Skocz do zawartości
AyachiNene

Problem z Voltage 9700K

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, podkrecilem 9700K na Aorus Z390 Pro z poradnika blacka, ustawilem wszystko jak kazał, od defaultowych ustawień po kolei zmienialem. Dalem 5.0GHz 1.32V. Wlaczam PRIME95 i w CPU-Z Voltage skacze miedzy 1.320 1.332 1.356 1.344 1.296. O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie od 2 godzin. To nie jest chyba normalne, ze po 3 minutach OCCT z AVX na wszystkie watkie wywala mi bledy i bluescreena na 5.0/1.35V i dalej skacze. Probowalem LLC high ale zbyt nisko zrzuca napiecia, turbo i zrzuca i daje wyzej, extreme daje za wysoko. Dalem AVX Offset na 0, intel turbo wylaczylem i adaptive voltage tez wylaczylem. Co jest nie tak? Az tak felerna sztuka? Koledze na 1.3 robi stabilne 5.0, a on ma tomahawka msi z390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najpierw bios zaktualizuj. Ja miałem podobnie ze skaczącymi voltami i częstotliwościami. Po aktualizacji biosu ustało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najnowszy, na poczatku aktualizowalem. Moze to jakis blad pomiarowy czy cos? Ustawilem 1.32 na 5.0 i odpalilem OCCT, wywalilo bledy po 5 min i nie wiem czy to slaba sztuka ze nie trzyma 1.32 czy przez to ze czasem spadnie do 1.308. Da sie na sztywno je ustawic by ani razu nie wzroslo/spadlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najnowszy, na poczatku aktualizowalem. Moze to jakis blad pomiarowy czy cos? Ustawilem 1.32 na 5.0 i odpalilem OCCT, wywalilo bledy po 5 min i nie wiem czy to slaba sztuka ze nie trzyma 1.32 czy przez to ze czasem spadnie do 1.308. Da sie na sztywno je ustawic by ani razu nie wzroslo/spadlo?

 

 

Mi po oc mojej i7 9700k na 5.0GHz na 1.30v też czasami pójdzie trochę w górę napięcie (płyta mi trochę czasami podwyższy po prostu) przy LLC na TURBO ustawione, ale to nic groźnego, skoro nie przekracza 1.4V...

Z tym że u mnie jest w 100% stabilny.

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze mi na Trubo ida tez w dól przy testowaniu. Nie wiem czy to wina plyty, procka czy glupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój i7 9700K leci stabilnie w 4.9GHz na 1.275v w trybie adaptive, ostatecznie maksymalnie płyta zapodaje mu 1.28v, sądząc po wynikach innych trafiła mi się sztuka 1 na 100. BTW nie sugeruj się tylko PRIME95, czy OCCT, mój i7 potrafił działać w jakichś tam takich testach całą noc bez jakichkolwiek problemów na 1.27v, ale np. lubił się wysypać przy odpalaniu takiego BF V, dopiero 1.275v załatwiło problem.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz patrzę i mi też odrobine skacze i spada pod obciążeniem. Myślę że to normalne. A z tymi 5 ghz na 1.32 to może masz kiepską sztukę i po prostu nie zrobi tyle lub na za niskim napięciu

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz patrzę i mi też odrobine skacze i spada pod obciążeniem. Myślę że to normalne. A z tymi 5 ghz na 1.32 to może masz kiepską sztukę i po prostu nie zrobi tyle lub na za niskim napięciu

 

 

Do ilu masz skoki i jakie LLC ustawione?

 

I czemu w sygnaturze masz cpu: ryzen i7 8700k? xd

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem 5.0 na 1.315, prime95 bez AVX odpalony - stabilnie od 2h, 85 stopni przy teście (Kraken x62). Skoki to max 0.030V (max. 1.344, min. 1.308, avg. 1.326) w góre, w dół już nie, LLC Turbo. Myśle, że może zostać.

Edytowane przez AyachiNene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem 5.0 na 1.315, prime95 bez AVX odpalony - stabilnie od 2h, 85 stopni przy teście (Kraken x62). Skoki to max 0.030V (max. 1.344, min. 1.308, avg. 1.326) w góre, w dół już nie, LLC Turbo. Myśle, że może zostać.

 

 

No i jest spoko, ja na 1.30v mam podobne skoki na LLC TURBO, ale skoro nie przekracza 1.4v i jest stabilnie to można zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój i7 9700K leci stabilnie w 4.9GHz na 1.275v w trybie adaptive, ostatecznie maksymalnie płyta zapodaje mu 1.28v, sądząc po wynikach innych trafiła mi się sztuka 1 na 100

 

Ale co w tym wyjątkowego? Według statystyk Silicon Lottery każda sztuka robi 4.9GHz a 28% 5.1 i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nagle patrze i po kilku godzinach w IDLE Vcore wszedł na 1.380V. No jakim cudem?!!?! Moge jeszcze jakoś ustabilizować te Volty bo mnie coś trafi, wolalbym stałe?! No dosłownie przeglądając Opere skacze miedzy 1.320, a 1.380, a w BIOS'ie 1.315 ustawione. :( :( :( :(

Edytowane przez AyachiNene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nagle patrze i po kilku godzinach w IDLE Vcore wszedł na 1.380V. No jakim cudem?!!?! Moge jeszcze jakoś ustabilizować te Volty bo mnie coś trafi, wolalbym stałe?! No dosłownie przeglądając Opere skacze miedzy 1.320, a 1.380, a w BIOS'ie 1.315 ustawione. :( :( :( :(

 

Spróbuj ustawić 4,9GHz, różnicy praktycznie żadnej nie będzie w wydajności a nie powinno już tak skakać z napięciami.

 

Teraz tak patrzę u siebie na 5.0GHz i mam podczas przeglądania internetu skok jeden do 1.36v a skok na minimum na 1.26v, ale nie przejmuję się tym, bo dopóki nie pójdzie powyżej 1.4 to nie ma co się martwić.

 

Może hw info coś źle pokazuje? jaką masz wersje programu?

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą. CPU-Z też mi skacze.

 

I co ustabilizowałeś to jakoś?

 

ja u siebie zmnieniłem LLC z TURBO na oczko niżej HIGH, i skoki napięcia ustały praktycznie,

pytanie czy będzie stabilny w tej formie, po testach godzinnych occt i prime95 było niby okey,

 

ale w grach przetestuje dopiero dziś czy żadnych resetów nie będzie więc się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie mówili, że VR VOUT w HWINFO jest bardziej accurate od Vcore, nie ustabilizowałem, ale spróbuje też dać High.

 

EDIT: high zbyt dużo mi zrzuca.

Edytowane przez AyachiNene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...