Skocz do zawartości
Silnoreki

Któa płyta x570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

MSI UNIFY to ma być okrojony ACE. Nie sądzę żeby był tańszy o 500-600zl od ACE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak test 15 minut, temperatury procka zabijają. Nie widze nic szczególnego tutaj.

 

Jakim cudem Ci się udało wydusic 250w na ryzenie 3600 :hmm: ? U mnie na 1.35v ledwo co 100w przekracza w katujacych testach . Może źle odczyty z płyty idą, bo tyle to pewnie ryzen 3900x po oc by zjadł albo i mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Może słyszeliście że wychodzi nowa płyta główna MSI Unify. ~250$ co wynosi ok. ~1000zł samej płyty :o

Płyta fajnie się sprawuje w teście hardwareunboxed ale czekam na innych recenzentów. Może Poczekam na premiere i kupie?

Co myślicie, Będzie super czy takie same jak inne?

Nie 250 dolców tylko 299. Obstawiam cenę około 1350zł. Co nie zmienia faktu że i tak jest to najlepiej jak dotąd wycenioną płyta MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ma ktoś dostęp do świeżych sterowników sata/ahci po ryzena ? Moj błąd dysku może być wywołany sterownikiem , zainstalowałem amdsata.sys ręcznie w menadzerze urządzeń i pc mi się znowu włącza po 15min xd. przed formatem miałem to samo , i akurat ten sterownik Z 2015r to powoduje.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Asus x570-p Prime , że względu na ten opis audio. Tuf miał 108db na 103db, więc dlatego taki wybór.

 

e912fa7b20a23b13.jpg

Te karty dzwiekowe mozna o kant tylka rozbic, na moim GB mam "121dB SNR AMP-UP Audio with ALC1220 & High-End ESS SABRE 9018 DAC with WIMA audio capacitors" czyli w teori wszystko ladnie pieknie a jak niedawno zakupilem zew karte ze stopki to jak zrobilem male porownanie w dzwieku to sie za glowe zlapalem jak ten ALC1220 jest biedny. Dopoki nie mialem porownania myslalem ze to fajjnie gra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten opis na stronie producenta wprowadza w blad , bo w innym opisie już parametry są takie same jak w tufie, czytając słabsze i nie sugerują już daca. W praktyce ta płyta nie ma daca. Co do alc1220 vs dedykowane karty , to wydaje mi się, że alc1220 gra na poziomie tanich dedykowanych kart i nie jest źle . Alc1200 jakość dźwięku ma zdecydowanie lepsza niż alc892 , ale przez to że nie ma daca sluchawki jakoś super głośno nie grają. Grają tak na styk . Na razie nie inwestuje w lepsza dźwiękowke, alc1200 daje radę w apexie w przeciwieństwie do alc892 . Teraz pozycjonowanie i zasięg slyszalnosci jest większy. Nie mam większego problemu z ustaleniem czy ktoś jest na górze czy na dole :) . A posiadam sluchawki bez fajerwerek, typowe budżetówki hd681 od superluxa.

 

Załapałem się na cashbacka Asusa, akurat idealnie faktura wystawiona , wiec dymu o wprowadzenie w błąd nie będę robił. Asus za 598zl , to dobra cena . 210zl dokladki do tomahawka mnie wyszedł, wiec do przełknięcia:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ma ktoś dostęp do świeżych sterowników sata/ahci po ryzena ? Moj błąd dysku może być wywołany sterownikiem , zainstalowałem amdsata.sys ręcznie w menadzerze urządzeń i pc mi się znowu włącza po 15min xd. przed formatem miałem to samo , i akurat ten sterownik Z 2015r to powoduje.

Nie wystarczą standardowe z Windows?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma czegoś takiego jak sterowniki SATA/AHCI pod Windows 10 dla AMD - oficjalnie.

 

https://www.win-raid.com/t29f25-Recommended-AHCI-RAID-and-NVMe-Drivers.html - nieoficjalnie.

 

Ogólnie nie warto tego ruszać: https://www.amd.com/pl/support/kb/faq/pa-250

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to niektórzy instalują? :hmm:

Sterowniki pod 7 i 8.1 dla starych chipsetów pod AM2/3? :lol2:

 

To ja nie jestem zaskoczony, że nie działa.

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podglądzie zdarzeń sypie mi błędem dysku cruciala, jedyne wyjście podobno to podmienić sterowniki sata/ahci . Dedykowany sterownik amd powoduje bardzo długie wczytywanie systemu. Oryginalny Windowsa sypie błędami, podobno przez niego mogą występować te randomowe resety . Niby to zwalczylem, ale będę spokojniejszy jeśli nie będę już miał tego spamu w podglądzie zdarzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w tym Crucialu M500 masz wgrany firmware MU05?

 

This firmware update addresses the following items:

- Improved stability, Efficiency, and Performance during power state transitions

- Improved handling of environments with unstable power supplies

- Improved handling of environments with SATA interface signal integrity issues

- Improved response time for SMART read commands

- Corrected error handling NCQ Trim Commands

- Corrected reporting of SMART Attribute 5

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty dzwiekowe mozna o kant tylka rozbic, na moim GB mam "121dB SNR AMP-UP Audio with ALC1220 & High-End ESS SABRE 9018 DAC with WIMA audio capacitors" czyli w teori wszystko ladnie pieknie a jak niedawno zakupilem zew karte ze stopki to jak zrobilem male porownanie w dzwieku to sie za glowe zlapalem jak ten ALC1220 jest biedny. Dopoki nie mialem porownania myslalem ze to fajjnie gra :E

 

Jakoś nie lykam tego wcale. Mam zewnętrzną dźwiękowe xonara gdzieś o wartości 500pln i różnica między nią a Integra ALC1220 jest znikoma.

 

Prawdopodobnie kręci Cię przesterowany dźwięk SB a nie płaski i referencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w tym Crucialu M500 masz wgrany firmware MU05?

 

Sprawdzałem pół roku temu, to miałem najnowszy firmware na nim , ale i tak ten firmware jest paro letni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...