Skocz do zawartości
Silnoreki

Któa płyta x570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z ASUSami to jest tak, że BIOSy pojawiają się w dziwnych miejscach - koreańskiej stronie firmowej, czasem na chińskiej, a na głównej albo polskiej po tygodniu. A beta BIOSów to najlepiej szukać gdzieś tu: Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszedłem przed szereg i kupiłem Asrocka, mam do niego zaufanie, bo przez 7 lat działałem na Z77 z podkręconym i7 3770K i nie było żadnych problemów. Teraz też nie mam problemów, pamięci puściłem na 3200Mhz CL 16-16-16-36 na 1.37V i nic sie nie wysypuje. Płyta, którą wybrałem jest odzwierciedleniem modelu Extreme 4 ze zmienioną kolorystyką. Ta sama 10-cio fazowa sekcja zasilania. Ogólnie warto zainteresować się innymi płytami, a nie tylko Gigabyte, MSI lub Asus thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mamy odpowiedź Asusa dla czego na procesorze nie da się wyłączyć wentylatora.

 

46c235070498.png

 

 

 

Non i teraz tak ...

Czy ma ktoś zmodowany bios do Asus x570-F ROG Strix Gaming.

 

Się zaczęło ... debilny Asus.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Się zaczęło ... debilny Asus.

 

Xiaomi lepsze :E

 

.. a czekaj :hmm:

 

Prawda jest taka że na x570 to właśnie Asus jest najlepszy.

 

No bo tak:

ASrock - słabe sekcje

MSI - słabe sekcje + problemy z biosami/późne aktualizacje

Gigabyte - 16mb kości :E

Asus - :question: :question: :question: :question: :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock i MSI słabe sekcje do czego? Do smażenia VRM bez żadnego nawiewu na OpenAir z 3900X 4.3GHz@1.4V w syntetykach przez godzinę?

Co do problemów z MSI X570 z biosami, to w czym masz tam problem?

16MB na GB aktualnie nie stanowi też żadnych problemów.

 

Prawda jest taka, że w każdej z płytek x570 można się czegoś przyczepić.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do problemów z MSI X570 z biosami, to w czym masz tam problem?

 

 

Ten problem dotyczy głównie starszych chipsetów na AM4.

A na x570 każdy producent wypuścił już ABBA, a MSI z tego co patrzyłem ma póki co tylko ABB (np. na x570 pro carbon z 2 września).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciał to do x570 MSI pobrał ABBA już 9 września.

 

Na oficjalną stronę z opóźnieniem trafiają biosu i w niewielkiej ilości. Na FTP więcej tego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem oficjalną odpowiedź od Asusa odnośnie na pytanie:

"Czy firma Asus w płycie głównej Asus x570 ROG Strix Gaming w przyszłości przewiduje możliwość wyłączenia wentylatora na CPU tak jak sobie ustali to użytkownik ?

Czyli tak jak jest to na innych płytach, innych producentów."

 

Odpowiedź:

 

"Szanowny Kliencie ASUS,

Przykro mi, ale w przypadku chłodzenia procesora nie będzie możliwości całkowitego wyłączenia wentylatora."

 

 

Dziękuję ... trochę lipa że uważają użytkowników za głupich bo sami na własne życzenie chcą sobie spalić sprzęt ...

Bez komentarza to pozostawię.

 

No cóż na szczęście biosy Asusa są mocno modowane przez innych użytkowników którzy to udostępniają takie opcje.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RsNeo Po zmontowaniu pc na nowej płycie, miałeś problem z bardzo długim uruchamianiem systemu ? (10-15min ? ) jak tak, to jak z tym sobie poradziłeś? Mi już ręce opadają przy tym pc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RsNeo Po zmontowaniu pc na nowej płycie, miałeś problem z bardzo długim uruchamianiem systemu ? (10-15min ? ) jak tak, to jak z tym sobie poradziłeś? Mi już ręce opadają przy tym pc ...

 

Pierwsze uruchomienie systemu trwało około 5 może 10 minut bo windows musiał przestawić się na nowy sprzęt.

Następnie musiałem ponownie aktywować system oraz zainstalować sterowniki i wszystko.

Łączny czas może z 20 minut.

 

 

Aktualnie pracuję nad tym jak zmusić wentylatory do pracy pasywnej i chyba mi się już udało. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie , u mnie wychodzi na to , że windows się wysypał po zmianie z tomahawka na asusa, niby wszystko odinstalowane przed zmianą , ale mam problem z długim uruchamianiem. Trwało po 15 minut , dla testu zrobiłem formata na starym dysku hdd i pc się uruchamia 1.35min , ale wiadomo , że ten dysk wydłuża zdecydowanie czas uruchomienia :). Jutro format, i mam nadzieję , że nie będę już miał żadnych problemów :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście wszystko zatrybiło "od strzała".

 

Rozwiązałem już problem z wentylatorami i można już je ustawiać tak by się zatrzymywały poniżej ustalonej temperatury.

Jak chcesz to mogę opisać jak to zrobić.

 

post-65973-15688396612428_thumb.jpg

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście wszystko zatrybiło "od strzała".

 

Rozwiązałem już problem z wentylatorami i można już je ustawiać tak by się zatrzymywały poniżej ustalonej temperatury.

Jak chcesz to mogę opisać jak to zrobić.

 

post-65973-15688396612428_thumb.jpg

 

 

 

Czyli jesteś zadowolony z płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format wyeliminował problem z długim rozruchem , komp się uruchamia 19 sek od wciśnięcia przycisku do gotowego pulpitu, nic nie grzebałem w biosie w związku z rozruchem, bo można pewnie jeszcze to podciągnąć. Płyta moje cruciale "odpala" nawet na 4400mhz , tylko do takich częstotliwości nie mam pojęcia jak ustawić opory, termikę , napięcia , co włączyć co wyłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś zadowolony z płyty ?

Tak choć nie obylo się bez zgrzytów, głównie za sprawą sterowania wentylatorem CPU. Ale po modzie oprogramowania już jest wszystko OK. Dla fanów LED płyta ma nikłe podświetlenie , dla mnie jest ok. Brakuje tylko żeby miała więcej podłączeń dla wentylatorów ale rozwiązałem to hubem.

Płyta jest ok bios też ok wentylatora na PCH nie słychać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak ktoś chcę kupić asusa x570, to niech się liczy , że przynajmniej te tańsze modele jak np x570-p prime , nie mają wzmaka słuchawkowego , opis na stronie producenta wprowadza w błąd , ponieważ sugeruje parametrami, jakby był wbudowany wzmacniacz słuchawkowy . Sporo się naszukałem, by znaleźć sterownik dźwięku z consolą audio pod asusa , ale się udało . Niestety nie pokazuję wzmocnienia dla słuchawek . Co nie zmienia faktu, że dźwięk gra zdecydowanie czyściej niż na alc892 , minimalnie głośniej, ale nie ma tej głośności co miałem na alc1220 + wzmak słuchawkowy, tam miałem ustawioną główną głośność na 70-80% a podczas słuchania muzyki w odtwarzaczu miałem trochę ściszone , tutaj na 100% głosu w windowsie i odtwarzacz na 3/4 głośność jest już oki, na 100% głośności to jest minimalnie za głośno jak dla mnie, ale nie ukrywam , że jakąś fajną nutkę lubię posłuchać głośniej, więc ten lekki zapas się przyda :P.

 

Co do całokształtu płyty , to działa oki , nie mam zastrzeżeń żadnych , minus taki , że blaszka w obudowę jest zrobiona chyba w najniższej możliwej jakości, szczerze nawet w płytach po 150zł nie widziałem tak daremnie wykonanej maskownicy portów.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kup se pan jakiegoś minimum Asus Xonar DX/Sound Blastera Z i gwarantuję Ci, że będziesz się śmiał i pluł do końca życia na zintegrowany dźwięk i jego braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że dobry dźwięk w Asusach to na ich kartach oznaczonych SupremeFX. Tam masz chyba dopiero dodane wzmacniacze.

 

Dodatkowo są Alc1220 z DAC Es-Sabre. Po zakupie takiej plyty będziesz pluł na Xonara DX i SB Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB Z ma DAC, nie wiem jak Xonar DX więc trochę się pomyliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie każda dziękowka ma Digital Analog Converter. Bez tego DAC nie zagra cyframi na analogowych głośnikach.

 

Zetka ma DACa. DX też. Ale czasem Integra wyposażana jest w lepszego DACa niż te co siedzą w Zetce czy DXie.

 

Czyli DAC EsSabre 9xxx. Tego do Zetki ani do DXa nie wsadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo , że daca nie ma ta płyta, to nabywca raczej się nie zawiedzie, nie wiem jak z jakimiś konkretnymi słuchawkami , ale superluxy na 100% głośności w niektrórych piosenkach sprawiają wrażenie jakby zaraz miały zgubić "Głośniki" , więc aż tak cicho nie gra :). Nie chodzi o harczenie, ale przy basie mam wrażenie , że słuchawki już wymiękają i jakby chciały wyskoczyć "głośniki" , nie pamiętam profesjonalnej nazwy, dlatego napisałem tak . Jestem dość zadowolony, wiadomo że zawsze mogło być "lepiej" , ale nie ukrywajmy w tym przedziale cenowym, każda płyta x570 ma jakieś braki , i wybierając płytę trzeba iść na kompromisy . 719zł z wysyłką mnie wyszła, więc bez wielkiej tragedii .

Co do jakości dźwięku , to jest zdecydowanie lepiej, słuchawki ożyły , a ulubione piosenki inaczej brzmią , jakby z innymi efektami :D

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo , że daca nie ma ta płyta, to nabywca raczej się nie zawiedzie, nie wiem jak z jakimiś konkretnymi słuchawkami , ale superluxy na 100% głośności w niektrórych piosenkach sprawiają wrażenie jakby zaraz miały zgubić "Głośniki" , więc aż tak cicho nie gra :). Nie chodzi o harczenie, ale przy basie mam wrażenie , że słuchawki już wymiękają i jakby chciały wyskoczyć "głośniki" , nie pamiętam profesjonalnej nazwy, dlatego napisałem tak . Jestem dość zadowolony, wiadomo że zawsze mogło być "lepiej" , ale nie ukrywajmy w tym przedziale cenowym, każda płyta x570 ma jakieś braki , i wybierając płytę trzeba iść na kompromisy . 719zł z wysyłką mnie wyszła, więc bez wielkiej tragedii .

Co do jakości dźwięku , to jest zdecydowanie lepiej, słuchawki ożyły , a ulubione piosenki inaczej brzmią , jakby z innymi efektami :D

 

Generalnie, jesteś zadowolony z zestawu czy będziesz jednak zmieniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Powiedz mi czy na CPU wentylator da się wyłączyć ? Czy tak jak u mnie bez moda nie udało się przejść w pasywne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- po zmianie płyty z tomahawka na asusa, jestem zadowolony , nie mam żadnych problemów z pc , artefakty i trzaski ustały , bardzo szybko się uruchamia, jest stabilny, więc nie myślę na razie o zmianie . Ewentualnie , może wymienię procka na wersję z "x" albo 3700x , ale to jest na razie wstępny pomysł , wszystko zależy na ile uda mi się podkręcić ram, jak oc będzie słabe to się będę rozglądał za jakąś promocją .

 

UP@ Oficjalnie na wentylatorze CPU się nie da ale...

Podłączając wentylatory CPU do wyjścia na wentyl obudowy można ustawić tryb fan off.

Wystarczy wybrać dc mode i "manual" , postawić ptaszka przy trybie fan off, Pokazuję się krzywa startująca od 0obrotów , można ją przesunąć do wyższej temperatury .

 

4cf50cd385d9dd6a.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę podepnij pod CPU żeby nigdy nie stanęła. Osobno wentyle pod obudowę i z banki. Nie wiem w czym problem. Zresztą wentyle 120mm skręcone na 400 RPM powinny być bezgłośne nawet jak to są wentyle SPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...