Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale nawet nie chce mi się z tobą dyskutować, równie dobrze możesz być jednym z opłacanych troli przez nasze czołowe partie w których interesie jest zwalczanie konfederacji ;)

 

Dla normalnego człowieka nawet jakby nie mieli żadnego programu są o wiele lepszym wyborem niż zawodowi politycy wymieniający się władzą i przeskakujący z jednej afery do drugiej ale jak widać niektórzy są do tego przyzwyczajeni.

 

Zapoznaj się jedynie z hasłami typu "plan długoterminowy"ww i "wyborcze obietnice". Kluczowy jest kierunek w którym chcą iść i na pewno jest lepszy niż płace minimalne 4000 czy inne kontynuacje i gwarancje podwyższenia podatków.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja jest w tej dobrej sytuacji, że obiecac może wszystko. I tak nigdy wyborcy nie będa mieli okazji żeby te obietnice zweryfikować.

Pierwszy rzut oka na te propozycje: Chyba im się coś nie zgodzi - likwidują większość podatków i jednocześnie chcą tak zmodernizowac armię żebyśmy byli w stanie się sami obronić. Żwazywszy, ze głównym zagrożeniem jest dla nas Rosja to trzeba byłoby ogromnych pieniędzy żeby stworzyć taką armię.

Program Konfy jest kompletnie niespójny. Jest tam tyle samowykluczajacych się postulatów, że nie wiem jak można to łyknąć mając nawet podstawowe rozeznanie w obecnej polityce. Ten co podałeś jest właśnie dobrym przykładem. Do tego Konfa jest jawnie prorosyjska i jednocześnie chce utrzymywania różnych sojuszy z wzajemnie przeciwstawnymi sobie krajami. To jest awykonalne w naszej obecnej sytuacji geopolitycznej.

Drugi kompletnie niepoważny postulat to dobrowolność ubezpieczenia społecznego. Ciekawe co stałoby się z tymi milionami ludzi, którzy dobrowolnie zrezygnowali z płacenia składek i po wejściu w wiek emerytalny (który pewnie też chcą zlikwidować) zostaliby bez środków do życia? Skutki łatwo sobie wyobrazić.

Likwidacja państwowej edukacji i służby zdrowia, podstawowych zdobyczy rozwiniętych państw to już w ogóle scifi. Ogólnie wygląda na to, że chcą cofnąć Polskę do czasów feudalnych gdzie rządził jeden krul ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwię się,jak Konfederacja będzie miała mandaty do Sejmu :E

 

Może będzie mieć, jak dzisiejsze trzynastolatki uzyskają prawo głosu.

 

Jasne, że da się obniżyć podatki, ale ja się po prostu pytam kosztem czego się to odbędzie? Szczerze i chętnie usłyszę konkretną odpowiedź.

 

Pewnie każdy sam musiałby wszystko ogarniać. Czyli raczej prywatnie. A większość podatków, które zostaną szłyby na wojsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nawet nie chce mi się z tobą dyskutować, równie dobrze możesz być jednym z opłacanych troli przez nasze czołowe partie w których interesie jest zwalczanie konfederacji ;)

 

Dla normalnego człowieka nawet jakby nie mieli żadnego programu są o wiele lepszym wyborem niż zawodowi politycy wymieniający się władzą i przeskakujący z jednej afery do drugiej ale jak widać niektórzy są do tego przyzwyczajeni.

 

Zapoznaj się jedynie z hasłami typu "plan długoterminowy"ww i "wyborcze obietnice". Kluczowy jest kierunek w którym chcą iść i na pewno jest lepszy niż płace minimalne 4000 czy inne kontynuacje i gwarancje podwyższenia podatków.

Jak nie chcesz dyskutować, to nigdy nikogo nie przekonasz i będziesz co najwyżej mógł dalej uprawiać nasz narodowy sport, czyli narzekanie jak to jest źle i nic się nie zmienia. Chcesz, żeby ludzie na nich głosowali? Wysil się trochę albo chociaż zrozum, że Konfederacja też powinna się wysilić, żeby się wybić poza margines.

 

Jeśli mam kogoś poprzeć, to musi on zaoferować coś realnego: albo solidny program, albo przynajmniej rozsądnych ludzi z konkretnymi umiejętnościami i dobrą oceną obecnej sytuacji. Programowo już pokazałem, gdzie tkwią problemy (a moich wątpliwości nie chcesz rozwiać) a osobowo na świeczniku mają Korwina, Brauna i Winnickiego. To, że ten ostatni przez kontrast wydaje się rozsądny mówi wiele samo w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz dyskutować, to nigdy nikogo nie przekonasz i będziesz co najwyżej mógł dalej uprawiać nasz narodowy sport, czyli narzekanie jak to jest źle i nic się nie zmienia. Chcesz, żeby ludzie na nich głosowali? Wysil się trochę albo chociaż zrozum, że Konfederacja też powinna się wysilić, żeby się wybić poza margines.

 

Jeśli mam kogoś poprzeć, to musi on zaoferować coś realnego: albo solidny program, albo przynajmniej rozsądnych ludzi z konkretnymi umiejętnościami i dobrą oceną obecnej sytuacji. Programowo już pokazałem, gdzie tkwią problemy (a moich wątpliwości nie chcesz rozwiać) a osobowo na świeczniku mają Korwina, Brauna i Winnickiego. To, że ten ostatni przez kontrast wydaje się rozsądny mówi wiele samo w sobie.

 

Ja nikogo nie przekonuję i nikomu nie mówię na kogo głosować, oceniam to co widzę w kraju i doskonale widzę, że dyskusja o programach to jakaś pomyłka kiedy ponad 80% wyborców wybiera PO i PIS. Chyba, że te partie mają tak doskonały program? ;)

I w ten sam sposób możemy odnieść się do osób które wymieniłeś - jesteś przekonany, że to gorszy wybór niż choćby Kaczyński, Schetyna, Pawłowicz czy Budka?

 

Jak widać wybory to nie są poszukiwania ideałów bo w ten sposób skreślasz całą scenę polityczną i co zostaje? To co było ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie przekonuję i nikomu nie mówię na kogo głosować, oceniam to co widzę w kraju i doskonale widzę, że dyskusja o programach to jakaś pomyłka kiedy ponad 80% wyborców wybiera PO i PIS. Chyba, że te partie mają tak doskonały program? ;)

I w ten sam sposób możemy odnieść się do osób które wymieniłeś - jesteś przekonany, że to gorszy wybór niż choćby Kaczyński, Schetyna, Pawłowicz czy Budka?

 

Jak widać wybory to nie są poszukiwania ideałów bo w ten sposób skreślasz całą scenę polityczną i co zostaje? To co było ;)

Zmiana za wszelką cenę, byle zmienić cokolwiek doprowadziła dokładnie do rządów PiS, czyli z deszczu pod rynnę. Korwin i Braun są gorsi nawet od Kaczyńskiego choćby z tego względu, że nie tylko gadają kompletnie w oderwaniu od rzeczywistości, ale autentycznie wierzą w to, co mówią. Oznacza to, że swoje nierealne i szkodliwe wizje będą chcieli od ręki wprowadzać w życie.

 

Kaczyński i Schetyna to cynicy. Obaj w tym czy innym stopniu będą zagarniać do siebie władzę, ale można zakładać, że będą się starali nie wkurzyć społeczeństwa zbyt mocno. Kompletnego chaosu będą unikać za wszelką cenę. Osoby pokroju Korwina czy Brauna w imię swoich wizji poświęcą wszystko.

 

Pawłowicz nigdy nie będzie miała realnego wpływu na władzę i całe szczęście. Dla takich osób nie powinno być miejsca w polityce.

 

Budka jakoś nie pamiętam, żeby szczególnie się wyróżniał in minus jak na polityka. Może po prostu za mało wiadomości czytałem.

 

 

A co zostaje na koniec? Mniejsze zło, czyli kandydaci, którzy mają istotne wady ale przynajmniej mają też jakieś pozytywne cechy. Zazwyczaj w takich sytuacjach sprawdzam konkretnych kandydatów z kilku najbardziej umiarkowanych komitetów wyborczych i szukam możliwie normalnej i kompetentnej osoby. Nawet jeśli nie spowoduje to zmiany układu partii w Sejmie, to wewnątrz nich może powoli dojdzie do wymiany najgorszych indywiduów na trochę lepszych. Ewolucja a nie rewolucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dla jaj głosowałem na Samoobronę, może teraz zagłosuję na PiS. Może być wesoło przez kolejne 4 lata, poczekam aż wszystko się zawali, to może ludzie się obudzą. A tak na marginesie, spotkałem znajomego co się rozwodzi z żoną (mają dwójkę dzieci). I teraz najlepsze: znalazł sobie babę z trójką dzieci :lol2: Gdyby nie 500+ to by musiał robić na trzech etatach.

 

Dla mnie Konfederacja to większe oszołomy niż POPiS. Nie ma na kogo głosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdziwię sie jak pis nie wygra tych wyborów. Ciekawie będzie jak zdobędą wiekowość konstytucyjną. Wytłumaczy mi ktoś, o co chodzi z tym mniejszym złem?

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś, o co chodzi z tym mniejszym złem?

Idea jest dość prosta: jeśli nie ma dobrych kandydatów, wybiera się tych najmniej złych, skoro i tak ktoś będzie rządzić.

 

Lepiej nie znaczy dobrze, ale zawsze to jakiś postęp.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie będzie jak zdobędą wiekowość konstytucyjną.

Wtedy PiS zmieni konstytucję,oczywiście jak Jarek Kaczyński tego zażyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy PiS zmieni konstytucję,oczywiście jak Jarek Kaczyński tego zażyczy.

 

Kaczyński powoli traci władzę nad swoją partią. Coraz częściej jego zdanie jest pomijane - jest już zwyczajnie za stary. Nie sądzę, żeby miał jakiś znaczący wpływ na kształt pisowskiej konstytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński powoli traci władzę nad swoją partią. Coraz częściej jego zdanie jest pomijane - jest już zwyczajnie za stary.

Ale jeszcze ma ten decydujący głos w wielu kwestiach :D

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński powoli traci władzę nad swoją partią. Coraz częściej jego zdanie jest pomijane - jest już zwyczajnie za stary. Nie sądzę, żeby miał jakiś znaczący wpływ na kształt pisowskiej konstytucji.

Nawet jeśli nie on będzie miał decydujący głos, to kierunek zmian już został wyznaczony i bariery zabezpieczające demokrację są złamane. Z aktualnie proponowanych zmian jest na przykład ograniczenie immunitetów parlamentarzystom, sędziom i prokuratorom przy zwiększeniu władzy Prokuratora Generalnego i SN w tej kwestii. W tej chwili do zniesienia immunitetu jest potrzebna zgoda danej izby parlamentu a PiS chce przenieść tą decyzję do innych organów państwowych. Na pewno też PiS zadba o uprawomocnienie zmian w KRS, które są z obecną Konstytucją niezgodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja i tak za wiele nie zrobi, nawet jak się dostanie do sejmu, bo będzie ich tam za mało. Ale moim zdaniem warto na nich głosować i fajnie by było jakby jak najwięcej ludzi na nich głosowało, tak żeby pokazać i PiS-owi i PO żółtą kartkę, że jednak coraz więcej ludzi nie zgadza się ani z jednymi, ani z drugimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja i tak za wiele nie zrobi, nawet jak się dostanie do sejmu, bo będzie ich tam za mało. Ale moim zdaniem warto na nich głosować i fajnie by było jakby jak najwięcej ludzi na nich głosowało, tak żeby pokazać i PiS-owi i PO żółtą kartkę, że jednak coraz więcej ludzi nie zgadza się ani z jednymi, ani z drugimi.

To już nie ma mniej kontrowersyjnych komitetów wyborczych? Choćby bezpartyjni są bardziej rozsądnym wyborem a nawet bym najpierw głosował na emerytów niż na Brauna i spółkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpartyjni :lol2: Czyli dokładnie tak żeby 5% przekroczyło tylko po, pis i może jakieś sld/psl, brawo ;) Prawdziwa ewolucja w to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja i tak za wiele nie zrobi, nawet jak się dostanie do sejmu, bo będzie ich tam za mało. Ale moim zdaniem warto na nich głosować i fajnie by było jakby jak najwięcej ludzi na nich głosowało, tak żeby pokazać i PiS-owi i PO żółtą kartkę, że jednak coraz więcej ludzi nie zgadza się ani z jednymi, ani z drugimi.

Głosowanie na wariatów jako alternatywa dla starych cwaniaków i wariatów? Sweet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idę głosować. Rozczarowałem się nawet Gwiazdowskim, który robił za marionetkę PiSu i szybciutko wycofał się po europejskich.

 

Nigdy więcej nie nabiorę się na Kukizów i Gwiazdowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpartyjni :lol2: Czyli dokładnie tak żeby 5% przekroczyło tylko po, pis i może jakieś sld/psl, brawo ;) Prawdziwa ewolucja w to samo

Pisałem tylko, że już nawet oni są lepszą opcją od Konfederacji a nie że cokolwiek zmienią w tej chwili. A poza tym przez takie kalkulacje dotyczące progu wyborczego właśnie żadna nowa partia się nie przebija do Sejmu - taka samospełniająca się przepowiednia, że nikt nie chce głosować na przegranych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest pewność że oszołomy z Konfederacji nie przeskoczą do pisu tak jak zrobiły to oszołomy do Kukzia? przecież to ludzie z jednych środowisk.

 

nie wiem. czas ucieka. żadna partia mnie nie przekonuje w najmniejszym stopniu. momentami zastanawiam się nad konfederacją i sld (co wprawia w niezłą konsternację ludzi o twardych głowach :E ) ale możliwe że oddam nieważny głos.

jedyne na co liczę w tych wyborach to na to że pis nie będzie mieć samodzielnej większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński powoli traci władzę nad swoją partią. Coraz częściej jego zdanie jest pomijane - jest już zwyczajnie za stary. Nie sądzę, żeby miał jakiś znaczący wpływ na kształt pisowskiej konstytucji.

 

Na dzień dzisiejszy nikt nie podskoczy prezesowi, nie zdziwię się jak ma kwity na każdego, kto by chciał zając jego miejsce (Szydło, Zero, Gowin, Duda itd). Tam jest tyle frakcji, że jak prezes rzeczywiście skończy z polityką, to ta całą Zjednoczona Prawica się rozleci.

 

Ja tam na większość konstytucyjną nie liczę, PiS wygra. Jeśli nie będzie miał większości to "podkupi" posłów z Konfederacji, PSL/Kukiz (o ile przekroczą próg). Z drugiej strony 3k i 4k minimalnej może zadziałać na wyobraźnie i PiS zaliczy lepszy wynik niż 4 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kur...., na kogo tu głosować jak się nie chce popierać sprzedajnych folksdojczów i złodziei z PO, rozdawnictwa PiS, czerwono-tęczowej lewicy, czyli stare, komusze PZPR + neokomuna typu Razem, czy Wiosna i starego, komuszego ZSL-u, czyli PSL-u, który też jest w stanie podczepić się do każdego, byle by przygarnąć choć kilka stołków? No kuwa nie ma na kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. I każdy wybierze w jego oczach mniejsze zło - jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....które i tak przeora obywateli w dupsko bez wazeliny. Jedna partia tych bogatych a druga tych biedniejszych. Strzelam że PiS wygra z grubą przewagą jak do urn polecą madki i tateły, bo pińcet plus jezd świente.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobas+, wyprawka+, matka+, emerytura+, urzędnik+ nie ma szans aby było jakieś zaskoczenie w wyborach, a jak jeszcze Konfederacja, Lewusy i PSL nie przekroczą progu to może być mała katastrofa. Tak sobie myślę, jeśli teoretycznie PiS miałby większość konstytucyjną, to chyba byśmy mieli drugą Turcję nad Wisłą.

 

Obywatele oddali już głos

plakaty-wyborcze.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...