Skocz do zawartości
ObZen

Ciąg dalszy mojej walki o kupno przyzwoitego monitora, czyli gdzie podziała się jakość?...

Rekomendowane odpowiedzi

No i to jest dziwne właśnie z tymi artefaktami. Jedni mają inni nie, ale najlepsze jak chyba ponad pół roku temu dzwoniłem do serwisu acera w pl, to nikt nic nie wiedział o czymś takim i niby się jeszcze gość dowiadywał na serwisie bezpośrednio i... Żadnego takiego zgłoszenia nie mieli. To jest bardzo ciekawe, bo na necie trochę tematów i tym było wtedy.

 

Podeślij mi tego discorda czy coś, chociaż ja z tego nie korzystam w sumie, to poczytam co tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://discord.gg/FJyJnK - najwięcej się dowiedziałem na general-discussion, aktualnie panuje tam cisza, ale jak o coś zapytasz, to raczej ktoś odpowie.

 

Bardzo możliwe, że najnowsze wypusty tych monitorów już nie mają takich problemów, widziałem jak kilka razy na zmianę na morelach, czy x-komie pojawiały się one, potem znikały z oferty, a później znów były dostępne, więc może Acer coś z tym zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem te monitory i nawet dziady kabla DP nie dają tylko HDMI. No a to jest dziwne, bo przy VG270 jest normalnie DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 32UD99 dają HDMI i DP , ale krótkie 1,5m . Jest jeszcze w zestawie USB-C, ale jego używałem tylko do kalibracji sprzętowej. ... a jakiej długości dali te HDMI do Twojego?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nawet nie rozpakowałem i leży w pudle. Pewnie ~1,5 metra czy może lekko ponad, czyli taki standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że w niektórych polskich sklepach internetowych recenzje monitorów pisane przez użytkowników są trochę podejrzane? Ostatnio spotkałem się z taką, w której kupujący napisał, że w jego monitorze było na start 8 martwych pikseli (tak, martwych), ale potarł je specjalną szmatką i wszystkie zniknęły, a ostatecznie produkt ocenił oczywiście 5/5, serio :P

 

Z drugiej strony jeśli ktoś napisze niezbyt przychylną recenzję, w której mocno krytykuje jakiś monitor, jednak opiera się na faktach, dysponuje zdjęciami, a cała opinia jest napisana bardzo profesjonalnie, to z miejsca dostaje masę łapek w dół. Ból tylnej części ciała niektórych kupujących, bo ktoś krytykuje ich super sprzęt, czy może opłaceni internetowi wojownicy? A może jedno i drugie?

 

 

BTW Często widziałem jak nawet jednocześnie 15 użytkowników czyta ten temat, więc trochę go wyedytowałem i streściłem.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy monitor jest inny, więc martwe pixele to losowość totalna. Ja zazwyczaj trafiam na czyste matryce bez wad pixelowych.

 

Ale gościu który zlikwidował matrwe pixele szmatką, to nie odróżnia oplutej i zakichanej matrycy od problemów z pixelami. Na moim teraz też znajdzie się kilka takich szmatkowych pixli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc, chętnie podzieliłbym się swoją opinią na temat tego LC-Powera, który już powinien u mnie być, ale pierwsza sztuka nie przeszła testu na bad piksele (Niemożliwe! xD...) Sprowadzenie kolejnej sztuki do sklepu potrwa około 7 dni, potem testy, znowu wtopa i pewnie tak w kółko :P

 

Z drugiej strony, przynajmniej nie muszę się z tym męczyć osobiście i jeśli chcę dostać znośną sztukę bez baboli i bad pikseli, to raczej powinno to być najszybsze możliwe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to fajna opcja.. przynajmniej nie dostaniesz śmiecia na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trochę poczekasz ale będziesz miał chociaż jeden mały bubelek wyeliminowany :E nazywam małym bo tak szczerze mówiąc jakieś 1-2-3 bady w mniej newralgicznych miejscach to według mnie najmniejszy problem teraźniejszych monitorów ,cała masa innych bubli wygląda ładnie mówiąc nie ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej walce z toną crapu na rynku ekranów znalazłem coś, co jest przy bardzo promocyjnej cenie akceptowalne, ale to chyba też ze względu na to, że mam już dość tracenia czasu.

 

Acer Nitro VG271UP:

+ Zero BLB - złota sztuka

+ brak artefaktów/flickeringu

+ brak problemów z pikselami.

+ Dobrze spasowane ramki.

 

- typowy clouding dla tych matryc (6/6 sztuk innolux), lecz ten NanoIPS LG też na to cierpi. Przy niskim podświetleniu jakiego używam, nie jest to właściwie problemem. Nie każdy to jednak widzi, bo głównie to widać z większej odległości np. podczas oglądania filmów. Tyczy to się szczególnie wyższych poziomów jasności.

- słaba równomierność bieli, ale to chyba standard dla innoluxa.

- IPS glow, szczególnie na dole matrycy, ale takie spostrzeżenie, że ta matryca jest dużo bardziej podatna na IPS glow patrząc pod kątem od góry niż od dołu. Ciekawe.

 

 

Podsumowując:

Za 1200 zł żal nie zostawić, a i też mam dość batalii z tym syfem jaki oferują nam producenci monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co dałem sobie spokój z szukaniem monitora do użytku domowo-rozrywkowego. Jest taki szrot na rynku, że szkoda gadać i to w każdych pieniądzach. Osobiście czekam na monitory z podświetleniem direct-LED tak jak było na starych dobrych świetlówkach CCFL, a obecnie coraz więcej takich TV wychodzi na rynku, więc obyśmy rychło obserwowali zalew rynku takimi monitorami. Direct-LED praktycznie rozwiązuje problem nierównego podświetlenia, nie ma light leaków, a glow o wiele mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już cud, że trafiła mi się sztuka bez wyraźnego blb. No i brak problemów z pikselami. Ramka też o dziwo ładnie spasowana, co w poprzednich kilku acerach też nie wyglądało najlepiej. Może też ma coś z tym wspólnego fakt braku blb.

 

Próbowałem 32" LG 32QK500 i ogólnie fajny jak za cenę i do tego jaką zapłaciłem w promocji, ale... Bardzo agresywna powłoka antyrefleksyjna robiąca mocne ziarno. Zbyt niska jasność minimalna i wali po oczach w nocy. Bardzo dobra czerń jak na IPS, ale oczywiście 2 sztuki blb... jedna kilka puntów gdzie jeden bardzo jasny. Druga cały dół to było blb, nie jakieś mocne, ale dosłownie od prawej do lewej. Pierwsza sztuka po niecałych 2 tygodniach wywaliła na środku trupem.

 

32" to jednak za dużo latania oczami i kręcenia głową podczas użytkowania pulpitu, ale do filmów czy gier mega.

 

 

Idealna sztuka monitora hmmm.... 1/100? 1/1000? Kij wie. Zależy co kto też rozumie poprzez tą definicję. Ja oczekiwałem takiej, która nie będzie miała wyraźnych wad, a i tak do tej pory takiej nie uświadczyłem, a przebrałem 10-15 różnych monitorów na przestrzeni roku czy ponad. Ponad 1/3 to paprochy/trupy/stucki inne. Czasem cewki. BLB to już "standard". VG270 artefakty/flickering i ogólnie szkoda gadać. Innym razem też walnięta matryca. Najgorzej z pikselami to w acerach nitro na innoluxie tym 75hz. 2x z rzędu trafiłem na sztukę z zielonym stuck pikselem blisko środka ekranu.

 

Chociaż jedno acerowi trzeba przyznać. Kwestię cewek rozwiązują wzorowo, bo taki LG, samsung itp. cewkami grają mniej lub bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Acer Nitro VG271UP:

 

 

Podsumowując:

Za 1200 zł żal nie zostawić, a i też mam dość batalii z tym syfem jaki oferują nam producenci monitorów.

 

 

Gdzie ten monitor dorwałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten monitor dorwałeś?

 

Był w promce x-komu z 3 tygodnie temu. Nawet zamówiłem 2 sztuki wtedy. Drugą komuś odsprzedałem właściwie po cenie zakupu, bo i tak bym musiał zwracać. Nie testowałem jej nawet zbytnio, bo ta pierwsza była git i wyglądała na pierwszy rzut oka na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS

 

No to gratuluję! Według mnie najważniejsze jest to, aby być zadowolonym z zakupu, co w kwestii kupna nowego monitora może być bardzo trudne :P

 

A ja dalej czekam na tego LC-Powera... Póki co, cały czas drugi egzemplarz jest w trakcie testów (już gdzieś 3 dni robocze), a data dostawy to niby 25/11- w co wątpię. Jeszcze pewnie sobie trochę poczekam...

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ObiZen

 

Czy jestem zadowolony? Tego bym do końca nie powiedział :lol2: Zważywszy na cenę to niby tak, chociaż są pewne ale o czym wspominałem wcześniej.

 

Bardziej jestem po prostu zmęczony tematem szukania monitora i już mi się nie chce. Nie ma w ogóle blb, brak problemów z pikselami wraz z ceną mnie przekonały do zostawienia tego ekranu. Może coś ruszy i pojawi się ciekawego na rynku monitorów za rok czy ponad.

 

 

Spróbuj ewentualnie LG 32QK500. Może Ci podpasuje.

 

Mnie ten monitor jak na tak niską cenę bardzo pozytywnie zaskoczył z małymi ale. No a szło go 2x u zgniłych brzoskwiń wyrwać za 959 zł. Chociaż taka cena, to i pewne kompromisy.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2399 zl aktualnie za BenQ EX3501R, warte to uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2399 zl aktualnie za BenQ EX3501R, warte to uwagi?

 

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_ex3501r.htm

 

W porównaniu do np. LC-Powera M34-UWQHD-100-C, ten BenQ EX3501R ma jedynie ekran większy o 1 cal, ale jego czas reakcji w najgorszym wypadku wypada trochę gorzej, więc będą widoczne ciągnące się smugi w niektórych miejscach. Do tego ten recenzowany egzemplarz miał bardzo mocny BLB, kiedy Philips 349X7FJEW nie miał widocznego BLB praktycznie wcale (niby na tej samej matrycy co lc-power).

 

2399zł za tego BenQ to całkiem niezła oferta, ale ja i tak pozostanę przy tym LC-Power, bo wydaje się, że oferuje on więcej za mniej.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Benq nie będzie warte dopłaty względem LC :)

 

Ale jeżeli ktoś chce Philipsa to może zamówić razem z Benq i wybrać ten lepszy dla siebie.

 

 

Czas reakcji Philipsa jest lepszy a i tak beznadziejny przy TNkach i IPSach.

 

Czcionki powinny być ostre, ale najbardziej obawiałbym się rozrzutu jakościowego i większego smużenia i blb jak na innych ekranach 35" VA (AUO) testowanych w tftcentral:

 

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_strix_xg35vq.htm

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/aoc_agon_ag352ucg.htm

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_swift_pg35vq.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co dałem sobie spokój z szukaniem monitora do użytku domowo-rozrywkowego. Jest taki szrot na rynku, że szkoda gadać i to w każdych pieniądzach. Osobiście czekam na monitory z podświetleniem direct-LED tak jak było na starych dobrych świetlówkach CCFL, a obecnie coraz więcej takich TV wychodzi na rynku, więc obyśmy rychło obserwowali zalew rynku takimi monitorami. Direct-LED praktycznie rozwiązuje problem nierównego podświetlenia, nie ma light leaków, a glow o wiele mniej widoczne.

"Direct" LED nic nie rozwiązuje, bo problem jest w NIErównomiernym przepuszczaniu światła przez matrycę, a nie w nierównomiernym podświetleniu.

 

Tutaj test monitora z FALD ( 384 strefy podświetlenia "direct" ):

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_up2718q.htm

 

... przy dokładnym pomiarze wyszła im nierównomierność miedzy najjaśniejszym i najciemniejszym 22%, co jest niezłym wynikiem ... takim samym praktycznie jaki osiąga mój krawędziowy LG 32UD99 (22,53%). I rozmawiamy tutaj o pomiarze w kilkudziesięciu punktach pomiarowych ( 35 punktów TFT Central i 9x5 czyli 45 punktów mój pomiar) a nie nic nie warte (przy większych monitorach) 3x3, albo 3x5, które nieźle omija dziury i doliny jasności, szczególnie bliżej krawędzi.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_ex3501r.htm

 

W porównaniu do np. LC-Powera M34-UWQHD-100-C, ten BenQ EX3501R ma jedynie ekran większy o 1 cal, ale jego czas reakcji w najgorszym wypadku wypada trochę gorzej, więc będą widoczne ciągnące się smugi w niektórych miejscach. Do tego ten recenzowany egzemplarz miał bardzo mocny BLB, kiedy Philips 349X7FJEW nie miał widocznego BLB praktycznie wcale (niby na tej samej matrycy co lc-power).

 

2399zł za tego BenQ to całkiem niezła oferta, ale ja i tak pozostanę przy tym LC-Power, bo wydaje się, że oferuje on więcej za mniej.

Dzięki, ten LC Power mnie tylko boli dlatego że nie ma żadnej praktycznie regulacji położenia ekranu. Dla mnie to minus na start, bo jestem wysoki i zawsze muszę podnosić i regulować monitory pod siebie. Brak takiej regulacji od razu skreśla taki monitor. To już faktycznie Philips 349X7FJEW/00 lepiej wypada.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...