Forum PCLab.pl: [3500zł] Monitor do PlayStation 4 Pro - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[3500zł] Monitor do PlayStation 4 Pro

#1 Użytkownik jest niedostępny   Staszicu 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Sierpień 2019 - 09:56

Cześć,

Chciałbym zakupić monitor, który będzie mi służył do pracy (głównie praca w naszym systemie firmowym oraz oprogramowaniu pakietu Office365) oraz grania na PS4 Pro (telewizor z różnych względów odpada).
Maksymalny budżet jaki posiadam na taki monitor do 3500zł.
Zależy mi na rozdzielczości 4k oraz HDR (chociaż nie wiem czy w tej cenie będę w stanie zakupić dobry monitor z HDR).
Co do rozmiaru, nie mam konkretnych wymagań (jednak sądzę, że monitor musi posiadać 27' lub więcej).
Prosiłbym was o radę i propozycję ;)

Ten post był edytowany przez Staszicu dnia: 19 Sierpień 2019 - 10:06

#2 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• To tylko avatar
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 10:59

W chwili obecnej sam się zastanawiam nad HP Pavilion Gaming 3BZ12AA 32" VA WQHD HDR600 Freesync własnie ze względu certyfikowany VESA HDR600. Jest znacznie tańszy niż 3,5k, koszt w proline to 1649 zł, ale sam nie wiem czy będzie to dobry wybór. Moze ktoś z użytkowników go posiada i się wypowie.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Staszicu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 09:14

Czy mógłby ktoś mnie wesprzeć w wyborze swoja wiedzą? :)

#4 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 09:26

Do grania na konsoli idealny będzie monitor Philips Momentum 436M6VBPAB

Powstał on właśnie z myślą do grania na konsoli i posiada wszystkie nowoczesne bajery jakich możesz oczekiwać - 4K, czas reakcji 4ms GTG, Quantum Dot, VESA HDR1000, MVA 4000:1, 10 Bit, DCI-P3 pokrywa w 97,6%, Local Dimming x32, AdaptiveSync (G-Sync Compatible), Ambiglow Lighting, głośniki z DTS Sound 2x po 8W, w zestawie masz też pilota.

Nie znajdziesz nic lepszego zwłaszcza cenowo - 2300zł obecnie (na premierę kosztował 3600PLN) https://pclab.pl/news77672.html

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 22 Sierpień 2019 - 09:47

#5 Użytkownik jest niedostępny   Staszicu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:32

Różnokolorowe podświetlenie zawsze uważałem za tandetne, ale nie muszę tego włączać.
Monitor prezentuje się bardzo ciekawie, cena przystępna, wstępnie przeczytałem kilka recenzji i również są pozytywne. Jedynie ta wielkość trochę mnie przeraża, ale chyba dam mu szansę.
Dzięki za pomoc i propozycję :thumbup:

#6 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:46

Zobacz postStaszicu, o 22 Sierpień 2019 - 11:32, napisał(a):

Różnokolorowe podświetlenie zawsze uważałem za tandetne, ale nie muszę tego włączać.

Możesz sobie ustawić jeden z 3 trybów albo wybierasz 1 kolor który świeci na stałe, albo kolory ciągle się zmieniają, alb dopasowują do tego co widać na ekranie można też oczywiście wył. to podświetlanie.

Zobacz postStaszicu, o 22 Sierpień 2019 - 11:32, napisał(a):

Monitor prezentuje się bardzo ciekawie, cena przystępna, wstępnie przeczytałem kilka recenzji i również są pozytywne. Jedynie ta wielkość trochę mnie przeraża, ale chyba dam mu szansę.

Z naszego forum kupiła go już masa ludzi i chwalą go sobie np.

Zobacz postHero586, o 05 Luty 2019 - 13:12, napisał(a):

Niedawno zakupiłem wszędzie rozchwytywanego Philips Momentum 436M6VBPAB i jest rewelacyjny. HDR w filmach i grach to coś niesamowitego wszystkie błyski czy oświetlenie wprowadza zupełnie inna jakość.

Zobacz posthalflife2004, o 23 Czerwiec 2018 - 16:12, napisał(a):

Jeśli chodzi o monitor Philipsa HDR na tym monitorze wypada rewelacyjnie. Jeśli chodzi o równomierność podświetlania matrycy to oczywiście że idealna nie jest za te pieniądze nie spodziewałem się bynajmniej jakości ponad stan jednak przy parametrach cena wypada rewelacyjnie.

azgan - jak ktoś pisze takie bzdury przy monitorze za 3.5K PLN to ciężko mi to skomentować. Sprzęt za 20-50K czasem ma porządne problemy / kwestia modelu i oczekiwań. Moim zdaniem za 3.5K lepszego monitora z HDR nie kupisz.

Z monitorów jakie mam to:

- Asus Rog PG27UQ - niestety za mały dla mnie więc podpięty jest u żony do laptopa jako dodatkowy wyświetlacz / HDR na świetnym poziomie
- Philips 436M6VBPAB - uważam że za te pieniądze jest wręcz świetny, oraz duży, więc używam go domyślnie / HDR na świetnym poziomie
- Samsung 49" CHG90 - jako ciekawostka sprawdza się w niektórych grach gdzie proporcje tego monitora dają niezwykła immersje / HDR na średnim poziomie

Zobacz postArt385, o 16 Luty 2019 - 21:13, napisał(a):

Pobawiłem się i no wypas jest ten ekran. Matryca jest responsywna i nic nie smuży a lag niewyczuwalny jeszcze, żeby winda miała działający HDR to byłoby fajnie, a tak pozostają tryby HDR z TV, które też robią fantastyczną robotę. Natomiast jasność i kolory to cud miód i orzeszki

Zobacz postOmega93, o 22 Luty 2019 - 09:56, napisał(a):

Ja ze swojej sztuki jestem zadowolony w 100%.
Przez 2 miesiące nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić podczas użytkowania.

Zobacz postoizo76, o 05 Kwiecień 2019 - 11:27, napisał(a):

Coz mozna napisac.
Jezeli chodzi o gry jest pieknie.HDR robi robote,chocby w Far Cry 5 wyglada to oblednie.Kolory-jest naprawde super ,no i czern nieporownywalnie lepsza jak na agonie.

Zobacz postlukadd, o 17 Maj 2019 - 18:00, napisał(a):

U mnie momentum 43" sprawia się idealnie jako uniwersalny monitor, W grach single z HDR sprawuję się świetne, w grach SDR również bajka bo ma mega kontrast i świetna imersja dzięki dużemu ekranowi.

Itd. nie jestem w stanie naliczyć w ilu aspektach ten monitor wypada świetnie. HDR jest bardzo równiutki i w realnych scenach pokazuję pazura, nawet jeśli miałby nie utrzymywać tych 1000cd/m2 to i tak działa to lepiej niż w nie jednym TV, a jeśli chodzi o monitory do grania z HDR to ma tylko jednego konkurenta za 10k pln :E

Podsumowując ten monitor ma znacznie więcej zalet i to mocnych zalet niż wad jeśli chodzi o single gaming i gaming z HDR.

Zobacz postLuqart, o 18 Maj 2019 - 22:20, napisał(a):

Ja jestem zadowolony.
Jak dla mnie ten monitor jest we wszystkim lepszy od EW277HDR (nie licząc BLB bo to los) i prawie wszystkim od C32HG70.
Gra się na nim (G-Sync robi robotę). i ogląda filmy o dwie klasy wyżej.
Praca to trzy klasy wyżej. Wysoka rozdzielczość, ambiglow, matowy i dobry ekran dla oczu ekran robi mega robotę.

Zobacz postKris194, o 18 Maj 2019 - 22:59, napisał(a):

Ja też jestem zadowolony z tego Philipsa a kolorki i szczegóły jakie ten monitor generuje w trybie HDR moje oczy zjadają z wielkim przekąsem i ochotą na więcej :) Dużym jego plusem jest też to, że dość dobrze można go wysterować przy pomocy samego OSD, bez profilu w systemie co jest nierealne w przypadku zabawek od Acera. Z wielką ciekawością wypatruję kolejnego monitora od Philipsa.

Zobacz postseyu, o 21 Maj 2019 - 13:08, napisał(a):

Jak obiecałem tak zrobiłem.
Dzisiaj odebrałem druga sztukę momentum 32.
Jest SUPER..

BLB lekko widoczny w dolnych narożnikach i to tyle. Żadnych placków gdzieś na środku czy w górnym rogach. O wiele lepsza sztuka niż ta co miałem wcześniej.

Karta od philipsa w załączniku ;)
http://i67.tinypic.com/2rh8wom.jpg

Zobacz postRENMEi, o 21 Maj 2019 - 15:55, napisał(a):

Panowie powiem tak. Monitorek jest mega! Na 100% u mnie zostaje :D. Póki co go na biurku postawiłem i odpaliłem, biały całkiem równy, BLB w nocy coś popatrzę, ale ta przestrzeń robocza przy skalowaniu 125%! (100% nie mogę bo wadę wzroku mam a przy kompie okularów nie lubię) Super!

Tak wygląda u mnie biały kolor przy jasności 25%
https://imgur.com/V5c140w

EDIT:
I wielkie dzięki dla Was! Gdyby nie ten wątek to monitora pewnie bym nie kupił :D

Zobacz postcrisdragon, o 21 Maj 2019 - 17:42, napisał(a):

Wiedziałem, że będzie duży, ale nie aż tak :P Kolory rzeczywiście bajka w porównaniu do mojej starej iiyamy xb2783hsu. Jedyny minus, który być może dopiero odkryje to czy będę w stanie na nim pracować, bo ciężko się wzrokiem go ogarnia :P Dzisiaj muszę jakąś gierkę potestować na nim :) Odległość od monitora około 90cm

Zobacz postMackay22, o 17 Lipiec 2019 - 18:06, napisał(a):

Ze mną te 32" na pewno zostają.

Kolorki i rozdzielczość robią robotę, gry wyglądają zupełnie inaczej niż na poprzednim tanim VA 1440p 32" od AOC.

Nie mam dużego porównania do innego sprzętu, ale z Momentum 32" jestem zadowolony i myślę, że było warto się przesiąść z poprzedniego monitora.

Zobacz postTindr, o 29 Lipiec 2019 - 12:55, napisał(a):

Witam wszystkich, stałem się szczęśliwym posiadaczem wersji 43 calowej.

Zobacz postttedi, o 05 Sierpień 2019 - 07:43, napisał(a):

U mnie sprawdza się w multimediach i jako odbiornik TV z dekodera. PIP pozwala pracować na PC i w oknie oglądać TV (ma dobre głośniki w tej opcji, na PC używam zewnętrznych). Pilot daje możliwość szybkiej, łatwej zmiany źródła i jak trzeba parametrów obrazu bez wstawania z fotela.. Obejrzałem już sporo produkcji w 4K i jakość obrazu jest świetna... w HD nie ma na co narzekać. Stosunek jakości, możliwości do ceny jest b. dobry. Oczywiście przed kupnem zapuściłem "żurawia" na całym świecie, również u skośnookich. Nie jestem graczem... od czasu do czasu trochę amatorsko fotki obrabiam i monitor się sprawdza. Może trochę pogram po rozbudowie Ramu w PC. Dla mnie strzał w dziesiątkę za relatywnie niedużą kwotę. Dobrze się prezentuje zawieszony na ścianie. Jak dla mnie brak istotnej wady. Koncert, film 4K z dobrymi głośnikami, to uczta dla oczu i uszu.

Zobacz postCreati2k, o 17 Sierpień 2019 - 10:40, napisał(a):

Monitor bajka jest u mnie juz od paru tygodni. Wersja 43 cale.

Zobacz postgeffer, o 24 Lipiec 2019 - 21:55, napisał(a):

U mnie pękły właśnie 2 tygodnie z 43" ... do dużego rozmiaru człowiek szybko się przyzwyczaja :) ogólnie jest bajka ( jako monitor do PC ofc ) :)

Zobacz postStona, o 14 Sierpień 2019 - 13:26, napisał(a):

kolorki w porównaniu do mojego poprzedniego TV to niebo a ziemia.

tak to wygląda u mnie przy AC Origins (swoją drogą, jak ta gra wygląda z HDR :o ).

Zobacz postCharlieNeverForgottenXD, o 18 Sierpień 2019 - 15:50, napisał(a):

Przedwczoraj odebralem 436M6VBPAB i RTX2070Super.
W decyzjii o zakupie pomogl mi fakt ze zauwazylem wypalenia na moim oledzie B7(ikonki na firefoxa itp na srodku)

jest to kompromis jak chce sie miec TV/monitor na lata bez wypalen.

oraz wiele innych...

możesz ich sam podpytać o opinie :cool:

PS> Jakby co to jest też wersja 32 cale, ale zdecydowanie polecam wybrać 43 cale chociażby ze względu na lepszy HDR i kontrast ect.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 22 Sierpień 2019 - 11:34

#7 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 11:33

Zobacz postSary, o 19 Sierpień 2019 - 11:59, napisał(a):

W chwili obecnej sam się zastanawiam...

Moze ktoś z użytkowników go posiada i się wypowie.

Tak to wygląda na Philips Momentum w grach (też jestem jego zadowolonym właścicielem)

a tak w filmach gdybyście chcieli sobie obejrzeć coś z Blu-ray na konsoli

Jakby co to mogę pomóc w ewentualnej kalibracji :)

PS> Staszicu tak to wygląda jak się wyłączy kolorowe podświetlanie gdybyś miał wątpliwości że się da ;)

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 22 Sierpień 2019 - 11:34

Strona 1 z 1