Forum PCLab.pl: Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (44 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 42
  • 43
  • 44
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Ten temat jest zamknięty

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 Ankieta dla Forumowiczów PCLab.pl Oceń temat: ***-- 4 Głosów

Ankieta: Wybory parlamentarne 2019 (256 użytkowników głosowało)

Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

1. 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe (7 głosów [2.73%])

Procent głosów: 2.73%

2. 2. KW Prawo i Sprawiedliwość (40 głosów [15.62%])

Procent głosów: 15.62%

3. 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (38 głosów [14.84%])

Procent głosów: 14.84%

4. 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (71 głosów [27.73%])

Procent głosów: 27.73%

5. 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (47 głosów [18.36%])

Procent głosów: 18.36%

6. 6 .KW Prawica (0 głosów [0.00%])

Procent głosów: 0.00%

7. 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów (2 głosów [0.78%])

Procent głosów: 0.78%

8. 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy (1 głosów [0.39%])

Procent głosów: 0.39%

9. 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca (4 głosów [1.56%])

Procent głosów: 1.56%

10. 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować... (24 głosów [9.38%])

Procent głosów: 9.38%

11. 11. Nie pójdę zagłosować! (22 głosów [8.59%])

Procent głosów: 8.59%

Głosuj

#861 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Październik 2019 - 16:21

Zobacz postLasagnaBolognese, o 19 Październik 2019 - 03:09, napisał(a):

Najlepszym prezydentem póki co jest DUDA stosując kreyteria obiektywne. Abstrahując od poglądów.

Jaruzelskki - TREP
Kwaśniewski - bez szkoły, do tego pijak robiący się na szlachte PRowo.
Wałęsa - zostawie XD i jego intelekt pozostawie bez dalszego komentarza. Mitoman.
Kaczyński - brak charyzmy, brak języków choć wykształcenie porządne.
Komorowski - Sołtys, brak charyzmy, brak języków.
DUDA- jest charyzma, jest porządne wykształcenie i angielski. Mógłby być nieco poważniejszy, mniej głupich min.

Obiektywne kryteria? Dodaj obrazek Duda i angielski? Idź dyskutuj z kucami bo to jest twój poziom Dodaj obrazek

Duda w normalnym kraju za łamanie konstytucji odpowiadałby przed TS.

#862 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 16:29

Grube argumenty milordzie. Trzecia gęstość.

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 19 Październik 2019 - 16:29

#863 Użytkownik jest dostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 17:32

Zobacz postOlafo, o 18 Październik 2019 - 22:52, napisał(a):

Ja niezmiennie za najlepszego uważam Olka. Pomijając jego wyskoki alkoholowe był OK. No i wiele jeszcze wody w Wiśle upłynie jak pojawi się prezydent który wygra reelekcję w I turze.

Olek nie był taki najgorszy, ale jednak te wyskoki alkoholowe bo był ogromny minus. I tak miał szczęście, że wtedy jeszcze Internet nie miał takiej mocy.

Z perspektywy czasu nie oceniam najgorzej Kaczyńskiego. Minusem jest jego kłótliwość, ale zdecydowanie największym minusem był ogromy pech ;) Prezydent czy generał nie może być pechowcem.

Wałęsę trudno mi ocenić. To jest prostak, ale co do inteligencji to kiedyś wydawał mi się bystrzejszy niż teraz. Może pozory, a może demencja. Dzięki "legendzie" wiele wpadek dyplomatycznych uchodziło mu na sucho, był prezydentem aktywnym, walczył o poszerzenie uprawnień, ale czasem jak coś palnął to można się było załamać...

Duda zdecydowanie najgorszy: łamanie prawa, brak charyzmy, służalczość wobec pozostałych władz i niektórych polityków zagranicznych, zaakceptowanie roli bezwolnej marionetki, brak nawet próby wyjścia poza swój obóz polityczny, do czego zobowiązuje zajmowane stanowisko.

Komorowski ideałem nie był, ale najlepszym prezydentem z tego co mieliśmy (jeszcze ewentualnie Kwaśniewskiego można by rozważać). Maszynka hejtu skierowana przeciw niemu była bez precedensu (choć Kaczyński tez nie miał lekko). I nawet nie przeszkadzał ludziom brak konsekwencji: z jednej strony kreowano Komorowskiego na durnowatego sołtysa i Janusza polityki, a z drugiej strony na asa wywiadu i mrocznego masterminda z WSI ;)

Zobacz postMyst, o 18 Październik 2019 - 20:26, napisał(a):

Najlepsze było, że on zdobył to stanowisko właściwie z braku laku ;)

To prawda. Ja chyba nawet na niego nie głosowałem w pierwszej turze w 2010 r., a w drugiej zagłosowałem z niesmakiem ;) Podpadł mi wcześniej, bo był skrajnie proamerykański i wygrał prawybory z Sikorskim, którego wtedy uważałem za świetnego kandydata. Dopiero w czasie prezydentury bardzo powoli mnie do siebie przekonywał.

Ten post był edytowany przez Assassin dnia: 19 Październik 2019 - 17:41

#864 Użytkownik jest niedostępny   different 

• :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 18:30

Zobacz postLasagnaBolognese, o 19 Październik 2019 - 15:58, napisał(a):

Po pierwsze moja ocena abstrahowała od poglądów.

--------------------------------------------------------------
Co do sfery faktów:
Prezydent dysponuje przywilejem prawa ŁASKI, miał prawo ułaskawić kogo chciał i jak chciał. Prawo łaski jest instytucją ponad prawną. Poczytaj jak wygląda prawo łaski np w USA tzn w kolebce demokracji liberalnej gdzie prezydent ułaskawiał swojego poprzednika, zrobił to za RZECZY ZNANE I NIE ZNANE na przyszłość. Kazus Gerard Ford pardon Richard Nixon.
Zresztą pamiętam, że wyrok wydawał sędzia będący politycznym cynglem. Wpakował się z wyrokiem w środku kampanii wyborczej na pewno przez przypadek, wodolejne uzasadnienie na 600 stron by nie dało się odwołać na czas, do tego dopakował kare wyższą niż prokuratura wnioskowała a najlepsze, że wyrok poleciał w sumie za to, że Posłanka PO Beata Sawicka wzięła łapówke od człowieka ze służb. Winny oczywiście gość, który ją złapał. :lol2: Łapówkara uniewinniona. Wolne sądy w praktyce.

Najbardziej znane akty ułaskawień w Polsce
1994 prezydent Lech Wałęsa ułaskawił Andrzeja Banasiaka ps. „Słowik”, jednego z bossów gangu pruszkowskiego.
1999 prezydent Aleksander Kwaśniewski w trybie nadzwyczajnym ułaskawił Petera Vogla, skazanego za morderstwo na tle rabunkowym.
16 grudnia 2005 prezydent Aleksander Kwaśniewski ułaskawił Zbigniewa Sobotkę w sprawie tzw. afery starachowickiej.

Co do trybunału - w rozkręceniu afery TK wziął udział sam jego prezes, gdy przemilczał niekonstytucyjną poprawke do ustawy o TK, mimo, że był tam jako konsultant by ta ustawa wyglądała jak należy. Wygodnie przemilczał. Przyklepał to Komorowski. Potem analogicznie postąpił Duda zapewne sądząc, że oto wprowadzono nowe standardy demokratyczne. To tyle odnośnie trybunału.

Co mnie interesuje prawo innego kraju. Mam prawo polskie a nie amerykańskie. Zacietrzewiłeś się przy Dudzie tak strasznie. Szkdoa, że pominąłeś najważniejsze (najgorsze). Duda tak chciał swojego ziomka ułaskawić, że zrobił bezprawny precedens, ułaskawiając przed zapadnięciem prawomocn. wyroku.

I podobnie pieprzysz o charyzmie, Kwachu miał większą. Obecnie Duda to tylko długopis PiSu nic więcej.

#865 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 18:49

A prawo Polskie przewiduje instytucje Łaski prezydenckiej. Możesz krzyczeć, tupać, manipulować, atakować personalnie każdego kto przytacza merytoryczne fakty, możesz próbować wmawiać zacietrzewienie każdemu kto posługuje sie argumentami, samemu nie mając żadnych, ale FAKTÓW nie zmienisz. :thumbdown:

#866 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 19:08

W jakim celu porównujesz prawo łaski w USA do naszego? Nasze różni się od tamtego i my żyjemy tu gdzie żyjemy a nie w USA.

"Duda tak chciał swojego ziomka ułaskawić, że zrobił bezprawny precedens, ułaskawiając przed zapadnięciem prawomocn. wyroku".

Mając do tego wykształcenie prawnicze.

Sorki, że się wtrąciłem. ;)

#867 Użytkownik jest niedostępny   different 

• :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 19:27

Zobacz postLasagnaBolognese, o 19 Październik 2019 - 19:49, napisał(a):

A prawo Polskie przewiduje instytucje Łaski prezydenckiej. Możesz krzyczeć, tupać, manipulować, atakować personalnie każdego kto przytacza merytoryczne fakty, możesz próbować wmawiać zacietrzewienie każdemu kto posługuje sie argumentami, samemu nie mając żadnych, ale FAKTÓW nie zmienisz. :thumbdown:

No właśnie, Ty nie przedstawiasz i omijasz fakt (ten o łasce przed zapadn. wyroku prawomoc.). Pomijasz to w każdym swoim poście. Podobnie jak w innym temacie o inflacji pominąłeś najważniejsze dane pokazując tylko te, które poprą Twoje nieprawdziwe zdanie. Taki to z ciebie manipulator. ALe to już chyba wszyscy na PCL wiedzą :)

#868 Użytkownik jest niedostępny   blacout 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 19:44

Statystyka ułaskawień prezydentów III RP (z wikipedii)

Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby; odmówił ułaskawienia 384 osobom.
Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 3295 osób; odmówił ułaskawienia 795 osobom (I kadencja).
Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 993 osoby; odmówił ułaskawienia 1317 osobom (II kadencja).
Lech Kaczyński ułaskawił 201 osób; odmówił ułaskawienia 913 osobom.
Bronisław Komorowski ułaskawił 360 osób; odmówił ułaskawienia 1546 osobom.
Andrzej Duda (do listopada 2015) ułaskawił 4 osoby[5]; odmówił ułaskawienia 23 osobom[6].

skala ułaskawień mnie przeraża, bo można pół miasta wystrzelać, a znajomy prezydent wypuścić z więzienia.

duda niby jest długopisem pisu, a kim był komorowski? ustawy platformy ktoś musiał podpisywać, a to za ich rządów powstało dużo patologi w podatkach.

https://www.youtube....h?v=KQzwa4AHun4 (ogólnie o komorwiskim)
Kwaśniewski dobrym prezydentem? https://www.youtube....h?v=yCTynUa_ppA taka postawa Polsce nigdy nie służyła. Tak się teraz zastanawiam kiedy zaczęło się pierdolenie o "polskich obozach zagłady" Czy kwaśniewski swoim zachowaniem nie dał przyzwolenia na szkalowanie Polski i Polaków :hmm:

#869 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 20:16

Duda ułaskawił kilka dni temu gościa mieszkającego niedaleko mnie, którego wsadzili za nieumyślne podpalenie lasu w Czarnogórze (gosc sie zgubil i rozpalil ognisko by go znalezli) <-- takie ułaskawienie to szanuje :P

#870 Użytkownik jest niedostępny   mlody_tarnow 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 20:27

Duda wybory wygra, antypisowska kampania się nie sprawdza, ludzie już tego mają trochę dość, PO nie ma mocnego polityka do wystawienia choć Kidawa-Błońska to szansa na kobiece głosy idąc tokiem myślenia, że kobieta poprze kobietę, która by w końcu miała "mocne" stanowisko w kraju, pozostałe partie są pomijalne (niestety), do tego dochodzą głosy ludzi młodych, którzy jeśli pójdą na wybory, będą kojarzyć zabawnego gościa z obrazka, czyli najbardziej memicznego - po za Wałęsą (o zgrozo) - prezydenta RP. Długopisem jest, bo jego partia ma przewagę w sejmie, to logiczne, niezaskakujące. Nie wiem co by się musiało stać, aby Duda wybory przegrał.

Ten post był edytowany przez mlody_tarnow dnia: 19 Październik 2019 - 20:28

#871 Użytkownik jest niedostępny   TheMr. 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 21:43

Zobacz postAssassin, o 19 Październik 2019 - 18:32, napisał(a):

Komorowski ideałem nie był, ale najlepszym prezydentem z tego co mieliśmy (jeszcze ewentualnie Kwaśniewskiego można by rozważać). Maszynka hejtu skierowana przeciw niemu była bez precedensu (choć Kaczyński tez nie miał lekko). I nawet nie przeszkadzał ludziom brak konsekwencji: z jednej strony kreowano Komorowskiego na durnowatego sołtysa i Janusza polityki, a z drugiej strony na asa wywiadu i mrocznego masterminda z WSI ;)

Ile razy będziesz powtarzał te bzdury na temat tego wsioka? :E Mastermind z WSI to prędzej kreowany był przez memiarzy bo on właśnie był takim popychadłem jak Wałęsa przez komunistów :E
W sumie ładnie chcesz zaznaczyć że Duda nie miał swojego zdania, był marionetką czy długopisem, kiedy Komorowski robił dokładnie to samo, brak wiedzy czy po prostu lubisz ignorować fakty?

"Bronisław Komorowski przemawia z Jasnej Góry" wyczerpuje temat "ynteligencji" tego prezydenta.

Zobacz postblacout, o 19 Październik 2019 - 20:44, napisał(a):

a to za ich rządów powstało dużo patologi w podatkach.

Oj, ich zmiany nie były najgorsze. Patologia w podatkach to jest obecnie, a zmiany w 2020 jeszcze bardziej to pogłębią. Biała lista przykładowo to istny majstersztyk, polecam poczytać.

Ten post był edytowany przez TheMr. dnia: 19 Październik 2019 - 21:46

#872 Użytkownik jest dostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 21:48

Zobacz postmlody_tarnow, o 19 Październik 2019 - 21:27, napisał(a):

Duda wybory wygra, antypisowska kampania się nie sprawdza, ludzie już tego mają trochę dość, PO nie ma mocnego polityka do wystawienia choć Kidawa-Błońska to szansa na kobiece głosy idąc tokiem myślenia, że kobieta poprze kobietę, która by w końcu miała "mocne" stanowisko w kraju, pozostałe partie są pomijalne (niestety), do tego dochodzą głosy ludzi młodych, którzy jeśli pójdą na wybory, będą kojarzyć zabawnego gościa z obrazka, czyli najbardziej memicznego - po za Wałęsą (o zgrozo) - prezydenta RP. Długopisem jest, bo jego partia ma przewagę w sejmie, to logiczne, niezaskakujące. Nie wiem co by się musiało stać, aby Duda wybory przegrał.

Musiałby potrącić zakonnicę w ciąży ;) Sytuacja jest bardzo podobna do poprzednich wyborów prezydenckich. Duda dobrze wypada w sondażach, ale jest bardzo łatwym celem ataków. Opozycja musiałaby wystawić jakiegoś kandydata z charyzmą (w miarę młodego, nieopatrzonego) i pójść całkowicie w kampanię negatywną, porzucając wszelkie opory moralne. Wysyłać ludzi na wiece Dudy z okrzykami "marionetka", "długopis". Zaspamowywać komentarze pod wszystkimi artykułami o Dudzie. Każdą wpadkę rozdmuchiwać do astronomicznych rozmiarów. Wydać książkę o treści w stylu: "Duda to marionetka, przygłup, kochanek Kaczora, agent Putina (...) czy jednak nie?". Itp. itd.

Zobacz postblacout, o 19 Październik 2019 - 20:44, napisał(a):

duda niby jest długopisem pisu, a kim był komorowski? ustawy platformy ktoś musiał podpisywać, a to za ich rządów powstało dużo patologi w podatkach.

Komorowski nigdy nie podpisywał po nocach ustaw uchwalonych w kilka dni. Kilkanaście ustaw skierował do TK. Jakie ustawy powodujące patologie w podatkach masz na myśli?

Ten post był edytowany przez Assassin dnia: 19 Październik 2019 - 21:53

#873 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 19 Październik 2019 - 22:21

Wybory wybory i po wyborach.
Pogaduchy polityczne przenosimy tutaj KLIK KLIK KLIK KLIK KLIK
Cyk i temat zamknięty.

Dodaj obrazek
;)

• (44 Stron)