Skocz do zawartości
kubikolos

Jaka karta do 1080p?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego, że muszę zmienić kartę to mam następujące modele RX 5700 XT w wersji Red Devil od PowerColor i RX 5700 XT w wersji Pulse od Sapphire. Mam również do wyboru RTX 2070 w tej samej cenie co RX 5700 XT Pulse czyli 2199 zł. Nie lubię ngreedii i nie jara mnie ten cały RT więc to tylko kwestia wydajności z pudełka. Skłaniam się bardziej ku RX 5700 XT od PowerColor. Moje następne pytanie jest takie. Obudowa to Armis AR5X TG RGB. Na przodzie mam 240mm chłodnicę i mam zamontowane dwa wentyle + trzy na przodzie obudowy od drugiej strony chłodnicy. Czy będzie to problem jeśli na końcu chłodnicy zabiorę jeden wentyl w celu zmieszczenia karty jeśli będzie problem i czy coś się stanie jeśli na przodzie mam trzy wentyle, które wtłaczają powietrze? To jest ostateczność bo przy obecnej karcie jest jeszcze trochę miejsca. więc jeśli Red Devil ma 30 cm to spokojnie się zmieści, ale pytam zapobiegawczo czy cokolwiek się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT i RTX 2070 są na obecną chwilę aż nadto na 1080p,te karty spokojnie sobie radzą w 1440p

Do 1080p teraz wystarczy coś pokroju GTX 1070/1070Ti,Vega 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zamiaru kupić karty sprzed kilku lat. Mam obecnie 1070 i jestem zawiedziony na tej karcie. Będę chciał to nawet odpalę sobie na 4K, ale nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że teraz pogrywasz na ultra.

Też jesteś zawiedziony kulturą pracy i temperaturami?

 

Swoją drogą podobny temat w tym dziale zakładałeś?

http://forum.pclab.pl/topic/1288737-Jaki-model-RX-5700-XT/

 

Tak, podobny bo nie było w ogóle opowiedzi. O 2070 pytam ze względu na to, ze i jedna i druga karta kosztuje dokładnie tyle samo, ale z racji problemów na 1070 postanowiłem zmienić kartę. W gry MP zazwyczaj gram na low, ale w nowe MW mam zamiar pograć na wyższych detalach. Za to gry SP ogrywam zawsze na Ultra poza niektórymi opcjami, które mnie irytują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się podanie specyfikacji komputera(procesor,pamięci ram,płyta główna etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, łyknie cokolwiek zostanie mu wrzucone do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki wydajności to RX zjada RTX, zatem odpowiedź powinna być jasna. Ja tam jestem od lat z kart AMD bardzo zadowolony, ale jakbym w niższej lub równej cenie miał GTXa, to wybrałbym Nvidię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie za problemy masz na GTX 1070? Pytam z ciekawości, bo sam mam GTX 1070 i w 1080p bawię się doskonale.

 

Co do wyboru - obie karty dają ci podobne osiągi. Jak nie lubisz NVIDIA to bierz Radeona, chociaż poczekałbym na więcej testów konkretnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy grubszej akcji w BO4 ze 160 klatek potrafi spaść do 70 na kilka sekund a później znów wraca do 160. Nowa instancja Windowsa. Ryzen 5 3600 + 16 GB @3000 MHz i mam tak tylko na kartach ngreedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj GTX 1070 w nowych grach zaczyna dostawać po tyłku, a będzie tylko gorzej. Jeśli zmieniać to na coś minimum 30% wydajniejszego, więc RTX 2070 czy RX 5700XT to naturalny wybór. Sam czekam na wersje niereferencyjne 5700XT, ceny i testy bo mam podobny dylemat co autor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 to kwestia czysto z identycznej ceny. Nie brałbym jej w ogóle pod uwagę. Bardziej zależy mi na tym czy cokolwiek się stanie jeśli zabiorę jeden wentylator z tyłu chłodnicy kiedy na przodzie mam trzy, które działają w ustawieniu push. Aktualnie najbardziej opłacalny model pod względem ceny i wydajności to właśnie Red Devil od Power Color. Opinia czysto po testach na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy grubszej akcji w BO4 ze 160 klatek potrafi spaść do 70 na kilka sekund a później znów wraca do 160. Nowa instancja Windowsa. Ryzen 5 3600 + 16 GB @3000 MHz i mam tak tylko na kartach ngreedii.

na to samo narzekają gracze BFV...

... czyli wymiana na Ryzen 5 3600 nie pomogła

ngreedia może w końcu poprawić sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to samo narzekają gracze BFV...

... czyli wymiana na Ryzen 5 3600 nie pomogła

ngreedia może w końcu poprawić sterowniki...

 

Podstawkę wymieniłem bo chciałem, nie dlatego, że miałem mało klatek. Wręcz przeciwnie.. Klatek mam więcej i jest o niebo lepiej. Kwestia tego, że to chyba trzecia moja karta od ngreedii i za każdym razem było to samo. Nie wspominając o tym, że pierwsza przyszła martwa a druga była używana a sprzedawana w sklepie jako nowa. Oddałem to od razu. R5 3600 sprawuje się doskonale, lepiej być dla mnie chyba nie może.

W BO4 dzieje się tak kiedy ustawię tekstury na Ultra. Na Low nie ma tego kłopotu.

Edytowane przez kubikolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubikolos takie małe pytanko, z czego przechodziłeś na Ryzena 3600?

 

Edit: Dobra, teraz doczytałem ze zmieniłeś podstawkę, wiec w sumie nie ważne. Myślałem ze może zmieniłeś z ryska 1600/2600 i byłem ciekaw czy dałoby to jakikolwiek wzrost przy GTX1070.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BO4 dzieje się tak kiedy ustawię tekstury na Ultra. Na Low nie ma tego kłopotu.

ciekawe, czyżby ram nie wyrabiał ...

 

weź sobie jakiegoś nie referenta RX 5700.

takie małe pytanko, z czego przechodziłeś na Ryzena 3600?

zarażam ciekawością :D Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z R5 1500 na 3600. Potrzebowałem kilku rdzeni więcej i zmiana tej padaki (czyt. mobasa) była konieczna. Dało aczkolwiek ta karta jest jakaś upośledzona... Nie chcę mieć z nią już nic wspólnego. Podałem jakie mam na myśli, ale bardziej interesuje mnie to czy będzie jakiś problem po zabraniu jednego wentyla z chłodnicy AiO gdzie zostaną jeszcze cztery..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubikolos takie małe pytanko, z czego przechodziłeś na Ryzena 3600?

 

Edit: Dobra, teraz doczytałem ze zmieniłeś podstawkę, wiec w sumie nie ważne. Myślałem ze może zmieniłeś z ryska 1600/2600 i byłem ciekaw czy dałoby to jakikolwiek wzrost przy GTX1070.

3700X poprawia minimalny fps i nie ma już tych nagłych dropów co na 1600x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z R5 1500 na 3600. Potrzebowałem kilku rdzeni więcej i zmiana tej padaki (czyt. mobasa) była konieczna. Dało aczkolwiek ta karta jest jakaś upośledzona... Nie chcę mieć z nią już nic wspólnego. Podałem jakie mam na myśli, ale bardziej interesuje mnie to czy będzie jakiś problem po zabraniu jednego wentyla z chłodnicy AiO gdzie zostaną jeszcze cztery..

Trudno mi cokolwiek powiedzieć, moze się skończy na małym wzroście temperatury i nic poza tym, a moze wzrost będzie znaczny, spalić nie spalisz. Ale po co ściągać?

 

3700X poprawia minimalny fps i nie ma już tych nagłych dropów co na 1600x.

Czyli w sumie z 2600 nie opłaca się przechodzić mogę śmiało czekać na 3600+/4600

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z R5 1500 na 3600. Potrzebowałem kilku rdzeni więcej i zmiana tej padaki (czyt. mobasa) była konieczna. Dało aczkolwiek ta karta jest jakaś upośledzona... Nie chcę mieć z nią już nic wspólnego. Podałem jakie mam na myśli, ale bardziej interesuje mnie to czy będzie jakiś problem po zabraniu jednego wentyla z chłodnicy AiO gdzie zostaną jeszcze cztery..

Daleki jestem od chwalenia tego co mam, ale zastanawiają mnie te dropy fps. Takie nagłe spadki są charakterystyczne dla przeładowania energetycznego lub cieplnego, nic się z tą kartą nie dzieje temperaturowo? Jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od chwalenia tego co mam, ale zastanawiają mnie te dropy fps. Takie nagłe spadki są charakterystyczne dla przeładowania energetycznego lub cieplnego, nic się z tą kartą nie dzieje temperaturowo? Jaki to model?

 

Procek ledwo 40C pod obciązeniem a karta 60C maksymalnie 65C. Gigabyte Windforce OC (Dwa wentyle bez backplate'a). Mnie właściwie już nie martwią bo nie mam zamiaru już nigdy w życiu kupić ngreedii. Wszystko lata na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...