Skocz do zawartości
Smolki06

Zmiana procka na jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taki pc:

Intel G 4560

GF GTX 1060 3GB

8GB ram

MSI B150 Gaming M3

zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W

 

Planuje wymiane procka ponieważ czasami już nie domaga w multi na dużych mapach, chociaż i tak jestem w szoku że te 2 rdzenie i 4 wątki tak dobrze mi służą od 3 lat i naprawdę jestem mile zaskoczony wydajnością:) ale na bf 5 już niestety mocy brakuje... Wiem że mobo b150 to już przeżytek ale niestety nie mam kasy na wymiane płyty, pamięci oraz procka z sześcioma rdzeniami. Myślę nad i5 7600 czy może jakaś i7 ale chyba nie ma sensu bo wydajność co do kosztów nie kalkuluję się? Wiem że pewnie ktoś będzie polecał aby przejść na AMD ale tak jak pisałem ciężko z walutą więc taka opcja odpada aby zmieniać prawie wszystkie bebechy i jeszcze jedno pytanie czy płyta obsłuży procki 8 i 9 generacji?

Edytowane przez Smolki06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zostawać przy tej platformie to najlepiej nic poniżej 4 rdzeni i 8 wątków, czyli i7 6700 albo jakiś xeon.

 

Z inforamcji podanych przez MSI wynika, że płyta obsłuży procesory 7 generacji, ale będziesz musiał zaktualizować bios na płycie głównej. Jakbyś to zrobił, to mógłbyś tam wsadzić nawet i7 7700K. Ale to już cena powyżej 1000zł. A taki 6700 można kupić od 600zł w górę.

Edytowane przez sc0rpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w wydajności między i5 (4C/4T) a i7(4C/8T)? Warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz ścinki bierz i5 :P

 

Kup jak najtaniej i7 6700 ... j.w.

 

lub zmień CPU+mobo ( ram niekoniecznie ) ; sprzedając obecne .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć tym testom:

różnice są. W niektórych tytułach jest to przyrost 20-30 klatek. Skoro już wymieniasz procesor z i3 na lepszy chcąc pozostać na aktualnej podstawce to nie bawiłbym się w pół-środki i branie i5 4c/4t, tylko od razu wziął i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z przed 2 i 2,5 lat , wielowątkowowść rozwinęła się dużo mocniej ... czyli jeszcze bardziej trzeba patrzeć na i7 ... lub

 

zmienić platformę !!! ram najczęściej da się podkręcić choćby był niewysoko taktowany ;)

 

Kup lepiej Ryzena 5 2600 i płytę , cena nowych < 850 zł !!!

 

https://proline.pl/gigabyte-b450m-ds3h-am4-p1272638

 

+

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-2600-8438117679

 

Za samo i 7 6700 musisz wydac z 5 stówek = bezsens ...

 

Sprzedając swoje mobo z CPU ( ~250 - 300 zł ) masz nowy sprzęt dokładając ~ 550 .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy olali zupelnie fakt jaka autor tematu posiada karte... i7 mialoby sens gdyby posiadal karte co najmniej pokroju GTX 1070 albo GTX 1660Ti a nie GTX 1060 3GB. Jesli zamierza ja w przyszlosci wymieniac na cos lepszego to warto kupic i7. Jak nie zamierza robic w przyszlosci zadnego upgrade (tylko za jakis czas wymieni cala platforme) to tutaj wystarczy zwykly i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj mam RX570 i Ryzen 2600 , jest OK - NACISK autor dał na MULTI !

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle walka między czerwonymi a niebieskimi :P a gdybym wsadził tam i7-8700 używke? Mam zaktualizowany bios do najnowszego, czy 8gen już nie odpale i czym by to w ogóle się objawiało? pc nie wystartuje czy byłyby jakieś problemy ze stabilnością systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz, zmiana płyty lub i7 6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle walka między czerwonymi a niebieskimi :P

 

Gdzie ty w tym temacie widzisz jakąkolwiek walkę między amd a nvidią? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym wsadził tam i7-8700 używke? Mam zaktualizowany bios do najnowszego, czy 8gen już nie odpale i czym by to w ogóle się objawiało? pc nie wystartuje czy byłyby jakieś problemy ze stabilnością systemu?

A listę procesorów kompatybilnych z płytą główną najpierw zapytałeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ta cudowna i wielka przewaga 4 rdzeni i 8 wątków nad 4 rdzeniami i 4 wątkami to zwykły mit, który wziął się z tego, że 2-3 najgorzej zoptymalizowane gry (m.in. Assasins Creed, Watch Dogs) chodzą lepiej na 8 wątkach. Tak się składa że po wyłączeniu tych 8 wątków w i7-kach gry działają lepiej niż z obsługą HT :lol2: Wyjątkiem są takie crapy jak AC albo Watch dogs. W 99% innych gier gołe 4 rdzenie sprawują się LEPIEJ niż 4 rdzenie i 8 wątków.

 

 

Mówienie że "Uu... w 2019 to już MINIMUM 4c i 8t" jest zwykłą głupotą wyssaną z palca i powielaną przez coraz więcej osób.

 

Lipton wmawia na swoim filmiku że u niego wiedźmin 3 działa lepiej na 8 wątkach mimo że to co pokazuje na ekranie wcale tego nie potwierdza. Z kolei na filmiku z mojego linka widać że tak naprawdę nie ma żadnej różnicy w tej grze między różnicą HT.

Edytowane przez AmbaFatima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ta cudowna i wielka przewaga 4 rdzeni i 8 wątków nad 4 rdzeniami i 4 wątkami to zwykły mit, który wziął się z tego, że 2-3 najgorzej zoptymalizowane gry (m.in. Assasins Creed, Watch Dogs) chodzą lepiej na 8 wątkach. Tak się składa że po wyłączeniu tych 8 wątków w i7-kach gry działają lepiej niż z obsługą HT :lol2: Wyjątkiem są takie crapy jak AC albo Watch dogs. W 99% innych gier gołe 4 rdzenie sprawują się LEPIEJ niż 4 rdzenie i 8 wątków.

 

 

Mówienie że "Uu... w 2019 to już MINIMUM 4c i 8t" jest zwykłą głupotą wyssaną z palca i powielaną przez coraz więcej osób.

 

Lipton wmawia na swoim filmiku że u niego wiedźmin 3 działa lepiej na 8 wątkach mimo że to co pokazuje na ekranie wcale tego nie potwierdza. Z kolei na filmiku z mojego linka widać że tak naprawdę nie ma żadnej różnicy w tej grze między różnicą HT.

 

Znalazłem test gdzie jednak widać te różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty w tym temacie widzisz jakąkolwiek walkę między amd a nvidią? :hmm:

A od kiedy NVIDIA jest niebieska? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ta cudowna i wielka przewaga 4 rdzeni i 8 wątków nad 4 rdzeniami i 4 wątkami to zwykły mit, który wziął się z tego, że 2-3 najgorzej zoptymalizowane gry (m.in. Assasins Creed, Watch Dogs) chodzą lepiej na 8 wątkach. Tak się składa że po wyłączeniu tych 8 wątków w i7-kach gry działają lepiej niż z obsługą HT :lol2: Wyjątkiem są takie crapy jak AC albo Watch dogs. W 99% innych gier gołe 4 rdzenie sprawują się LEPIEJ niż 4 rdzenie i 8 wątków.

 

 

Mówienie że "Uu... w 2019 to już MINIMUM 4c i 8t" jest zwykłą głupotą wyssaną z palca i powielaną przez coraz więcej osób.

 

Lipton wmawia na swoim filmiku że u niego wiedźmin 3 działa lepiej na 8 wątkach mimo że to co pokazuje na ekranie wcale tego nie potwierdza. Z kolei na filmiku z mojego linka widać że tak naprawdę nie ma żadnej różnicy w tej grze między różnicą HT.

 

A to czasami nie jest test z i7 8700k ? On tam ma 6 rdzeni, nie 4 ... I masz racje, lepiej kupić 9600k, zamiast 8700k, będzie lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem test gdzie jednak widać te różnice

 

Dokładnie to napisałem... Większa ilość wątków sprawdza się raptem w kilku grach z najgorszą optymalizacją czyli między innymi w watch dogs i assasins creed. W 99% innych gier hyper-threading tylko przeszkadza. A tutaj kolejny test (tym razem na 8700K) udowadniający że po całkowitym wyłączeniu wielowątkowości uzyskuje się większą ilość fps:

 

Edytowane przez AmbaFatima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy NVIDIA jest niebieska? :hmm:

Też się nad tym zastanawiałem o co mu chodzi :D

 

Dokładnie to napisałem... Większa ilość wątków sprawdza się raptem w kilku grach z najgorszą optymalizacją czyli między innymi w watch dogs i assasins creed. W 99% innych gier hyper-threading tylko przeszkadza. A tutaj kolejny test (tym razem na 8700K) udowadniający że po całkowitym wyłączeniu wielowątkowości uzyskuje się większą ilość fps:

 

 

Czyli mówisz że nie ma sensu pakować się w i7? Bo już nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem o co mu chodzi :D

 

 

 

Czyli mówisz że nie ma sensu pakować się w i7? Bo już nie wiem co robić...

 

Nie wiem, ale na to właśnie wychodzi :lol2: Obejrzałem masę filmików na youtube pod hasłem "i7 hyperthreading on vs off" i na każdym widać, że gry (poza 2-3 wyjątkami) chodzą lepiej na samych 4 rdzeniach.

Tak jakby wielowątkowość jedynie przeszkadzała, a nie pomagała. Tym bardziej aż trudno uwierzyć, że tutaj wszyscy mówią o konieczności posiadania co najmniej i7 (z generacji 2xxx, 3xxx, 4xxx, 6xxx, 7xxx) skoro testy pokazują coś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale na to właśnie wychodzi :lol2: Obejrzałem masę filmików na youtube pod hasłem "i7 hyperthreading on vs off" i na każdym widać, że gry (poza 2-3 wyjątkami) chodzą lepiej na samych 4 rdzeniach.

Tak jakby wielowątkowość jedynie przeszkadzała, a nie pomagała. Tym bardziej aż trudno uwierzyć, że tutaj wszyscy mówią o konieczności posiadania co najmniej i7 (z generacji 2xxx, 3xxx, 4xxx, 6xxx, 7xxx) skoro testy pokazują coś zupełnie innego.

 

Wydaje mi się że taka jest mentalność polaka. Powielają to co gdzieś usłyszą lub wyczytają w ogóle tego samemu nie analizując czy to prawda. Ten nacisk na te najnowsze technologie i podzespoły bierze się od firm które to produkują aby jak najwięcej sprzedać by nie zalegało na magazynach. Wiem że gdybym poszedł z tym pytaniem co tutaj na forum do jakiegoś komputerowego to wciskał by 6 albo 8 rdzeni bo 4 to już śmieć gdzie mamy prawie 2020r a ja dalej lece na 2 rdzeniach prawie we wszystkie gry na wysokich-ultra detalach stałe 60fps. Tak że chyba znajdę jakąś dobrą ofertę z i5 i myślę że starczy na 3 lata. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepsze, że widziałem tutaj masę tematów, gdzie ktoś pisał posta w stylu

 

Mam i5 4690K podkręconego do 4.60GHz. Chcę kupić GTX 1070/ GTX 1080/ GTX 1660Ti/ RTX 2060. Ten procesor nie będzie ograniczał karty?

 

I dostawał odpowiedź

 

Albo zmień platformę, albo sprzedaj tego i5 i kup i7 4770 3.40GHz bądź 4790 3.60GHz nawet bez K, bo 8 wątków i tak zrobi robotę. 4 rdzenie i 8 wątków to minimum na ten moment.

 

A z testów wynika, że 99% gier na takim niepodkręconym i7 działa znacznie gorzej niż na podkręconym i5... W grach te wątki przeważnie przeszkadzają zamiast pomagać:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...