Skocz do zawartości
barbik11

Dlaczego gry sie "zacinaja" na nowym sprzecie?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dopelnienie ramu do 16GB

2. Sprzedaz tego GTX 1050 Ti i kupno RX 570

 

Po tym powinno byc w miare dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie musisz dla tej kości załączyć profil XMP 2666Mhz CL16, bo jak na razie to pracuje na bardzo wysokim CL 19 co w połączeniu z jedną kością pracującą w single chanel dodatkowo zamula kompa.

 

No i jeśli chcesz coś robić z tym kompem to koniecznie dokup drugą taką aby pracowały w dual channel

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dopelnienie ramu do 16GB

2. Sprzedaz tego GTX 1050 Ti i kupno RX 570

 

Po tym powinno byc w miare dobrze

 

chodzi o te karte?:

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-radeon-rx-570-sapphire-30mh-s-8470722345

 

Oplaca się zwinąć za 400-500 zl uzywana do takiego zestawu? ew. kupic nówke - widze w niektórych sklepach jest nowa za 669 zl.

 

 

Warto w to zainwestować? Jak rozumiem roznica w wydajności jest znaczna miedzy 1050 TI i rx 570?

 

Kusi mnie żeby, zacząć najpierw może od dodania RAMu. Skoro sa to zacinki przy ladowaniu tekstur, może wystarczy upgrade RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w to zainwestować? Jak rozumiem roznica w wydajności jest znaczna miedzy 1050 TI i rx 570?

Tak średnio ok. 40% na korzyść RX 570. Warto wymienić. Ale niekoniecznie na tę wersję, którą podałeś.

 

Kusi mnie żeby, zacząć najpierw może od dodania RAMu. Skoro sa to zacinki przy ladowaniu tekstur, może wystarczy upgrade RAM?

Od tego zacznij.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego barbik11 jesteś już na forum jakiś czas, dlaczego nie napisałeś na forum przed zakupem tego "zestawu" :boink: Już nie chce Cie dołować i pokazywać co mógłbyś kupić w tej cenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zamulało aż tak bardzo to zacznij od ramu. Jak pisali wyżej, ram w tym momencie mocno dławi pracę kompa. W Windowsie może tego nie widzisz, ale w grach już niestety tak. Po taniości możesz wymienić 8gb na 2x4 - ale kup od razu szybsze kości i z mniejszym opóźnieniem. Efekt powinien być natychmiastowy.

Jeżeli chcesz do ramu dokładać, to szukaj drugiej takiej samej kości jak masz i jw. wybierz xmp z cl16.

W dalszej kolejności - wypnij grafę, włącz integrę i handel. Za tego 1050 może z 3 stówy zgarniesz jak masz komplet z pudełkiem. Jak się sprzeda to dokładasz drugie tyle i możesz spokojnie szukać rxa 570 nówki.

Jeszcze kwestia hdd - skoro nowy to pewno nie pofragmentowany, ale pytanie jest takie- skoro w poście #1 wskazujesz na DODATKOWY DYSK: ssd, to na którym masz system postawiony? :E nie pisz proszę, że na hdd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

1. Dopelnienie ramu do 16GB

2. Sprzedaz tego GTX 1050 Ti i kupno RX 570

 

Po tym powinno byc w miare dobrze

 

Co ja czytam tu za głupotki :> Czy faktycznie GTX 1050 może powodowa te zacinki? Przecież to nie jest zła karta i sam ją miałem - Grałem na niej w jeszcze bardziej wymagające gry i nie miałem żadnych zacinek.

 

Najpierw niech autor wątku wymieni dysk na SSD a jak to nie pomoże to Pamięć RAM.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja czytam tu za głupotki :> Czy faktycznie GTX 1050 może powodowa te zacinki? Przecież to nie jest zła karta i sam ją miałem - Grałem na niej w jeszcze bardziej wymagające gry i nie miałem żadnych zacinek.

 

Najpierw niech autor wątku wymieni dysk na SSD a jak to nie pomoże to Pamięć RAM.

No właśnie z tym czytaniem to jakiś problem jest :E u Ciebie

bo dysk ssd to on ma, tylko staram się ustalić w jakiej konfiguracji postawiony.

 

W sumie mam jeszcze jedno pytanie... skąd wziąłeś temperatury gpu w stresie 36C? To wygląda tak, jakby ta karta wogóle obciążona nie była?

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja czytam tu za głupotki :> Czy faktycznie GTX 1050 może powodowa te zacinki? Przecież to nie jest zła karta i sam ją miałem - Grałem na niej w jeszcze bardziej wymagające gry i nie miałem żadnych zacinek.

 

Najpierw niech autor wątku wymieni dysk na SSD a jak to nie pomoże to Pamięć RAM.

Czytaj pierwszy post tematu, dysk SSD ma, ale nic to nie da, skoro ma jedną kość pamięci 2666MHz

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ehh ja wiem, że ma SSD dlatego napisałem by zrobił porządek bo napisał że SSD ma jako "dodatkowy Dysk" czyli to jest jednoznaczne, że jest jako drugi dysk ? :> No tak ja to rozumiem.

 

Jeśli SSD ma jako głowny nośnik no to niech zrobi porządek z pamięcia RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządek na dysku, a wymień dysk na SSD, to jest kolosalna różnica :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oj tam różnica :P. Nie wiem czy on ten dysk ma jako dodatkowy (czyli drugi) bo tak wywnioskowałem z jego postu. Dlatego napisałem by go wymienił / zamienił ;P

 

Na 90% to nie jest wina 1050 ti by tak zacinało. Albo może ma coś zainstalowane? jakieś oprogramowanie, które mocno męczy peceta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam różnica :P. Nie wiem czy on ten dysk ma jako dodatkowy (czyli drugi) bo tak wywnioskowałem z jego postu. Dlatego napisałem by go wymienił / zamienił ;P

 

Na 90% to nie jest wina 1050 ti by tak zacinało. Albo może ma coś zainstalowane? jakieś oprogramowanie, które mocno męczy peceta..

Raz byś się chociaż przyznał, że czytałeś po łebkach a nie dalej udajesz greka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupić drugą kość, ustawić xmp i cieszyć się z gier ;) 1050Ti to dobra karta do tych gier i nie ma po co jej zmieniać a szczególnie na jakieś radeony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Raz byś się chociaż przyznał, że czytałeś po łebkach a nie dalej udajesz greka.

 

A ty raz byś ruszył mózgownicą i pomyślał czemu tak napisałem.... podpowiem: „dodatkowy dysk” .. Ale pewnie nadal nie wiesz o co chodzi.. to znów podpowiem. On wygenerował log opisujący jego komputer i dodatkowy dysk oznacza jako drugi.. a jak dobrze wiemy SSd działa najlepiej jak jest podłaczony jako główny dysk na komputerze..

 

A ja napisałem niech wymieni dysk.. czyli wymieni ssd na główny hdd.

 

Qrdel ty masz ciągle jakieś problemy i robisz szum z niczego.. ale to już norma przyzwyczaiłem się :E

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty raz byś ruszył mózgownicą i pomyślał czemu tak napisałem.... podpowiem: „dodatkowy dysk” .. Ale pewnie nadal nie wiesz o co chodzi.. to znów podpowiem. On wygenerował log opisujący jego komputer i dodatkowy dysk oznacza jako drugi.. a jak dobrze wiemy SSd działa najlepiej jak jest podłaczony jako główny dysk na komputerze..

 

A ja napisałem niech wymieni dysk.. czyli wymieni ssd na główny hdd.

 

Qrdel ty masz ciągle jakieś problemy i robisz szum z niczego.. ale to już norma przyzwyczaiłem się :E

WOW, komuś tu żyłka pękła w kilku miejscach.

 

Post nad Twoim pierdem no1 było:

Jeszcze kwestia hdd - skoro nowy to pewno nie pofragmentowany, ale pytanie jest takie- skoro w poście #1 wskazujesz na DODATKOWY DYSK: ssd, to na którym masz system postawiony? :E nie pisz proszę, że na hdd :E

- więc doskonale wiem o co Ci chodzi, bo sam zauważyłem nieścisłość.

Dalej, autor nie 'generował' nic, tylko skopiował z neta opis swojego zakupu. 3s poszukiwań i można znaleźć w Twoim ulubionym google search.

Napisanie: wymień dysk, znaczy dokładnie to, WYMIEŃ DYSK (wyjmij stary, włóż nowy). Nie ZAMIEŃ miejscami dysk. To już prędzej z mojego pytania dało się wywnioskować taką procedurę...

Mam problem, bo kolejny raz świecisz NIE czytaniem dokładnie i piszesz bzdury. Po czym idziesz w zaparte, że wszyscy są źli albo się czepiają, tylko nie Ty ciemiężony biedny.

 

ŻENUA. Idź już sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Qrdel —-> Ty naprawdę musisz iść do psychiatry.. a jemu też pewnie pęknie żyłka w kilku miejscach... nie zdziwiiłbym się bo każdemu się to może zdarzyć po rozmowie z tobą

 

Dobra najlepiej Ciebie olać, tak jak zresztą mi tu już doradza... jestem ciekawy kiedy znów będziesz mnie straszył policją :.. :E

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qrdel —-> Ty naprawdę musisz iść do psychiatry.. a jemu też pewnie pęknie żyłka w kilku miejscach... nie zdziwiiłbym się bo każdemu się to może zdarzyć po rozmowie z tobą

 

Dobra najlepiej Ciebie olać, tak jak zresztą mi tu już doradza... jestem ciekawy kiedy znów będziesz mnie straszył policją :lol2:

Za każdym razem jak będą lecieć groźby karalne w stosunku do mnie lub wyjazdy na moją rodzinę. Gimnazjadę trzeba kiedyś uświadomić, że wbrew ogólnemu mniemaniu to nie jest państwo bezprawia.

 

Póki co raport.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A co ja zrobiłem złego, że kablujesz moderatorom? Sam prowokujesz i zacząłeś się czepiać o moje zdanie „wymień dysk”.. w dodatku wymyślasz że krytykuje twoją rodzine? Żałosne..

 

Całe życie byłeś takim kablem? Nawet jak ktoś ci napisał/powiedział byś się udał na leczenie? Ja piernicze.. normalnie brak mi słów.. teraz tym bardziej miałem racje odnośnie leczenia..

 

——

Wracając do tematu.. niech wymieni dysk .. najlepiej na razie odłaczyć hdd (może on ma jakieś błędy techniczne?) i podłączyć Ssd jako główny.. jak to nic nie da to trzeba coś zrobić z ramami..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech wymieni dysk .. najlepiej na razie odłaczyć hdd (może on ma jakieś błędy techniczne?) i podłączyć Ssd jako główny.. jak to nic nie da to trzeba coś zrobić z ramami..

 

Co ma wymieniać, jak nie wiemy w jakim jest stanie i jak podpięte? Dopóki autor się nie wypowie to lepiej mu wymiany nie sugeruj, bo może wymienić sprawne na sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To przecież próbowałem ci powiedziec ... jego wklejony fragment w 1 poscie to log z programu do diagnostyki komputera podejrzewam że z aplikacji Aida lub Hwinfo (albo ze steam lub samego menadzera urządzeń).. jak sie tworzy loga to identycznie jest opisane „główny dysk i dodatkowy dysk” .. wtedy jesli ssd jest jako dodatkowy to nie jest systemowym nośnikiem.. a to źle przecież.. bo ssd daje kopa tylko gdy jest głównym dyskiem w pececie..

 

Zresztą niech sam napisze jaka jest sytuacja w jego kompie..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przecież próbowałem ci powiedziec ...

O RLY?

 

A ja wciąż jednak widzę, że mój post z takim właśnie wnioskiem (minus wymień dysk na ssd, bo przecież fizycznie ma taki dysk to po co ma kupować) widnieje NAD Twoim postem. Co oznacza, że nie czytasz dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co nie czytam dokładnie? Znam sie na tworzonych logach ..

 

Oki nieważne koniec tematu ..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zamulało aż tak bardzo to zacznij od ramu. Jak pisali wyżej, ram w tym momencie mocno dławi pracę kompa. W Windowsie może tego nie widzisz, ale w grach już niestety tak. Po taniości możesz wymienić 8gb na 2x4 - ale kup od razu szybsze kości i z mniejszym opóźnieniem. Efekt powinien być natychmiastowy.

Jeżeli chcesz do ramu dokładać, to szukaj drugiej takiej samej kości jak masz i jw. wybierz xmp z cl16.

W dalszej kolejności - wypnij grafę, włącz integrę i handel. Za tego 1050 może z 3 stówy zgarniesz jak masz komplet z pudełkiem. Jak się sprzeda to dokładasz drugie tyle i możesz spokojnie szukać rxa 570 nówki.

Jeszcze kwestia hdd - skoro nowy to pewno nie pofragmentowany, ale pytanie jest takie- skoro w poście #1 wskazujesz na DODATKOWY DYSK: ssd, to na którym masz system postawiony? :Enie pisz proszę, że na hdd :E

 

 

szybsze kości? Co masz na myśli? Nie jest najlepiej kupić po prostu kolejną porcję 8GB dokładnie takich samych kości? Te co pokazuje CPU-Z maja 2666HZ. Chodzi Ci o to, ze ma być szybsze taktowanie? Jaki to ma wpływ na gry? Sorry, nie znam się już w tym momencie - trzeba mi wytlumaczyc to jak debilowi, który daje ~~3,2k na gtx 1050 Ti czy inny złom.

 

xmp z cl16? litości. Gdzie ja mam to wybrać? Proszę trochę jaśniej.

 

 

Nie. System był fabrycznie wgrany. Ja po prostu skonfigurowałem klawiaturę i podobne pierdoły. System jest na dysku SSD

 

Czytaj pierwszy post tematu, dysk SSD ma, ale nic to nie da, skoro ma jedną kość pamięci 2666MHz

 

Możesz rozjaśnić trochę tę sprawę? Co się dzieje jeżeli mam jedna kość pamięci 2666MHz i dysk SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższe taktowanie pamięci i niższe opóźnienia, tym szybciej procesor trawi klatki do karty graficznej (fps) - to tak w foolproof skrócie. Myślę o pamięciach 3000mhz i opóźnieniach (cl) poniżej wartości 15. Dzięki temu oraz pracy w dwóch kanałach (jak wymienisz moduły na 2x4, lub ew. dokupisz do swojej drugi identyczny) mikro przycięcia POWINNY się zminimalizować.

 

Podałem opcję z szybszym ramem, bo już taka wymiana dałaby wymierne efekty a cenowo kosztowałoby to pewnie grosze.

 

Profile xmp wybierasz w biosie w zakładce związanej z overclockingiem pamięci ram. Czasem, niektóre biosy mają także dostęp do tej opcji z głównej ekranu.

Nawet na screenie z cpu-z od Ciebie widać dostępne profile xmp dla Twojej pamięci i tam na xmp-2666 masz CAS latency (CL) własnie na wartość 16, czyli optymalnie dla tej kości. No ale ten profil jest niewłączony u Ciebie :E

 

Jeszcze kwestia tych temperatur z wcześniej,

 

36C to raczej temperatura karty w trybie idle niż podczas pracy. Zastanawia mnie czy ten GTX wogóle osiąga swoje nominalne taktowanie, jeżeli w stresie ma 36C :]

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...