Forum PCLab.pl: Co po P10? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Co po P10? Android, iOs? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   grechut 

• Basket <3
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 20:56

Siema.
Mam dylemat z którym walczę już kilka dni. Powoli zbliża się termin wymiany mojego P10 ale nie mam pojęcia co mogę wybrać. Budżet powiedzmy 1k-4k zł. Wiem że to dużo ale planuje smartfona zmienić za kolejne 3-4 lata więc muszę kupić coś fajnego. Myślałem o Note 10+, mega fajny telefon ale 4k wydaje mi się sporą kwota, którą niekoniecznie musi być adekwatna do jakości.
Patrzyłem także mi 9 t pro, mi 9 zwykłe, jakieś oppo też przeszło mi przez myśl. Kompletnie odrzucam Asusa.
Telefon służy normalnie do wszystkiego - mejle, muzyka, fb, gry ale mało wymagające.
Dobrze byłoby gdyby telefon posiadał ip68.
Nie skreślam także Huaweia ale w ostatnich miesiącach wiadomo co tam się dzieje..
Może coś od Appla? Miałem iosa i raczej to nie dla mnie.. Ale może może..
Za wszelakie propozycje dziękuję. Może pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości. :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   Chelsey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 21:14

W tym budżecie w zasadzie możesz mieć wszystko, więc jakiego flagowca wybierzesz pewnie narzekać nie będziesz. Jeśli Samsung to się zastanów czy realnie potrzebujesz Note z rysikiem, może zwykły S10+ będzie w 100% wystarczający? Ja bym na pewno rozważył OnePlusa 7 Pro, bo są to telefony które w perspektywie czasu nie zwalniają, mają świetne wsparcie i 'feeling' ich używania jest bardzo dobry. Do tego ekran 90Hhz zrobi różnię w odczuciu płynności.
A jeśli Huawei to ja bym rozważał wyłącznie 2 opcje: Mate 20 Pro (obecnie można kupić za 2000zł z oficjalnej dystrybucji często co jest świetną ceną) lub P30 Pro.

#3 Użytkownik jest niedostępny   grechut 

• Basket <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 21:38

Zobacz postChelsey, o 12 Wrzesień 2019 - 22:14, napisał(a):

W tym budżecie w zasadzie możesz mieć wszystko, więc jakiego flagowca wybierzesz pewnie narzekać nie będziesz. Jeśli Samsung to się zastanów czy realnie potrzebujesz Note z rysikiem, może zwykły S10+ będzie w 100% wystarczający? Ja bym na pewno rozważył OnePlusa 7 Pro, bo są to telefony które w perspektywie czasu nie zwalniają, mają świetne wsparcie i 'feeling' ich używania jest bardzo dobry. Do tego ekran 90Hhz zrobi różnię w odczuciu płynności.
A jeśli Huawei to ja bym rozważał wyłącznie 2 opcje: Mate 20 Pro (obecnie można kupić za 2000zł z oficjalnej dystrybucji często co jest świetną ceną) lub P30 Pro.

Hej, dzięki za pomoc.
Odnośnie s10/s10+ to te telefony mi się zwyczajnie nie podobają. Nie wiem czemu ale nie leżą mi i już. Rysik jest w n10 ale czy go używać będę to też tajemnica lasu bo nigdy nie miałem telefonu z rysikiem :D
Odnośnie oppo wszystko fajnie tylko nigdy tego Telefonu w ręku nie miałem i ciężko mi powiedzieć czy to jest to co by mi odpowiadało. Wiesz, telefon prawie za 3k a tak w ciemno trochę to się boję. Nigdzie w okolicy nie ma w sklepie żeby sobie pomacac :P

Ten post był edytowany przez grechut dnia: 12 Wrzesień 2019 - 21:44

#4 Użytkownik jest dostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 11:20

s10 i s10+ to dla mnie telefony typowo na 2 lata, moj oneplus 5t zbliza sie do terminu 2 lat i szczerze nie wymieniam go bo nie ma po co :E
jesli poczekasz jeszcze 1,5 miesiaca to pod koniec pazdziernika wchodzi oneplus 7t i 7t pro pewnie, mozna zdecydowac czy brac obecnie dostepny 7 i 7pro czy nowszego poprawionego, budzet starczy na jeden jak i drugi

te telefony bardzo wolno sie starzeja, mi co prawda padl w trakcje gwarancji ale po 3 dniach mialem spowrotem ale to jednostkowy przypadek z tego co posprawdzalem forum, ogolnie wsparcie softowe maja na wzorowym poziomie, zarzekli sie ze jak wyjdzie nowy android to nowe 1+ dostana go nastepnego dnia, zobaczymy :E moj pewnie do stanie po miesiacu, dwoch

Ten post był edytowany przez xede dnia: 13 Wrzesień 2019 - 11:23

#5 Użytkownik jest niedostępny   grechut 

• Basket <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 11:36

Może to głupie ale dla mnie istotnym elementem jest czytnik linii papilarnych. W P10 działa wzorowo, natomiast ten co jest w N10+ działa rzecz ujmując "słabo"

#6 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 11:37

Zobacz jeszcze Razer Phone 2. Aktualnie w świetnej cenie 2tys.

Edit
Aha, Asus odpada. Szkoda.
HTC u12+ masz za 2k. S845, świetne aparat, audio, Ip68, jeden z najszybszych telefonów.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 13 Wrzesień 2019 - 11:39

#7 Użytkownik jest niedostępny   grechut 

• Basket <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 12:03

Zobacz postPetru23, o 13 Wrzesień 2019 - 12:37, napisał(a):

Zobacz jeszcze Razer Phone 2. Aktualnie w świetnej cenie 2tys.

Edit
Aha, Asus odpada. Szkoda.
HTC u12+ masz za 2k. S845, świetne aparat, audio, Ip68, jeden z najszybszych telefonów.

Hej, dzięki za odpowiedź.
Kolega z pracy ma Razera i szczerze.. za bardzo mi się nie podoba, bardzo gadżeciarski telefon. Chciałbym chociaż żeby miał 128GB pamięci.

#8 Użytkownik jest dostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 13:08

Watpie zeby u12+ pociagnelo tak dlugo skoro i tsk nie jest to najnowszy telefon

#9 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 09:24

A co ma nie pociągnąć? S845? Czy jeden z najlepiej ogarniętych systemów (nakładka)?
Telefon jest z 2018r.
Nie ogarniam Twojego toku myślenia. Coraz częściej spotykam się że stwierdzeniami, że jak coś ma z rok tzn już się nie nadaje.
Paranoja. Ciekawe jak to możliwe, że i u11, którego miałem i zenfone 4 którego mam jakoś działają bez najmniejszych problemów, sprawnie, szybko, bez zajakniecia. A są z 2017r.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 16 Wrzesień 2019 - 09:27

#10 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 09:27

a nie możesz po prostu zostawić sobie P10 ? To nadal dobry telefon i jak jest sprawny to szkoda zmieniać :)

#11 Użytkownik jest niedostępny   grechut 

• Basket <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 10:30

P10 się zepsuł tzn uszkodziolo się gniazdo ładowania + bateria kiedyś trzymała 2dni przy moim użytkowaniu, a teraz pół dnia ma problem..

#12 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:02

Z wymagań wynika, że średniak z mocniejszym prockiem wystarczy. Coś typu poco czy honor play. I aparacie nie było wspomniane a i tak już za te 1000-1500zl można mieć naprawdę dobry fotofon.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 16 Wrzesień 2019 - 11:03

#13 Użytkownik jest dostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:04

Zobacz postPetru23, o 16 Wrzesień 2019 - 10:24, napisał(a):

A co ma nie pociągnąć? S845? Czy jeden z najlepiej ogarniętych systemów (nakładka)?
Telefon jest z 2018r.
Nie ogarniam Twojego toku myślenia. Coraz częściej spotykam się że stwierdzeniami, że jak coś ma z rok tzn już się nie nadaje.
Paranoja. Ciekawe jak to możliwe, że i u11, którego miałem i zenfone 4 którego mam jakoś działają bez najmniejszych problemów, sprawnie, szybko, bez zajakniecia. A są z 2017r.

moze nie pociagnac bo polityka htc jest taka a nie inna

#14 Użytkownik jest niedostępny   jongover 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:07

Xiaomi Mi9 lub Honor 20?

#15 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:40

Zobacz postxede, o 16 Wrzesień 2019 - 12:04, napisał(a):

moze nie pociagnac bo polityka htc jest taka a nie inna

Tzn jaka? Że puszcza głównie poprawki bezpieczeństwa? Czy ucegla telefon po roku? Jakieś konkretne arg czy obijamy się znów o częstotliwość aktualizacji czy tam poprawek błędów systemowych?

#16 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:51

Note 10+ odradzam, dużo kasy ale pod wieloma względami jest gorszy od starszego Note 9. Brak Jacka, proteza a nie czytnik linii papilarnych (wszystkie wbudowane pod ekran działają kijowo póki co) , brak skanera tęczówki.
Aparat ciągle ten sam od czasów S7 ;) tylko dodatkowy jeden lepszy i unowocześniony soft.

Od Apple to XS Max - super telefon moim zdaniem tylko trochę drogawy.
Z Androida to Note 9 mogę w miarę polecić - sam mam wersję 8/512, szkoda niestety, że u nas nie ma wersji na Snapdragonie.
Tak z niedrogich a spoko to Xiaomi Mi 9T Pro, jak się nie boisz Huawei to P30 Pro bardzo fajny telefon - w obu podobna wada beznadziejny czytnik palca w ekranie.

Ze starszych faktycznie U12+ nie jest zły, jeśli nie oczekujesz najnowszego androida i wsparcia producenta to bardzo fajny telefon. Tylko poskąpili na bezprzewodowym ładowaniu.

Ten post był edytowany przez iwanme dnia: 16 Wrzesień 2019 - 11:54

#17 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 14:36

A70 styknie.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 05:27

jak smartfon na 3-4 lata to szukałbym coś z porządną wydajnością i baterią.

Pierwsza myśl One plus 7 pro , znakomita wydajność , dobra bateria , dobre aparaty , świetny system. Potem pomyślałem o OPPO Reno 10x Zoom , na minus oppo brak szerokiego obiektywu i jest trochę większy i cięższy.

Samsungi nie mają tak wybitnych baterii. Huawei na tyle lat do przodu jest nie pewny .

Asusa nie chcesz chociaż Zenfone 6 oferuje świetną wydajność i baterię za 2200zł i chyba w niego osobiście bym celował : https://www.x-kom.pl...im-srebrny.html , znakomita konstrukcja moim zdaniem, telefon kompletny.

Samsung A70 od biedy też mógłby być ale to spory kafel , w moim rachunku większość za byłaby po stronie Zenfone 6. 

Ten post był edytowany przez Above dnia: 17 Wrzesień 2019 - 05:29

Strona 1 z 1