Forum PCLab.pl: Ciąg dalszy mojej walki o kupno przyzwoitego monitora, czyli gdzie podziała się jakość?... - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (15 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ciąg dalszy mojej walki o kupno przyzwoitego monitora, czyli gdzie podziała się jakość?...

#261 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Listopad 2019 - 15:20

Rozpakowałem te monitory i nawet dziady kabla DP nie dają tylko HDMI. No a to jest dziwne, bo przy VG270 jest normalnie DP.

#262 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 16:39

Do 32UD99 dają HDMI i DP , ale krótkie 1,5m . Jest jeszcze w zestawie USB-C, ale jego używałem tylko do kalibracji sprzętowej. ... a jakiej długości dali te HDMI do Twojego?

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 14 Listopad 2019 - 16:39

#263 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 16:42

Nie wiem, nawet nie rozpakowałem i leży w pudle. Pewnie ~1,5 metra czy może lekko ponad, czyli taki standard.

#264 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 19:25

Zauważyliście, że w niektórych polskich sklepach internetowych recenzje monitorów pisane przez użytkowników są trochę podejrzane? Ostatnio spotkałem się z taką, w której kupujący napisał, że w jego monitorze było na start 8 martwych pikseli (tak, martwych), ale potarł je specjalną szmatką i wszystkie zniknęły, a ostatecznie produkt ocenił oczywiście 5/5, serio :P

Z drugiej strony jeśli ktoś napisze niezbyt przychylną recenzję, w której mocno krytykuje jakiś monitor, jednak opiera się na faktach, dysponuje zdjęciami, a cała opinia jest napisana bardzo profesjonalnie, to z miejsca dostaje masę łapek w dół. Ból tylnej części ciała niektórych kupujących, bo ktoś krytykuje ich super sprzęt, czy może opłaceni internetowi wojownicy? A może jedno i drugie?

BTW Często widziałem jak nawet jednocześnie 15 użytkowników czyta ten temat, więc trochę go wyedytowałem i streściłem.

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 14 Listopad 2019 - 19:26

#265 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 20:31

Każdy monitor jest inny, więc martwe pixele to losowość totalna. Ja zazwyczaj trafiam na czyste matryce bez wad pixelowych.

Ale gościu który zlikwidował matrwe pixele szmatką, to nie odróżnia oplutej i zakichanej matrycy od problemów z pixelami. Na moim teraz też znajdzie się kilka takich szmatkowych pixli :E

#266 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 18:14

A więc, chętnie podzieliłbym się swoją opinią na temat tego LC-Powera, który już powinien u mnie być, ale pierwsza sztuka nie przeszła testu na bad piksele (Niemożliwe! xD...) Sprowadzenie kolejnej sztuki do sklepu potrwa około 7 dni, potem testy, znowu wtopa i pewnie tak w kółko :P

Z drugiej strony, przynajmniej nie muszę się z tym męczyć osobiście i jeśli chcę dostać znośną sztukę bez baboli i bad pikseli, to raczej powinno to być najszybsze możliwe rozwiązanie.

#267 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 21:06

eee to fajna opcja.. przynajmniej nie dostaniesz śmiecia na start.

#268 Użytkownik jest niedostępny   unadarek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 21:26

Dokładnie trochę poczekasz ale będziesz miał chociaż jeden mały bubelek wyeliminowany :E nazywam małym bo tak szczerze mówiąc jakieś 1-2-3 bady w mniej newralgicznych miejscach to według mnie najmniejszy problem teraźniejszych monitorów ,cała masa innych bubli wygląda ładnie mówiąc nie ciekawie ;)

#269 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 14:20

Po długiej walce z toną crapu na rynku ekranów znalazłem coś, co jest przy bardzo promocyjnej cenie akceptowalne, ale to chyba też ze względu na to, że mam już dość tracenia czasu.

Acer Nitro VG271UP:

+ Zero BLB - złota sztuka
+ brak artefaktów/flickeringu
+ brak problemów z pikselami.
+ Dobrze spasowane ramki.

- typowy clouding dla tych matryc (6/6 sztuk innolux), lecz ten NanoIPS LG też na to cierpi. Przy niskim podświetleniu jakiego używam, nie jest to właściwie problemem. Nie każdy to jednak widzi, bo głównie to widać z większej odległości np. podczas oglądania filmów. Tyczy to się szczególnie wyższych poziomów jasności.
- słaba równomierność bieli, ale to chyba standard dla innoluxa.
- IPS glow, szczególnie na dole matrycy, ale takie spostrzeżenie, że ta matryca jest dużo bardziej podatna na IPS glow patrząc pod kątem od góry niż od dołu. Ciekawe.

Podsumowując:
Za 1200 zł żal nie zostawić, a i też mam dość batalii z tym syfem jaki oferują nam producenci monitorów.

#270 Użytkownik jest niedostępny   goodboy22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 16:51

Ja póki co dałem sobie spokój z szukaniem monitora do użytku domowo-rozrywkowego. Jest taki szrot na rynku, że szkoda gadać i to w każdych pieniądzach. Osobiście czekam na monitory z podświetleniem direct-LED tak jak było na starych dobrych świetlówkach CCFL, a obecnie coraz więcej takich TV wychodzi na rynku, więc obyśmy rychło obserwowali zalew rynku takimi monitorami. Direct-LED praktycznie rozwiązuje problem nierównego podświetlenia, nie ma light leaków, a glow o wiele mniej widoczne.

#271 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 21:25

Dla mnie to już cud, że trafiła mi się sztuka bez wyraźnego blb. No i brak problemów z pikselami. Ramka też o dziwo ładnie spasowana, co w poprzednich kilku acerach też nie wyglądało najlepiej. Może też ma coś z tym wspólnego fakt braku blb.

Próbowałem 32" LG 32QK500 i ogólnie fajny jak za cenę i do tego jaką zapłaciłem w promocji, ale... Bardzo agresywna powłoka antyrefleksyjna robiąca mocne ziarno. Zbyt niska jasność minimalna i wali po oczach w nocy. Bardzo dobra czerń jak na IPS, ale oczywiście 2 sztuki blb... jedna kilka puntów gdzie jeden bardzo jasny. Druga cały dół to było blb, nie jakieś mocne, ale dosłownie od prawej do lewej. Pierwsza sztuka po niecałych 2 tygodniach wywaliła na środku trupem.

32" to jednak za dużo latania oczami i kręcenia głową podczas użytkowania pulpitu, ale do filmów czy gier mega.

Idealna sztuka monitora hmmm.... 1/100? 1/1000? Kij wie. Zależy co kto też rozumie poprzez tą definicję. Ja oczekiwałem takiej, która nie będzie miała wyraźnych wad, a i tak do tej pory takiej nie uświadczyłem, a przebrałem 10-15 różnych monitorów na przestrzeni roku czy ponad. Ponad 1/3 to paprochy/trupy/stucki inne. Czasem cewki. BLB to już "standard". VG270 artefakty/flickering i ogólnie szkoda gadać. Innym razem też walnięta matryca. Najgorzej z pikselami to w acerach nitro na innoluxie tym 75hz. 2x z rzędu trafiłem na sztukę z zielonym stuck pikselem blisko środka ekranu.

Chociaż jedno acerowi trzeba przyznać. Kwestię cewek rozwiązują wzorowo, bo taki LG, samsung itp. cewkami grają mniej lub bardziej.

#272 Użytkownik jest niedostępny   Frigus1 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 21:58

Zobacz postDyndaS, o 24 Listopad 2019 - 14:20, napisał(a):

Acer Nitro VG271UP:

Podsumowując:
Za 1200 zł żal nie zostawić, a i też mam dość batalii z tym syfem jaki oferują nam producenci monitorów.

Gdzie ten monitor dorwałeś?

#273 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 23:50

Zobacz postFrigus1, o 24 Listopad 2019 - 22:58, napisał(a):

Gdzie ten monitor dorwałeś?

Był w promce x-komu z 3 tygodnie temu. Nawet zamówiłem 2 sztuki wtedy. Drugą komuś odsprzedałem właściwie po cenie zakupu, bo i tak bym musiał zwracać. Nie testowałem jej nawet zbytnio, bo ta pierwsza była git i wyglądała na pierwszy rzut oka na lepszą.

#274 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 00:23

@DyndaS

No to gratuluję! Według mnie najważniejsze jest to, aby być zadowolonym z zakupu, co w kwestii kupna nowego monitora może być bardzo trudne :P

A ja dalej czekam na tego LC-Powera... Póki co, cały czas drugi egzemplarz jest w trakcie testów (już gdzieś 3 dni robocze), a data dostawy to niby 25/11- w co wątpię. Jeszcze pewnie sobie trochę poczekam...

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 25 Listopad 2019 - 00:27

#275 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 00:58

@ObiZen

Czy jestem zadowolony? Tego bym do końca nie powiedział :lol2: Zważywszy na cenę to niby tak, chociaż są pewne ale o czym wspominałem wcześniej.

Bardziej jestem po prostu zmęczony tematem szukania monitora i już mi się nie chce. Nie ma w ogóle blb, brak problemów z pikselami wraz z ceną mnie przekonały do zostawienia tego ekranu. Może coś ruszy i pojawi się ciekawego na rynku monitorów za rok czy ponad.

Spróbuj ewentualnie LG 32QK500. Może Ci podpasuje.

Mnie ten monitor jak na tak niską cenę bardzo pozytywnie zaskoczył z małymi ale. No a szło go 2x u zgniłych brzoskwiń wyrwać za 959 zł. Chociaż taka cena, to i pewne kompromisy.

Ten post był edytowany przez DyndaS dnia: 25 Listopad 2019 - 00:59

#276 Użytkownik jest niedostępny   Palusik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 12:53

2399 zl aktualnie za BenQ EX3501R, warte to uwagi?

#277 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 20:56

Zobacz postPalusik, o 25 Listopad 2019 - 12:53, napisał(a):

2399 zl aktualnie za BenQ EX3501R, warte to uwagi?

https://www.tftcentr...enq_ex3501r.htm

W porównaniu do np. LC-Powera M34-UWQHD-100-C, ten BenQ EX3501R ma jedynie ekran większy o 1 cal, ale jego czas reakcji w najgorszym wypadku wypada trochę gorzej, więc będą widoczne ciągnące się smugi w niektórych miejscach. Do tego ten recenzowany egzemplarz miał bardzo mocny BLB, kiedy Philips 349X7FJEW nie miał widocznego BLB praktycznie wcale (niby na tej samej matrycy co lc-power).

2399zł za tego BenQ to całkiem niezła oferta, ale ja i tak pozostanę przy tym LC-Power, bo wydaje się, że oferuje on więcej za mniej.

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 25 Listopad 2019 - 21:02

#278 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 21:10

Na pewno Benq nie będzie warte dopłaty względem LC :)

Ale jeżeli ktoś chce Philipsa to może zamówić razem z Benq i wybrać ten lepszy dla siebie.

Czas reakcji Philipsa jest lepszy a i tak beznadziejny przy TNkach i IPSach.

Czcionki powinny być ostre, ale najbardziej obawiałbym się rozrzutu jakościowego i większego smużenia i blb jak na innych ekranach 35" VA (AUO) testowanych w tftcentral:

https://www.tftcentr...trix_xg35vq.htm
https://www.tftcentr...on_ag352ucg.htm
https://www.tftcentr...wift_pg35vq.htm

#279 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2019 - 05:59

Zobacz postgoodboy22, o 24 Listopad 2019 - 16:51, napisał(a):

Ja póki co dałem sobie spokój z szukaniem monitora do użytku domowo-rozrywkowego. Jest taki szrot na rynku, że szkoda gadać i to w każdych pieniądzach. Osobiście czekam na monitory z podświetleniem direct-LED tak jak było na starych dobrych świetlówkach CCFL, a obecnie coraz więcej takich TV wychodzi na rynku, więc obyśmy rychło obserwowali zalew rynku takimi monitorami. Direct-LED praktycznie rozwiązuje problem nierównego podświetlenia, nie ma light leaków, a glow o wiele mniej widoczne.
"Direct" LED nic nie rozwiązuje, bo problem jest w NIErównomiernym przepuszczaniu światła przez matrycę, a nie w nierównomiernym podświetleniu.

Tutaj test monitora z FALD ( 384 strefy podświetlenia "direct" ):
https://www.tftcentr...ell_up2718q.htm

... przy dokładnym pomiarze wyszła im nierównomierność miedzy najjaśniejszym i najciemniejszym 22%, co jest niezłym wynikiem ... takim samym praktycznie jaki osiąga mój krawędziowy LG 32UD99 (22,53%). I rozmawiamy tutaj o pomiarze w kilkudziesięciu punktach pomiarowych ( 35 punktów TFT Central i 9x5 czyli 45 punktów mój pomiar) a nie nic nie warte (przy większych monitorach) 3x3, albo 3x5, które nieźle omija dziury i doliny jasności, szczególnie bliżej krawędzi.

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 26 Listopad 2019 - 06:01

#280 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2019 - 06:13

Ale wycieków prawie nie ma ;)

• (15 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 12
  • 13