Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję złożyć komputer. Kwota, jaką chcę przeznaczyć to do 7000. Do tej pory udało mi się złożyć coś takiego:

 

CPU: Intel Core i5-9600K

 

grafika: MSI GeForce RTX 2080 SUPER VENTUS 8GB OC

 

Płyta główna: Gigabyte Z390 GAMING X

 

RAM: DDR4 Ballistix 16GB (2x8GB) 3000 CL15 (dzisiaj zamówione)

 

Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

 

Obudowa: be quiet! Silent Base 801, czarno-pomarańczowa

 

SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

 

Chłodzenie CPU: Thermalright Macho Rev. B

 

Plus dodatkowo planuję zakupić albo większy dysk, niż wymieniony, ale bardziej prawdopodobne, że będę chciał dodać kolejny - większy. Pytanie do Was - co warto jest w tym zestawie zmienić? komputer ma być przeznaczony tylko i wyłącznie do gier. Chcę, aby był jak najbardziej wydajny i żeby była możliwość jak najdłuższej gry w 1440p. Kompletnie nie zależy mi na wyglądzie, ani nie wymagam, aby był nie wiadomo jak cichy - chcę ukierunkować się głównie na wydajność. Pewnie procesor do zestawu nie jest dobrany zbyt dobrze, więc proszę o pomoc w doborze jak najlepszych komponentów :)

Ram planuję podkręcić do tych 3400Mhz. Kupiłem dzisiaj ram ze względu na cenę <300zł, ale jeżeli są lepsze, to można również zmodyfikować. Bardzo dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy ok, ładnie się kręcą.

Ryzen 3700x - 1495zł

Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock 8GB GDDR6 - 3369zł

Sx 8200 pro 512gb - 359zł

Focus 650w - 409zł

morele.net/plyta-glowna-msi-b450-a-pro-4141469/ - 439zł, bios sam sobie wgrać mozesz, lub czekać na dostępnośc płyt b450 od msi z dopiskami "max" ~ 460zł

Meshify C - 372zł

Dark Rock 4 - 249zł

Tu masz testy ryzena 3700x w porównaniu z intelem click, i warto nadmienić, że intel to goło 6 czy tam 8 jajec a ryzen 3700x to 8/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm złożę trochę tańszą propozycję, aby został budżet do ewentualnych zmian :V

https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/GwdJajzpVB + focus plus gold 650/750w (350-450zł)

 

Tutaj jeszcze sporo można pozmieniać np. lepsze mobo, procek, chłodzenie, obudowa

 

W 1440p procek schodzi na drugi plan, więc nie trzeba go dawać jakiegoś super mocnego, ten w zupełności podoła wyzwaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się jeszcze tak poniekąd nad 2080 Super.

Nie jest to jakaś rewolucja względem RTX 2080 a tego drugiego można dostać za 3000 zł.

 

Do samego grania spokojnie R5 3600 i wtedy za 6100 zł masz https://proline.pl/koszyk/0268d2c1

 

Zostaje ten 1000 zł. Na 2080 Ti nie wystarczy, dopłata do 3700X niekoniecznie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Bardzo Wam dziękuję. Na ten moment mi się nie spieszy aż tak, więc mogę poczekać na tę płytę od MSI. Może uda mi się wyłapać część rzeczy na promocjach, więc możliwe, że trochę uda się ,,oszczędzić,,. Pomyślałem sobie, że ewentualnie za oszczędzone pieniądze, będę mógł jeszcze lekko ulepszyć. Tak do 8000 co byście polecali zmienić, gdybym oczywiście był w stanie kupić komponenty za mniejszą cenę? Możliwe, że nawet poczekam do Black Friday - kto wie? :P w każdym razie za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie - może warto poczekać na konkretniejsze niereferenty Radeona RX 5700 xt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2080S zjazd do 5700XT? Te "konkretne" niereferenty jak nazwałeś to koszt 2400 zł, a za tyle jest już 2070S. Bierz sprawdzone RTX-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Bardzo Wam dziękuję. Na ten moment mi się nie spieszy aż tak, więc mogę poczekać na tę płytę od MSI. Może uda mi się wyłapać część rzeczy na promocjach, więc możliwe, że trochę uda się ,,oszczędzić,,. Pomyślałem sobie, że ewentualnie za oszczędzone pieniądze, będę mógł jeszcze lekko ulepszyć. Tak do 8000 co byście polecali zmienić, gdybym oczywiście był w stanie kupić komponenty za mniejszą cenę? Możliwe, że nawet poczekam do Black Friday - kto wie? :P w każdym razie za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję ;)

 

Możesz dać 3700X i RTX 2080 Super. Raczej nic innego tutaj nie wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...