Skocz do zawartości
priestowngen

Ufo oraz zjawiska paranormalne

Rekomendowane odpowiedzi

W poście 178 jest materiał wideo z tym UFO.

Wiem, oglądałem i tym bardziej stwierdzam, że pasuje opis. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i meteoryt ;) Fajnie byłoby coś takiego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

[quote name='Áltair' date='09 Wrzesień 2019 - 22:26' timestamp='1568060777' post='15624777'

 

 

Ostatnio Ator robił teorię spiskową o tym, że Jezus to reptilianin :)

 

Z badaniem/interesowaniem się zjawiskami nietypowymi jest ten problem, że czasami ciężko obczaić kto sobie robi jaja/jest pod wpływem środków psychoaktywnych. kwasny.gif Czasami wystarczy nawet "odpowiednia" dieta i ludzie zaczynają widzieć białe myszki w hełmach żołnierzy Imperium. Nawet sugestia/autosugestia potrafi robić niesamowite szopki. Takich czynników jest cała masa, potrafią występować grupowo i są wcale nie są oczywiste do wykrycia np. występujące losowo infradźwięki z pobliskiej stacji trafo.

 

To może być powód dlaczego zdecydowana wiekszość naukowców obchodzi takie przypadki z daleka - dodatkowo bardzo łatwo się ośmieszyć np. płacząca figurka Maryi zaciągająca płyny z pobliskiej kanalizacji o_O. Nawet sam KK baaaardzo ostrożnie podchodzi do kwestii cudów. Przynajmniej ci z poziomem umysłowym większym od ameby.

 

Z UFO też są niezłe jazdy. Trafiała się duza grupka mitomanów z parciem na szkło, ludzi niewyedukowanych biorących zjawiska fizyczne jako magię, błędy aparatury pomiarowej/rejestrującej itp. itd. Jest mi trochę szkoda, bo w tym zalewie dziwności może być ułamek promila tych właściwych przypadków.scratchhead.gif

Edytowane przez irulax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to było to. Różnica jedynie taka, że na filmie jest podział na więcej obiektów i one wg opisu stały się ciemniejsze niż "matka". Te "moje" dwie kule leciały może 3 sekundy i zniknęły. Ta jedna leciała kilkanaście sekund. Mój link

 

Obserwacja na powietrzu.

Jasność widać na filmie.

Jak znajdę tę fajną mapę Google, że widać ulice jak z oczu przechodnia, to uzupełnię obrazkiem tego miejsca.

Ciężko cokolwiek powiedzieć co widać na tym filmie. Brak jakiegoś sensownego punktu odniesienia, nie wiadomo czym i jak było filmowane.

Na pewno rozmiar obiektu jest zniekształcony, bo sprzęt nie złapał ostrości. W ten sposób nawet z małej jasnej kropki można zrobić dużą sferę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moment, kiedy Daily Mirror jest używane jako źródło informacji...:rotfl:

Ten wątek jest wypełniony efektami mechanizmów związanych z tzw. błędami poznawczymi w stopniu podobnym do stron wikipedii o psychologii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet co to za strona. W google było pierwsze z brzegu. A co z samym filmem jest nie tak? Normalny jak każdy inny, na każdym innym źródle.

 

Nie ma to jak szukanie logiki i sensu w temacie o duchach i UFO :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

Nie ma to jak szukanie logiki i sensu w temacie o duchach i UFO :Up_to_s:

 

Otóz to, tytuł tematu ma tu znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, źródło (strona) jest...no, powiedzmy że z tych, którymi nie ma co się wymieniać. To brytyjski tabloid, pierwowzór czegoś w rodzaju polskiego Faktu, w wersji ekstremum :D

 

Logika? Nigdzie nie pisałem o logice :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, źródło (strona) jest...no, powiedzmy że z tych, którymi nie ma co się wymieniać. To brytyjski tabloid, pierwowzór czegoś w rodzaju polskiego Faktu, w wersji ekstremum :D

 

Logika? Nigdzie nie pisałem o logice :E

Tak w kwestii

. Pewnie nie do końca aktualne, ale dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozrasta to dobrze. A słyszeliście, że w Polsce gdzieś w lesie dziwne zjawisko widzieli ludzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym UFO to powiem jedno:Do dzisiaj ludzie nie mogą dokładnie wyjaśnić,skąd takie stwory na Ziemi się pojawiły.

Mam szczęście,że ufo/kosmitów nigdy nie widziałem i niech tak zostanie :E

 

Widzę, że temat się rozrasta to dobrze.

Dla ciebie rada:Nie wal tak tematami(tematów ze sprzedażami kont lepiej nie skomentować)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozrasta to dobrze. A słyszeliście, że w Polsce gdzieś w lesie dziwne zjawisko widzieli ludzie ?

W Górach Sowich coś mętnego się nagrało w nocy na kamerę w lesie. Artykuł na temat choćby tutaj. Niestety nie mogłem znaleźć filmu jako takiego a szkoda. Komentarze na temat mówią na przykład o czymś tak prozaicznym jak pajęczyna, co ma sens o tyle, że przy doświetleniu potrafi się konkretnie błyszczeć. Po pojedynczych klatkach niewiele więcej można stwierdzić.

 

Jak już też wklejam jakieś losowe rzeczy w temacie, to jeszcze

dorzucę. Mogę się nie zgadzać z człowiekiem w pewnych szczegółach, ale jest świetnym i inteligentnym komikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest na dole artykułu, nawet dwa. To wygląda jak gałąź zaczepiona na pajęczynie, którą dmucha wiatr. Znam takie coś z lasu, przeważnie są to "lewitujące" liście - nawet z odległości metra nie widać nici pajęczej zwisającej z drzewa i wygląda to, jakby liść wisiał w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest na dole artykułu, nawet dwa. To wygląda jak gałąź zaczepiona na pajęczynie, którą dmucha wiatr. Znam takie coś z lasu, przeważnie są to "lewitujące" liście - nawet z odległości metra nie widać nici pajęczej zwisającej z drzewa i wygląda to, jakby liść wisiał w powietrzu.

Pod FireFoxem z jakiegoś powodu mi ich nie pokazywało. Myślałem, że dopiero są dostępne w wersji premium. Zmieniłem przeglądarkę i zadziałało. W każdym razie wyraźnie widać, że coś po prostu się dynda i tyle. Sensacja XXI wieku. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, oprócz pożywki dla mediów do zapchania stron czymkolwiek, jest też okazja do wypromowania tej grupy przyrodników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media jak podłapią temat to pi@#$%^&*( od rzeczy.UFO to jakiś dziwny temat bo jakoś w wiadomościach nie słyszę że ktoś widział dziwne obiekty latające.Pytanie czy chcą coś przed nami ukryć by nie wywoływać paniki.Jeżeli bawimy się w teorie spiskowe to na pewno rząd wie że istnieją obce cywilizacje ale nie podaje tego do wiadomości publicznej. :alien:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media jak podłapią temat to pi@#$%^&*( od rzeczy.UFO to jakiś dziwny temat bo jakoś w wiadomościach nie słyszę że ktoś widział dziwne obiekty latające.Pytanie czy chcą coś przed nami ukryć by nie wywoływać paniki.Jeżeli bawimy się w teorie spiskowe to na pewno rząd wie że istnieją obce cywilizacje ale nie podaje tego do wiadomości publicznej. :alien:

Skoro nie są w stanie utrzymać w tajemnicy własnych machlojek, to nie wierzę, że byliby w stanie ukryć istnienie obcych. Co więcej, tym bardziej nieprawdopodobna wydaje się udana współpraca w tym względzie wszystkich państw świata (a przynajmniej tych największych z własnym programem kosmicznym).

 

Osobiście uważam, że gdzieś tam muszą być obce cywilizacje, bo Wszechświat jest zbyt duży, żebyśmy byli jedyni. Ale niekoniecznie mamy pod nosem turystów z innych planet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Górach Sowich coś mętnego się nagrało w nocy na kamerę w lesie. Artykuł na temat choćby tutaj. Niestety nie mogłem znaleźć filmu jako takiego a szkoda. Komentarze na temat mówią na przykład o czymś tak prozaicznym jak pajęczyna, co ma sens o tyle, że przy doświetleniu potrafi się konkretnie błyszczeć. Po pojedynczych klatkach niewiele więcej można stwierdzić.

Te dwa krótkie, urwane fragmenty wyglądają dokładnie jak te wszystkie filmiki z duchami YT. Prawdopodobnie mechanizm jest ten sam lub podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w 3 części było, że to potomkowie ludzi, którzy wykształcili się po zagładzie nuklearnej w XXI wieku, więc pochodzą z Ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie obejrzałem, ale ten wywiad to na Ziemi, prawda?

Nim szarak przyleciał, sprawdził sobie w wikitravel informacje o tej planecie. I do którego kraju się leci, jak się chce przeprowadzić wywiad :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z obcym :D

Popkulturowym obcym (a tutaj raczej "obcym", bo to niby ewolucyjny potomek homo sapiens).

 

Pomysł, że ludzie mogą wyewoluować w szarych kosmitów, ma ponad 100 lat: https://en.wikipedia.org/wiki/Grey_alien#In_popular_culture

 

W rzeczywistości inteligentne życie pozaziemskie może w niczym nie przypominać szarych humanoidów, czy humanoidów w ogóle, a komunikacja z nim może być praktycznie niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce obejrzeć dobry film o komunikacji z obcymi, polecam Arrival z 2016. Żadnych walk, wybuchów, tylko sam klimat i lingwistyka.

 

////

Mój link

Jeszcze więcej nagrań UFO. Goście gadają jak w intrze Quake'a 2 :E

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...