Skocz do zawartości
priestowngen

Ufo oraz zjawiska paranormalne

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jedno z nielicznych nagrań (jak nie jedyne), co do których wojsko stwierdziło, że nie ma pojęcia co to jest :o bo normalnie to mówią balonach, dronach czy co tam jeszcze ;)

 

Nic tylko dziękować zapaleńcom, którzy doprowadzili do upublicznienia nagrań Mój link 3mam kciuki i liczę na więcej :wiggle::question: W końcu Archiwum X na poważnie :-P

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę strefę 51 to będą szturmować ? Bo w sumie wszystkie artykuły widzę z lipca i nic nowszego. Zapowiadali to na 20 września więc jutro. Czas mają inny więc powinno to się odbyć po naszym obiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te całe ufa co latają z wielkimi przeciążeniami, to nowoczesne drony na magnesy.

 

xD 2 kilowa neodymka szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiary już tan jest od... Nawet jeden typ biegał jak naruto... W necie znajdziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zagładę nuklearną naszego gatunku to jak najbardziej wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech powiedzą tylko kiedy, polecę wtedy na Marsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką maszyną ? Taką ?

 

No mniej więcej. Tylko że im te maszyny się rozbijają, bo nie napisali na boku "Mars". Wtedy maszyna będzie wiedzieć, że ma lecieć w kosmos.

 

2-3 lata i będą mieli myśliwiec 5 generacji.

 

Oni mają przecież Wakandę. A te prymitywne maszyny wokół to tylko zmyłka.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o batony? :E

 

A co do Afryki: hihuhihu, ale to Południowa Afryka ma własną agencję kosmiczną, jak pamiętam, budowali też własne śmigłowce bojowe oraz uzbrojenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką maszyną ? Taką ?

Bardziej wstrząsający materiał niż jakiekolwiek ufo :E. No, ale przynajmniej próbują :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Afryki: hihuhihu, ale to Południowa Afryka ma własną agencję kosmiczną, jak pamiętam, budowali też własne śmigłowce bojowe oraz uzbrojenie :P

Dokładnie: ten filmik pokazuje jedynie mało udane próby prywatnych osób. Równie dobrze można podać podobne przykłady z dowolnego innego kraju. Z resztą pierwszy przykład w podlinkowanym filmie został ucięty tak, że widać tylko problemy z rotorem.

na przykład widać, że początkowo lot był całkiem stabilny. Trafiłem na to wideo przypadkiem szukając jakichś przykładów dziwnych garażowych konstrukcji z różnych krajów.

 

edycja:

Przy okazji warto poczytać.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Miało walnąć? Walnęło. Plan wykonany. Wspaniałe osiągnięcie Polskiej myśli technicznej :cool:. A murzynki nie poleciały :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: ten filmik pokazuje jedynie mało udane próby prywatnych osób. Równie dobrze można podać podobne przykłady z dowolnego innego kraju. Z resztą pierwszy przykład w podlinkowanym filmie został ucięty tak, że widać tylko problemy z rotorem.

na przykład widać, że początkowo lot był całkiem stabilny. Trafiłem na to wideo przypadkiem szukając jakichś przykładów dziwnych garażowych konstrukcji z różnych krajów.

 

edycja:

Przy okazji warto poczytać.

Tja...męczy mnie to przeświadczenie, że to my, biali Europejczycy tacy jedynie cywilizowani, inteligentni, piękni, waleczni, czyści i co tam jeszcze do główek przychodzi. Tjaa...

 

Coś z tych "potwierdzonych filmików z ufo" dalej wynika, czy media straciły zainteresowanie po jednym dniu wklejania filmików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem sceptyczny jeśli chodzi o ufo i zjawiska paranormalne... mocno stąpam po ziemi... nie wierzę w takie sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wynika jedno, skoro tak łatwo przyznali, że nagrania są autentyczne i nie wiedzą co leciało, to coś ukrywają :cool:

W skrócie, to doskonale wiedzą co leciało (np. nowy typ rakiety) i robią zasłonę dymną.

 

Dla mnie te filmiki są nieprzekonujące. Brakuje jakiegoś punktu odniesienia, samolot w skręcie przez minutę - to ufo w kółko latało? Jakie pole widzenia mają te kamery? Jaka odległość od obiektu?

W sumie to takie kolejne typowe nagrania ufo, gdzie niewiele widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się robić porządnego fact checking - skoro czołowe redakcje tego nie robią, to czemu mi ma się chcieć? ;)- ale te wszystkie newsy miały chyba źródło w tym, że jakiś kolo związany z Marynarką ŁuEsAa dał wywiad dla jakichś Odkrywców Prawdy, w którym twierdził, że Marynarka nie potrafi wywnioskować, cóż to tam na tych nagraniach widać.

To było podstawą do interpretacji, we wiadomym kierunku.

 

Jak byłem mały, to spodziewałem się, że jak już oficjalnie potwierdzą, że Obcy istnieją, to będzie to z trochę większą pompą. A to? To jest na poziomie newsa w rodzaju "Kim Kardashian znowu pierdła. A teraz wiadomości z remizy z Pasikurowic Dolnych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nikt nie mówi, że to od razu obcy lecieli ;) jedynie niezidentyfikowany obiekt latający.

 

' date='25 Wrzesień 2019 - 09:01' timestamp='1569394863' post='15641817']

W skrócie, to doskonale wiedzą co leciało (np. nowy typ rakiety) i robią zasłonę dymną.

To po co by wojskowych pilotów podrywali żeby sprawdzić co to jest ?? No chyba że robili testy tak tajne, że nawet swoich zapomnieli poinformować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetycznie to drugie jest możliwe: w USA (no, nie tylko) jest w końcu prawo pozwalające na prowadzenie projektów, o których nawet np. Senat nie wie i nie ma dostępu do szczegółowych informacji dotyczących finansowania, nie mówiąc o szczegółach ile na co idzie i jakie projekty są uruchomione.

Wyrażenia-klucze: black budget, black project.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co by wojskowych pilotów podrywali żeby sprawdzić co to jest ?? No chyba że robili testy tak tajne, że nawet swoich zapomnieli poinformować.

A faktycznie ich poderwali, czy po prostu byli na patrolu i coś znaleźli?

 

Jak się testuje nowy sprzęt, to rzadko kiedy leci pełna informacja. Co najwyżej nad tym a tym poligonem jest strefa zamknięta, odbywają się strzelania bojowe. Nawet oddziały patrolujące taką strefę nie muszą wiedzieć co tam się dokładnie dzieje, mają pilnować, żeby nikt nie przekroczył strefy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TvN24 dał bym sobie głowę uciąć, że mówili o poderwaniu, może użyli sformułowania dla podkręcenia atmosfery. W wersji pisanej cytując relacje pilów było trochę inaczej...

 

Komandor David Fravor twierdzi, że wykonywał rutynowy lot treningowy w towarzystwie drugiego F/A-18. W pewnym momencie miał się do nich odezwać oficer z płynącego w pobliżu krążownika USS Princeton, wyposażonego w zaawansowany system radarowy AEGIS. Zapytał ich, czy mają jakieś prawdziwe uzbrojenie. Kiedy piloci zaskoczeni odparli, że tylko po dwie rakiety treningowe, usłyszeli: "No więc mam dla was prawdziwe naprowadzenie". Czyli chciał ich skierować na prawdziwe przechwycenie jakieś obiektu. (http://www.tvn24.pl)
Mój link

 

Być może faktycznie jest to jakiś nowy Amerykański bajer, czytając te relacje to to coś ma zacne możliwości/ osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej efektowne ale nadal ostry manewr

coś od wschodnich sąsiadów

 

Oczywiście podczas lotu z pełną prędkością nie mają takich możliwości. Z drugiej strony ponoć są rakiety, które potrafią czekać na spadochronie (jak zgubią cel) i ponownie odpalić.

Prędkości są rzędu 3 mach, teraz na topie są >5 mach.

A co może się jeszcze czaić w tajnych ośrodkach i dopiero w fazie projektów ;)

 

Zatem to co leciało nad wodą, to jak najbardziej mogła być jakaś nowa rakieta hipersoniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze zastanawiało dlaczego prędkość w lotnictwie podaje się w jednostce Mach. Przecież to jest zupełnie inna prędkość na wysokości 1km a zupełnie inna na 10km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...