Skocz do zawartości
andrzejw77

Zmiana ryzen 5 2600 na ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy jest sens zmiany mojego ryzena 2600 4.1 Ghz, na ryzena 3600. Z bardziej wymagających gier gram głównie w Assassins Creed Odyssey i Origins. W tych grach w miejscach mocno obciążających procesor mam denerwujące spadki fps. Mam jeszcze starego kompa z i7 4770 4.0 ghz, ram 2666 cl 14 i na nim gra się jakoś płynniej,choć spadki fps tez są. Ogólnie wydajnosć r5 2600 i i7 4770 w tych grach jest bardzo podobna.

Zestaw złożyłem sobie w połowie lipca, jest to mój pierwszy komp na bazie AMD, zawsze miałem intela. Przejrzałem trochę testów i po zmianie na ryzena 3600 powinienem odczuć wyraźną poprawę. Teraz pytanie do forumowiczów czy ktos zrobił taką zmianę i czy warto. Moja płyta główna to MSI B450 Gaming Plus, ram G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 . Dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna GTX 1060 6gb. Gram na takich detalach aby karta utrzymywała conajmniej 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna GTX 1060 6gb. Gram na takich detalach aby karta utrzymywała conajmniej 60 fps.

 

Z taką grafiką nie warto. Chyba że w najbliższym czasie będziesz zmieniać na lepszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw i nie rozumiem sensu wymiany procesora... Tym bardziej przy 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się ramem to uzyskassz dodatkową wydajność podbij częstotliwość te aegisy powinny pójść na 3333, pobaw się timingami 3600 jest wydajniejszy ale mając już na pokładzie 2600 @ 4.1 jeśli już zmieniałbym na 3700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca zostaw, bo jest dobry przy 4.1Ghz.

Pamięci wykręć ile wlezie, bo dają spory boost całej platformie, nie tylko CPU.

Jak najbardziej warto odpuścić żyłowanie CPU o 100Mhz i Voltowanie do granic ryzyka i właśnie zająć się OC RAM.

To daje lepsze efekty z tego co widzę na forach i u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że te pamięci wysypują się już na 3200, ich max to 3133. Chciałbym zagrać w oddysey czy origins bez spadków poniżej 60 fps ale na tym zestawie jest to chyba nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 w AC origins/odyssey miewa spadki fps i stuttering. Te gry są po prostu potworami optymalizacyjnymi, nie ważne jaki procek tam nie wpakujesz, wydajność zawsze będzie dużo gorsza niż w innych grach. Zmiana na 3600 na pewno da dużego kopa i raczej już zapewni stałe 60fps, ale na cuda z drugiej strony bym nie liczył przy karcie gtx 1060, chyba że tniesz z detali na średnie/niskie by odciążyć GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca zostaw, bo jest dobry przy 4.1Ghz.

Pamięci wykręć ile wlezie, bo dają spory boost całej platformie, nie tylko CPU.

Jak najbardziej warto odpuścić żyłowanie CPU o 100Mhz i Voltowanie do granic ryzyka i właśnie zająć się OC RAM.

To daje lepsze efekty z tego co widzę na forach i u siebie.

 

Te Aegis są słabe. tym bardziej ze są na kościach Hynix. Sam takie posiadam w setupie 2x8Gb i więcej niż 3200Mhz przy dobrych wiatrach nie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zmiany tych pamięci Aegis na coś lepszego żeby ustawić wyższe taktowanie ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zmiany tych pamięci Aegis na coś lepszego żeby ustawić wyższe taktowanie ramu ?

Przy takim configu jak masz to nie za bardzo, chyba że planujesz też zmianę GPU. Ja u siebie mam Ryzena 2600 popędzonego na 4.2 Ghz, jeżeli chodzi o RAM to też miałem Aegisy które w ogóle nie chciały się podkręcać i dlatego zmieniłem na szare Cruciale 3200 MHz na Micron E-die. Czy było warto ? Cruciale się ładnie podkręciły na 3400 CL14 ( poszły by dalej ale płyta słaba ). Trochę wydajności zyskałem, szczególnie na 1% low ale mega szału na który liczyłem to nie zrobiło. Dalej mam stutter i dropy w AC Odyssey, tak to już jest z AMD w grach ubi i szybszy RAM tego nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepszej wydajności to kup rx'a 5700 z którym ryzen 2600 da sobie radę.

W ogóle nie rozumiem wymiany i7-4770 na ryzena 2600 przy tak słabej karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz 3600 zwrócić na 14 dni. Akurat ac zabija właśnie cpu, więc różnica będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepszej wydajności to kup rx'a 5700 z którym ryzen 2600 da sobie radę.

W ogóle nie rozumiem wymiany i7-4770 na ryzena 2600 przy tak słabej karcie graficznej.

Co mi da mocniejsza karta w assasynach jak tutaj rady nie daje procesor, rzadko kiedy karta idzie na maksa przy vsyncu, detale przeważnie średnie. Nie wymieniałem kompa, tylko potrzebowałem drugi, a cena 509 zł za r5 2600 mnie skusiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2600 Cię nie zadowala i masz kaskę na zakup 3600 to uważam że nie masz co się zastanawiać.. w necie jest sporo testów i porównań 2600 vs 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się nie opłaca do tej grafiki, ale akurat w serii AC odczułbyś różnicę po zmianie, więc "wybór należy do ciebie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam R5 2600 4.0 Ghz i ram 3600 cl16 i się zastanawiam czy do gry 1080p 75 Hz RX 5700 to nie będzie przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam R5 2600 4.0 Ghz i ram 3600 cl16 i się zastanawiam czy do gry 1080p 75 Hz RX 5700 to nie będzie przesada...

 

mam r5 2600 4ghz w parze z 1070ti, już ta karta daje popalić dla tego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to dziwi że ludzie piszą "RTX 2070 za dużo do grania w 1080p 60Hz z Ryzenem 2600" Bzdura miałem Ryzena 2600 i RTX 2070 i wielu grach nie trzymało 60 klatek, na święta będę wrzucać Ryzena 3600 i RTX 2070 Super i licze na stabilne 60 fps w rozdzielczosci WQHD w prawie każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem ryzena 3600. Wgrałem bios do obsługi ryzenów 3000, zresetowałem bios i zmieniłem procesor. Komp się uruchomił i wszystko było ok. Uruchamiałem go kilka razy i nagle za którymś razem koniec. Wentylatory chodza brak obrazu i nic się nie dzieje. Musiałem wyjać jedną kość zeby go uruchomić. Wyłaczyłem kompa, wsadziłem drugą kosć i działa. Chciałem go ponownie uruchomić to sam wszedł do biosu i się tam zawiesił. Ogólnie pierwsze wrażenie tragedia, na poprzednim ryzenie 2600 zero problemów.

Teraz żeby go uruchomić muszę ciągle resetowac bios lub przekładac pamięci w slotach.

Edytowane przez andrzejw77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj kupiłem ryzena 3600. Wgrałem bios do obsługi ryzenów 3000, zresetowałem bios i zmieniłem procesor. Komp się uruchomił i wszystko było ok. Uruchamiałem go kilka razy i nagle za którymś razem koniec. Wentylatory chodza brak obrazu i nic się nie dzieje. Musiałem wyjać jedną kość zeby go uruchomić. Wyłaczyłem kompa, wsadziłem drugą kosć i działa. Chciałem go ponownie uruchomić to sam wszedł do biosu i się tam zawiesił. Ogólnie pierwsze wrażenie tragedia, na poprzednim ryzenie 2600 zero problemów.

Teraz żeby go uruchomić muszę ciągle resetowac bios lub przekładac pamięci w slotach.

 

Gaming Plus, prawda?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...