Skocz do zawartości
priestowngen

Ufo oraz zjawiska paranormalne

Rekomendowane odpowiedzi

Wierzycie w ufo albo w inne zjawiska paranormalne ? Jaki macie do tego stosunek ? Ja osobiście wierzę, że są gdzieś w galaktyce ci tamci oraz inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wierzę że jak komuś się umarnie to flaki mu pleśnieją i gniją ogólnie fermentacja ciała i mózgu a tak po za tym to nic się dalej nie dzieje

 

Myślę że to idealnie pasuje do tego tematu :thumbup:

https://youtube.com/watch?v=0UgiJPnwtQU&t=

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawiska paranormalne są wokół nas. Np. odkładasz rozplątany kabel do słuchawek, a podnosisz poplątany. A UFO to fakt, np. dostajesz czymś latającym po ciemnu. Zapalasz światło i UFO zmienia się w ćmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu nie wierzyć w UFO kiedy na Wiejskiej mamy 460 Reptilian...

 

Kosmici mogli już dawno przejąć kontrolę nad ziemią.

Może to wyglądać np tak jak w filmie Oni Żyją z 1988 roku.

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w UK Yeti przejął stołek Premiera - nie trzeba już szukać dowodów na istnienie. A hardcorowi Brexitowcy to przybysze z przeszłości, którzy zatrzymali się okresie rewolucji przemysłowej - dowód na podróż w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że potrzebny egzorcysta od paranormalnych zjawisk :D

 

W sumie pomyślałem o tym, że w moim mieście też może roi się od komitów i unych ?

 

Przytoczę parę przykładów :

 

- MJ w sumie kumpel siedział w psychiatryku parę lat (jadł ptaki czy żywe pająki)

- Flacha kumpel też sepleni tylko pije i pyta czy ma ktoś dołożyć do piwa 2.50

- Mały ziomek z dzieciństwa nie ma zębów choć ma dopiero 20 ileś lat. Lubi latać nic innego w życiu go nie rajcuje

- Co dalej to może dodam Łątkera wierzy w posejdony i różne bóstwa

- Mamy też Abdula co lubi pić ruską wodzię

- Łyżeczkę kumpel co lubi sobie parówki w tyłek wkładać i nie tylko (jego możliwości są nie ograniczone)

- Wiele meneli i alkoholików choć dla mnie to ludzie sukcesu :)

 

Może to moje miasto to jakaś czarna dziura :P

Edytowane przez priestowngen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanał z YT Kosmiczne Opowieści. Bardzo fascynuje mnie temat paleoastronautyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwinięcie akronimu UFO to unidentified flying object - niezidentyfikowany obiekt latający. Pod tą definicję można podpiąć nawet meteoryt który zobaczymy dopiero po wejściu w atmosferę. A zjawiska paranormalne to zwyczajne brednie, za którymi stoi często jakaś niezauważona zmienna, tudzież celowa manipulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy manipulacja raczej nie. Akurat mnie zawsze interesowały wierzenia,bogowie itd może jednak gdzieś po środku jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanał z YT Kosmiczne Opowieści. Bardzo fascynuje mnie temat paleoastronautyki

Paleoastronautyka to przede wszystkim ten sam rodzaj myślenia co w przypadku kreacjonistów, czyli wszystko na siłę upycha się pod z góry założoną tezę bez próby znalezienia alternatywnych wyjaśnień. Jak chcesz zobaczyć w starożytnych rysunkach statki kosmiczne, to zobaczysz. Tak samo jak w losowych plamach atramentu można zobaczyć twarze czy cokolwiek innego - ludzki mózg jest nastawiony na szukanie wzorców czy ma to sens czy nie. Kwestie starożytnych technik budowlanych też przez paleoastronautykę są traktowane w ten sposób, czyli "nie wiem jak to zostało zrobione, więc na pewno byli to kosmici!" Kreacjoniści to samo: "na mój rozum ewolucja jest niemożliwa, więc Biblia literalnie opisuje stworzenie!"

 

Komiksy Dänikena były bardzo fajne, ale to jest zwykła fikcja.

 

Bardziej racjonalni ludzie próbują odtworzyć starożytną technologię i mają na tym polu konkretne sukcesy. Jest to w każdym razie dużo ciekawsze i bardziej rozwojowe.

 

 

Co do UFO, to jest statystycznie pewne, że życie pozaziemskie istnieje, ale niekoniecznie jakakolwiek inna cywilizacja jest wystarczająco blisko, żeby nas odwiedzić a tym bardziej z wyprzedzeniem zauważyć. Wszechświat jest niewyobrażalnie wielki a odległości do pokonania między gwiazdami na tyle duże, że nie wiadomo czy kiedykolwiek się stąd wyrwiemy. W każdym razie przypadkowi kosmici raczej by się do nas na piknik nie wybierali.

 

 

A jeśli chodzi o zjawiska paranormalne w ogóle, to podzielam poglądy Jamesa Randiego, czyli czekam aż ktoś pozytywnie przejdzie obiektywne testy. Tyle że nie mam drobnych, żeby ufundować milion dolarów nagrody. W każdym razie jak do tej pory wszyscy zginacze łyżek, czytacze myśli czy inni specjaliści od zdolności paranormalnych okazali się oszustami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to moje miasto to jakaś czarna dziura :P

Co to za miasto?(Tylko nie mów że Sosnowiec,Radom,Wejherowo :P)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że w Sosnowcu znajdziesz kolesia co jadł ptaki albo sobie wsadzał parówki w tyłek czy butelki na dworze ? :D Niee Sosno ale bliziutko ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem UFO jest to, że w czasach 4K w telefonach komórkowych to zawsze zdjęcia i filmy wyglądają jakby były robione przy pomocy tarki do prania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mieszkałem w patologicznym żyrardowie to nawet raz miałem bliskie spotkanie z tym że ze zidentyfikowanym obiektem latającym.

Sąsiedzi z pierwszego piętra w przypływie geniuszu wpadli na pomysł pozbycia się starej kanapy.

Szczegół w tym że zamiast znieść ją po schodach to postanowili ją wywalić przez okno.

Przez błąd w obliczeniach trajektorii lotu kanapa odbiła się od chodnika i jej połowa wpadła mi przez okno :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah piękne :D U mnie to akurat kumpel się przebierał w sukienki i latał z gołą fujarą po osiedlu w biały dzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naiwnoscia by bylo aby wierzyc ze w calym wszechswiecie istnieje tylko rodzaj ludzki i nie ma rozumnych istot pozaziemskich.

Jednocześnie naiwnością jest wierzyć, że w chwili obecnej jest tam gdzieś ktoś poza nami, skoro cały żywot ziemi to ledwo rozbłysk na kosmicznej mapie czasu ;)

 

Ja tam jestem gdzieś po środku tych dwóch opinii ;)

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawiska paranormalne są wokół nas. Np. odkładasz rozplątany kabel do słuchawek, a podnosisz poplątany. A UFO to fakt, np. dostajesz czymś latającym po ciemnu. Zapalasz światło i UFO zmienia się w ćmę.

No i dziś już nie zasnę, bo przypomniał mi się koszmar jak siostry mnie straszyły "ufo, osa, ćma" :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamieszczałem tutaj moje zdjęcie ufo.

Robiłem dokumentację techniczną masztu z wieszania sprzętu i w jednym rogu widać spodek.

Normalnie bym nie zauważył tylko mailem przesyłałem I Thunderbird otworzył w oryginalnej rozdzielczości i było widać to cudo.

 

Odnośnie spraw paranormalnych. Do wszystkiego chłodni podchodzę i racjonalnie.

W mieszkaniu dziwne rzeczy się dzieją. Raz sama firanka się mocno poruszyła. Okna zamknięte. No nic pomyślałem kabel z słuchawek się zachaczyl.

Coś tam mi w szafie spadnie ale wiadomo często wrzuci się byle jak to może.

Moja kobieta mówiła że często ma dziwne akcje jak mnie nie ma w domu.

Raz ją balon dmuchany gonił po domu podobno. Tłumaczyłem że pewnie była naelektryzowana i mogła przyciagac.

Raz widziałem jak biała przeleciała między pokojami ale byłem pod wpływem no więc olałem temat.

 

Jednak była raz taka sytuacja że prawie narobiłem w gacie.

Puszka piwa gdzie było jeszcze około 200-250ml piwa sama się przesunęła po stole.

Kątem oka to widziałem, słyszałem i nawet ślad był widoczny bo puszka zimna i wilgoć się skroplala.

 

Zauważyłem że takie akcje się dzieją jak nie ma na grobie ponad miesiąc się pomodlić.

 

Śmiesznie to brzmi szczególnie że jestem zatwardziałym ateista.

 

Odnośnie obcych cywilizacji. Na bank były inteligentne. Pytanie czy kiedyś taką spotkamy.

Nasza cywilizacja potrafi sygnały radiowe nadawać i odbierać od raptem jednego wieku.

 

Odległości są ogromne. Wystarczy większa wojna atomowa i nie ma ludzkości.

Więc mogły wyginać zanim je spotkaliśmy albo sami wymrzemy.

Na przestrzeni mld lat to my na osi czasu jesteśmy niewidoczni.

Nawet jeśli wszystkie cywilizację są na takim samym etapie rozwoju i zaczęły 50 lat nadawać ti dodamy odległości liczone choćby w setkach lat świetlnych to dopiero za 100 lat najwcześniej zobaczymy czy usłyszymy pierwsza TV czarno-biała ;) i to pod warunkiem że w dobrą stronę będziemy nasłuchiwać.

Dodajmy że wszechświat rozszerza się szybciej niż prędkość światła to robi się nie ciekawie.

Prędzej uwierzę że spotkamy jakieś roboty albo sondy.

 

Inna sprawa że nie łamiąc zasad fizyki i przekraczania prędkości światła można przemierzyć cała galaktykę za ludzkiego życia.

Przecież to jest parę dni jak będziemy podróżować z prędkością 99,9999999999999999999% prędkości światła.

Po prostu dylatacja czasu. Dla ziemian mina setki tysięcy lat. Dla podróżnika w statku z taką prędkością godziny bądź dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest parę dni jak będziemy podróżować z prędkością 99,9999999999999999999% prędkości światła.

Po prostu dylatacja czasu. Dla ziemian mina setki tysięcy lat. Dla podróżnika w statku z taką prędkością godziny bądź dni

 

Dam Ci zagadkę przez którą nie zaśniesz. Co będzie, jak przy tej prędkości popatrzysz w lustro? szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...