Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to ta opozycja musi się dogadać w sprawie tego kandydata na Prezydenta.

Tymczasem Dudeł zjeździł już chyba wszystkie miasteczka powiatowe w Polsce i robi juz kampanie.

Nawet gdzies tam u mnie w wiosce był. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schetyna: nie mam sygnałów, że moje przywództwo jestpodważane

 

Ten typ to chyba faktycznie sabotuje koalicje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Dudeł zjeździł już chyba wszystkie miasteczka powiatowe w Polsce i robi juz kampanie.

W Pucku był,tylko szkoda,że go nie zobaczyłem :(

 

Schetyna: nie mam sygnałów, że moje przywództwo jestpodważane

W styczniu może się zdziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to się dziwie że tyle lat i jeszcze kaczora w pisie nie zmienili ...

a od dawna same pisiory maja faceta dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PiS chce dymisji Banasia, a Banaś pokazał im Kozakiewicza, ehehehehehehe... I teraz zostało im 21 dni na przekonanie Banasia o podaniu się do dymisji, a czas tyka :D Ta władza skończy się szybciej niż myślałem...

 

Tylko czekać aż Ziobro i Gowin zabiorą klocki i rozejdą się...

 

 

Tylko, że ja nie wiem, czy np Ziobro byłby skłonny ot tak zrezygnować ze stanowisk jakie piastuje? Niby do kogo mieliby pójść?

 

Dlaczego uważasz, że ta władza się szybko skończy? Serio pytam.

 

Ziobro już podobno zażądał teki wiceministra dla siebie. Myślę, że teraz Prezes będzie musiał się z nimi bardziej liczyć. Moim zdaniem drobne tarcia nie są wykluczone.

 

Dziś w Polsat News w programie Gozdyry, jakiś chyba nowy poseł PO-KO stwierdził, że jeśli Duda przegra wybory (moim zdaniem tak sie nie stanie), to PIS powinien ogłosić nowe wybory parlamentarne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Tylko, że ja nie wiem, czy np Ziobro byłby skłonny ot tak zrezygnować ze stanowisk jakie piastuje? Niby do kogo mieliby pójść?

 

Dlaczego uważasz, że ta władza się szybko skończy? Serio pytam.

 

Ziobro już podobno zażądał teki wiceministra dla siebie. Myślę, że teraz Prezes będzie musiał się z nimi bardziej liczyć. Moim zdaniem drobne tarcia nie są wykluczone.

 

Dziś w Polsat News w programie Gozdyry, jakiś chyba nowy poseł PO-KO stwierdził, że jeśli Duda przegra wybory (moim zdaniem tak sie nie stanie), to PIS powinien ogłosić nowe wybory parlamentarne. ;)

 

Szybko się skończą ich rządy, ponieważ to jest PiS :) ...w maju przegrają wybory prezydenckie. Przy 61% frekwencji PiS zdobył 43%, w wyborach na Prezydenta Ci sami ludzie idą głosować, a według mnie do maja wyjdzie jeszcze pełno brudów na PiS, dodatkowo sami się wpędzili w to szambo obietnicami, których nie będą mogli spełnić. Już mówią, że podwyżek prądu nie powstrzymają, że przez 100 dni nie wprowadzą tego, co mieli zamiar. Przyjdzie kryzys gospodarczy, to nie będą w stanie utrzymać programów socjalnych, a jak zaczną przy nich majstrować - ograniczać/zabierać, to ten sam lud, co się dał kupić za 500+, 300+ i inne wydmuszki, sprzeda PiS bez mrugnięcia okiem. Dodatkowo sytuacja w nowym sejmie - Lewica i Konfederacja (czyli mają teraz konkurenta - niby mały, ale jest... Co śmieszne najbardziej się ich boją, nawet ich próbowali w sondażach w TVP oczernić). Senat nie jest po ich stronie, a to oznacza, że nie będzie szybkich ustaw, co daje czas opozycji do pokazania Polakom, co tak naprawdę PiS chce wprowadzić. Więcej czasu dla potencjalnego Kowalskiego na przeanalizowanie, a to budzi wątpliwości i pytania, a jak pytania to i odpowiedzi - bardziej świadome społeczeństwo.

 

Zapewne Tusk wróci w grudniu do polskiej polityki i będą grali antyTusk i się tutaj pogrążą tak, jak opozycja grając antyPiS. Czy będzie startował na Prezydenta, czy mu to uniemożliwią, nie ma znaczenia. Na pewno kogoś będzie popierał - pewnie Kidawę-Błońską, wręcz ośmielę się stwierdzić, że z czasem będzie miała coraz większe poparcie w społeczeństwie, zwłaszcza u kobiet, które PiS chce sprowadzić do pozycji: "za długi łańcuch, bo wychodzi z kuchni". Wyborcami PiS są również kobiety :) ...ja osobiście nie mam nic przeciwko Prezydentowi, który będzie kobietą :) Polska to taki kraj, który lubi eksperymenty i skrajne wybory w myśl: "będzie sensacja, będzie się działo", dlatego też kobiecy Prezydent nie jest taki straszny. W ogóle najlepiej jakby Tusk był Prezydentem, ma ogromny bagaż doświadczeń, dwie kadencje szefowania UE, 8 lat rządów podczas kryzysu gospodarczego, potrafi się wysłowić, mądry człowiek i Byk :) ...ale PiS pewnie mu skutecznie uniemożliwi start w wyborach, bo po prostu się go boją i mają jego kompleks. Druga tura bez żadnego problemu, a w drugiej Duda przegra, bo reasumując powyższe, nie będą w stanie znaleźć większego poparcia. Ludzie w Polsce są pamiętliwi, łamanie Konstytucji i rola marionetkowa - to potrafi każdy, a jak każdy, to można bez problemu zmienić.

 

No i najważniejsze, nie będą mieli Senatu i Prezydenta, to jedynie będą mogli te 235 mandatów powiesić na lusterku limuzyny rządowej... A jak wiemy z doświadczenia 4 ostatnich lat, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ona nie dojedzie do celu bez szwanku ;)

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Szybko się skończą ich rządy, ponieważ to jest PiS :) ...w maju przegrają wybory prezydenckie. Przy 61% frekwencji PiS zdobył 43%, w wyborach na Prezydenta Ci sami ludzie idą głosować.

Z poważaniem

 

Nie doceniasz kilku rzeczy. Są jeszcze ludzie dla których Duda to nie PiS, albo ew. lepsza twarz PiS. Do tego Konfederacja która też ma kilku zwolenników, a czytając nawet tutaj niektórych zwolenników Krula mam wrażenie, że przynajmniej część z nich zagłosuje razem z PiS przeciwko "lewakom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że PiS wygrał tyle mandatów, ile obecnie posiada, tylko dlatego że zadziałała metoda d'Hondta. Ogólnie z opozycją przegrali. A wybory na Prezydenta nie mają nic wspólnego ze wspomnianą metodą. Dlatego kandydat PiS bez względu, jakie wrażenie na ludziach robi, nie wygra w pierwsze turze wyborów, to pewne jak amen w pacierzu. Co do drugiej tury wyborów, to trzeba poczekać, co będzie się działo w tym intensywnym czasie do maja. Ja jestem optymistą i wierzę, że ludzie mimo wszystko są mądrzy i mają dobre intencje, a nie samozagładę i nie wybiorą kandydata PiSu.

 

Co do innych kandydatów niż PiS, w wielu środowiskach politycznych krążą informacje o wspólnym kandydacie, ale najpierw niech się dogadają w Senacie i nie dadzą sprzedać. Tutaj jest pierwszy sprawdzian, czy utrzymają większość, to sprawdzian istotny z punktu widzenia całej opozycji, czy są w stanie się dogadać i wygrać z PiSem utrzymując większość.

 

Co do Konfederacji, to uważam, że 50/50 czy w drugiej turze poprą PiS czy opozycję. Myślę, że chcą się wzmocnić na prawicy, dlatego będą chcieli wygryźć PiS i wyszarpać im jak najwięcej %, a przegrana kandydata PiS w wyborach prezydenckich, zbliży ich do tego celu w ciągu najbliższych 4 lat. "Królowa może być tylko jedna na prawicy". Oczywiście istnieje druga strona medalu, że Mikke powie, że ma gdzieś tą bandę opozycyjną i poprosi wyborców o oddanie głosu na kandydata PiSu. Osobiście skłaniałbym się jednak za tą pierwszą opcją rywalizacji z PiSem. No ale zobaczymy...

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że PiS wygrał tyle mandatów, ile obecnie posiada, tylko dlatego że zadziałała metoda d'Hondta. Ogólnie z opozycją przegrali. A wybory na Prezydenta nie mają nic wspólnego ze wspomnianą metodą. Dlatego kandydat PiS bez względu, jakie wrażenie na ludziach robi, nie wygra w pierwsze turze wyborów, to pewne jak amen w pacierzu. Co do drugiej tury wyborów, to trzeba poczekać, co będzie się działo w tym intensywnym czasie do maja. Ja jestem optymistą i wierzę, że ludzie mimo wszystko są mądrzy i mają dobre intencje, a nie samozagładę i nie wybiorą kandydata PiSu.

 

Co do innych kandydatów niż PiS, w wielu środowiskach politycznych krążą informacje o wspólnym kandydacie, ale najpierw niech się dogadają w Senacie i nie dadzą sprzedać. Tutaj jest pierwszy sprawdzian, czy utrzymają większość, to sprawdzian istotny z punktu widzenia całej opozycji, czy są w stanie się dogadać i wygrać z PiSem utrzymując większość.

 

Z poważaniem

 

Masz w sumie racje co do tej metody liczenia głosów i przekładania tego na mandaty. Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało w procentach, ale opozycja miała ich więcej niż te 43 z

 

ogonkiem PIS-u (chyba ok 55%). D'Hondt nie odzwierciedla tak naprawde rzeczywistą wolę wyborców.

 

 

Jak tym wspólnym kandydatem na Prezydenta miałby być Biedroń, to jednak słabo widzę przegraną Dudy. Polacy chyba nie są jeszcze na takim etapie, by zaakceptować Prezydenta

 

homoseksualistę. Może Kidawa-Błońska..., albo Kosiniak Kamysz gdyby chciał..

 

W Senacie opozycja ma leciutką przewagę, tylko co z tego. Na dłuższą metę Senat nie jest w stanie paraliżować tego co uchwali Sejm. Może jedynie przeciągać cały proces. Już nie

 

będzie tak, że całuy proces uchwalania ustaw będzie się odbywał w ciągu jednej nocy. Jest to oczywiście jakaś tam porażka PIS-u.

 

Wiem, że w wielu kwestiach wymagana jest zgoda Senatu, chociażby na powołanie nowego Prezesa NIK, czy np RPO. To jest zaleta tego stanu rzeczy.

 

Nie byłbym też taki pewny, czy PIS-owi nie uda się przeciągnąć kogoś na swoją stronę. Na razie nic na to nie wskazuje, ale kuszenie podobno już trwa...

 

"... a według mnie do maja wyjdzie jeszcze pełno brudów na PiS, dodatkowo sami się wpędzili w to szambo obietnicami, których nie będą mogli spełnić. Już mówią, że podwyżek prądu nie powstrzymają, że przez 100 dni nie wprowadzą tego, co mieli zamiar. Przyjdzie kryzys gospodarczy, to nie będą w stanie utrzymać programów socjalnych..."

 

Bo to pierwszy raz ktoś nie spełni swoich obietnic? Myślisz tutaj o przyspieszonych wyborach? Nie wiem jakie "szambo" masz na myśli. Co naród może zrobić? Pokrzyczeć pod Sejmem-

 

chyba tylko tyle. Ja uważam, że już chyba żadne brudy nie są w stanie zaszkodzić PIS- owi. Co najwyżej po tej czteroletniej kadencji nastąpić może naturalny proces "zmęczenia" tą

 

władzą. Ludzie będą chcieli zmiany.

 

Natomiast wydaje mi sie, że prędzej czy później może dojść do jakichś tarć i niesnasek w kręgu samej zjednoczonej prawicy (pamiętacie pakty stabilizacyjne za poprzednich czasów,

 

gdy PIS był u władzy)? No i niewiadomą jest co będzie z PIS-em gdy Prezes postanowi odejść z życia politycznego.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Na tarcia nie trzeba czekać, bo... :) PiS zażądało natychmiastowej dymisji od Banasia. On nie zamierza ustąpić.

 

...a co na to Banaś? :D

 

"Dzisiaj przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK" - napisał w wydanym w czwartek komunikacie Marian Banaś, który przebywał na bezpłatnym urlopie od 27 września.

 

"Deklaruję, że będę przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na moją osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Stanowczo również oświadczam, że będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej" - napisał Banaś.

 

"Zmanipulowane i kłamliwe doniesienia medialne mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby niewątpliwie stanowią formę zemsty tych środowisk, które w wyniku przeprowadzonej reformy służb skarbowych i celnych utraciły dotychczasowe wpływy na możliwość podejmowania najważniejszych decyzji w Rzeczypospolitej Polskiej" - napisał prezes Najwyższej Izby Kontroli.

 

Buahahahahahaha... A jego kadencja trwa 6 lat :D Tak się kończy nieodpowiedzialna polityka PiS, który sam się wykończy, jak się obsadza stanowiska takimi ludźmi z charakterem, to później trzeba liczyć się z konsekwencjami.

 

:) I następny przypadek (niektórzy z PiSu zaczynają dostrzegać ten cały bałagan):

 

Związany z PiS sędzia Jarosław Wyrembak zaatakował Julię Przyłębską 17 września podczas Zgromadzenia Ogólnego sędziów TK.

 

Wyrembak zarzuca Przyłębskiej „rażące naruszanie elementarnych reguł praworządności”

Sędzia twierdzi też, że Przyłębska próbuje ograniczać swobodę wypowiedzi sędziów

Wyrembak jest doktorem habilitowanym prawa, był adwokatem, notariuszem i wykładowcą. Przed wyborem do TK był członkiem PiS

 

Gratuluję wyborcom PiSu przemyślanego wyboru! :E

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tarcia już są widoczne. Ciekawe co z tego wyniknie? ;)

 

Doprecyzowując ja pisałem o tarciach na linii Kaczyński-Ziobro, Gowin. W sensie, że ci drudzy będą chcieli dla siebie (swoich ugrupowań) więcej władzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tym wspólnym kandydatem na Prezydenta miałby być Biedroń, to jednak słabo widzę przegraną Dudy. Polacy chyba nie są jeszcze na takim etapie, by zaakceptować Prezydenta homoseksualistę

Zaiste wielką kompetencją do bycia prezydentem jest orientacja seksualna. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lazania

Sam już nie wiem. Kpisz z siebie czy też naprawdę nie zrozumiałeś tego co przeczytałeś?

 

 

Co do Banasia to PiS teraz twierdzi, że to nie jest ich człowiek :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lazania

Sam już nie wiem. Kpisz z siebie czy też naprawdę nie zrozumiałeś tego co przeczytałeś?

 

Przecież to żałosny troll, a kwestia czy jest opłacany czy też nie, to już sprawa drugorzędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lazania

Sam już nie wiem. Kpisz z siebie czy też naprawdę nie zrozumiałeś tego co przeczytałeś?

 

 

Co do Banasia to PiS teraz twierdzi, że to nie jest ich człowiek :D.

 

A co tu zrozumieć. Post był niemerytorycznym ubolewaniem, nie wskazywał na kompetencje osobowe tylko na orientacje seksualną jako motywator do głosowania i niegotowość "narodu"...

Tak wiem, że prezydent to głównie kandelabrowe stanowisko w obecnym ustroju ale wypadało by dla zachowania pozorów, by coś tam jednak osiągnął.

 

@rainy

Sugeruje jednak skupić się na merytorycznej polemice a nie próbie stygmatyzacji i wyzywania, choć rozumiem, że łatwiej wyzywać, gdy brak argumentów.

2rlxh0.jpg

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rainy

Sugeruje jednak skupić się na merytorycznej polemice a nie próbie stygmatyzacji i wyzywania, choć rozumiem, że łatwiej wyzywać, gdy brak argumentów.

 

Naprawdę sądzisz, iż jak wkleisz obrazek z tekstem po angielsku, to nagle zmienię opinię na twój temat?

"Zadziwiający" wzrost aktywności w tematach politycznych/okołopolitycznych niedługo przed wyborami, plus peany na cześć obecnej władzy - jak dla mnie w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho. Zaczęło sie wrzucanie alt-right'owych obrazków z NPCami. Mamy tu międzynarodową konserwę. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz, iż jak wkleisz obrazek z tekstem po angielsku, to nagle zmienię opinię na twój temat?

"Zadziwiający" wzrost aktywności w tematach politycznych/okołopolitycznych niedługo przed wyborami, plus peany na cześć obecnej władzy - jak dla mnie w zupełności wystarczy.

Jedyne co mnie zadziwia to istnienie w tej sekcji forum kilku pieniaczy i ich tolerowanie przez MODERATORÓW, którzy atakują personalnie każdego kto ma inne zdanie niż oni, przy czym Ci pieniacze nawet nie zadają sobie trudu na przedstawienie swojego zdania. Czysty bezproduktywny atak personalny w akompaniamencie kłamstw. Zacytuj moje peany na cześć obecnej władzy. Chętnie zobacze. Póki co jesteś kłamcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda wygrał, bo miał pr lvl 8001 i "czyste" karty. Do tego jest wykształcony, wygląda dobrze i w ogóle. To jest człowiek wręcz stworzony do bycia Prezydentem. Dopiero potem wyszło to co zawsze u polityka - psychopatyczne skłonności.

 

E tam, zalewasz. Duda nie miał pr-u lvl 8001, pr-u nie miał Komorowski, który przerżnął wygrane wybory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak słów :lol2:

 

nie wiem czy płakać, czy się śmiać jak słyszę, że Kidawa-Błońska, albo Kosiniak Kamysz może będą startować w wyborach prezydenckich. Pierwsza nie ma własnego zdania, a pod krytyką udaje głupka, że sie pomyliła. Natomiast drugi (ogólnie PSL) mówi się, że to są największe... aż strach pomyśleć komu będzie robić łaske.

 

niestety dalej aktualne jest powiedzenie, że w Polsce na brakach i głupocie można robić lepsze interesy niż w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, zalewasz. Duda nie miał pr-u lvl 8001, pr-u nie miał Komorowski, który przerżnął wygrane wybory.

Jak bardzo gardzę pisem, tak wychodząc z załozenia że prezydent u nas jest tylko po to by "być", to cieszę się całym serduszkiem że ten wąsaty pokurcz przegrał z ujeżdżaczem traktorów.

Sam jego widok kojarzy mi się już tylko z "wujaszkiem januszem ze wsi", na dodatek jego żona wygląda jak teściowa Krawczyka z miodowych lat

z8676680Q,Para-prezydencka.jpg

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szogun.

Akurat o wygląd bym się nie czepiał, bo to kwestia drugorzędna jeżeli osoba godna. Kaczyńska również urodą nie grzeszyła, a jednak była lubiana.

Wiadomo, że idealnie jest połączyć jedno z drugim ale jak mam wybrać jeden aspekt to wolę żeby w głowie było ładnie, a na głowie byle jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ze też chodzi o wygląd.

Prezydent to stanowisko reprezentatywne a jego żona jeszcze bardziej.

Nie chce byc kojarzony z Januszem z wąsem. Zresztą takiej kompromitacji jak jego kampania to za życia nie widzialem.

Edytowane przez johny11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...