Skocz do zawartości
barbik11

Dlaczego gry sie "zacinaja" na nowym sprzecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam dziwny problem. Przed 2 tygodniami zakupiłem sobie nowy komputer z monitorem. Optimus E-Sport MH310T-CR16

 

Przedspoly:

Podzespoły

 

Chipset :

Intel H310

Gniazdo procesora :

socket 1151

Procesor :

Intel® Core i5 8400 2,8 GHz 9 MB

Liczba rdzeni procesora :

6

Częstotliwość taktowania procesora :

2,8-4,0 GHz

Pamięć RAM :

8 GB DDR4 2666 MHz

Możliwość rozszerzenia do

32 GB

Dwukanałowa obsługa pamięci :

tak

Gniazda pamięci :

2 DDR4-2666

Dysk twardy :

1000 GB SATA III 7200 obr/min

Dodatkowy dysk :

240 GB SSD

Karta graficzna :

nVIDIA® GeForce GTX1050 Ti 2 GB

Napęd optyczny

Super Multi DVD+/-RW/RAM SATA

Karta dźwiękowa

zintegrowana

 

 

Sterowniki najnowsze. Temp Procka podczas gry to około 50 C. Temp GPU około 36 C. Praktycznie kazda gra w która gralem ma swoje "zacinki" Call of Duty MW3, Sniper Elite V4, Wiedzmin 2, Wolfenstein New Order.

 

Co ciekawe - nie pojawiają się one nigdy, kiedy jest multum akcji na ekranie. Jeszcze chyba ani razu nie miałem "zacinki" podczas eksplozji, akcji, strzelaniny, wybuchow itd. Zawsze wystepuja podczas eksploracji mapy, chodzenia po otwartym swiecie. Czasami, kiedy np. w MW3 pojawia się komunikat "gra zapisana" - tez często mam scinke w tym momencie. Odbiera mi to trochę przyjemność gry - Nie po to dalem ponad 3k złociszy, żeby mieć takie problemy. System to WIN 10.

 

Ktos wie może co może być przyczyna? Jak na moje slabe rozumienie sprawy, wydaje mi się, ze pewnie winny jest albo dysk twardy albo RAM - myślicie ze jeśli dodam więcej kostek RAMU, to problem powinien przejść? Widzialem chyba w programie gpu-Z , ze podczas grania mam około 6,5gb zużycia ramu na swoje 8. Jeśli moje rozumowanie jest bledne, to proszę poprawcie mnie.

 

Będę wdzięczny za rady ludzi mądrzejszych ode mnie w tym temacie. Strasznie frustruje to, dac 3k złotych na komputer i mieć z tego :kupa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GeForce GTX1050 Ti 2 GB

Słaba GPU...nie piszesz jakie detale ustawiasz...

Jaki zasilacz tez nie piszesz...

 

Taki szrot za 3k :hmm::E

Ten kto Ci go polecił powinien być powieszony za jaja na drzewie...

 

To ten

 

https://sklep.vico.pl/optimus-e-sport-mh310t-cr16-i5-8400-8gb-1-240-1050-w10,id132077.htmlhttps://sklep.vico.pl/optimus-e-sport-mh310t-cr16-i5-8400-8gb-1-240-1050-w10,id132077.html

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie ma 1050 Ti 2GB...ogolnie 1050 ti to pazdzierz a szkoda bo procek masz dobry i przy innek karcie nawet takim RX 570 osiagnalbys zdecydowanie lepsze osiagi przy wyzszej jakosc grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kto Ci go polecił powinien być powieszony za jaja na drzewie...
i to byłoby za mało. Niestety sklepy lubią zachwalać złom, żeby tylko się pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie minęło jeszcze 14 dni, to w tej chwili pisz pismo o odstąpienie od umowy :E

 

~3.2k pln dać za taki szrot :hmm: , powiem ci, że nawet najbardziej upierdliwemu sąsiadowi bym tego nie polecił. Nie miałbym sumienia :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma 650W

 

Karta jak pisałem to GTX 1050 Ti

 

Zapomnialem Wam powiedzieć, ze problem istnieje, niezależnie od tego jakie detale się wybierze. Mogą być minimum, mogą być maks i tak to samo.

 

Mowicie, ze to szrot? Szczerze mowiac nie znam się na tym za bardzo, a znajomy i sprzedawca twierdzili, ze uciągnie gry bez problemu? Grafika może tu być problemem?

 

Ehh, nie wiem co robic już w tym momencie. 14 dni już minelo, nie mowcie ze 3k poszlo w bloto.

 

Przeciez Call of Duty MW3, nie jest znowu az tak wymagajaca. Powinno chodzic normalnie na takim kompie.

 

Ktos wie dlaczego się zacina glownie podczas eksploracji mapy i zwiedzania świata gry? Co nawala wkoncu ? grafika czy RAM?

 

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i grafika nie najlepsza, ale nie przesadzajcie, MW3 chodzi na kompie sprzed 10 lat na ultra w 1080p i stałym 60 FPS. Chodzi Ci o stuttering? W sensie - mikroprzycinki? Pewnie masz je przy doczytywaniu textur wyższej jakości (LOD), tutaj bym patrzył na zawalony system, ewentualnie uszkodzony/zbyt wolny HDD. Masz SSD? Jak tak to spróbuj zainstalować to na SSD.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczosci grasz?

 

PS mogles kase wydac zdecydowanie lepiej ale wielkiej tragedii tez nie ma

 

Dał ~3.2k pln :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp jest z kaszaniony po całości.

 

Jedna kość wolnego 2666Mh 8GB RAM z czyli pracuje w trybie single channel. O reszcie już nie ma co pisać za tą kasę.

 

Do tego wklepując numer tego kompa w google wyskakuje że tam jest GTX 1050 2 GB bez TI

 

Jak sprzedał ci to znajomy sprzedawca to idź go opierdziel i niech ci robi zwrot.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200zł i taaakie coś? bo inaczej tego nie można nazwać, szok i niedowierzanie w 2019 !

 

A taki piękny zestaw można by złożyć za 3200 już pal licho czy na AMD czy Intelu i tak byłby znacznie lepszy niż to coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/b]

 

Dał ~3.2k pln :E

 

Aha, nie doczytalem. To duzo zmienia. Ale mimo wszystko nie powinno mu rwac w 1080p i sesownych ustawieniach.

 

PS a dostales darmowa wersje probna Windows 10?

#pdk

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pamięci single channel to dla czego ma mu nie rwać? Będzie rwać i ma prawo rwać. Do tego ten gtx 1050 to ma wydajność mojego prawie 8 letniego hd 7950 co leży jako pamiątka i awaryjne GPU w szufladzie :E No, ale mój HD 7950 ma chociaż 3GB vram co na dzień dzisiejszy to raczej absolutne minimum do grania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj ten komputer jeśli jeszcze możesz, 3k to jakaś paranoja za tak słabe podzespoły, nawet z monitorem. w tej cenie masz monitor, ryzen 2600, gtx1660ti, 16gb ram

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sie ktoś nie zna na sprzęcie komputerowym to kupuje takie coś, gotowca.

Takich jest masa a sklepiki zarabiają na ich nie wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest złodziejstwo i na to powinien być paragraf. Zerwij wszelki kontakt z tym znajomym, pewnie działał w zmowie ze sprzedawcą.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp jest z kaszaniony po całości.

 

Jedna kość wolnego 2666Mh 8GB RAM z czyli pracuje w trybie single channel. O reszcie już nie ma co pisać za tą kasę.

 

Do tego wklepując numer tego kompa w google wyskakuje że tam jest GTX 1050 2 GB bez TI

 

Jak sprzedał ci to znajomy sprzedawca to idź go opierdziel i niech ci robi zwrot.

 

To jest wersja z Ti. Spieszylem się pisząc tego posta wiec wkleiłem nazwe kompa z wersja bez Ti, ale ogolnie jest to komputer z GTX 1050 Ti na 100%. Nawet GPU-Z mi tak pokazuje.

 

Nie polecil mi tego znajomy-sprzedawca, tylko znajomy i sprzedawca. Znajomy, który jest studentem technicznego kierunku, stwierdził, ze to "mega sprzęt" i mu zaufałem. Najwidoczniej jest równie głupi co ja.

Później podczas kupowania jeszcze dopytałem sprzedawcy w sklepie, który stwierdził, że "wszystko będzie śmigać".

 

 

Czuje się teraz jak ostatni bałwan, ale trudno, mam nauczkę na całe życie. 3,2k poszlo w las, nie odzyskam ich już bo minely prawie 3 tygodnie od zakupu.

 

Może da się jeszcze jakoś tanim kosztem trochę odratować sytuacje? Z tego co widze wiekszosc krytykuje tutaj karte graficzna. Może by się udało wsadzić cos używanego zamiast tego GTX 1050 Ti i problem by zniknal? Ew. pobawić się RAM'em?

 

Ktos wyżej pisał, że procesor mam dobry. Jak na swoje amatorskie spojrznie, mysle ze HDD tez ujdzie, przy okazji jest tez 240gb SSD. naped jest, obudowa jest, wiec może jeszcze nie wszystko stracone. Da się to jakos odratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać obecny ram i kartę. Kupić 2x8Gb i przynajmniej rx 570 4Gb. Jak już wyżej pisali, największemu wrogowi bym takiego zestawu nie polecił. Na forum jesteś już lata, masz dużo postów, a popełniłeś błąd jak laik... Realnie ten zestaw nie powinien kosztować więcej niż 2 tyś... Czyli znajomy i znajomy sprzedawca dostali od Ciebie 1000 zł za darmo.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek jak wyżej na pewno RAM. Ale wrzuć screena z CPU-z zakładki memory i SPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czmu dyskusja o zestawie PC jest w dziale gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo to pewnie na poziomie mojego staruszka i jeszcze te 8GB RAMu :E

Smutne, że wciąż wciska się nieświadomym klientom taki chłam za sporą kasę, a jeszcze smutniejsze, że wielu się na to łapie ("Paaanie, procesor Intel 6 rdzeni! Grafika GeForce Ti! Na takim cudeńku każda gra będzie śmigać aż miło!"). Można się śmiać, ale pewnie gdybym nie zawitał na to forum planując pierwszy samodzielny zakup PCta to bardzo możliwe, że skończyłbym podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy gracze dysk HHD też w konsolach na nim gry się zawieszają w trakcje ładowani i w trakcie zapisu takie meksyk się dzieją :kwasny:

 

Wiem że piszę teraz o Xbox One S ale dyski HHD mają tendencje

do zacinania. :E

 

Laptopa do internetu się kupuje w sklepie ale nie komputer stacjonarny.Wciskają gówno a kto się nie zna na informatyce to łyka piękne oczy sprzedawcy i panie kupujesz tak kupuje ale za piękne oczy a nie za jakość sprzętu.Najlepsze są konsole bo wiesz co kujesz. ;)

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy gracze dysk HHD też w konsolach na nim gry się zawieszają w trakcje ładowani i w trakcie zapisu takie meksyk się dzieją :kwasny:

 

Wiem że piszę teraz o Xbox One S ale dyski HHD mają tendencje

do zacinania. :E

 

Laptopa do internetu się kupuje w sklepie ale nie komputer stacjonarny.Wciskają gówno a kto się nie zna na informatyce to łyka piękne oczy sprzedawcy i panie kupujesz tak kupuje ale za piękne oczy a nie za jakość sprzętu.Najlepsze są konsole bo wiesz co kujesz. ;)

To ze ktos sie zna na informatyce, nie znaczy ze zna sie na sprzecie do grania, trzeba na bierzaco siedziec i widziec co sie dzieje na rynku zeby doradzac komus w zakupie. Co do samego autora to szkoda gadac, utopiona kasa i tyle. Staz na forum i ilosc postow jest zadziwiajaca przy failu jaki tutaj zaszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek jak wyżej na pewno RAM. Ale wrzuć screena z CPU-z zakładki memory i SPD

 

4KqKAhe.png

 

GulLcCL.png

 

 

Bardzo proszę oto screeny.

 

 

Mam dlugi staz na forum, ale bardzo dluga przerwę. Wypadłem z taktu jeśli chodzi o sprzet i wzialem niestety gotowca na szybko z przyczyn prywatnych, nie chciałem przedluzac. Trudno, mam nauczkę.

Mysle jednak, ze o ile za te pieniądze jest to slaby sprzet, to przecież bez przesady - gry takie jak W2, Wolfenstein, Call of Duty MW3 itd. one maja już po 7-8 lat. Serio uważacie, ze ten GTX 1050 Ti nie jest w stanie udzwignac ośmiolatków? Ehh.

 

 

Mialbym jeszcze bardzo konkretne pytanie. Jaki przedspół uznalibyście za winny w pierwszej kolejności, jeśli te "ścinki" czy "microstuttering" pojawia się w losowych miejscach gry podczas np., ładowania się tekstur podczas eksploracji mapy? Zauwazylem, ze najczęściej tu jest problem - Podczas ladowania tekstur, microfreezy i czasami podczas autosavevow.

 

 

Podczas akcji , wybuchow itd. gry mi nie rwą, wiec jak na moje oko CPU oraz GPU mimo ze jest slabe powinny zostać uniewinnione od zarzutow?

 

 

Może modyfikacja RAM-u by pomogla? Myslicie, ze oplaca się dodac kolejne 8GB do zestawu, żeby nie było tych microfreezow?

 

 

Proszę doradzcie mi cos sensownego, żeby mój glupi blad, dalo się chociaż do jakiegoś stopnia naprawić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...