Skocz do zawartości
Dario+

Dual Bios RX 580

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Karta posiada dual bios, jeden do normalnego użytkowania drugi do koparek

 

"XFX Dual BIOS Mining

Equipped for gaming and mining

We know enthusiast like options, our RX 570 and 580 graphics cards are shipped with a Dual BIOS. If you want optimal gaming performance just install it and go. For cryptocurrency mining, simply shut the system down and flip the BIOS switch on the card. Our mining BIOS is already tuned to give increased mining hashrates without hassle. "

(Bios mam zgrany GPU-Z)

 

Nie będę nigdy kopał i tak się zastawiam czy i jak wykorzystać ten drugi bios.

 

Karta ładnie działa po UnderVoltingu 0.980V stabilnie przy 1386MHz i ram 2025MHz 0.850V

Chciał bym sobie stworzyć taki bios z tymi ustawieniami .

Polaris Bios Editor 1.7.2 będzie dobry ?

W tym edytorze w polu GPU tylko 300MHz widzę podane napięcie 750mV w następnych polach jakaś duża liczba np 65282, mam to normalnie zmienić na własnością wartość ?

Co jak uwalę ten jeden bios, mogę przełączyć się na ten dobry i jakoś sflashować jeszcze raz ten uwalony ?

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przełączyć bios na ten nie miningowy. Jak uwalisz jeden bios, wtedy przełączasz na drugi i możesz tamten skopany odtworzyć. 1386 mhz, nie wiedziałem, że radki są tak nisko taktowane... Mój leciwy gtx 970 leci na 1496...Tylko tak pisze, ponieważ radkami się nigdy nie interesowałem.

 

Kupiłeś nową kartę oczywiście, czy od kogoś z allegro?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową , mam ją już jakiś czas ale jakoś nigdy nie interesowałem się tym dual biosem ;)

A jak jest z tym przełączaniem ?

Jak przełączę ten pstryczek do biosów pod Windowsem to rozumiem ten bios będzie na który jest ustawiony będzie zastąpiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, zapodaj sobie bios z tymi wyższymi taktowaniami, i olej resztę... Do czego Ci karta z 8Gb? Jak do grania to... Przepłaciłeś. Ponieważ Twój proc, nie poradzi sobie z detalam high, a karta to że ma 8Gb to ona jest za słaba aby detale pociągnąć wyższą rozdzielczość... Sprzedaj kup 570 4Gb i będziesz miał troszkę kasy, a wydajność Ci nie wzrośnie. Przy 580, 8g jest tylko na papierze, ta karta ma tyle wpisane w specyfikacji, a realnie ponad 4Gb wykorzystaniu vramu nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, zapodaj sobie bios z tymi wyższymi taktowaniami, i olej resztę... Do czego Ci karta z 8Gb? Jak do grania to... Przepłaciłeś. Ponieważ Twój proc, nie poradzi sobie z detalam high, a karta to że ma 8Gb to ona jest za słaba aby detale pociągnąć wyższą rozdzielczość... Sprzedaj kup 570 4Gb i będziesz miał troszkę kasy, a wydajność Ci nie wzrośnie. Przy 580, 8g jest tylko na papierze, ta karta ma tyle wpisane w specyfikacji, a realnie ponad 4Gb wykorzystaniu vramu nie daje rady.

Kupiłem tą kartę jakoś w lutym chyba 700 zł , to była super cena.

Procek za słaby I5 9400F ? Co ty gadasz? Spokojnie pociągnie RTX 2080 i RX 5700

 

A RX570 jest dużo słabszy od RX580 , mniej jednostek cieniujących, jednostek teksturujących , mniejsze taktowanie.

Gram w ApeX Legends i ta gra jak i wiele innych spokojnie wykorzystuje 8 GBVRAM, Cały czas zajęte około 7.8GB Vramu

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, zapodaj sobie bios z tymi wyższymi taktowaniami, i olej resztę... Do czego Ci karta z 8Gb? Jak do grania to... Przepłaciłeś. Ponieważ Twój proc, nie poradzi sobie z detalam high, a karta to że ma 8Gb to ona jest za słaba aby detale pociągnąć wyższą rozdzielczość... Sprzedaj kup 570 4Gb i będziesz miał troszkę kasy, a wydajność Ci nie wzrośnie. Przy 580, 8g jest tylko na papierze, ta karta ma tyle wpisane w specyfikacji, a realnie ponad 4Gb wykorzystaniu vramu nie daje rady.

 

Myślę, że nie powinieneś nikomu już doradzać w sprawie sprzętu komputerowego a zwłaszcza w sprawie kart graficznych.....

 

Do autora

Włącz ten do grania i zapomnij. Wyłącz kompa, przełącz psztyczek na karcie w odpowiednią pozycję i włącz kompa.

 

Jeśli chcesz edytować bios karty to czeka cię ładnych kilka dni czytania na forach i to zdecydowanie angielskojęzycznych. Nie bardzo jest sens pisać o tym topic na forum bo będziesz miał zlot takich "andrzejów" z zerową wiedzą ale mnóstwem natchnienia do pisania. Najlepiej, jeśli już musisz się kogoś podpytywać, to znajdź osobę, która edytowała bios na swojej rx580 i pogadaj na priv.

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinieneś nikomu już doradzać w sprawie sprzętu komputerowego a zwłaszcza w sprawie kart graficznych.....

 

Do autora

Włącz ten do grania i zapomnij. Wyłącz kompa, przełącz psztyczek na karcie w odpowiednią pozycję i włącz kompa.

 

Jeśli chcesz edytować bios karty to czeka cię ładnych kilka dni czytania na forach i to zdecydowanie angielskojęzycznych. Nie bardzo jest sens pisać o tym topic na forum bo będziesz miał zlot takich "andrzejów" z zerową wiedzą ale mnóstwem natchnienia do pisania. Najlepiej, jeśli już musisz się kogoś podpytywać, to znajdź osobę, która edytowała bios na swojej rx580 i pogadaj na priv.

W końcu jakiś głoś rozsądku :)

Może ktoś kumaty i bardziej doświadczony się tu odezwie i doradzi ;) , myślę że edycja biosu nie jest wielką filozofią, zwłaszcza że dużo osób edytowało go pod koparki a ja potrzebuję w drugą stronę do zastosowań domowych :cool:

Lubię eksperymentować i kombinować z komputerami może wspólnie z użytkownikami tego forum uda się to przeprowadzić bezpiecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...