Forum PCLab.pl: Zmiana procka na jaki? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zmiana procka na jaki? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Smolki06 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 14:41

Zobacz postAmbaFatima, o 01 Wrzesień 2019 - 13:14, napisał(a):

Nie wiem, ale na to właśnie wychodzi :lol2: Obejrzałem masę filmików na youtube pod hasłem "i7 hyperthreading on vs off" i na każdym widać, że gry (poza 2-3 wyjątkami) chodzą lepiej na samych 4 rdzeniach.
https://www.youtube....h?v=MjdY2jn1-lw
Tak jakby wielowątkowość jedynie przeszkadzała, a nie pomagała. Tym bardziej aż trudno uwierzyć, że tutaj wszyscy mówią o konieczności posiadania co najmniej i7 (z generacji 2xxx, 3xxx, 4xxx, 6xxx, 7xxx) skoro testy pokazują coś zupełnie innego.

Wydaje mi się że taka jest mentalność polaka. Powielają to co gdzieś usłyszą lub wyczytają w ogóle tego samemu nie analizując czy to prawda. Ten nacisk na te najnowsze technologie i podzespoły bierze się od firm które to produkują aby jak najwięcej sprzedać by nie zalegało na magazynach. Wiem że gdybym poszedł z tym pytaniem co tutaj na forum do jakiegoś komputerowego to wciskał by 6 albo 8 rdzeni bo 4 to już śmieć gdzie mamy prawie 2020r a ja dalej lece na 2 rdzeniach prawie we wszystkie gry na wysokich-ultra detalach stałe 60fps. Tak że chyba znajdę jakąś dobrą ofertę z i5 i myślę że starczy na 3 lata. ;)

#22 Użytkownik jest niedostępny   AmbaFatima 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Wrzesień 2019 - 15:09

Zobacz postSmolki06, o 01 Wrzesień 2019 - 14:41, napisał(a):

Najlepsze, że widziałem tutaj masę tematów, gdzie ktoś pisał posta w stylu

Mam i5 4690K podkręconego do 4.60GHz. Chcę kupić GTX 1070/ GTX 1080/ GTX 1660Ti/ RTX 2060. Ten procesor nie będzie ograniczał karty?

I dostawał odpowiedź

Albo zmień platformę, albo sprzedaj tego i5 i kup i7 4770 3.40GHz bądź 4790 3.60GHz nawet bez K, bo 8 wątków i tak zrobi robotę. 4 rdzenie i 8 wątków to minimum na ten moment.

A z testów wynika, że 99% gier na takim niepodkręconym i7 działa znacznie gorzej niż na podkręconym i5... W grach te wątki przeważnie przeszkadzają zamiast pomagać:boink:

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2