Skocz do zawartości
Steel Banging

MSI GTX 960 gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem od kilku dni Karta graficzna ma dzikie temperatury.

W spoczynku nic nie robiąc dochodzi do 60 stopni gdzie zawsze miała max 45.

Ma półpasywne chlodzenie, wentylatory kręcą się normalnie gdy przekroczy 60 stopni.

 

Pasta była wymieniana nie dawno na nową dobrze założona wszystko podpięte dobrze.

 

Myślałem żeby uruchomić wiatraki, aby chodziły cały czas, ale nie potrafię.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem od kilku dni Karta graficzna ma dzikie temperatury.

W spoczynku nic nie robiąc dochodzi do 60 stopni gdzie zawsze miała max 45.

Ma półpasywne chlodzenie, wentylatory kręcą się normalnie gdy przekroczy 60 stopni.

 

Pasta była wymieniana nie dawno na nową dobrze założona wszystko podpięte dobrze.

 

Myślałem żeby uruchomić wiatraki, aby chodziły cały czas, ale nie potrafię.

 

Pozdrawiam.

 

Wieczorem patrzysz temperatury są ok. Rano wstajesz, 15 stopni więcej. Tak było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem patrzysz temperatury są ok. Rano wstajesz, 15 stopni więcej. Tak było?

 

Nie, od kilku dni tak sama z siebie ma nagle takie temperatury. ? Dosłownie z nikąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem patrzysz temperatury są ok. Rano wstajesz, 15 stopni więcej. Tak było?

Co ty gadasz... Z wieczora jest cieplej, niż z rana... Dzisiaj południe Polski rano 12 stopni. Weź skończ się udzielać bo bredzisz cotaz bardziej.

 

Masz w AF ustawienia krzywej wentylatorów, tym się pobaw. Jak Ci 80 w czasie grania nje dobija to spokojnie.

 

A qurska nie słuchaj, bo to pływa na dnie.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz... Z wieczora jest cieplej, niż z rana... Dzisiaj południe Polski rano 12 stopni. Weź skończ się udzielać bo bredzisz cotaz bardziej.

 

Masz w AF ustawienia krzywej wentylatorów, tym się pobaw. Jak Ci 80 w czasie grania nje dobija to spokojnie.

 

A qurska nie słuchaj, bo to pływa na dnie.

 

68 to max jaka w życiu miałem na tej karcie.

 

Co dokładnie ustawić w Af?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz... Z wieczora jest cieplej, niż z rana... Dzisiaj południe Polski rano 12 stopni. Weź skończ się udzielać bo bredzisz cotaz bardziej.

 

Jakie 12 stopni? Co ma temperatura na południu Polski do temperatury karty?

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, od kilku dni tak sama z siebie ma nagle takie temperatury

 

Od kilku dni ma sama z siebie wysokie temperatury, czy od kilku dni zauważyłeś że ma wysokie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 12 stopni? Co ma temperatura na południu Polski do temperatury karty?

 

LOL

Wyzsza temperatura otoczenia = wyzsza temperatura karty.

No chyba ze chłodzisz karte klima i powietrzem o jednej temp.

 

Do autora - zobacz czy jest przeczyszczona karta/obudowa, moja kiedys "zassala" klaczek kurzu ktory niefortunnie przyblokowal z tylu miejsce w ktorym bylo wypluwane powietrze i temp mi poszly o 2/3 stopnie. Ale to dosc drastyczny przypadek (wielkosc "klaczka" pomijam bo to byl akademik a tam sa niewymiarowe cuda czasem :D)

Edytowane przez Hakuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

Wyzsza temperatura otoczenia = wyzsza temperatura karty.

No chyba ze chłodzisz karte klima i powietrzem o jednej temp.

 

Do autora - zobacz czy jest przeczyszczona karta/obudowa, moja kiedys "zassala" klaczek kurzu ktory niefortunnie przyblokowal z tylu miejsce w ktorym bylo wypluwane powietrze i temp mi poszly o 2/3 stopnie. Ale to dosc drastyczny przypadek (wielkosc "klaczka" pomijam bo to byl akademik a tam sa niewymiarowe cuda czasem :D)

 

 

Wszystko wyczyszczone i wszytko ładnie zrobione.

 

Od kilku dni ma sama z siebie wysokie temperatury, czy od kilku dni zauważyłeś że ma wysokie temperatury?

 

 

Od 3 dni sama ma z siebie 59,60 stopni w spoczynku.

 

Myślałem żeby włączyć wiatraki żeby cały czas chodziły, bo może półpasywne chłodzenie nie chłodzi, ale nie wiem jak to zrobić. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni sama ma z siebie 59,60 stopni w spoczynku.

 

Czyli 4 dni temu miała niskie temperatury i z dnia na dzień temperatura skoczyła o 15 czy tam więcej stopni...

Rozumiem że to przy zmierzonym użyciu GPU na poziomie 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 stopni w spoczynku to bardzo dużo jak na tą kartę. Mój gtx 970 od MSI w spoczynku utrzymuje jakieś 36 stopni 15 minut po włączeniu komputera. Może chłodzenie jest poluźnione/niedokręcone stąd takie temperatury? Odkręć śruby od karty, Spróbuj docisnąć chłodzenie z każdej strony i przykręć wszystko z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4 dni temu miała niskie temperatury i z dnia na dzień temperatura skoczyła o 15 czy tam więcej stopni...

Rozumiem że to przy zmierzonym użyciu GPU na poziomie 0%.

 

 

Tak dokładnie.

 

60 stopni w spoczynku to bardzo dużo jak na tą kartę. Mój gtx 970 od MSI w spoczynku utrzymuje jakieś 36 stopni 15 minut po włączeniu komputera. Może chłodzenie jest poluźnione/niedokręcone stąd takie temperatury? Odkręć śruby od karty, Spróbuj docisnąć chłodzenie z każdej strony i przykręć wszystko z powrotem.

 

 

Już wszystko robiłem. Jest wszystko jak powinno być.

 

W Msi AF Włączyłem żeby wiatraki cały czas chodziły i wszystko jest okej w grach typu League Of Legends mam 44 max temperature, więc na razie pozostawiam tak, bo nie wiem co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności odpal jakąś wymagającą grę i zobacz jakie wtedy będą temperatury. Jak będzie poniżej 80 stopni to można uznać że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności odpal jakąś wymagającą grę i zobacz jakie wtedy będą temperatury. Jak będzie poniżej 80 stopni to można uznać że jest ok.

 

Ale bez wiatraków w AF czy z wiatrakami?

 

Zostawiłem jak było, że wiatraki odpalają się od 60 stopni i pograłem w Cs:go 30min na boty i temperatura osiąga max 63 stopnie.

 

Gram tylko w Lola I csa.

W spoczynku dalej bez zmian ma temperature.

Edytowane przez Steel Banging

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz... Z wieczora jest cieplej, niż z rana... Dzisiaj południe Polski rano 12 stopni. Weź skończ się udzielać bo bredzisz cotaz bardziej.

A qurska nie słuchaj, bo to pływa na dnie.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez wiatraków w AF czy z wiatrakami?

 

Zostawiłem jak było, że wiatraki odpalają się od 60 stopni i pograłem w Cs:go 30min na boty i temperatura osiąga max 63 stopnie.

 

Gram tylko w Lola I csa.

W spoczynku dalej bez zmian ma temperature.

 

Czyli jest okej. Chyba wiem czemu masz 60 stopni w spoczynku, pewnie masz ustawiony profil nvidii "preferuj maksymalną wydajność" który to wyłącza stany oszczędzania energii, czyli nie obniża napięcia i taktowań w spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz ustawiony profil nvidii "preferuj maksymalną wydajność" który to wyłącza stany oszczędzania energii, czyli nie obniża napięcia i taktowań w spoczynku.

Taką opcję autor musi znaleźć w panelu sterowania Nvidia,z tego co ja pamiętam

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest okej. Chyba wiem czemu masz 60 stopni w spoczynku, pewnie masz ustawiony profil nvidii "preferuj maksymalną wydajność" który to wyłącza stany oszczędzania energii

 

U mnie ta opcja nie wyłącza stanów oszczędzania energii na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest okej. Chyba wiem czemu masz 60 stopni w spoczynku, pewnie masz ustawiony profil nvidii "preferuj maksymalną wydajność" który to wyłącza stany oszczędzania energii, czyli nie obniża napięcia i taktowań w spoczynku.

 

 

 

Wyłączyłem przywróciłem jak było, ale dalej ma w spoczynku 60 stopni. :/

 

 

SS Occt HwMonitor https://imgur.com/a/V0fAW1b

 

Nie mam pojęcia o co chodzi więc włączam wiatraki w Msi Afterburner niech cały czas chodzą.

Edytowane przez Steel Banging

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na tym zrzucie z hwmonitor karta pracuje na taktowaniach 3D w spoczynku + duża temperatura w pomieszczeniu (25-30*C) + wentylatory nie chodzą co w sumie może generować taką temperaturę. Ja mam 960 2G (GV-N960IXOC-2GD) czyli wersję z jednym wentylatorem i w spoczynku (przy taktowaniach 3D, oc w biosie i 700 RPM na wentylatorze) temperatura według GPU-Z wynosi ok. 46 stopni:

 

Beztytulu_qswqqnx.jpg

 

I żeby nie było niedomówień. W panelu Nvidia mam ustawiony tryb zarządzania energią na Preferuj maksymalną wydajność a w win10 plan zasilania ustawiony na najwyższą wydajność.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zrzucie z hwmonitor karta pracuje na taktowaniach 3D w spoczynku + duża temperatura w pomieszczeniu (25-30*C) + wentylatory nie chodzą co w sumie może generować taką temperaturę. Ja mam 960 2G (GV-N960IXOC-2GD) czyli wersję z jednym wentylatorem i w spoczynku (przy taktowaniach 3D, oc w biosie i 700 RPM na wentylatorze) temperatura według GPU-Z wynosi ok. 46 stopni:

 

Beztytulu_qswqqnx.jpg

 

I żeby nie było niedomówień. W panelu Nvidia mam ustawiony tryb zarządzania energią na Preferuj maksymalną wydajność a w win10 plan zasilania ustawiony na najwyższą wydajność.

 

 

Dzisiaj zobaczę po przywróceniu wszystkiego jakie temperatury będą. Najwyżej odpalę Msi Afterburner wiatraki na 20% to wtedy mam max 30 stopni w spoczynku, ale przykładowo w grach takich jak cs:go czy lol nie przekracza 50 stopni, ale nie wiem czy to dobre dla karty.

Dodam, że nawet jak było 40 stopni na dworze to nigdy nie miałem takiej temperatury.

 

 

Na razie oglądam filmiki na internecie, i po przywróceniu domyślnych ustawień NVIDIA i zasilania, mam 38 stopni i spada do 37.

Obserwuje nadal.

Edytowane przez Steel Banging

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli teraz działa redukcja taktowań bo 37-38 *C to zapewne tylko przy taktowaniach 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz działa redukcja taktowań bo 37-38 *C to zapewne tylko przy taktowaniach 2D.

 

 

Szczerze, aż tak dobrze się nie znam, ale jak na razie nie przekroczyła 42 stopni. Oglądam twitch i będę grał zobaczymy jakie będą temperatury i jak chłodziło.

 

 

Wszystkie jest okej. Wróciło do normy.

Edytowane przez Steel Banging

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale tu nie trzeba się znać. Wystarczy rzut oka na zakładkę Sensors w GPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...