Skocz do zawartości
Gość

Ryzen 3600. Maksymalny zegar na wszystkich rdzeniach pod 100% obciążeniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jaki maksymalny zegar pod 100% obciążeniem osiągacie? Może być z włączonymi auto oc, PBO itd. Chodzi o max bez ręcznego o/c.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

UUu słabo jak na 3600X :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak wydajność jest niezła :

https://valid.x86.fr/pufzqy

 

Dałem mu też - 0.078 [V] i działa normalnie .

 

Tyle samo ma mniej więcej qmpel na stock 8086K na Z370 i ramach 3200 , w Multi nawet ciut mniej .

 

CPU za 9 stów więc "tragedi" nie ma ( z Headshot proline )

 

Test na szybko z teraz ok 1.30 [V]

 

https://valid.x86.fr/xkjybu

 

VID mam 1.375 [V] ale na 1.30 [V] jest stabilny . Mnie trochę ram ogranicza .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem filmik, który nagrałem w czasie grania w Division 2, na którym widać, że doszło mi wtedy bardzo dziwnie do 100%, tylko jeden wątek 98%.

Nagrywałem OBS x264 pod procka. W czasie grania mam te 4.2ghz, sporadycznie coś mignie na niższy zegar, ale po chwili wraca do max.

Stock, wszystko AUTO + CnQ, c-state na ON

IK13fH5.jpg

 

edit:

Dodam, że to najniższy zegar jaki zaobserwowałem u siebie. Nawet przerabianie wideo, to tak nie spadało.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram lepszy :P u mnie jest 4117 MHz jak dam AUTO OC :P ale wówczas płyta podaje ok . 1.40 [V]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiecie, bo to wygląda nieopłacalnie, jeśli te zegary są tak niskie. 3600 bez X powinien też chyba zawsze tyle zrobić, a nawet jak 100Mhz mniej to trzeba dopłacić czasem nawet 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline często są Headshot , mi się udało kupić za 899,- ( tydzień wcześniej były za 879 - mowa o 3600X )+ jak ktoś nie ma zamiaru kupować chłodzenia jest sporo wyższy radiator w 3600X .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja na 3600 bez "X" miałem 4100mhz w boost. Polecam ustawić zegar w biosie na taki boost jaki chcemy. Na najnowszych driverach chipsetu procesor się poprawnie usypia [mimo że HWinfo mówi inaczej, Ryzen master jednak pokazuje usypianie rdzeni w Idle"

Mój 3600 lata na 4250mhz, napięcie Overdrive na 1,375 i bajlando. 3600X pewnie na 4,4Ghz poleci Wam teraz, polecam sprawdzić. Może jakiś farciarz zrobi nawet 4,5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 5 GHz od razu zrobią ;)

Mój przy 4,4Ghz nie chciał nawet pulpitu pokazać :E Ale skoro mój boost to 4,2... a 3600x ma 4,4Ghz to czemu nie próbować? Jakbym miał lepsze chłodzenie, to bym swój na 4,4Ghz stawiał z jakimś sporym napięciem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ALe pewnie z 1.45V... wciąż nie wiadomo co z tym robić. Jedni mówią, że spoko, drudzy że to tylko na chwilę na 1 rdzeń, a lepiej unikać takiego napięcia bo procesor się zdegraduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 4125 max na 2 rdzeniach reszta 4100 ale cpu pompuje 1.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie jest takie, czy to biosy z 9 września? Bo niby boost miał być podniesiony od 25 do 75mhz, co nie zmienia faktu że mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 i na 2 jajka dobija do 4150 (test super pi), na wszystkich przez 5sekund dobija do 4ghz potem zostaje na 3950 (fabryczne chlodzenie i test cinebench). dziś zakładam AIO i liczę na lepsze rezultaty na wszystkich jajkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie, czy to biosy z 9 września? Bo niby boost miał być podniesiony od 25 do 75mhz, co nie zmienia faktu że mało.

 

E tam, nic nie zmienili (piszemy o 1.0.0.3 ABBA), poza jakimiś mikrosekundowymi pikami (u mnie na jednym rdzeniu 4566MHz), które nie mają żadnego wpływu na szybkość (ani w benchmarkach, ani w aplikacjach). W multi boost nie zmienił się nawet o megaherc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar zależy też od tego, czy zarzucacie obciążenie 1 wątkowe, czy wielowątkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a coś innego z mojego postu wynika? W single core chwilowy, "homeopatyczny" boost to na ABBA 1566MHz (w ABB widziałem 1510), w multi zero różnic (a sam boost w multi zależy od użytego benchmarku/programu, nie tylko od obciążenia wszystkich rdzeni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zmiana boosta kosmetyczna, a FPS-y jednak w górę,

. I to chyba najważniejsze w tym wszystkim, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to w ogóle jest ABBA? asus i msi przyznają się tylko do "Combo PI 1.0.0.3 Patch ABB"

IK13fH5.jpg

MPC HC robi "snapshot'y" "plik/zapisz obraz..."

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Namonaki Wyszły BIOSy z 1.0.0.3 ABBA dla starszych ASUSów, ale nie są dostępne na oficjalnych stronach. Ja mam teraz BIOS 5220 na Prime X470-Pro (ASUS oficjalnie ma 5216 z 1.0.0.3 ABB). W wątku o Zen2 rzucałem linkę do nowych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r5 3600 po załadowaniu AIO mam 4142 dla single (temp 42) i 4017 dla Multi (temp 60). płyta gigus b450 aorus elite agesa ABB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4117... kilka razy w giereczkach mignęło 4160MHz w CPU-z jak dałem Stressa było 4150 coś w ten deseń. Raz jeden rdzeń, czy dwa dobił prawie do 4200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tomahawk max b450 mam już bios beta z agesa Abba faktycznie wkoncu poprawili te częstotliwości ale nadal za 1 razem uruchamiania kompa się nje uruchomi dopiero po restarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...