Skocz do zawartości
dudek970

ADATA SP920 - prośba o sprawdzenie stanu dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pacjent jak na zdjęciach - niepokoi mnie parametr C4 o relokowanych sektorach, sprzęt generalnie działa od 4lat i nie ma większych problemów.

Kopia zapasowa plików zrobiona na wszelki wypadek. Mam się rozglądać za nowym SSD czy nie ma powodu do paniki? :E :E

 

69668497_677922922617177_5093955131452424192_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnpwp1mp_oGrIlyaJaJonBMLEZMBtWwvdNRJ2u0Lm1XMdO4LRg4DHv47kPnkuDuN1Y&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=d61b709a7292ef445175cb4230ab49f4&oe=5DF693E4

 

69859138_656927761457901_3780640637271932928_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQkIzcURBuVJSieJU6zQ1yRooaJF1W7T5jbkQkTdjEbMprFpP9kJfsttGVv5CkEW99w&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c1a16bf91dce7eb46628314895acade7&oe=5DF7A577

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie glowy uciac ale masz chyba uszkodzony kabel SATA i dlatego masz te bledy i relokowane sektory ( CRC errors ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sektory zostały już realokowane. Teoretycznie dysk w tej chwili jest w pełni sprawny, ale czy sytuacja będzie się powtarzać, tego nie wiem.

Błąd w transmisji generalnie nie powinien wywołać realokacji. I raczej nie jest to kabel, bo odpowiadać może za to parametr SATA Downshifts.

Upewnij się, że masz dostęp do wszystkich danych, bo możliwe, że w obrębie realokowanych sektorów jakieś były (zrób kopię dysku tak czy siak, na wszelki wypadek).

Jeśli masz jeszcze na niego gwarancję, prawdopodobnie będzie to podstawą do jej uznania.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;) najprawdopodobniej zostawię wszystko jak jest i będę obserwował s.m.a.r.t, jeśli pojawia się jakieś niepokojące zwiechy, zamuły to zwyczajnie go wymienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną zagwostkę, otóż we wszystkich benchmarkach ten dysk czyli ADATA SP920SS ma po 400+ na sekundę, natomiast ten mój egzemplarz w As ssd uzyskał maksymalnie ~240 na sekundę :hmm:

Nie powiem, sprzęt zachowuje się czasem jak na HDDku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdtune Pro sądzi że sata3, poza tym sprzęt ma 4lata i siedzi na intelu atomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal CrystalDiskInfo masz tam rubrykę tryb transferu pokazuje obecny|obsługiwany, bo mi to wygląda na SATAII. Pokaż jeszcze screena z AS SSD nie musisz robić testu.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal CrystalDiskInfo masz tam rubrykę tryb transferu pokazuje obecny|obsługiwany, bo mi to wygląda na SATAII. Pokaż jeszcze screena z AS SSD nie musisz robić testu.

Faktycznie, obecny to SATAII, a obsługiwany SATAIII.

w AS SSD nic ciekawego nie ma,

MU01

storahci - OK

563200 K - OK

119,24GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...