ma rower uniwersalny, na oponach szerszych niż szosowe. Ale nie jest to rower górski. Kilka razy chcieliśmy gdzieś razem pojechać, ale ja nie miałem roweru.

Nie chcę też kupić szosowej osy bo żona za mną nie nadąży. Sama droga do pracy to 2.5km w jedną stronę teoretycznie można tę trasę pokonać na każdym rowerze.

 

Chciałbym coś co służyło by mi w dojeżdżaniu do pracy. Wypadzie 5-10km po drogach i ścieżkach wiejskich. Oraz, że jak wskoczę rowerem na krawężnik to się nic nie stanie (to ostatnie można wykluczyć, wspomnienia z dzieciństwa)

 

Podoba mi się coś ala ten Giant Talon 2, tylko nie wiem czy nie za szerokie opony.

 

Kurcze, nie znam się xd

 

 

Edit. co do cycle to work scheme, tak jest taka możliwość. Ogólnie budżet to max £300/1500zl. Mogę też wydać więcej, ale musiałbym wiedzieć dlaczego warto.

Edytowane przez Mrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tribana 500 do sprzedania, ale pod Warszawą i za więcej :E

 

Tak czy siak ja bym na twoim miejscu kupił fitness, crossa czy jakiś rower miejski. Baranek i wąskie opony na krótkich dystansach wiele nie dadzą. Tak to abędziesz miał lepszy komfort, mniejszy problem z błotnikami, lepszą manewrowość, hamulce vbrake będą lepsze niż jakieś claris, sora czy z tego poziomu. Szukałbym czegoś na tanim osprzęcie mtb jak to ma być dojazd do pracy i jakaś tam rekreacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@resistance

 

Mógłbyś wrzucić kilka przykładowych linków ze sklepów? :E

Tak żebym wiedział co masz na myśli, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@resistance

 

Mógłbyś wrzucić kilka przykładowych linków ze sklepów? :E

Tak żebym wiedział co masz na myśli, dzięki :)

 

No nie wiem. Lazaro Inegral, są wersje z amorem i bez, z vbrake i z tarczami. Przynajmniej w Polsce, używanego niezłego (taki na którym będziesz regularnie jeździł i się nie rozpadnie, nie do startu w zawodach) crossa to kupisz poniżej 1000zł. Nie będę pisał czym się różnic cross, fitness, mtb, szosa od siebie. Dużo jest artów na ten temat co przedstawią to lepiej niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jazda po drogach

Nie chodzi tu o przepisy, lecz bardziej o bezpieczeństwo i jakość jazdy rowerem po drogach w UK.

Kierowcy są wrogo nastawieni. Nawierzchnia jest kiepska. Wszędzie korki i ścisk. Klimat jest też wrogo nastawiony.

Jest to problem również dla lokalsów. W UK możesz kupić tanio za uczciwe pieniądze rowery z przebiegiem na poziomie kilku przejazdów. Konfrontacja oczekiwań z realiami dla wielu jest druzgocąca i ludzie podwijają mentalne ogony szybko. Część Brytyjczyków niczym wybawienie odebrało pojawienie się możliwości "jazdy na rowerze" w warunkach domowych (na trenażerze, wiele aplikacji), przez co nie muszą wychodzić z rowerami na drogi.

 

@co kupić

Jeżeli chcesz tego roweru używać także rekreacyjnie i nie jest istotne, jak bardzo rower będzie efektywny, to powyższy pomysł z rowerem miejskim/fitness/crossem jest dobry. Rower będzie wyglądać "klasycznie" (zwykła kierownica, normalna rama i geometria), ale będzie dalej zwinny na twardym. Opony będą szersze od szosówkowych, węższe od mtb.

Na www tego przykładowego Halfordsa szukaj w dziale Hybrid Bikes, to da wyobrażenie o czym jest mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale ostatecznie kupiłem rower. Wstępnie miał być to rower drogowy, ale po wizycie w sklepie zmieniłem zdanie.

Kupiłem Giant Stance z 2017 roku. Rower wydaję się być w bdb stanie.

Według sprzedającego rower zrobił niespełna 50mil. Były pajęczyny na zębatkach itp.

 

Rower ma otarcia w miejscach styku z kablami. Ogólnie wszystko wydaje się być spoko.

 

Rower wstępnie rozebrałem i wyczyściłem. Kupiłem do tego kilka preparatów.

 

GT-85 Bike Lubricant - fajnie schodziły zabrudzenia z łańcucha itp

Muc-Off Lubricant - naoliwiłem łancuch i zębatki wg. poradnika z yt.

Teflon Grease - użyłem mocowaniu tych amortyzatorów

 

Kupiłem jeszcze taśme 3m na miejsca otarć

 

Przednie hamulce nie hamują, chyba dlatego, że rozkręciłem wężyk i wypłynął olej. :E

 

Ogólnie w poniedziałek podjadę do serwisu w centrum żeby sprawdzili czy wszystko okej oraz zalali hamulce na nowo.

 

Czy jest coś o czym powinienem pamiętać? Coś co powinienem sprawdzić?

 

Rower nie będzie używany na długich dystansach.

 

@jagular

Dzięki bardzo za pomoc w temacie i na pw

 

rjYl96s.jpg?1

NgcKmCx.jpg?1

PSN118y.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 90km ciężko wytrzeć lakier pancerzami, prędzej to było 500mil.

To co widać na zdjęciach, to bardziej na jakieś uderzenie, wywrotkę wygląda.

 

Ile za niego dałeś?

 

Przednie hamulce nie hamują, chyba dlatego, że rozkręciłem wężyk i wypłynął olej. :E

Jeżeli zalałeś tarczę i klocki, to tarczę trzeba porządnie wyczyścić z oleju, tylko nie żadnymi środkami typu WD40, które zawierają składniki oleiste.

Jeżeli klocki są żywiczne, to marne szanse na odratowanie i trzeba wymienić. Metaliczne można spróbować umyć, wypalić i przeszlifować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

£300 mnie kosztował. Ogólnie rower jest zadbany, siedzonko nie wytarte, ryski na ramie. Nie istotne.

 

CO do hamulców to rozkręciłem od góry, przy kierownicy. Dziwiłem się dlaczego takie to tłuste :E

 

Jutro po pracy pojadę na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...