Skocz do zawartości
MarioDee

Core VID a CPU Core Voltage

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy napięcia które pokazuje HW Info w zakładce Core VID, to są minimalne napięcia, przy których dana sztuka procesora powinna pracować stabilnie?

Mam ustawione na sztywno w Biosie napięcie 1.200V dla częstotliwości procesora 3.7 Ghz. Procek to Ryzen 1700. Podczas obciążenia programem Prime 95 pokazuje mi w Core VID napięcie minimalne 1.150V. Mam rozumieć że to jest najniższe stabilne napięcie, z którym mógłby pracować procesor przy 3.7 Ghz? Oczywiście nie licząc Vdroop, które powodowałoby niestabilność przy tym napięciu.

Kolejne pytanie właśnie dotyczy częściowo poprzedniego, bo właśnie chodzi mi o zniwelowanie efektu Vdroop za pomocą LLC. W tym przypadku najlepiej byłoby jakby przy obciążeniu w zakładce CPU Core Voltage pokazywałoby takie same wartości dla max jak i min? Mam płytę Asus Crosshair VI Hero, nie wiem jak w innych płytach Asusa, ale u mnie tylko LLC ustawione na 5 (czyli najmocniejsze) powoduje że CPU Core Voltage min równa się max. Czy to normalne na tej płycie zachowanie? Pytanie dla posiadaczy płyt Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...