Skocz do zawartości
andrzejw77

Zmiana ryzen 5 2600 na ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem na b450 gaming plus bios v18 i działało wszystko ok, poza WHEA, które się pojawiało. Wszystko było ok, pcie grafy dobrze funkcjonowało. Ryzen boostuje, ram się kręci.

To samo działa na 1A, gdzie WHEA już zniknęło, jedyny bios który sprawił cyrki to 1B i jego bym nie tykał, trzyma się z dala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX 1060 nie warto ale do RTX 2060 już tak. W dobie chorych cen kart taki upgrade to najlepsza i najtańsza droga do wyraźnego podniesienia sobie wydajności i to całkiem wyraźnie. Ja właśnie, po prawie 3 latach, wymieniłem R5 2600 na R5 3600 i za 700 zł (kupiłem używkę, a jak kupowałem to ceny nowych zaczynały się od 1050 zł) wzrost klatek jest całkiem duży. Dla mnie, gracza tytułów kompetytywnych był to strzał w dziesiątkę. Podam przykłady wzrostu FPS na kilku grach. Najczęściej gram w Battlefielda V i tak, grafika LOW 1080p, wzrost z średnio 120 do prawie 150, w Battlefield 2042 grafika LOW wzrost z 60 do 80, w trybie PORTAL średnio z 80 wzrost do 100... to wszystko za 700 zł i moim zdaniem się to opłaca ale jak mówię ja mam monitor 165 Hz i gram dużo gram kompetytywnie. Teraz kilka przykładów innych gier na ULTRA która mam na komputerze i które sprawdziłem i tak zacznę od BFV ULTRA z 95 do 113, CoD Modern Warfare wzrost z 104 do 125, Wiedźmin 3 wzrost z 80 do 95, OVERWATCH wzrost z 143 do 172, GTA V wzrost z 88 do 106, CyberPunk wzrost z 39 do 47, Shadow of The Tomb Raider wzrost z 71 do 85, FORTNITE z 92 do 110, CS:GO wzrost z 306 do 366. Sami widzicie i możecie ocenić czy się opłaca, moim zdaniem wzrost jest duży i taki zabieg jest bardzo opłacalny.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2022 o 23:39, Romulus84 napisał:

Przy GTX 1060 nie warto ale do RTX 2060 już tak. W dobie chorych cen kart taki upgrade to najlepsza i najtańsza droga do wyraźnego podniesienia sobie wydajności i to całkiem wyraźnie. Ja właśnie, po prawie 3 latach, wymieniłem R5 2600 na R5 3600 i za 700 zł (kupiłem używkę, a jak kupowałem to ceny nowych zaczynały się od 1050 zł) wzrost klatek jest całkiem duży. Dla mnie, gracza tytułów kompetytywnych był to strzał w dziesiątkę. Podam przykłady wzrostu FPS na kilku grach. Najczęściej gram w Battlefielda V i tak, grafika LOW 1080p, wzrost z średnio 120 do prawie 150, w Battlefield 2042 grafika LOW wzrost z 60 do 80, w trybie PORTAL średnio z 80 wzrost do 100... to wszystko za 700 zł i moim zdaniem się to opłaca ale jak mówię ja mam monitor 165 Hz i gram dużo gram kompetytywnie. Teraz kilka przykładów innych gier na ULTRA która mam na komputerze i które sprawdziłem i tak zacznę od BFV ULTRA z 95 do 113, CoD Modern Warfare wzrost z 104 do 125, Wiedźmin 3 wzrost z 80 do 95, OVERWATCH wzrost z 143 do 172, GTA V wzrost z 88 do 106, CyberPunk wzrost z 39 do 47, Shadow of The Tomb Raider wzrost z 71 do 85, FORTNITE z 92 do 110, CS:GO wzrost z 306 do 366. Sami widzicie i możecie ocenić czy się opłaca, moim zdaniem wzrost jest duży i taki zabieg jest bardzo opłacalny.

Miejcie kapke rozumu i nie odkopujcie 2 letnich tematów...

  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2022 o 23:39, Romulus84 napisał:

wzrost klatek jest całkiem duży. Dla mnie, gracza tytułów kompetytywnych był to strzał w dziesiątkę. Podam przykłady wzrostu FPS na kilku grach.  BFV ULTRA z 95 do 113, CoD Modern Warfare wzrost z 104 do 125, Wiedźmin 3 wzrost z 80 do 95, OVERWATCH wzrost z 143 do 172, GTA V wzrost z 88 do 106, CyberPunk wzrost z 39 do 47, Shadow of The Tomb Raider wzrost z 71 do 85, FORTNITE z 92 do 110, CS:GO wzrost z 306 do 366. Sami widzicie i możecie ocenić czy się opłaca, moim zdaniem wzrost jest duży i taki zabieg jest bardzo opłacalny.

Dobrze że napisałeś ile to jest dla Ciebie dużo. Ja bym w życiu nie wymieniał 2600 na 3600 dla marnych ~20% za 700zł i to jeszcze używkę. Duży wzrost to powiedzmy 70%. Już bym wolał wymienić tego 2600 na powiedzmy X56003D (jeśli się pojawi), albo 5800X/5800X3D, lub minimum absolutne 5600X. Oczywiście nie wymieniałbym dzisiaj, kiedy ceny 5600X są nie adekwatne do jego realnej wartości. Jednak tak poniżej 1000zł za nowego 5600X można by wyłożyć (lub używkę do 700zł) - tyle te procesory są dla mnie warte dzisiaj (punkt odniesienia to cena i wydajność nowych Intel 12 generacji).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sensowność dywagacji nad zimnym trupem, to obecnie wymiana z AMD na AMD jest mało opłacalna. Nie sądziłem, że to napiszę, ale ceny procesorów są absurdalne. Taki R3600 powinien kosztować z 500zł, a 5600 z 800zł. Gdybym miał teraz modernizować komputer,  to wziąłbym Intela. Chodzi mi tylko o wycenę, bo Ryzeny to nadal świetne procesory.

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karroo widzę śmieszny fanboy AMD skoro się śmieje. Tym czasem, by nie być gołosłownym ile jest wart Ryzen 5600X, to tutaj jest test i5 12400 (to samo co i5 12400F za 900zł pod wzgl. wydajności) vs Ryzen 5600X (trzeba patrzyć na części testu, gdzie GPU nie jest wąskim gardłem, bo niestety testujący średnio kumaty i w części przetestowanych gier jest "GPU bottleneck"):

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że Intel jest lepszym procesorem mam na myśli tutaj Alder Lake ale koszt platformy jest o wiele wyższy w przypadku Intela, niestety koszt platformy zabija ten wybór. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MrKetiw napisał:

Wiadomo że Intel jest lepszym procesorem mam na myśli tutaj Alder Lake ale koszt platformy jest o wiele wyższy w przypadku Intela, niestety koszt platformy zabija ten wybór. 

To nie jest prawda. Na CPU masz oszczędność 500zł na dzień-dobry (i5 12400f ~900zł vs Ryzen 5600X ~1400zł). Teraz dodaj ceny płyt i popatrz jaką płytę będziesz miał pod Intel, a jaką pod AMD. Dodam, że Intel B660 jest lepszym chipsetem od AMD B550. Dodaj fakt, że teraz ceny płyt B660 są zawyżone, ale niebawem spadną do docelowego poziomu (choć już teraz wybrałbym platformę Intel - te 500zł na CPU to niebagatelna różnica). W kierunku Ryzen można spoglądać tylko jak już masz płytę pod ten CPU, choć jak wspomniałem nawet wówczas nie wywaliłbym na 5600X okolic 1400zł, tylko poczekałbym aż te CPU spadną do przyzwoitych cen (czyli jak będą kilkaset zł tańsze - gorzej dla nich jeśli nie będą).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kyle_PL napisał:

To nie jest prawda. Na CPU masz oszczędność 500zł na dzień-dobry (i5 12400f ~900zł vs Ryzen 5600X ~1400zł). Teraz dodaj ceny płyt i popatrz jaką płytę będziesz miał pod Intel, a jaką pod AMD. Dodam, że Intel B660 jest lepszym chipsetem od AMD B550. Dodaj fakt, że teraz ceny płyt B660 są zawyżone, ale niebawem spadną do docelowego poziomu (choć już teraz wybrałbym platformę Intel - te 500zł na CPU to niebagatelna różnica). W kierunku Ryzen można spoglądać tylko jak już masz płytę pod ten CPU, choć jak wspomniałem nawet wówczas nie wywaliłbym na 5600X okolic 1400zł, tylko poczekałbym aż te CPU spadną do przyzwoitych cen (czyli będą kilkaset zł tańsze).

Ja mam teraz dylemat bo chce zrobić upgrade ze względu na to że mam bon 1000 zł do wykorzystania z x-kom. Nie wiem czy lepszym wyborem będzie kupno 5600X i wrzucenie do płyty która mam czy jednak zmiana i5 12600K z płytą z690. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy musisz ten bon wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL Serio rozśmieszyłeś mnie do rozpuku. To chyba Ty pisałeś te brednie że 1080p w 24 calach to pikseloza, hahaha. Wiesz co to zależy dla kogo, dla mnie wzrost o 20% za 750 zł jest warty swojej ceny.  Człowieku co ty tam możesz wiedzieć, ludzie którzy grają kompetytywnie walczą o każdy FPS czy to kręcąc RAM, kartę czy procesor a ty mi mówisz że 20% za 750 zł to jest nieopłacalny upgrade. Ja osobiście czytając Ciebie i takie wypowiedzi o tej pikselozie i że 20% więcej klatek za 750 zł to mało i jest nieopłacalne, przysięgam, mówię Ci serio, pękam ze śmiechu. Jacy ludzie są jednak różni, masakra to jest. Nie, 20% za 750 zł to dużo ale 10x tyle czyl 7000 zł za kartę to mało. Ludzie wy mieliście matematykę w szkołach, to jest straszne, po prostu wasze liczenie jest po prostu przerażające. Oszem jak ktoś nie gra kompetytywnie, Ja akurat gra. Bo gram wyłącznie w BF,, CoD'q, APEX czy R6, to jeszcze mogę zrozumieć i jak ktoś ma monitor 60 Hz ale jak ktoś gra i ma monitor 165Hz to możecie wierzyć lub nie, mam to gdzieś, ale czy ja mam średnio 80 FPS czy średnio 100 robi kolosalną różnicę, ale co wy tam o tym możecie wiedzieć. Do tego frametime 1% czy 0,1% jest dużo lepszy i taki R5 3600 pozwala płynniej grać. @Sidr Tu masz rację, powinien kosztować 500-600 zł tak samo jak karty powinny kosztować 2 razy mniej niż kosztują ale tak nie jest. Rynek jest jaki jest a z tego co widzę i tak myślę i to napiszę to taki bogaty @Kyle_PL i jemu podobni napędzają ten chory rynek i zaraz Ci napisze że takie ceny kart mają być. Przez takich "Kyle'ch" te karty w tych 2 razy wyższych cenach się cały czas sprzedają bo on ci powie że dla niego to jest tanio, wychuchanego jedynaka co się pewnie nigdy ciężką pracą nie skalał, on tam ma pojęcie o życiu. Po drugie jak byś zmienił na INTELA, nie wiesz co mówisz, jak masz socket AM4 załóżmy i miałeś procesor AMD tak jak Ja to żeby wsadzić INTELA musiałbyś zmienić płytę główną. W ogóle na tym forum jest sporo ludzi co się na niczym nie zna a się wypowiada. Jeszcze zdanie o używanym procesorze. Ludzie sprzedają kupują i handlują używane wszystko, od kart graficznych po auta... wszystko a akurat procesor to jedna z bezpieczniejszych używanych rzeczy bo w nim nie ma części mechanicznych i zasadniczo ma dwa stany działa albo nie. @Kyle_PL proszę cię oszczędź sobie te durne puste gadki ze na pewno podkręcał go do 5 Ghz z napięciami 1,55 V bo uprzedzam że znowu pęknę ze śmiechu. Po pierwsze każdy normlany człowiek a przynajmniej 95% ludzi szanuje swój sprzęt i wie co robi... zna się po prostu i wie jak podkręcić bezpiecznie procesor i takiemu procesorowi nie ma prawa się nic złego stać. @Kyle_PL Ty się nie znasz na niczym na niczym, właśnie że R5 3600 się opłaca a R5 5600 X się nie opłaca, bo wzrost FPS z RTX 2060 względem R5 3600 to jest jakiś 1%. Tak to RTX 2080 Ti czy Do powiedzmy RTX 3070 Ti by się opłacało ale z ta kartą ten procesor nie da mi nic. Ty nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, zielonego. Edytuję 10 raz bo co cię czytam to mi się bardziej chce śmiać, odniesieniem do niego sa najnowsze INTELE, Ty jesteś śmieszny. Rynek jest jaki jest też uważam ze te Ryzen'y stoją parę stówek za wysoko, te z średniego segmentu, ale co zrobić, taki mamy rynek, a 200 zł to majątek nie jest jak ktoś chce sobie zwiększyć wydajność i płynność ale już 3000zł - 4000zł różnicy w przypadku kart to majątek jest.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Romulus84 Dla mnie 750zł za używanego Ryzen 3600 to pomyłka (i przesiadanie się z 2600 na 3600 za taką kasę). Rozumiem, że może Ci moje zdanie nie pasować, ale jak widzę znacznie szybszy CPU za 900zł i to nowy sklepowy (i5 12400f) to jak mam wycenić tego używanego Ryzen 3600? No ale każdy płaci tyle co uważa.

Natomiast co do renderowania do 1920x1080 to istotnie w grach w które gram, jest to pikseloza straszna (straszny aliasing, a po włączeniu jakiegoś FXAA czy innego TXAA, czyli postprocess AA, który tylko rozmazuje krawędzie, jest mydło). Jak grasz w jakieś proste graficznie gry jak CounterStrike to może to nie problem, ale taki Tomb Raider (z tych najnowszych) w FHD wygląda po prostu kiepsko/fatalnie w porównaniu do 2560x1440 czy 3840x2160. Mało co widać z tych detali tych pięknych gier, przy renderowaniu do 1920x1080, bo wszystko ginie w niskiej rozdzielczości (czy to pikselozie jak nie ma AA, czy mydle jak jest FXAA czy inny post-process AA).

Co do reszty rzeczy (coś że rzekomo wg. mnie ceny GPU są dzisiaj OK) to jest to zwykłe pisanie przez Ciebie bzdur i bicie piany.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w "podobnej sytuacji" tzn mam Ryzen 2700 (bez X) i rozważam wymianę. Masz B450 więc seria Ryzen 5xxx jest najprawdopodobniej obsługiwana. Przesiadka na serię Ryzen 3xxx ma sens (od biedy) tylko w przypadku posiadania B350 (bez obsługi Ryzenów 5xxx). Mój Ryzen 2700 demonem wydajności nie jest ale nie biorę nawet pod uwagę wymiany na coś słabszego niż 5800X (i to raczej modelu z 3D Cache w momencie kiedy wyjdzie).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL Ja ciebie traktuję jako komika trochę, tak Intel ma wyższą wydajność na rdzeniu i każdy to wie i co z tego? Ty nie znasz podstaw logiki chyba, Ty w jednym poście piszesz że 20% wzrost wydajności za 700 zł to mało choć to bardzo dużo, szczególnie dla kogoś kto gra kompetytywnie, a w drugim zdaniu pokazujesz porównanie procesorów  których różnica to parę klatek przy 160 FPS średnio i tez różnicy w cenie parę stówek. Wszystko zależy od okresu w jakim składasz komputer a tego się nie wybiera, bo potrzebujesz komputer to go składasz. Oczywiście że jak bym dzisiaj składał PC to Ja jak i każdy normalny i średnio rozgarnięty człowiek by wziął i5 12400 zamiast R5 5600X bo nie dość że tańszy to wydajniejszy ale tak jest teraz za 4 miesiące może być na odwrót a za kolejne 12 jeszcze na odwrót. Nie rozumiesz tego? Poza tym nie chciał bym teraz składać kompa przy cenach kart dwa razy wyższych od sugerowanych cen producentów (MSRP). Jak ja kupowałem komputer w marcu 2019 to za R5 2600 dałem 700 zł, wtedy Intel i5 8400 jego najbliższy konkurent, lepszy dosłownie minimalnie, kosztował 850 zł, oczywiście bardzo ważne jest jaką się ma kartę ja mam RTX 2060. W tamtym okresie prawie 3 lata temu R5 2600 był w każdym polecanym zestawie, w każdym i zresztą całkiem zasłużenie, oczywiście w średnim segmencie, więc wziąłem R5 2600 i dobrze zrobiłem. Nie każdy płaci ile uważa bo ja od miesiąca śledzę OLX i allegro i widzę ceny. Jak się pojawi sztuka za 700 zł na OLX, co się dzieje ale nie jest reguła to znika do godziny a większość jest wystawiana w kwotach 800 zł i więcej na allegro jest jeszcze gorzej, jeszcze mniejszy wybór i jeszcze drożej. Tak ze 750 zł na ten moment to jest cena nawet za używany całkiem ok. Wejdź i sobie zobacz to się dowiesz. Owszem mogę nie kupować nikt mnie nie zmusza, ale jak chcę mieć wyraźmy przyrost klatek, a chcę, to jest to dla mnie jedyne wyjście. Wolę dać 750 zł niż chyba 1050 zł za najtańszy nowy na morele i to jest proste. Zobaczymy czy będziesz taki cwany jak będziesz komputer zmieniał a ceny kart nie spadną. Choć tego sobie nie życzmy. 750 zł to nie 7000 zł za samą kartę a komputer jeszcze mi pociągnie minimum 2 lata po takiej wymianie i starczy do przyzwoitego grania i to jest bardzo opłacalne, każdy kto uważa inaczej po prostu się nie zna. Zresztą jak już pisałem mi by z moim RTX 2060 R5 5600X nie dał nic. To że Intele kosztują teraz tyle to znaczy tylko tyle że teraz tyle kosztują, zobaczymy co będzie za parę miesięcy a po drugie ja za moją kartę dąłem 1400 zł a teraz kosztują 3200 zł i co cwaniaku i co co jest opłacalne? Dać 750 zł za 20% FPS czy kupować RTX 2060 za 3200 zł co ludzie i tak robią. A po trzecie  R5 5600X czy ten Intel i5 12400 to nie procesory do RTX 2060 bo ta karta by była wąskim gardłem. Tak kup sobie teraz kartę za 7 000, bo taką byś musiał mieć żeby nie było bottenecku z takimi i5 124000 czy R5 5600X a potem możemy się zastanawiać czy różnica parę stówek to dużo czy mało.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Romulus84 napisał:

@Kyle_PL Ja ciebie traktuję jako komika trochę, tak Intel ma wyższą wydajność na rdzeniu i każdy to wie i co z tego? Ty nie znasz podstaw logiki chyba, Ty w jednym poście piszesz że 20% wzrost wydajności za 700 zł to mało choć to bardzo dużo, szczególnie dla kogoś kto gra kompetytywnie, a w drugim zdaniu pokazujesz porównanie procesorów  których różnica to parę klatek przy 160 FPS średnio i tez różnicy w cenie parę stówek.

Różnica między Ryzen 3600 a i5 12400f przy ~160fps to "parę klatek"?

16 minut temu, Romulus84 napisał:

@Kyle_PL Wszystko zależy od okresu w jakim składasz komputer a tego się nie wybiera, bo potrzebujesz komputer to go składasz. Oczywiście że jak bym dzisiaj składał PC to Ja jak i każdy normalny i średnio rozgarnięty człowiek by wziął i5 12400 zamiast R5 5600X bo nie dość że tańszy to wydajniejszy ale tak jest teraz za 4 miesiące może być na odwrót a za kolejne 12 jeszcze na odwrót. Nie rozumiesz tego?

Bardzo dobrze to rozumiem i z tego powodu gdybym posiadał dzisiaj Ryzen 2600 to bym ... czekał, na niższe ceny Ryzen 5600X, a nie przesiadał się na Ryzen 3600 za bagatela 750zł, co by mi dało marne jak dla mnie 20%.

16 minut temu, Romulus84 napisał:

@Kyle_PL Zobaczymy czy będziesz taki cwany jak będziesz komputer zmieniał a ceny kart nie spadną.

Po prostu nie zmienię karty graficznej.

16 minut temu, Romulus84 napisał:

@Kyle_PL Zresztą jak już pisałem mi by z moim RTX 2060 R5 5600X nie dał nic.

W mało wymagających od GPU grach sieciowych w które grasz (pokroju CounterStrike, czy inny Valorant itp.), w rozdzielczości rzędu 1920x1080?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL polej się chłopie zimną wodą bo ty jesteś nieprzytomny. Chłopie zacznij myśleć i czytać ze zrozumieniem albo nie pisz nic, ja mam RTX 2060 i podstawkę am4 i mi nic R5 5600 X więcej nie da niż R5 3600 rozumiesz? Weź i się polej wodą mówię ci. W tym benchmarku jest RTX 3090 nieprzytomny człowieku a ja mam RTX 2060 i mi by żaden z tych procesorów nie dał nic więcej niż R5 3600 bo u mnie wąskim gardem by była wtedy karta graficzna. Obudź się i naucz czytać ze zrozumieniem, ja wiem ze pisze dużo bez akapitów ale czytam co pisze i pisze z sensem a Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, pomijając fakt że ty się po prostu najzwyczajniej w świecie nie znasz i jesteś laikiem kompletnym z tego co cię czytam. @Harddrinkingman następny, nie znasz się też, spójrz na wyniki wydajności, mi do mojego RTX 2060 nie jest potrzebny R 5 5600 X bo da mi 3 FPS więcej a jest drogi. Do RTX 2060 nic lepszy procesor ci nie da niż R5 3600 nic, nie znasz się. Chłopie nie ucz Ty tatę dzieci robić, ja mam wszystko dokładnie policzone. Jasne R5 5600X by był dobrym wyborem jak bym miał choć RTX 3070 Ti to wtedy oczywiście, z moim RTX 2060 komponowanie tak mocnego procesora nie ma żadnego sensu nie da nic. Tu masz przewin sobie na dół i zobacz ile klatek jest różnicy między r5 2600 / r5 3600 / r5 5600x z RTX 2060. Sens ma zmiana R5 2600 na r5 3600 ale żadnego na r5 5600x, nie przy tej karcie. https://www.gpucheck.com/pl-pln/gpu/nvidia-geforce-rtx-2060/amd-ryzen-5-2600/https://www.gpucheck.com/pl-pln/gpu/nvidia-geforce-rtx-2060/amd-ryzen-5-3600/https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2060/amd-ryzen-5-5600x/.

 

PS @Kyle_PL W Valoranta akurat nie gram gram głównie w Battlefield'a ale ci powiem, wszystko z RTX 2060, z resztą w poście wyżej masz, R5 2600 ULTRA 1080p 172 klatki, R5 3600 206 klatek R5 5600X 212 klatek. Co jest najbardziej opłacalne według ciebie. Ale ja nie będę czekał, 750 zł to niemało, jasne że chętnie bym tez dał 500 zł ale jak widzę że ja się mam szarpać i czekać czy ceny spadną i kiedy a może wzrosną jeszcze tego nikt nie wie... a pomyślę sobie że ludzie za karty przepłacają o  2, 3 czy 4 tysiące to mam wywalone na te 200 zł, rozumiesz lata mi  to koło... Ja potrzebuje ten procesor na już, a każdy inny, wyższy model mi nic nie da... da ale niewiele, i się to nie kalkuluje. Tak, jak by R5 5600x stał po 700 zł używany a R5 3600 po 400-500 zł to szło by się zastanowić ale bardziej jako procek na przyszłość pod rozbudowę, do lepszej karty, a nie na już. Przy obecnych cenach tak jak sam mówisz nie opłaca mi się iść w nic powyżej R5 3600 do mojej karty i to jest proste. Myślisz że o tym nie myślałem? 

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Romulus84 6 klatek średnio, a w miejscu "procesorowym" zapewne więcej. Kolejna sprawa, testy na portalach są robione na max detali - w FHD średni sens włączać max detali, które w większym stopniu obciążają GPU, bo i tak w 1920x1080 wiele ginie w pikselozie, wszak nie jesteś osobą która podziwia detale (szybkie gry, niska rozdzielczość). Poza tym to przykład jednej gry - w innej sieciówce z mniejszymi wymaganiami od GPU będzie więcej niż te 3%. No i wiecznie na tej karcie graficznej siedział nie będziesz - kupisz za parę-parenaście miesięcy RTX4060 (możliwe, że do tego czasu będzie spadek na krypto i niskie ceny GPU) i znowu będziesz wymieniał CPU z tego Ryzen 3600, na np. Ryzen 5600X, za dodatkowe 750zł :) ,który znowu da tak śmieszny progres, jak przejście z Ryzen 2600 na Ryzen 3600. ? No ale Twój portfel, twoja sprawa. No dobra, nie będę już drażnił i oceniał po sobie (dla mnie 20% to mały progres, a dla Ciebie duży - każdy może mieć inne zdanie co do tego ile to jest "dużo")

Edytowane przez Kyle_PL
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 to paść, 3600 to trochę mniejsza paść (no ale jednak nadal). Jeżeli byłbym na miejscu autora tematu i rozważał wymianę z 2600 na 3600 (w tym momencie i przy jego sprzęcie) to bym sobie podarował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając te litania na pół strony wyżej w skrócie mogę powiedzieć że między r5 2600 a 3600 jest spora różnica np w takim cs go nawet na gtx 1060 6gb :E więc trochę bzdury czytam że 2x szybsza rtx 2060 robi bottlenecka dla tych cpu, kwestia gry,silnika,ustawień.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Send1N napisał:

Tak czytając te litania na pół strony wyżej w skrócie mogę powiedzieć że między r5 2600 a 3600 jest spora różnica np w takim cs go nawet na gtx 1060 6gb :E więc trochę bzdury czytam że 2x szybsza rtx 2060 robi bottlenecka dla tych cpu, kwestia gry,silnika,ustawień.

Potwierdzam, przesiadłem się Ryzena 2700 na Ryzena 3600 i różnica była naprawdę spora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrKetiw napisał:

Potwierdzam, przesiadłem się Ryzena 2700 na Ryzena 3600 i różnica była naprawdę spora. 


To ile zyskałeś w takim Battlefield? ... zawrotne 8%? ? to jest kabaret. No ale kto bogatemu zabroni. Teraz wymiana z 2700 na 3600, za chwilę z 3600 na 3700X, później z 3700X na 5600X, no i oczywiście z 5600X na 5800X, a później jeszcze z 5800X na 5800X3D - taki masz plan? Oczywiście przy każdej wymianie kilka stówek w placy ?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Tak czytając te litania na pół strony wyżej w skrócie mogę powiedzieć że między r5 2600 a 3600 jest spora różnica np w takim cs go nawet na gtx 1060 6gb :E więc trochę bzdury czytam że 2x szybsza rtx 2060 robi bottlenecka dla tych cpu, kwestia gry,silnika,ustawień.

To zawsze jest tak, ze najwiecej do powiedzenia maja ci co takich zmian nie dokonywali :D To juz standard na tym forum :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że Ryzen 3600 podnosi znacząco średni FPS, to naprawia największą bolączkę 2600 czyli beznadziejny Low FPS i dropy.

I to nie jest "śmieszne" 8 procent. Różnica jest większa i mocno odczuwalna.

On w ogóle tak włazi ludziom w portfele, że chyba nie ma nic lepszego do roboty i musi się wyżyć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...