Skocz do zawartości
barbik11

Dlaczego gry sie "zacinaja" na nowym sprzecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie,

 

chciałbym trochę odnowić temat po prawie 2 miesiącach.

 

Najpierw niech autor wątku wymieni dysk na SSD a jak to nie pomoże to Pamięć RAM.

 

 

Mam wrażenie, że kryje się tu znaczna część mojego problemu. Azazell, szkoda, że wcześniej nie pomajsterkowałem trochę przy Twojej radzie, może bym sobie oszczędził sporo czasu i nerwow.

 

Sprawa wygląda tak:

Jak wiecie mam dwa dyski(konfiguracja sprzętu napisałem w 1 poscie tematu)

 

240gb ssd na którym zainstalowany jst system oraz 1tb hdd, na którym z reguły instalowałem gry.

 

Kiedy probowalem instalować gry na SSD, zamiast HDD, problem wgl nie znikał. Jak cięło tak tnie, ALE.. Kiedy całkowicie odłączyłem od zasilania dysk HDD, i teraz jakby mam tylko jeden dysk, którym system dysponuje, czyli ten HDD 240gb to problem wydaje się mocno ustępować - Wiedzmin 2: minimalne ścinki,w niektórych miejscach, ale rzadko, nie często jak wcześniej. Brak zacinek podczas chodzenia po mapie. Wcześniej miałem potężne zaciny w niektórych lokacjach jak na przykład loch z topielcami na samym początku gry, gdzie trzeba znaleźć przejście dla Foltesta.

GTA IV - w ogóle mi już nie zacina podczas biegania/chodzenia postacią. Sporadycznie lekka ścinka przy prowadzeniu pojazdów.

 

Shogun 2 też poprawa wydajności. Wczesniej dosłownie wszystko mi cięło za wyjątkiem żałosnego Torchlighta?

 

Oczywiście, rozwiązaniem ogromnej części problemów w takiej sytuacji wydają się po prostu wymienić HDD. Stąd mam dwa pytanka na start:

 

1. Niestety dyski SSD są drogie, i z tego co widzę po internetach musiałbym zabulić około 5 stów na dysk SSD o pojemności 1TB, a to boli trochę moją kieszeń. Dlatego też myślę, że starczy mi 512 GB SSD zamiast tego nieczesnego HDD. Wyczaiłem na Morele coś takiego: https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-cx400-512gb-sata3-ssdpr-cx400-512-5043540/ (sorry za brak URL, nie niewchodzi przy morelach) Myślicie, że taka sztuka będzie OK i kompatybilna z resztą mojego sprzętu (patrz post nr 1)???

Nie przysporzy problemów?? Miałbym wtedy dwa Dyski SSD - jeden 240GB na którym jest system i ten 512 jako drugi dysk. HDD idzie w niepamięć.

 

2. Dziwi mnie to, że samo przeinstalowanie gier na SSD z HDD nie dawało żadnych efektów. Nawet kiedy zostawiałem HDD całkiem pusty. Dosłownie musiałem odizolować go od reszty Hardware'u, żeby zauważyć jakieś efekty. Ktoś zna wytłumaczenie tego problemu??

 

Dziękuje wszystkim za udzielenie się w moim temacie i pomoc którą okazujecie.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Link z Morele nie chce mi się wpiąć na forum :

 

Chodziło mi o Dysk SSD: Dysk SSD GoodRam CX400 512GB SATA3 (SSDPR-CX400-512) za 229 zł na morelach. Warto brać ten model??

Edytowane przez barbik11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Poluj na MX500, na promocjach do kupienia za 260 a jest to jeden z lepszych dysków w tym segmencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Poluj na MX500, na promocjach do kupienia za 260 a jest to jeden z lepszych dysków w tym segmencie

 

 

Np. tutaj?? https://www.x-kom.pl/p/327334-dysk-ssd-adata-512gb-25-sata-ssd-ultimate-su800.html?gclid=Cj0KCQiAno_uBRC1ARIsAB496IUQIWQKVOAuWXtgGxV5aivTsHc6XXmFGt6ZZ04k_9Plp3L2Yf4WQEkaAl6fEALw_wcB

 

Dlaczego uważasz, ze ten jest lepszy od tego GoodRama?? Chodzi o predkosc odczytu danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...