Skocz do zawartości
robertokot251

Laptop dla osoby starszej do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady w sprawie wyboru laptopa dla osoby starszej - schorowanej w granicach 1500-1800zł, będzie słuzył tylko do internetu i multimediów więc bez szałowych parametrów i tak :

 

- bedę jutro w Łodzi i w zasadzie chciałbym go tez kupić tej osobie, w grę by wchodziły sklepy typu media markt, euro agd itp. chyba że na miejscu by coś mieli w x-kom albo komputroniku - da radę coś tam kupić sensownego w tej kasie z jakimś w mairę prockiem i min. 4GB ram? do takich małych wymagań?

- lapek ma mieć system, napęd DVD, głosniki i kamerkę, wielkość około 15-16", ze 2/3 wejścia USB, WI-FI, RJ45, może czytnik kart pamięci i bluteooth.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do x-kom w Łodzi i na miejscu by mieli taklie lapki z napędem :

https://www.x-kom.pl/p/460818-notebook-laptop-156-hp-15-i3-7020u-8gb-240-win10-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/469922-notebook-laptop-156-hp-15-ryzen-3-2200u-8gb-240-win10.html

 

osoba dla której to będzie może dołożyć do tych 2tys. tylko czy te lapki powyżej są godne uwagi? ewentualnie może coś z komputronika do 2tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej coś poleasingowego do 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być nowy, rozumiem że ten HP na i3 to padaczka w tej cenie?

Edytowane przez robertokot251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby radę dorzucić do tych 2k, w Euro nadal w dobrej cenie jest: https://www.euro.com...6ssd-w10.bhtml

Z aluminiową obudową ,podświetlaną klawiaturą i 4-ro rdzeniowym procesorem.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem że ma być napęd DVD wbudowany, i wielkość między 15 a 16" a ten HP co podałem linka na i3 z 8GB ram, nieda rady do neta? bedzie jakiś mulasty? jak z jakością wykonania?

Edytowane przez robertokot251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem że ma być napęd DVD wbudowany, i wielkość między 15 a 16" a ten HP co podałem linka na i3 z 8GB ram, nieda rady do neta? bedzie jakiś mulasty? jak z jakością wykonania?

 

No tak, sorry skupiłem się na sieciówkachkwasny.gif.

Ogólne zasady są takie:

-co najmniej i3/ Ryzen 3,

-obowiązkowo SSD,

-może być 4GB pamięci, ale musi mieć możliwość rozbudowy,

-IPS-jakby był i powyższe punkty byłby spełnione, to wtedy model taki byłby faworytem.

W Twoim budżecie mieści się np.: Acer Aspire 3 Ryzen 3/8GB/240/Win10 FHD za 1799zł

W sumie to brakuje mu tylko matrycy IPS, a tak to spełnia wszystkie powyższe założenia i ma system.

 

Nieco drożej, ale już z IPS'em masz:

Acer Aspire 5 i3-8145U/4GB/256/Win10 IPS Srebrny za 1999zł

Jest tu co prawda 4GB pamięci, ale z możliwością dołożenia. W tym wypadku otrzymujesz już aluminiową obudowę oraz podświetlaną klawiaturę.

 

No i pytanie, czy ten wbudowany napęd to mus, czy może być jednak np. na USB?

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko że ten lapek musi byc jutro dostepny w Łodzi do kupna osobie starszej i muszę go tez jutro dostarczyć, a ja jestem z poza Łodzi i nie ma czasu zamawaić itp. tylko zakup od reki dlatego podsyłałem te dwa HP co są dostepne w x-kom od ręki i naped raczej żeby był wbudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko że ten lapek musi byc jutro dostepny w Łodzi do kupna osobie starszej i muszę go tez jutro dostarczyć, a ja jestem z poza Łodzi i nie ma czasu zamawaić itp. tylko zakup od reki dlatego podsyłałem te dwa HP co są dostepne w x-kom od ręki i naped raczej żeby był wbudowany.

 

Oba będą na podobnym poziomie, chociaż chyba ja wybrałbym jednak na Ryzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są takie same HP 15, tylko w nowszej wersji na matrycach IPS, które mają lepsze kąty widzenia a co za tym idzie kolory. Ceny laptopów ostatnio poszły w dół i za 2k da się kupić laptop z procesorem cztero rdzeniowym, który szybciej otwiera karty Google i lepszą matrycą IPS z cienkimi ramkami, która przy dłuższym użytkowaniu mniej męczy wzrok.

 

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/256/Win10 Szary - 1999zł

Z czystym sumieniem polecam zwiększyć budżet i dopłacić do Ideapada 330s, lub tego drugiego Aspire na matrycy IPS, tylko w wersji z 8GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te co podlinkowałem HP 15 to nie jest jakas tragedia? pojade jutro to się porozglądam, dla tej osoby nie ma znaczenia jaka bedzie matryca, ten i3 i 8GB ram w tym HP pociągnie płynnie neta?

Edytowane przez robertokot251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu mam taki, tylko starszą wersję i lepszy jest ten nowszy HP z Ryzenem 3500u. Wygląda tak samo, ale ma matrycę IPS, tylko jest znacznie droższy. Ideapad 330s jest lepszy pod każdym względem a jego cena nie jest wygórowana i moim zdaniem warto zwiększyć budżet i dopłacić. Swift ma i3, ale też jest cichy. Ten HP TN neta otworzy, chociaż Intel im nowszej generacji, tym jest szybszy a Ryzen 2500 i 3500 to prawie to samo. Z 14-stek MateBook D14 za 2k to też dobra cenowo opcja, chociaż w tej samej cenie Masz większego Ideapada 15,6".

 

Napęd DVD to już przeszłość, która rzadko jest montowana do laptopów. Płyty zostały zastąpione przez pojemne nośniki USB, które są szybkie i niesłyszalne.

https://www.x-kom.pl/p/428775-pendrive-pamiec-usb-samsung-128gb-bar-plus-champaign-silver-300mb-s.html

 

Różnicę w rozdzielczości matrycy dostrzeże moja 65-letnia mamy z wadą wzroku, która bezbłędnie rozpozna, czy to HD czy Fhd bez okularów. IPS jest droższy, ale ma ładniejsze kolory. Pewnie mama w też by się poznała na rodzaju matrycy o tej samej rozdzielczości.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...