Forum PCLab.pl: Core VID a CPU Core Voltage - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Core VID a CPU Core Voltage

#1 Użytkownik jest niedostępny   MarioDee 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Sierpień 2019 - 19:26

Mam pytanko, czy napięcia które pokazuje HW Info w zakładce Core VID, to są minimalne napięcia, przy których dana sztuka procesora powinna pracować stabilnie?
Mam ustawione na sztywno w Biosie napięcie 1.200V dla częstotliwości procesora 3.7 Ghz. Procek to Ryzen 1700. Podczas obciążenia programem Prime 95 pokazuje mi w Core VID napięcie minimalne 1.150V. Mam rozumieć że to jest najniższe stabilne napięcie, z którym mógłby pracować procesor przy 3.7 Ghz? Oczywiście nie licząc Vdroop, które powodowałoby niestabilność przy tym napięciu.
Kolejne pytanie właśnie dotyczy częściowo poprzedniego, bo właśnie chodzi mi o zniwelowanie efektu Vdroop za pomocą LLC. W tym przypadku najlepiej byłoby jakby przy obciążeniu w zakładce CPU Core Voltage pokazywałoby takie same wartości dla max jak i min? Mam płytę Asus Crosshair VI Hero, nie wiem jak w innych płytach Asusa, ale u mnie tylko LLC ustawione na 5 (czyli najmocniejsze) powoduje że CPU Core Voltage min równa się max. Czy to normalne na tej płycie zachowanie? Pytanie dla posiadaczy płyt Asusa.

Strona 1 z 1