Skocz do zawartości
GierO91

Kabelek reset na MB

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowe części, złożyłem obudowa to H500M, płyta to aourus z390 pro i po podpięciu kabelka strzałką na plus nie działa mi przycisk reset ... Ktoś wie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płytę i wszystko działa jak należy ( power, LED, reset ). Posprawdzaj czy wszystkie kabelki masz prawidłowo wpięte. Jak będę miał chwile to wstawię fotkę jak u mnie to wygląda.

 

Tak to jest u mnie podłączone:

20190904-143935.jpg

20190904-144017.jpg

 

 

 

Edytowane przez bluebart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płytę i wszystko działa jak należy ( power, LED, reset ). Posprawdzaj czy wszystkie kabelki masz prawidłowo wpięte. Jak będę miał chwile to wstawię fotkę jak u mnie to wygląda.

 

Tak to jest u mnie podłączone:

20190904-143935.jpg

20190904-144017.jpg

 

tą kostke zgubiłem przy którymś przepinaniu tych cholernych pinów, już tyle razy je przepinałem że nwm czy może być gdzies problem indziej ? reset daje strzałką do prawej na zielonym polu czyli tam gdzie jego miejsce, i chu, nie reaguje mi, tak samo nie reagował mi jak podpiąłem ten reset pod sterowanie ledami na początku tam chyba pomyliłem plus z minusem aleto chyba nie jest problemem ?. I tam mi i tak tych ledów nie przełączał, nawet sie nie swieca te ledy bo niemam czym je wlaczyc i sterowac, bo niema wejscia ta plyta na argb ..

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na wtyczkach oznaczony plus i minusa.

 

??

 

pisałem post wyżej że strzałką daje do plusa, czyli wiem o oznaczeniach ... czytałes post wgl ? (poza tym minus nie jest oznacozny)

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset i power nie mają plusa i minusa. One po prostu mają i tak działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset i power nie mają plusa i minusa. One po prostu mają i tak działać.

 

Jest możliwość jakoś spalenia tego przycisku czy cos ? Bo ja ten reset podpinalem tez pod plytke co steruje ledami wbudowaną w obudowie i mozliwe ze tam pojebalem piny z plusem i minusem ale chyba jak ten kabelek ma takie dzialanie to nie ma znaczenie bo tam pewnie to samo tylko że przełączac ma podswietlenie na wiatrakach, z tej plytki idzie podpiecie na plyte glowną argb ktorego niemam na plycie i podpinałem wtyczke do tych pinów D_LED co jest ustawione na 5v bo pasowało rozmieszczenie pinów, ale no nie swiecilo nic, i z tego wzgledu i tak musze inaczej to zrobic jako ze niemam wejscia na argb, ale no troche obudowa juz mnie wpienia..

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie rozumiem co piszesz :)

 

Podświetlanie LED to inne piny niż Reset czy Power. Komputer można odpalić i zresetowac nawet śrubokrętem. A przełączniki to zwykłe pstryczki normalnie otwarte. Po naciśnięciu zamykają obwód aby płyta wiedziała, że go wciskamy.

 

Jakby LED był zintegrowany w jednej wtyczce z przyciskiem to komputer cały czas myślałby że jest on wciśnięty, inaczej nie świeciłyby się ledy.

 

 

Front Panel podpina się w jednym miejscu. Tam jest też miejsce na lampki HDD i PowerLED.

 

LEDY RGB podpina się w zupełnie innym miejscu. Nie podpina się tam front panelu. Tak samo jak ledy RGB nie podpina się w miejscu gdzie jest front panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taki panel mi chodzi. I w nim mogłem raz pojebać styki, ale tam ustawione na D_LED zworki na 5V mam. Bo można 12 lub 5.

 

 

https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2018_08/IMG_3813.jpeg.f83e45fd92d93e4353d453116fa69523.jpeg

 

Mam podpiete z niej usb do plyty glownej, z czego idą kable jakieś takie jak poniżej, jedna wtyczka niby na plyty gigabyte, a druga na msi, asrock i jakas jeszcze.

 

https://imgur.com/ri34BgY

 

A na płycie mam takie wejscia na te ledy jak na zdjęciu poniżej, próbowałem włożyć w D_LED tą końcówkę z 2 dziurkami, przerwą i kolejną jedną. ale nie trybiło, wyczytalem ze sata musze podpiąc i kabel usb pod płyte ktory juz mam podpiety, wtedy programem z kompa. Ale to juz nie ta bajka. Co z tym resetem w końcu ?

 

https://imgur.com/GqS7eW1

 

Co z tym resetem w końcu ?

 

Mogę podpiąc ten reset pod power i sprawdzic czy odpali mi kompa ? Bo skoro power działa ..

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście reset wypada prawidłowo podpiąć, ale kompa nie należy resetować. W momencie gdy komputer nie reaguje powinno się go wyłączyć trzymając wciśnięty przycisk power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załącznikach wstawiam ci rozpiske, do którego złącza (nr. 13) i w które piny wpiąć reset.

 

 

https://ifotos.pl/zobacz/zlaczejpg_qsswppa.jpg

 

https://ifotos.pl/zobacz/lokjpg_qsswppq.jpg

 

Tak też robię

 

Oczywiście reset wypada prawidłowo podpiąć, ale kompa nie należy resetować. W momencie gdy komputer nie reaguje powinno się go wyłączyć trzymając wciśnięty przycisk power.

 

Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu? Bo to nie pomogło w niczym.

 

 

Jakies przeciwwskazania co do zamienienia miejscami poweru i resetu i zobaczenia czy resetem odpale kompa a guzikiem od włączania czy zresetuje ?

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka do działania potrzebuje chyba podpiete zasilanie z SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, walic plytke, gorzej z resetem... niechce mi się tego rozbudowywać i odsylac itd ;x

 

Moge ten power i reset zamienic miejscami i odwrotnie spróbowac ? power mi dziala i wtedy zobacze czy reset odpali kompa chociaz..

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak spróbować. W takim wypadku, po zamianie jak ci reset nie włączy pc, to może być uszkodzony styk w przycisku.

Edytowane przez dnl1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Jak pisałem nawet śrubokrętem można odpalić lub zresetować PC zwierając odpowiednie styki pod przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz. Jak pisałem nawet śrubokrętem można odpalić lub zresetować PC zwierając odpowiednie styki pod przyciski.

Ponieważ nie ma przycisku "Polub" lub "+1" to polubuję tutaj :D

 

+4096

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem reset na miejsce power i nie odpala się komp jak go wciskam. Włożyłem do tego power na miejsce resetu i komp się włączał i włączał tak w kółko. Włączył się parę sekund pracy i się wyłączył żeby się włączyć po sekundzie ... Pomocy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubokrętem zresetowalem więc płyta cała i działa. Przycisk reset to już chyba będzie działał po wgraniu wszystkiego powoli dochodzę do takiej myśli. Rozebrałem panel i wyglądaja pinny jak każde inne czyli całe.

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset też musi działać że śrubokręta. Jak nie działa to płytę popsules.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że na płycie reset działa. Pisałem że zresetowalem..

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAAA działa. Wiecie jak ? Hahahaha.

 

Podpielem plus do minusa ....

 

Niby plus i minus nie mają znaczenia każdy mówi ale bez powodu bieguny nie są oznaczone i nie bez powodu tak działa chyba ale nie znam się niechce oceniać. Ktoś w fabryce widocznie pojebal bieguny... Innego wytłumaczenia nie mam

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, dziękuje wszystkim !

Sam znalazłem, ale ch** wie jak bym to rozwiązał gdyby nie forum. Może być tak że problem bym zostawił z braku chęci do rozkręcenia wszystkiego i odesłania obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zgubiona kostka, jak czytałem ostatnio w książeczce mobo to must have przy niektórych płytach głównych. Nie wiem czy to prawda ale pomyślałem, że się podzielę. Co do niedziałające resetu to rozumiem Twoje rozżalenie i to absolutnie nie rada ale... kto dziś używa resetu? Ja u siebie w obudowie za 5 stów nie mam nawet takiego przycisku :E

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...