Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, stopniowo składam nowy komputer i siedzę nad wyborem obudowy. Wybór ograniczyłem (ze względu na ilość miejsca po biurkiem) do SilentiumPC Signum SG1, tylko którą opcje wybrać?

- Signum SG1M Pure Black + np. Sigma Pro 120 PWM (SPC134)

- Signum SG1M TG Pure Black

 

W obudowie będzie R5 3600 + Fortis oraz GTX 1660, a całość będzie pod biurkiem w dość ciasnej wnęce (szerokość 23cm, wysokość 55cm)

 

czy może lepiej trzymać otwartą obudowę bez bocznego panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SillentiumPC Signum SG1 TG

 

Jestem jej szczęśliwym posiadaczem...

 

W końcu szkło a nie rysujące się od patrzenia plexi ;)

 

d37867fa40408ca08e3e38c7e94900a3_orig.jpg

 

829f0595a472a4ff10d1c04318c093d6_orig.jpg

 

6c42992f224ee138612160099a22a996_orig.jpg

 

 

01769425df7763d850e182465f244876_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, stopniowo składam nowy komputer i siedzę nad wyborem obudowy. Wybór ograniczyłem (ze względu na ilość miejsca po biurkiem) do SilentiumPC Signum SG1, tylko którą opcje wybrać?

- Signum SG1M Pure Black + np. Sigma Pro 120 PWM (SPC134)

- Signum SG1M TG Pure Black

 

W obudowie będzie R5 3600 + Fortis oraz GTX 1660, a całość będzie pod biurkiem w dość ciasnej wnęce (szerokość 23cm, wysokość 55cm)

 

czy może lepiej trzymać otwartą obudowę bez bocznego panelu?

Nie lepiej wziąć SG1 TG? Masz siatkę z przodu a dzięki temu lepszą wentylacje. Od razu w wersji TG masz dwa wentyle w zestawie i one w zupełności wystarczą do Ryzena 3600 z GTX 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wziąć SG1 TG? Masz siatkę z przodu a dzięki temu lepszą wentylacje. Od razu w wersji TG masz dwa wentyle w zestawie i one w zupełności wystarczą do Ryzena 3600 z GTX 1660

 

Jakoś nie podoba mi się ta wersja :)

 

 

Sam szklany panel nie ma dla mnie znaczenie bo jak pisałem obudowa będzie stała pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie podoba mi się ta wersja :)

A gorsza wentylacja i co za tym idzie wyższe temperatury zaś za tym większy hałas Ci się będą podobać? :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gorsza wentylacja i co za tym idzie wyższe temperatury zaś za tym większy hałas Ci się będą podobać? :E

 

Czy te różnice (temperatury) będą aż tak mocno odczuwalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te różnice (temperatury) będą aż tak mocno odczuwalne?

Na Twoim zestawie będzie to najwyżej 2-3 stopnie, więc to detal, ale przy mocniejszej karcie graficznej już co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim zestawie będzie to najwyżej 2-3 stopnie, więc to detal, ale przy mocniejszej karcie graficznej już co innego

 

 

"Mocniejszej", jaką masz na myśli? Za jakiś czas, myślę 2-3 lata może będę zmieniał, z naciskiem na "może"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mocniejszej", jaką masz na myśli? Za jakiś czas, myślę 2-3 lata może będę zmieniał, z naciskiem na "może"

Zmiana z RTX 2060 na RTX 2070 to już będzie to "mocniejsze". Generalnie komputer, który będzie pobierał 300+ W będzie już odczuwalnie cichszy i chłodniejszy w SG1 względem SG1M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, chyba jednak zdecyduję się na SilentiumPC Signum SG1M TG Pure Black (SPC232), ewentualnie dołożę dodatkowy wentylator na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, a co powiecie o Phanteks Eclipse P400? Co prawda dwa razy droższa ale wyciszona i według mnie wygląda świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, a co powiecie o Phanteks Eclipse P400? Co prawda dwa razy droższa ale wyciszona i według mnie wygląda świetnie :)

Ja się może nie wypowiem w tym temacie ale gdybyś był zainteresowany to dalej jest promocja na dobre i ciche wentylatory> https://www.komputronik.pl/product/198183/be-quiet-pure-wings-2-120mm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, a co powiecie o Phanteks Eclipse P400? Co prawda dwa razy droższa ale wyciszona i według mnie wygląda świetnie :)

zalezy co chcesz do niegoi wlozyc - posiadalem byla ladna ale niestety problemem byla cyrkulacja powietrza pomimo 6 wentylatorow bylo cieplo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, a co powiecie o Phanteks Eclipse P400? Co prawda dwa razy droższa ale wyciszona i według mnie wygląda świetnie :)

Słaba wentylacja i to bardzo. Z kolei wersja P400A nie ma filtrów przeciwkurzowych z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...