Forum PCLab.pl: Któa płyta x570 ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (10 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Któa płyta x570 ?

#21 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 17:57

Zobacz postcaleb59, o 04 Wrzesień 2019 - 17:49, napisał(a):

No widzisz, z kolei w segmencie B450 płyty MSI (np. Gaming Plus) są jednymi z najlepszych jeśli chodzi o temperatury działania.

No tak jest. Ale co z tego? Kto spojrzy na B450 po wyjściu B550? Już teraz każdy patrzy tylko na B450 MAX :E . Składając komputer na Ryzenie 2xxx rzeczywiście MSI było chyba najlepszym wyborem z tego segmentu.

Ale teraz mamy kolejną, 3 generację. I w tym przypadku płyty MSI to... dokończ sobie :P

#22 Użytkownik jest niedostępny   caleb59 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 18:05

Panie, spokojna Twoja rozczochrana, póki co mam 3 generację i śmiga dobrze na B450 Max, jak będę miał szczęście to i 4 generację ogarnie bo ma większy BIOS! :E

#23 Użytkownik jest niedostępny   Ania923 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 18:43

Zobacz postparcu, o 04 Wrzesień 2019 - 17:36, napisał(a):

Czy będziemy latać, no nie wiem :hmm:

Enjoy! :E

MSI to imo najgorszy wybór wśród wszystkich płyt na x570 i tu już nie chodzi tylko o BIOSy.

Ogólnie prawda jest taka że PCIE 4.0 (przynajmniej na razie) 99% z nas jest potrzebne jak 5 koło u wozu i w tym momencie jest to zwykły skok na kase.
Jeszcze raz pisze ktorys raz z kolei.Gdzie w testach jest Msi X570 mpg gaming plus.Caly czas ktos daje ten link z filmikiem ze msi gorace moze te na filmiku tak ale kazdy pyta sie o plyte x570 mpg gamin plus najczesciej wybierana i pytana jak sie sprawója.

#24 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 18:46

Zobacz postAnia923, o 04 Wrzesień 2019 - 18:43, napisał(a):

Jeszcze raz pisze ktorys raz z kolei.Gdzie w testach jest Msi X570 mpg gaming plus.Caly czas ktos daje ten link z filmikiem ze msi gorace moze te na filmiku tak ale kazdy pyta sie o plyte x570 mpg gamin plus najczesciej wybierana i pytana jak sie sprawója.

Najczęściej wybierana bo najtańsza. Co w tym dziwnego? Gaming plus a A-pro to jest to samo praktycznie
Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę te promocje które były przy zakupie płyt MSI na x570 :E

#25 Użytkownik jest niedostępny   Ania923 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 18:51

Zobacz postparcu, o 04 Wrzesień 2019 - 18:46, napisał(a):

Najczęściej wybierana bo najtańsza. Co w tym dziwnego? Gaming plus a A-pro to jest to samo praktycznie
Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę te promocje które były przy zakupie płyt MSI na x570 :E
A czy ja mowie ze cos dziwnego.Przeciesz dwoch kolegow co pisalu wczesniej pisali o temperaturach itd mam tak samo to jaki problem.Praktycznie to samo ale jednak nie do konca tak samo.Niech ktos da testy tego konkretnego modelu.

Ten post był edytowany przez Ania923 dnia: 04 Wrzesień 2019 - 18:53

#26 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 19:53

Zobacz postAnia923, o 04 Wrzesień 2019 - 18:51, napisał(a):

A czy ja mowie ze cos dziwnego.Przeciesz dwoch kolegow co pisalu wczesniej pisali o temperaturach itd mam tak samo to jaki problem.Praktycznie to samo ale jednak nie do konca tak samo.Niech ktos da testy tego konkretnego modelu.

Fczonsajonce :D

No pisali, ale z ryżem 3600 to nie będzie problemów nawet na b450, a te testy były robione z użyciem 12-rdzeniowego 3900x. Bo przypominam że płyty x570 poza pcie 4.0 głównie były tworzone z myślą o wielordzeniowych ryzenach i takie temperatury już są przy 3900x. A zaraz wychodzi 3950x z 16 jajami. To dopiero będzie się smażyć :)

Ten post był edytowany przez parcu dnia: 04 Wrzesień 2019 - 20:00

#27 Użytkownik jest niedostępny   tekkno 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 22:22

Zobacz postparcu, o 04 Wrzesień 2019 - 19:46, napisał(a):

Wszystko prawie racja. Gaming Plus ma nieco lepsze radiatory na sekcji.
Mało kto ją testuje, "bo Edge ma Wi-Fi i jest lepsza".

Nienawidzę Wi-Fi, właśnie zainstalowałem transmitery PLC, żeby Wi-Fi wyeliminować.
Lepsza stabilność i przez to jakość łącza.

Teraz powiedz dlaczego kupując 3600 nie warto brać najtańszej X570 ?
Jeśli masz w planach więcej rdzeni, to patrzysz na sekcję i jest wiele danych do tego,
żeby wybrać płyty z lepszą sekcją.
A skoro świadomie wybieram 3600,
zależy mi bardziej na multimediach niż na FPS-ach i chcę ALC1220, czytałem że nowe płyty
mają lepsze PCB, ścieżki audio lepiej separowane, ścieżki RAM lepiej ekranowane,
generalnie płyty są lepiej zaprojektowane niż tanie i średnie modele starszych generacji,
to mając do wyboru trochę droższe najtańsze modele X570, wolę te nowsze.

Te założenia potwierdzają się w użytkowaniu, płyta nie sprawia żadnych problemów ... u mnie, subiektywnie.
Jeśli się o to postaram, dostaję deklarowany boost procka, ale mi na tym nie zależy i mam auto.
Dźwięk na którym mi bardzo zależało jest na wyśmienitym poziomie, choć postarałem
się o zmodowany sterownik Dolby HD Audio.
Dla użytkownika multimediów i gamingowego przeciętniaka, a nie zmanierowanego gracza,
płyta w parze z najtańszym gamingowym AMD 3000, sprawdza się świetnie.
Na niby opłacalniejszym B450 dostanę dźwięk jak z X570 ? Nie.
Muszę dopłacić do wyższych modeli X470. Cena podobna do tanich X570.
Że te lepsze X470 są lepsze od taniej X570 do podkręcania ? Jak tego potrzebujesz ? Racja.
A jak nie potrzebujesz, masz z X570 lepszą jakościowo płytę (serwerowej klasy PCB, separacje ścieżek audio, ekranowanie RAM, itp.).

Ja rozumiem, że to jest forum z dużą ilością gamingowych entuzjastów, którym nie jestem,
ale mam lata doświadczeń z komputerami i preferuję ogólnie pojmowane multimedia, mam swoje preferencje użytkowe i wiem,
że nie ma tutaj wielu wpisów, które mogą pomóc ludziom poszukującym rozwiązań innych niż 300-500 FPS w CS:GO.
Kiedy szukam tu na forum informacji, i nie tylko tu, to najczęściej muszę z tych meandrów gamingowych zachwytów wychwycić
potrzebne mi użytkowe niuanse i przefiltrować przez swoje preferencje.
Dlatego np. wybrałem wymaksowany zasilacz, bo zależy mi przede wszystkim na jakości sygnałów i maksymalnym
wykluczeniu zakłóceń. I jest to dla mnie ważniejsze niż renderowanie, ripowanie i napierdzielanka multi w 64-graczy,
co niestety również mi pochłonęło szmat życia, ale to już stare dzieje.

Świadomie wybierałem tanią X570.
I jak słusznie napisałeś, w moim przypadku promocja była iskrą zapalną i uczyniła zakup bardzo opłacalnym.
Płytę kupowałem w ciemno, bo wtedy wszyscy zaczynali robić w betatesterce AMD 3000 i nie było jeszcze miarodajnych opinii.
Ale miałem świadomość, że kupuję dobry projekt, a teraz to się tylko potwierdza.
Miałem jak wszyscy 28 dni na zwrot płyty, jeśli robiła by problemy nie do zaakceptowania.
Ale nie robiła, wręcz jestem zaskoczony jej jakością i stabilnością, mając z tyłu głowy
te wszystkie głosy krytyki.

Przydługie te moje wynurzenia, ale potrzebne w opozycji do gamingowo postrzeganych, negatywnych ocen dobrej płyty.
Jednym się ona nie opłaca, innym będzie się opłacać.
Jeśli do fali krytyki nie dołączy się nikt z pozytywnymi ocenami w jakimś rzeczywistym scenariuszu użytkowania,
to dobry produkt zniknie niedoceniony, przykryty "lepszym" jako "wrogiem dobrego".

Ten post był edytowany przez tekkno dnia: 04 Wrzesień 2019 - 22:32

#28 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 22:37

Zobacz posttekkno, o 04 Wrzesień 2019 - 22:22, napisał(a):

Teraz powiedz dlaczego kupując 3600 nie warto brać najtańszej X570 ?
Jeśli masz w planach więcej rdzeni, to patrzysz na sekcję i jest wiele danych do tego,
żeby wybrać płyty z lepszą sekcją.

A gdzie ja napisałem że nie warto brać najtańszej x570? Warto, ale nie od MSI, bo taki x570 Asus Prime-P jest duuuużo lepszym wyborem niż MSI. W droższych modelach ta różnica się zaciera, ale w tych tańszych MSI jest w ogonie stawki.

Zobacz posttekkno, o 04 Wrzesień 2019 - 22:22, napisał(a):

Ja rozumiem, że to jest forum z dużą ilością gamingowych entuzjastów, którym nie jestem,

I dlatego masz płytę główną z "Gaming" w nazwie :lol2:

Nie no, śmieje się xD.

Też nie jestem, i też mam podobne preferencje do twoich - nie zamierzam teraz oszczędzać przy składaniu nowego komputera na zasilaczu bo wiem jak jest on ważny po tym jak mi 4 razy palił karte graficzną i 2 razy HDD w starym, obecnym kompie.

#29 Użytkownik jest niedostępny   tekkno 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 22:52

Zobacz postparcu, o 04 Wrzesień 2019 - 23:37, napisał(a):

I dlatego masz płytę główną z "Gaming" w nazwie :lol2:

Jestem "pro" w pracy, dlatego w domu mogę być spokojnie "Gaming" :Up_to_s:

Zresztą patrz na moją sygnaturę ... jaka choinka :E

Lubię MSI, miałem wcześniej z Intelem i się nawet teraz nie sparzyłem.
Może dlatego nadal chwalę :hmm:

Będąc PRO wiem jak to czasem jest.
Przypuszczam, że w AMD<->MSI jakaś koncepcja nie poszła tak jak wymyślili
i teraz gaszą pożary przez "wszystkie ręce na pokład".
Kiedyś to wszystko wyprostują, ale niesmak pozostanie i będą krążyć legendy
żeby nie brać MSI, ale już nikt nie będzie wracał do tego co było przyczyną.

Ten post był edytowany przez tekkno dnia: 04 Wrzesień 2019 - 22:59

#30 Użytkownik jest niedostępny   mark2468 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 09:02

Tak z ciekawości ten wentylator na chipsecie to daje się we znaki czy da się tym przy ty wysiedzieć? Wiadomo że przy użytkowaniu komputera pracują inne wentylatory ale ciekawi mnie ten konkretny.

#31 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• Przebieg i cena do ustalenia.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 09:05

Nie chcąc zakładać nowego tematu. Czy msi x570 a-pro jest Oki? Czekam na najnowszy bios do tomahawka, jeśli będę miał dalej jakieś problemy , będę zmieniał płytę, a pytam akurat o ta płytę, bo w outletach można ją dostać w okolicy 550zl , co szczerze jest dla mnie akceptowalna kwota .
Niby ma alc1220 , ale czy ma wzmacniacz słuchawkowy? Bo bym zrobił 2 pieczenie na jednym ogniu jakby miała wzmak

Ten post był edytowany przez novi dnia: 05 Wrzesień 2019 - 09:12

#32 Użytkownik jest niedostępny   tekkno 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 11:24

A-PRO to bliźniak Gaming Plusa.
Czym się objawia wizualnie wzmacniacz w aplikacji konfiguracyjnej, żeby powiedzieć że jest wzmacniacz ?
Ja widzę pasek impedancji, gdzie pokazuje 300Ohm moich słuchawek.
I trzy tryby mocy jakimi napędzi słuchawki.
To samo powinno być w A-PRO.

Ale najlepsze jest to, że tam do wyboru jest jakość próbkowania sygnału 32bit 192kHz, i jak się to włączy ...

#33 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 11:42

Jak masz taki pasek z ohmami to ma wzmak . Będę na pc to porównam, czy przypadkiem gaming nie ma jakiegoś dopisku o wzmaku. Dzięki wielkie

#34 Użytkownik jest niedostępny   tekkno 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 13:51

Newegg: MSI X570 A-PRO
Newegg: MSI MPG X570 Gaming Plus
"AMPLIFY YOUR GAME WITH AUDIO BOOST 4
Like a dedicated sound card, Audio Boost 4 with Nahimic offers an HD audio processor, dedicated amplifier and high quality audio capacitors, all physically isolated from the rest of the motherboard circuitry to ensure the purest audio signal to locate enemies with pin-point accuracy."

https://pl.msi.com/page/nahimic
https://www.nahimic.com/gamers/

#35 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 14:47

Wielkie dzięki że oczytales temat za mnie i mi podeslales gotowca . Jak u Ciebie sprawuje się msi x570 ? Nie narzekasz? Chyba dam drugą i ostatnią szansę msi , cena z outletu całkiem dobra , kwestia dopłaty 200zl A zyskam alc1220, który do gier jest o niebo lepszy od alc892 na czym mi dość zależy.

#36 Użytkownik jest niedostępny   tekkno 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 15:13

Przeczytaj tematy o tej płycie, w których ostatnio dużo pisałem i w tej chwili są na topie w dziale.
Dużo się dowiesz, ale to subiektywne opinie.
Ja nie szukam 300 FPS-ów i moja platforma nie pracuje na maksa, nie grzeje się jak w negatywnych testach, itp., itd.
Dla Ciebie może to nie być miarodajne.
Każdy musi ocenić pod swoje preferencje.

Płyta jest dobrej jakości i sądzę że projektanci nawet nie próbowali tworzyć z niej overkill do podkręcania 12-rdzeniowców i 16-rdzeniowców.
Uważam wszystkie wypowiedzi, że jest słaba i się przegrzewa, za cebulacką gównoburzę.
Jest świetna do 6-rdzeniowców, którym daleko do jej przegrzewania.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 15:32

Zobacz postparcu, o 04 Wrzesień 2019 - 20:53, napisał(a):

Fczonsajonce :D

No pisali, ale z ryżem 3600 to nie będzie problemów nawet na b450, a te testy były robione z użyciem 12-rdzeniowego 3900x. Bo przypominam że płyty x570 poza pcie 4.0 głównie były tworzone z myślą o wielordzeniowych ryzenach i takie temperatury już są przy 3900x. A zaraz wychodzi 3950x z 16 jajami. To dopiero będzie się smażyć :)

Powiedz lepiej kto według Ciebie planuje zakup x570 a następnie 3900X do robienia tam OC na 4.3GHz@1.4V w celu renderowania godzinami beż żadnego nawiewu na sekcję ? A jeżeli są tutaj takie osoby to mogą uwzględnić jako narzędzie do pracy coś lepszego. Np Asusa X570 WS ( Work Station ) za 1400zl. Podatek się odliczy, w koszty wrzuci, płyta sama zarobi na siebie.

My tutaj kupujemy zabawki do gier. Konia z rzędem temu kto usmaży sekcję nawet na 3950X z 16 jajkami w grach. Nagrodę Darwina należy też wręczyć osobie, która zostawi sekcję zasilania bez kompletnie żadnego nawiewu w budżetowej płycie z takim procesorem. Wystarczy zwykły cooler na CPU wierzowy czy płaski i masz przewiew na sekcji, którego w testach nie było. Open Benche z AIO były puszczane specjalnie tak, żeby nawet minimalny ruch powietrza nie był wywołany w okolicy sekcji.

X570 wybiera się tak, żeby nam pasowała pod kątem funkcjonalności. Temat sekcji zasilania dla osoby która nie ma w planie renderować na podkręconym CPU jest totalnie bez znaczenia.

Moja MSI x570 EDGE z ryzenem 3600 ma chyba średnio 40*C na sekcji w grach. Powiedz mi, czego niby mam się srać o to?

#38 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 15:45

Zobacz postnovi, o 05 Wrzesień 2019 - 10:05, napisał(a):

Nie chcąc zakładać nowego tematu. Czy msi x570 a-pro jest Oki? Czekam na najnowszy bios do tomahawka, jeśli będę miał dalej jakieś problemy , będę zmieniał płytę, a pytam akurat o ta płytę, bo w outletach można ją dostać w okolicy 550zl , co szczerze jest dla mnie akceptowalna kwota .
Niby ma alc1220 , ale czy ma wzmacniacz słuchawkowy? Bo bym zrobił 2 pieczenie na jednym ogniu jakby miała wzmak

550zl z x570 jest spoko. Szczególnie jak masz tam w zestawie ALC1220. Lepsze to niż dedygowana karta do dźwięku. I w brew pozorom, z chłodzeniem powietrznym spokojnie posadzisz tam nawet 3950x. Przy chłodzeniu powietrznym sekcja nie powinna się przegrzewać nawet w renderowaniu. Przy AIO/LC powinna ogarniać wszystko z AirDuctemna sekcji (za 30-50zl).

Przy AIO/LC z usuniętym wentylem z tyłu budy sekcję usmażysz przy renderowaniu godzinnym na 3900X @ 1.4V 4300MHz tak jak pokazują testy. Sam oceń czy to problem. Jeszcze trzeba tylko kupić procesor za 2200zl.

I tak, nawet bez nawiewu na sekcji (wyłączony wentylator) ryzen 3600 po OC 4200MHz@1.4V na CustomLC 5x120mm grzeje się bardziej, niż sekcja płyty GamingEDGE. Duużo bardziej, w prime 95 smallfft.

Tanie Z370 w stylu SLI PLUS grzały się mocniej niż procesory. Powodowały throtling takiego 8700K nawet bez OC. Tutaj sytuacja jest odwrotna więc nie wiem czy jest sens płakać o VRM ;)

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 05 Wrzesień 2019 - 15:47

#39 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 16:01

Zobacz postMinciu, o 05 Wrzesień 2019 - 15:45, napisał(a):

Szczególnie jak masz tam w zestawie ALC1220. Lepsze to niż dedygowana karta do dźwięku.

Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 16:07

Zobacz postparcu, o 05 Wrzesień 2019 - 17:01, napisał(a):

Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

Dźwiękówka za 100-200zl + MSI B450 + ryzen 3600 to zdecydowanie gorsze połączenie niż ALC1220 w płycie X570 + ryzen 3600.

Kolega chce zmienić płytę i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ( kompatybilność + problemy z dźwiękiem ). Do wyboru ma X570 a ALC1220 vs tanie zewnętrzna dźwiękówka, która i tak nie będzie lepszej jakości od dobrej integry i zostanie na starej płycie która robi problemy ( tomahawk nie max ).

Dla Ciebie bzdura, dla mnie rozsądne rozwiązanie problemu.

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 05 Wrzesień 2019 - 16:08

• (10 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »