Skocz do zawartości
andrzejw77

Zmiana ryzen 5 2600 na ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Kyle_PL napisał:


To ile zyskałeś w takim Battlefield? ... zawrotne 8%? ? to jest kabaret. No ale kto bogatemu zabroni. Teraz wymiana z 2700 na 3600, za chwilę z 3600 na 3700X, później z 3700X na 5600X, no i oczywiście z 5600X na 5800X, a później jeszcze z 5800X na 5800X3D - taki masz plan? Oczywiście przy każdej wymianie kilka stówek w placy ?

 

1600AF.png

3600.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

 

 

Troche wiecej niz 8% :szczerbaty: I jak widac, gpu nie jest jeszcze  w pelni nakarmione.

10 minut temu, galakty napisał:

Nie dość że Ryzen 3600 podnosi znacząco średni FPS, to naprawia największą bolączkę 2600 czyli beznadziejny Low FPS i dropy.

I to nie jest "śmieszne" 8 procent. Różnica jest większa i mocno odczuwalna.

On w ogóle tak włazi ludziom w portfele, że chyba nie ma nic lepszego do roboty i musi się wyżyć ;) 

Dokaldnie tak, ale tego na testach nie pokazuja i pozniej przychodzi jeden z drugim i pisza farmazony.

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Dodam, że Intel B660 jest lepszym chipsetem od AMD B550.

Pod jakim względem lepszy? Płyty z papierowa sekcją zasilania kosztują 600-700zł, podczas gdy u AMD za 450-500 kupisz płytę co uciągnie 16 rdzeni i będzie miała chociażby porządny chip audio. Sorry, ale B550 zjada już B560, a B660 jest przede wszystkim droższe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Troche wiecej niz 8% :szczerbaty: I jak widac, gpu nie jest jeszcze  w pelni nakarmione.

 

To Ryzen 1600 AF ma wydajność równą modelowi Ryzen 2700? :szczerbaty:

10 minut temu, kalderon napisał:

Pod jakim względem lepszy?

Intel B660 ma prędkość połączenia z CPU 2x większą niż AMD B550. Poza tym AMD B550 ma tylko 8 linii PCI-E 3.0 do bebechów, a B660 ma poza 8 liniami PCI-E 3.0 dodatkowo jeszcze 6x PCI-E 4.0.

10 minut temu, kalderon napisał:

Płyty z papierowa sekcją zasilania kosztują 600-700zł, podczas gdy u AMD za 450-500 kupisz płytę co uciągnie 16 rdzeni i będzie miała chociażby porządny chip audio. Sorry, ale B550 zjada już B560, a B660 jest przede wszystkim droższe.

... ale nadal chipset Intel B660 ma większe możliwości od AMD B550.

14 minut temu, Doamdor napisał:

 

 

 

 

Dałeś porównanie Ryzen 1600 AF vs Ryzen 3600, a tym czasem mowa była o Ryzen 2700 vs Ryzen 3600.

21 minut temu, galakty napisał:

Nie dość że Ryzen 3600 podnosi znacząco średni FPS, to naprawia największą bolączkę 2600 czyli beznadziejny Low FPS i dropy.

I to nie jest "śmieszne" 8 procent. Różnica jest większa i mocno odczuwalna.

Mowa była o Ryzen 2700 vs Ryzen 3600 - sugeruję czytać uważnie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kyle_PL napisał:

To Ryzen 1600 AF ma wydajność równą modelowi Ryzen 2700? :szczerbaty:

 

Skoncz juz pajacowac bo to nie cyrk z malpami, miedzy kazdym gen zen w grach procesorowych jest przepasc, a Zen i Zen+ roznica jest skromna wiec przyklad jak najbardziej adekwatny,  niestety swiecisz glupota w swoich wypowiedziach juz od bardzo dawna i widze, ze do dzis sie nic nie zmienilo.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Skoncz juz pajacowac bo to nie cyrk z malpami,

I nawzajem.

Teraz, Phoenixsuple napisał:

niestety swiecisz glupota w swoich wypowiedziach juz od bardzo dawna i widze, ze do dzis sie nic nie zmienilo.

Mów za siebie.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kyle_PL napisał:

To Ryzen 1600 AF ma wydajność równą modelowi Ryzen 2700? :szczerbaty:

Intel B660 ma prędkość połączenia z CPU 2x większą niż AMD B550. Poza tym AMD B550 ma tylko 8 linii PCI-E 3.0 do bebechów, a B660 ma poza 8 liniami PCI-E 3.0 dodatkowo jeszcze 6x PCI-E 4.0.

... ale nadal chipset Intel B660 ma większe możliwości od AMD B550.

Dałeś porównanie Ryzen 1600 AF vs Ryzen 3600, a tym czasem mowa była o Ryzen 2700 vs Ryzen 3600.

1600 AF jest po OC, a 2700 niewiele zmieni, bo ma tak samo wolne rdzenie jak 1600AF.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Doamdor napisał:

1600 AF jest po OC, a 2700 niewiele zmieni, bo ma tak samo wolne rdzenie jak 1600AF.

Jednak czy większa ilość rdzeni nie robi w tej grze różnicy?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jednak czy większa ilość rdzeni nie robi w tej grze różnicy?

No tak bo przeciez ok 10lat temu to byly gry pisane pod 8/16 cpu :boink: jprd :hahaha:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

No tak bo przeciez ok 10lat temu to byly gry pisane pod 8/16 cpu :boink: jprd :hahaha:

Tutaj widzę, że kolega np. @Romulus84 gra w Battlefield V , 2042, więc niewykluczone, ze kolega @MrKetiw również gra w podobnie niestare wersje - nie wiedziałem, że te gry mają ok 10 lat "jprd".

Ogólnie to przesadnie się emocjonujecie. Sprawa jest prosta: dla jednego np. 20% to dużo, a dla innego mało.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kyle_PL napisał:

Tutaj widzę, że kolega np. @Romulus84 gra w Battlefield V , 2042, więc niewykluczone, ze kolega @MrKetiw również gra w podobnie niestare wersje - nie wiedziałem, że te gry mają ok 10 lat "jprd".

Przeciez odniolses sie do wypowiedzi Doamador, ktory nie wstawil ww gier tylko starsze wersje i do tego sie odnioslem ale jak widac nie masz juz nic do powiedzenia to odwracasz kota ogonem przytaczajac inne  nowsze wersje gry. Desperacja lv hard :szczerbaty: A dodam, ze nowsze wersje w kwesti roznic wydajnosci omawianych cpu nic nie zmienia i roznice nadal beda kolosalne miedzy generacjami cpu. Od dawna wiadomo ze ilosc watkow nie nadrobi slabosci pojedynczego watku.

36 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jednak czy większa ilość rdzeni nie robi w tej grze różnicy?

3600.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

To Ryzen 1600 AF ma wydajność równą modelowi Ryzen 2700? :szczerbaty:

To jest ta sama architektura i te same zegary (AF dobrze znosi OC), wydajność musi być identyczna dopóki gra naprawdę nie wykorzystuje (i potrzebuje) 8 rdzeni.

1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

... ale nadal chipset Intel B660 ma większe możliwości od AMD B550.

Możliwości B550 są w zupełności wystarczające dla większości użytkowników. Przypominam że w cenie tej płyty:

https://www.x-kom.pl/p/709172-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-b660m-ds3h-ddr4.html

Jest ta:

https://www.ceneo.pl/94438672

Pokaż mi przewagę Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

A dodam, ze nowsze wersje w kwesti roznic wydajnosci omawianych cpu nic nie zmienia i roznice nadal beda kolosalne miedzy generacjami cpu.

No w nowszych grach, kilkanaście procent często:

... "kolosalna" różnica.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kyle_PL napisał:


To ile zyskałeś w takim Battlefield? ... zawrotne 8%? ? to jest kabaret. No ale kto bogatemu zabroni. Teraz wymiana z 2700 na 3600, za chwilę z 3600 na 3700X, później z 3700X na 5600X, no i oczywiście z 5600X na 5800X, a później jeszcze z 5800X na 5800X3D - taki masz plan? Oczywiście przy każdej wymianie kilka stówek w placy ?

Sprzedałem Ryzena 2700 wtedy za 650 zł a Ryzena 3600 kupiłem nowego za 600 zł, rzeczywiście wery bed dil. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyrie eleison @Kyle_PL zgadzam się z Tobą w 100%, każdy robi jak uważa, dla mnie 20% za 700 zł to mega mega mega dobry interes. Jasne, lepszy interes to 20% za 500 zł ale te procki teraz tak stoją a Ja nie zamierzam czekać aż ewentualnie spadną żeby zaoszczędzić te 200 zł które sobie wkalkulowałem już w stratę. Rozważałem zakup R5 5600X tylko tak jak mówię musiałbym dać za używany 1200-1300 zł a to jest 500 zł więcej niż za ten który kupuję a nie poprawi mi to wydajności praktycznie nic, no nie, poprawi mi o 3% między R5 3600, a wyżej wymieniony między R5 2600 poprawi mi aż o 20%. Nauczcie się liczyć. Wy w ogóle nie patrzycie na te linki co tam dodałem. Dla procesora R5 5600X wąskim gardłem jest RTX 2060 i to dużym a dla R5 3600 RTX 2060 jeszcze wąskim gardłem nie jest. Z testów jasno wynika że RTX 2060 + R5 3600 jest o 20% wydajniejsza na ULTRA w 1080p od pary RTX 2060 + R5 2600, na LOW te różnice jeszcze pewnie wzrosną i to też są twarde fakty. Jasne, mógłbym teraz kupić R5 5600X i za 2-3 lata zostawić ten procek a zmienić kartę ale za 2-3 lata wyjdę Ryzeny 4 generacji RTX 40XX... a wtedy to ja sobie zbuduje całkiem nowy komputer. Wydam na niego z 10 000 zł, może 8 000, a może i do tego czasu te chore ceny kart wrócą do normy i będzie to całkiem nowy i całkiem wydajny komputer proste. Ja to znam i za 3 lata będzie mi woniał znowu lepszy procesor i nowszy i ten R5 5600X będzie mi się już też wydawał stary i będzie mnie kusiła 4 generacja, a może R5 5800X będzie szło kupić w fajnej cenie, a może używany... Mi na ten moment w zupełności wystarczy moc R5 3600 do tego RTX i nie będę dopłacał kolejnych 500 zł do wzrostu o 3% FPSów. 

@Harddrinkingman Nie jesteś na moim miejscu i dalej nie rozumiesz co ja piszę. R5 3600 za 700 zł da mi 20% wzrost wydajności w ULTRA w każdej jednej grze, zakładam że w LOW, a ja gram kompetytywnie, wzrost może być jeszcze większy. No to jest ciekawe że nagle wzrost wydajności o 20% za 700 zł to jest dla was mało. W takim razie kupcie sobie kartę za 7000 zł i procesor za 2 000 to jest bardziej opłacalne, i na pewno da wam więcej niż 20%. 

@Send1N No tak, między r5 2600 a 3600 jest spora różnica nawet mając gtx 1060 6gb i jeszcze sporo większa mając RTX 2060 OC. Sam sobie odpowiedziałeś, wzrost wydajności gtx 1060 z R5 3600 względem gtx 1060 z R5 2600 świadczy o wąskim gardle jakim jest R5 2600 nawet dla leciwego i średnio wydajnego gtx 1060 czyż nie tak? To nie RTX 2060 jest wąskim gardłem tylko R5 2600. Ale już znowu jak byś miał parę załóżmy RTX 2060 + R5 5600X to wąskim gardłem byłaby karta. Zobacz benchmarki, jaka jest różnica a jest ogromna, w ilości FPS między parą R5 5600X + RTX 2060 a, dajmy na to, R5 5600X + RTX 3080. Ty też nie do końca rozumiesz to co czytasz.

@galakty No dla Kyrie eleison @Kyle_PL 20% wzrost wydajności za 700 zł to mało, dla kogoś kto jeszcze jak Ja gra na LOW i kompetytywnie to bardzo dużo. Dla niego 1080p to pikseloza a według Steam'a 67% ciągle gra w 1080p. Ja wiem, to się bierze głownie z absurdalnie wysokich cen kart i niewielkiego wzrostu ostrości 1080p względem 1440p ale mimo wszystko o czymś to mówi.

@Phoenixsuple Dokładnie jest przepaść, ale poprawię cię, nie tylko w grach procesorowych bo w każdej grze, w każdej jednej. Znowu to powtórzę, do RTX 2060 jak najbardziej opłaca się wsadzić R5 3600 i podnieść sobie wydajność o 20% względem R5 2600 ale już zupełnie nie opłaca się wsadzać do tego RTX'a  R5 5600X i dopłacać kolejne 500 zł żeby zyskać tylko 3% wzrostu wydajności względem R5 3600. W parze RTX 2060 + R5 5600X maga wielki bottleneck robi ten RTX, mega.

@Kyle_PL Kolejny post twój czytam i ci to kolejny raz powtórzę. 20% na ULTRA w 1080p, na LOW może być  będzie jeszcze większa różnica ale nieważne, za 700 zł dla kogoś kto gra w Battlefield'a V i 2042 to jest maga mega mega mega duży wzrost wydajności. Jasne że wolałbym dac 500 zł a nie 700 zł ale takie teraz są ceny i nic z tym nie zrobię. Dla mnie to się opłaca dla Ciebie, nie wiedząc czemu, nie i pozostaniemy przy swoich zdaniach.

@MrKetiw No dokładnie, R5 3600 kupię za 700 zł, R5 2600 sprzedam za 400-500 zł, bo tak chodzą, i za 200-300 zł zyskam 20% wzrost wydajności. No @Kyle_PL to jest naprawdę mega zły dil, mega zły. Inna rzecz że OC Ryzen'ów daje minimalnie praktycznie w grach dosłownie nic.  Daje kilka, dosłownie kilka klatek i sam nie wiem czy podkręcę to swoją sztukę, a ponoć się kręci do 4,5 Ghz. Bo te nowsze batch'e kręcą się dużo lepiej niż te pierwsze. https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nowszy-lepszy-sprawdzamy-czy-nowe-procesory-ryzen-3000-sa-lepsze.html

PS ale ta złota łopata to mi się należy jak psu buda, już któryś temat odkopałem po latach i go mocno ożywiłem, tak jak ten. ;)

Edytowane przez Romulus84
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Romulus84 napisał:

R5 2600 sprzedam za 400-500 zł,

Niedawno sprzedałem za 600 zł, czekałem może tydzień-dwa. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, galakty napisał:

Niedawno sprzedałem za 600 zł, czekałem może tydzień-dwa. 

Ryzena 3600 może być ciężko kupić z gwarancją w tej cenie, chodzą bliżej 800 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MrKetiw Znowu nie czytasz ze zrozumieniem, my właśnie mówiliśmy o R5 2600 i cenie jaką można za nie wziąć jak się trochę poczeka. Mi dzisiaj właśnie kolega wysłał za pobraniem R5 3600 za 720 zł. Jutro, pojutrze u mnie będzie. Od miesiąca śledzę OLX i nigdy nie widziałem taniej niż za 700 zł, a te za tyle wystawione znikają niemal natychmiast.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Romulus84 masz rację nie jestem na Twoim miejscu ale weź pod uwagę fakt, że równocześnie Ty nie jesteś na moim (i chyba całe szczęście). Zabierz swoją "złotą łopatę" do domu i zostaw tego "dwuletniego trupa" w ziemi bo tam właśnie jest jego miejsce. Dyskusji powyżej nie nazwę jałową niemniej wydaje mi się, że ten konkretny temat niekoniecznie jest najlepszym miejscem na tego typu dyskusje.

Edytowane przez Harddrinkingman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2022 o 19:17, Romulus84 napisał:

PS ale ta złota łopata to mi się należy jak psu buda, już któryś temat odkopałem po latach i go mocno ożywiłem, tak jak ten. ;)

Brakuje takiej ikonki oceny posta ze złotą łopatą. Można by podsunąć pomysł administracji forum.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...