Skocz do zawartości
Silnoreki

Któa płyta x570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Na początek byłby Ryzen 5 3600, później może jakiś mocniejszy.

 

Giga Gaming X, MSI czy którą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Gigabyte Aorus X570 Pro napiszę, że miewa problemy z obsługą myszy i klawiatury w BIOS. Ponoć wiele osób tak ma, niezależnie od modelu. Problem znika po instalacji Windowsa (wtf?). Prócz tego problemów większych uniemożliwiających pracy nie zanotowałem, ludzie traktują GB jako najpewniejszy wybór z tego co zauważyłem. Na MSI się ludzie skarżą nie od dziś. Gdybym teraz składał zestaw, zastanowiłbym się czy nie dać szansy Asusowi ale sprawdź internety przed tym wyborem. Osobiście nie za wiele na ich temat wpadło mi w oczy ale nie szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Na początek byłby Ryzen 5 3600, później może jakiś mocniejszy.

 

Giga Gaming X, MSI czy którą ?

 

Pytanie, czego oczekujesz od plyty? Kazdy ma inne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być mega brzydka, ale by byłą funkcjonalna i brak wad jak przegrzewanie się :)

 

płyta do 800zł, nie będę w nią pakować nie wiadomo czego. Maksymalnie Ryzen 3800 kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być mega brzydka, ale by byłą funkcjonalna i brak wad jak przegrzewanie się :)

 

płyta do 800zł, nie będę w nią pakować nie wiadomo czego. Maksymalnie Ryzen 3800 kiedyś

 

Asus X570 TUF Gaming raczej bedzie najlepsza opcja jesli chodzi o plyty sub 1k pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI nie polecam, długo bootuje i biosami się grzebią.

 

Gigabyte jest ok. Cieplejsza sekcja

Asus lepsza sekcja, bardzo źle umieszczony wentylator chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i bootuje dluzej ale nie przegrzewa sie wentylator na czipsecie cichy wlacza sie dopiero pod obciazeniem ale i wtedy go nie slychac.Poszukaj sobie w dziale sprzedam byl uzytkownik pawelpb ktory sprzedawal plyte msi x570 mpg gaming x kupiona w lipcu z gwarancja na 35 miesiecy za 700zl do tego mial Ryzena R5 3600 wszystko za 1450zl tez z gwarancja na 35miesiecy u niego by ci wyszlo jakies 200zl taniej niz gdzie inndziej do tego dawal kod na gre control albo wolfensteina young blood.Z czasem jak msi opanuje bios bedzie dobra plyta.Jak widzisz mefisto pisze ze gigabyte sie grzeje a asus zle umiejscowiony wentylator.To ja juz wole jak sie bootuje dluzej bo ta sprawe moze zalatwic bios.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie x570 długo bootują... i nie wiem czy którakolwiek się przegrzewa. Aorus X570 Pro na pewno nie patrząc po tempach w HWinfo, odczyt z chipsetu 60 stopni stałe, a wentylator w najgorszym miejscu na świecie, zasłonięty w całości kartą graficzną. MSI nie ma nic na swoją obronę w chwili obecnej.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuce za jakis czas zdjecia temperatury plyty X570 Mpg gaming plus.Bo wszyscy jada na ta plyte jak moga.Zawsze jest tak ze podajecie link gdzie jest msi x570 mpg gaming edge wifi nie mylic z x570 gaming plus.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuce za jakis czas zdjecia temperatury plyty X570 Mpg gaming plus.Bo wszyscy jada na ta plyte jak moga.Zawsze jest tak ze podajecie link gdzie jest msi x570 mpg gaming edge wifi nie mylic z x570 gaming plus.

 

Dzisiaj moja MSI gaming plus dotarła do sprzedawcy. Wątek o niej masz parę postów niżej. Każdy na coś innego narzeka i nie mam na myśli temperatur. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X570 gaming plus z 3600 i żadnych problemów. Nie zdarzyło się żeby komp nie wstał, rysiek boostuje do 4200, na wszystkich rdzeniach do 4150, jeszcze się nie bawiłem w OC manualne żeby pójść wyżej.

Chłodzenie Dark Rock 3, temperatury w idle 36-39 st, w testach obciążeniowych np Aida64 max co widziałem to 76 st.

SSD Silicon Power P34A80 też bezproblemowo, odczyty i zapis w normie.

Pamięci Kingstona które dostałem od MSI na promo, chodzą bezproblemowo na 3800MHz synchornicznie z fclk 1900, timingi z calculatora.

Wentyl chipsetu kompletnie niesłyszalny, zazwyczaj kręci się na ok 800 obr, poniżej 60st w ogóle stoi a nie widziałem jeszcze wyższej temp chipsetu jak 63 st, chociaż blisko jest grzałka 1080 ti.

Płyta bootuje faktycznie trochę dłużej niż intele ale to parę sekund, nie przeszkadza mi to.

Bios mam wgrany ostatni A38 ( beta ) - MSI faktycznie się nie spieszy z tymi biosami.

Także ja nie mam na co narzekać, błędów żadnych też nie widać.

Jedyne co mnie wkurza to tragiczna grafika w biosie.

Także moim zdaniem ta MSI nie jest taka zła, szczególnie jak się wyłapie z dobrym promo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z MSI MPG X570 GAMING PLUS i RYZEN 5 3600 podobnie jak wyżej u @Ania923 i @ibizpl ... płyta bezproblemowa.

Jak czytam negatywne opowieści o tej płycie, to czuje się nie do końca żarliwe zaangażowanie w jej uruchomienie.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z MSI MPG X570 GAMING PLUS i RYZEN 5 3600 podobnie jak wyżej u @Ania923 i @ibizpl ... płyta bezproblemowa.

Jak czytam negatywne opowieści o tej płycie, to czuje się nie do końca żarliwe zaangażowanie w jej uruchomienie.

Świeta prawda.

 

Ja mam X570 gaming plus z 3600 i żadnych problemów. Nie zdarzyło się żeby komp nie wstał, rysiek boostuje do 4200, na wszystkich rdzeniach do 4150, jeszcze się nie bawiłem w OC manualne żeby pójść wyżej.

Chłodzenie Dark Rock 3, temperatury w idle 36-39 st, w testach obciążeniowych np Aida64 max co widziałem to 76 st.

SSD Silicon Power P34A80 też bezproblemowo, odczyty i zapis w normie.

Pamięci Kingstona które dostałem od MSI na promo, chodzą bezproblemowo na 3800MHz synchornicznie z fclk 1900, timingi z calculatora.

Wentyl chipsetu kompletnie niesłyszalny, zazwyczaj kręci się na ok 800 obr, poniżej 60st w ogóle stoi a nie widziałem jeszcze wyższej temp chipsetu jak 63 st, chociaż blisko jest grzałka 1080 ti.

Płyta bootuje faktycznie trochę dłużej niż intele ale to parę sekund, nie przeszkadza mi to.

Bios mam wgrany ostatni A38 ( beta ) - MSI faktycznie się nie spieszy z tymi biosami.

Także ja nie mam na co narzekać, błędów żadnych też nie widać.

Jedyne co mnie wkurza to tragiczna grafika w biosie.

Także moim zdaniem ta MSI nie jest taka zła, szczególnie jak się wyłapie z dobrym promo.

U mnie tak samo z temperaturami i reszta co pisze kolega.Plyta naprawde fajna.Nie wiem czemu taka nagonke na msi zrobili ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś płyta z pasywnym chłodzeniem poza aorus Xtreme?

 

I drugie pytanie, czy jest jakaś płyta od Asusa z tak umiejscowionym wentylatorem który nie jest zasłaniany przez kartę graficzną?

I jeszcze bez funkcji grzania ssd pod kartą.

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze bez funkcji grzania ssd pod kartą.

ADATA XPG SX6000Pro z fabrycznym radiatorem, pod kartą.

Przy karcie grzejącej na 68*C i procku podobnie, dysk grzeje się do 40*C.

Czy to jest jakiś problem ?

 

OK, w MSI dysk nie jest zasłonięty, wentylatory ładnie owiewają.

 

No ale to jest (%^&$%^$%) ... MSI :)

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA XPG SX6000Pro z fabrycznym radiatorem, pod kartą.

Przy karcie grzejącej na 68*C i procku podobnie, dysk grzeje się do 40*C.

Czy to jest jakiś problem ?

 

OK, w MSI dysk nie jest zasłonięty, wentylatory ładnie owiewają.

 

No ale to jest (%^&$%^$%) ... MSI :)

jak msi opanuje biosy to jeszcze bedziecie latac za tymi plytami jeszcze prawdopodobnie ceny pójda w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak msi opanuje biosy to jeszcze bedziecie latac za tymi plytami jeszcze prawdopodobnie ceny pójda w gore.

razem ze spadającym popytem spadnie produkcja tych płyt a raze z nią dostępność w sklepach wiec siła rzeczy ceny pójdą w górę

i tak skończy się rewolucja PCI-ex 4.0 :P

obecnie najdroższy procek na AM4 to Ryzen 9 3900X kosztujący 2 299,00 zł a najdroższa płyta Gigabyte X570 AORUS XTREME 3598,98

a w nawet mniejszych pieniądzach jest już TR4... wiec kto to kupi?

U mnie z MSI MPG X570 GAMING PLUS i RYZEN 5 3600 podobnie jak wyżej u @Ania923 i @ibizpl ... płyta bezproblemowa.

Jak czytam negatywne opowieści o tej płycie, to czuje się nie do końca żarliwe zaangażowanie w jej uruchomienie.

high-end płyta w połączeniu z mid-end procesorem (a niektórzy powiedzą że jest to najtańszy Zen2 wiec low-end) ...

większość nie zna się na sprzęcie i jak cos nie jest "for dummies" to idzie do konkurencji która to oferuje

"ja place i będę jeszcze cos poprawiać"

 

inny problem polega na tym że usterki mogą występować tylko na części konfiguracji w specyficznych warunkach

 

wracając do meritum wątku

to znajdzie się płyta z X570 z więcej niż 6 SATA bo nawet MEG X570 GODLIKE ma tylko 6 złącz a MEG X570 ACE już tylko 4

 

MSI Prestige X570 Creationi MSI MEG X570 GODLIKE podrożały czy tylko mi się wydaje :P

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak msi opanuje biosy to jeszcze bedziecie latac za tymi plytami jeszcze prawdopodobnie ceny pójda w gore.

 

Czy będziemy latać, no nie wiem :hmm:

 

Enjoy! :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=xbyWKufthS4

 

MSI to imo najgorszy wybór wśród wszystkich płyt na x570 i tu już nie chodzi tylko o BIOSy.

 

Ogólnie prawda jest taka że PCIE 4.0 (przynajmniej na razie) 99% z nas jest potrzebne jak 5 koło u wozu i w tym momencie jest to zwykły skok na kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, z kolei w segmencie B450 płyty MSI (np. Gaming Plus) są jednymi z najlepszych jeśli chodzi o temperatury działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, z kolei w segmencie B450 płyty MSI (np. Gaming Plus) są jednymi z najlepszych jeśli chodzi o temperatury działania.

 

No tak jest. Ale co z tego? Kto spojrzy na B450 po wyjściu B550? Już teraz każdy patrzy tylko na B450 MAX :E . Składając komputer na Ryzenie 2xxx rzeczywiście MSI było chyba najlepszym wyborem z tego segmentu.

 

Ale teraz mamy kolejną, 3 generację. I w tym przypadku płyty MSI to... dokończ sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, spokojna Twoja rozczochrana, póki co mam 3 generację i śmiga dobrze na B450 Max, jak będę miał szczęście to i 4 generację ogarnie bo ma większy BIOS! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będziemy latać, no nie wiem :hmm:

 

Enjoy! :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=xbyWKufthS4

 

MSI to imo najgorszy wybór wśród wszystkich płyt na x570 i tu już nie chodzi tylko o BIOSy.

 

Ogólnie prawda jest taka że PCIE 4.0 (przynajmniej na razie) 99% z nas jest potrzebne jak 5 koło u wozu i w tym momencie jest to zwykły skok na kase.

Jeszcze raz pisze ktorys raz z kolei.Gdzie w testach jest Msi X570 mpg gaming plus.Caly czas ktos daje ten link z filmikiem ze msi gorace moze te na filmiku tak ale kazdy pyta sie o plyte x570 mpg gamin plus najczesciej wybierana i pytana jak sie sprawója.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pisze ktorys raz z kolei.Gdzie w testach jest Msi X570 mpg gaming plus.Caly czas ktos daje ten link z filmikiem ze msi gorace moze te na filmiku tak ale kazdy pyta sie o plyte x570 mpg gamin plus najczesciej wybierana i pytana jak sie sprawója.

 

Najczęściej wybierana bo najtańsza. Co w tym dziwnego? Gaming plus a A-pro to jest to samo praktycznie

Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę te promocje które były przy zakupie płyt MSI na x570 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wybierana bo najtańsza. Co w tym dziwnego? Gaming plus a A-pro to jest to samo praktycznie

Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę te promocje które były przy zakupie płyt MSI na x570 :E

A czy ja mowie ze cos dziwnego.Przeciesz dwoch kolegow co pisalu wczesniej pisali o temperaturach itd mam tak samo to jaki problem.Praktycznie to samo ale jednak nie do konca tak samo.Niech ktos da testy tego konkretnego modelu. Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...