Forum PCLab.pl: Zacinająca się myszka/klawiatura - porty USB płyty głównej - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zacinająca się myszka/klawiatura - porty USB płyty głównej

#1 Użytkownik jest niedostępny   hippocampus 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Wrzesień 2019 - 10:14

Witam,

Jeśli post znajduje się w niewłaściwym dziale, proszę o przeniesienie. Ale do rzeczy...od jakiegoś czasu mam problem z lagującą myszką i klawiaturą (zestaw Logitech K270). Sprawa jest na tyle uciążliwa, że utrudnia pracę, ponieważ pojawiające się "napadowo" zacięcia są kilkusekundowe. Powyższe objawy występują tylko wtedy, gdy odbiornik jest wpięty w (każdy) port USB płyty głównej. Co dziwne, przy odbiorniku wpiętym w port USB czytnika kart pamięci, problem nie występuje (czytnik podpięty w wejście 20-pinowe na MB). Aha... dodam jeszcze, że lagowanie występuje nie tylko w Windows ale i w UEFI. Testowałem inną myszkę, objawy jak wyżej.
Co może być powodem tego stanu (bo domyślam się, że nie chodzi o kwestię systemową). MB to Asus P8B75-M LE.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Marynarz 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Wrzesień 2019 - 10:29

Klawiatury i myszki bezprzewodowe m.in. Logitecha interferują z WiFi i BT bo wszystko działa na 2,4 GHz. Czasem wystarczy inny port, czasem odsunąć router wifi.

U mnie mysz lagowała na laptopie kiedy wysyłałem duże pliki po wifi na serwer FTP. Pełna moc karty wifi generowała zakłócenia dla dongla.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Puma 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Wrzesień 2019 - 10:39

To się zdarza i niestety z tym niewiele idzie zrobić. Można spróbować zmienić kanał wi-fi na routerze. Wpięcie odbiornika przez kabel żeby odsunąć odbiornik od komputera też może pomóc.

Jednak pewnym sposobem jest kupowanie klawiatury/myszy na częstotliwość 5GHz, tylko to gwarantuje łączność bez wzajemnych zakłóceń.

Strona 1 z 1