Skocz do zawartości
SiiTher

Informacja o sprzedanej rzeczy wystawionej w dziale Giełda i kwestia zakończenia tematu.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy informacja o sprzedaży czegoś co się dało w dziale Giełda, sprzedam to podbijanie i łamanie Regulaminu forum czy działu? To niech wisi ten temat i zasyfia forum, mi to rybka tylko nie rozumiem za co procenty, że poinformowałem iż sprzęt sprzedany?

 

Czy może bezmyślna reakcja na Raporty i walenie procentów z nie wyjaśnionego powodu?

 

Zrzut-ekranu-2019-09-2-o-15-53-39.png

Edytowane przez SiiTher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl chwilę, kolego.

Kiedy dodajesz nowy post, temat momentalnie wskakuje na pierwsze miejsce. I po co on tam jest? Tylko spycha faktycznie istotne wątki niżej.

Przeedytuj swój post, a najlepiej zmień temat tak, żeby informował o fakcie zakończenia sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bo skoro pisało Sprzedane to moderator nie może wywalić do kosza tematu tylko łatwiej dac procenty i mieć pretensje. Potem się czyta, że syf na forum, a sama moderacja to robi bo dla nich wywalenie tematu skoro sprzedane do kosza to nawet nie wiem czy 2 minuty.

 

Pomyśl chwilę, kolego.

Kiedy dodajesz nowy post, temat momentalnie wskakuje na pierwsze miejsce. I po co on tam jest? Tylko spycha faktycznie istotne wątki niżej.

Przeedytuj swój post, a najlepiej zmień temat tak, żeby informował o fakcie zakończenia sprzedaży.

Tylko jak temat w dziale jest daleko to bez tego nikt nie zauważy, że sprzedane i, że zamiar był tego, aby moderator to zauważył i wywalił temat do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bo skoro pisało Sprzedane to moderator nie może wywalić do kosza tematu tylko łatwiej dac procenty i mieć pretensje. Potem się czyta, że syf na forum, a sama moderacja to robi bo dla nich wywalenie tematu skoro sprzedane do kosza to nawet nie wiem czy 2 minuty.

 

Analogicznie wystawiający temat może w tytule oferty edytując ją, dopisać - sprzedane. Dlaczego uważasz, że rozwiązanie które wymaga dodatkowej akcji moderatora jest lepsze? Przebijasz nieaktualną ofertę na samą górę. Argumentując tym, że moderator w nią wejdzie ( zapewne po raporcie innego usera ) usunie ją do kosza i tak będzie lepiej? Przecież możesz "posprzątać" po sobie samemu. Edytować post, albo usunąć całość zostawiając tylko dopisek - sprzedane. Aktualne oferty nie zlecą w dół, nikt nie będzie się czuł wkurzony, nikt nie będzie raportował i nikt nie dostanie warna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem temat po pół roku w dziale Giełda, że nikt nie podpił iż sprzedane i ludzie pisali czy aktualne bo przecież moderacja nie ma czasu tego sprawdzać więc łatwiej na pałę za raporty dać warna.

 

Mi nie chodzi tutaj te raporty tylko o to, że moderacja nie myśli i łatwiej zaszkodzić użytkownikowi forum warnem i procentami czy banem niż skoro sprzedał to wywalić do kosza, a nie ukrywać post i dosłownie szukać guza i awantur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię, ale rany.... można zrobić tak.

 

Mój link

 

albo tak

Mój link

 

 

Kto się będzie dobijał o te tematy? Najlepiej o stanie oferty jest poinformowany ten, który ofertę wystawia. Nie moderator.

 

Sprzedasz, ogarniesz. Wystarczy wrócić - dopisać w tytule nieaktualne, sprzedane. Usunąć opis - zostawić "Sprzedane" i sprawa jest jasna. Jak ktoś tam będzie pisał - to znaczy, że jest idiotą, który nie umie czytać.

 

Ja robię w ten sposób, że jak sprzedam - zmieniam opis i tytuł na sprzedane i raportuję własny post w treści raportu wpisując "Przedmiot sprzedany, uprzejmie proszę o zamknięcie"

 

Co i tak jest niepotrzebne, bo taki temat zleci w końcu w kolejności i nikomu nie będzie przeszkadzał.

 

Pomyśl sam - po co dodatkowo uzależniać to od ruchu moderatora, skoro można samemu ogarnąć? A dodatkowo, jakby coś nie pykło jednak ze sprzedażą - wrócić i przywrócić opis zamiast czekać 10 dni i wystawiać na nowo. Jak masz zamknięty temat, to musisz się znowu prosić o jego odblokowanie.... bezsens.

 

Lepiej ogarniać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te procenty mi dane? Tylko dlatego, że raport był? Nie można zwrócić uwagi pisząc np wiadomość prywatną? Jak ktoś coś robi nie tak notorycznie to ok.

 

Ludzie tu bardziej pamiętają to, że coś zawaliłeś na forum nie koniecznie celowo i specjalnie niż to, że pomagasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

% nie dostałbyś jakby to było pierwsze złamanie zasad działu sprzedam. Taka niepisana zasada T-Matta. Miałeś już notkę o dyskusji w tym dziale ( bez % ) więc dostałeś je tym razem. Zobacz, u mnie było podobnie. Też nie dał %. Ale jakbym teraz coś skomentował - na bank był dostał %.

 

Druga sprawa - nie dostałeś żadnej blokady z tego, co widzę. Co miałeś więc dostać? Ostrzeżenie przed ostrzeżeniem? W czym Ci to przeszkadza w korzystaniu z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...