Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Niebezpieczny jest fakt, że coraz większe poparcie zyskuje lewica. Jeśli prawica nadal będzie się dzielić, to scenariusz objęcia władzy przez lewicę lub centrolewicę jest bardzo prawdopodobny. Dla PiS to raczej ostatnia kadencja. Za dużo obiecali i nie będą w stanie tego zrealizować.

 

4 lata temu zaufałem kukizowcom. Co zostało z ruchu Kukiz'15? A Konfederacja już się sypie. Koalicja o tak rozbieżnych poglądach nie ma prawa przetrwać. Dlatego nic się nie zmieni. Będą wymieniać się ci, co są przy korycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni sami nie ukrywali, że to platforma pod wybory parlamentarne i nie obiecywali wspólnego klubu/koła. W sumie to jest uczciwe nawet, że będą dwa koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie obecnosc Bosaka, Berkowicza i Sośnierza w sejmie. Szkoda, że zabraknie Mentzena, ale coz.

Co do PiSu. Setki miliardów złotych wpompowanych w socjal, miliardy na publiczne media nie dały spodziewanych rezultatów. Wiadomo jest wygrana, ale Kaczynski zdał sobie wczoraj sprawę, ze konstytucji za swojego życia juz nie zrobi po swojemu.

Takie rozdawnictwo przyniosło tylko 4 posłów więcej. To druga z rzędu i ostatnia kadencja PiSu.

Tutaj cytuje sam siebie bo nie dostali nawet 4 posłów więcej. Mieli 235 w tamtych wyborach i w tych mają 235.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

PiS to największy przegrany tych wyborów. Tyle ile mieli struktur w Państwie przejętych, tyle ile propagandy wylali w TVP, tyle ile dali socjalu i naobiecywali, to mało że nie dostali prawa veta Prezydenta, większości konstytucyjnej, to jeszcze stracili Senat. Pozostało im siedzieć i płakać albo przekupić kilkudziesięciu Posłów i paru Senatorów albo podjąć ustawę ograniczającą uprawnienia Senatu...

 

Gdzie tu powody do radości w PiS? Tyle kasy wydanej, którą sami mogli mieć w swoich kieszeniach, bo im się należało, a wynik gorszy niż 4 lata temu. Polityka ostatnich 4 lat się nie sprawdziła? O jak mi przykro...

 

A w maju jak przegrają wybory prezydenckie, to już klęska...

 

Województwo pomorskie to jedyne, w którym w wartościach bezwzględnych wygrała Koalicja Obywatelska. W sumie w tym województwie łączny wynik komitetów KO, SLD i PSL to 58,5 procent. Wynik PiS to 34,4 procent. (http://www.tvn24.pl)

 

Ostatni bastion obrony... Moja Gdynia jak zwykle nie zawiodła... Horała przegrał.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczny jest fakt, że coraz większe poparcie zyskuje lewica. Jeśli prawica nadal będzie się dzielić, to scenariusz objęcia władzy przez lewicę lub centrolewicę jest bardzo prawdopodobny. Dla PiS to raczej ostatnia kadencja. Za dużo obiecali i nie będą w stanie tego zrealizować.

Dla prawicy większym zagrożeniem byłoby, gdyby miała pozostać zjednoczona wokół PiS-u. Raz, że to co robi PiS w końcu się musi wykoleić i ludzie będą szukać winnych. Dwa, że PiS reprezentuje pogardę dla tradycyjnych instytucji państwowych, preferuje rozdawnictwo i socjal nad bogaceniem się przez własną pracę, a więc w zasadzie jest zaprzeczeniem konserwatywnego spojrzenia na państwo i gospodarkę (konserwatywny jest jedynie w kwestiach obyczajowych, a i to w sposób bardzo uproszczony, zwulgaryzowany).

 

Przecież oni sami nie ukrywali, że to platforma pod wybory parlamentarne i nie obiecywali wspólnego klubu/koła. W sumie to jest uczciwe nawet, że będą dwa koła.

A Grzegorz do którego z kół się zapisze (bo w sumie pasuje do obu)? A może pozostanie niezależny pod własnym szyldem "Szczęść Boże"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS to największy przegrany tych wyborów.

Z jednej strony racja:

- szybsze wybory

- tvPIS

- rozdawnictwo na prawo i lewo $$$

A zamiast zyskać więcej, dużo więcej - stracili; senat.

 

Ale bardziej ciekawe jest to co się stało na opozycji. Dokładnie wynik KO.

KO - 27,4%

reszta opozycji - 27,92%

Inna opozycja niż KO uzyskała więcej głosów i to pokazuje że Schetyna, KO i brak programu to dno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Z jednej strony racja:

- szybsze wybory

- tvPIS

- rozdawnictwo na prawo i lewo $$$

A zamiast zyskać więcej, dużo więcej - stracili; senat.

 

Ale bardziej ciekawe jest to co się stało na opozycji. Dokładnie wynik KO.

KO - 27,4%

reszta opozycji - 27,92%

Inna opozycja niż KO uzyskała więcej głosów i to pokazuje że Schetyna, KO i brak programu to dno...

 

PO daje ciała od czasu, jak przegrali kampanię prezydencką na własne życzenie... Nigdy im tego nie wybaczę. Byli zbyt pewni siebie i zapłacili za to i wciąż płacą... Co do lidera PO, to jakaś masakra, on nigdy nie powinien mieć takiego stanowiska. Na nich wybije się Lewica, która niedługo będzie 1 lub 2 siłą polityczną... A PiS ma tak czy inaczej wtopione, to ich ostatnia kadencja...

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczny jest fakt, że coraz większe poparcie zyskuje lewica. Jeśli prawica nadal będzie się dzielić, to scenariusz objęcia władzy przez lewicę lub centrolewicę jest bardzo prawdopodobny. Dla PiS to raczej ostatnia kadencja. Za dużo obiecali i nie będą w stanie tego zrealizować.

 

4 lata temu zaufałem kukizowcom. Co zostało z ruchu Kukiz'15? A Konfederacja już się sypie. Koalicja o tak rozbieżnych poglądach nie ma prawa przetrwać. Dlatego nic się nie zmieni. Będą wymieniać się ci, co są przy korycie.

 

Czy ja wiem? Lewica uzyskała średni wynik. Myślałem że lewica będzie mieć z 15-16%. Większość starych komuchów ich nie popiera bo się "nawrócili" i głosują na pis. Sporo takich jest kiedyś by robić karierę, należeli do pzpr a teraz popierają pis bo rozdają social i niby działają w interesie zwykłego obywatela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Lewica uzyskała średni wynik. Myślałem że lewica będzie mieć z 15-16%. Większość starych komuchów ich nie popiera bo się "nawrócili" i głosują na pis. Sporo takich jest kiedyś by robić karierę, należeli do pzpr a teraz popierają pis bo rozdają social i niby działają w interesie zwykłego obywatela.

lewica uzyskala dobry wynik, biorac pod uwage ze proponowali mniej niz pis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Grzegorz do którego z kół się zapisze (bo w sumie pasuje do obu)? A może pozostanie niezależny pod własnym szyldem "Szczęść Boże"?

 

Koło poselskie Konfederacja Korony Polskiej szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to,że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu.

lewaki-wrocilem-korwin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img

 

Spoko, wypadek przy pracy, jak w wyborach do PE w 2014 roku lol2.gif

 

BTW Gowinowi poparcie spadło na pysk w Krakowie, przekonali się ludzie jaki to obślizgły typ

 

https://wiadomosci.o...yborach/hjcszd8

Edytowane przez Olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja teraz powinna zyskiwać z czasem - i posłów, i poparcie, a Gowin niech wraca do PO! ;-)

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to mają pomysły na unieważnienie wyborów, chyba się przestraszyli wyniku i chcą uciekać z sejmu :E

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyniki-wyborow-konfederacja-chce-uniewaznienia-wyborow/c3jg50n?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

lewaki-wrocilem-korwin.jpg

 

 

Jednak się myliłem :(

Korwin w Sejmie,Grzegorz "Szczęść Boże" Braun też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja teraz powinna zyskiwać z czasem - i posłów, i poparcie, a Gowin niech wraca do PO! ;-)

 

Taa, jak antysystemowy Kukiz '15 lol2.gif

 

Jednak się myliłem :(

Korwin w Sejmie,Grzegorz "Szczęść Boże" Braun też.

 

Spoko, przynajmniej będzie śmiesznie a szkód wielkich nie wyrządzą, za mało posłów mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta Kubik została nową posłanką,tylko na 2 dni obrad Sejmu,i za to będzie się należała odprawa w wysokości 24tys brutto.To są normalne jaja,w sumie nic nie zrobisz a sporo zarobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z wałkami na budowach dróg i innych przetargach takie kwoty nic nie znaczą. Nawet jakby były setki takich przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wypadek przy pracy, jak w wyborach do PE w 2014 roku lol2.gif

 

BTW Gowinowi poparcie spadło na pysk w Krakowie, przekonali się ludzie jaki to obślizgły typ

 

https://wiadomosci.o...yborach/hjcszd8

 

To jego ugrupowanie chyba zwiekszyo swoj stan posiadania w stosunku do mijajacej kadencji. To samo dotyczy ziobrystow. Nie jestem do konca pewien, ale ktores z nich ma teraz wiecej szabel.

 

EDIT: Oba ugrupowania zwiekszyly swoj stan posiadania.

 

Konfederacja teraz powinna zyskiwać z czasem - i posłów, i poparcie, a Gowin niech wraca do PO! ;-)

 

Ja mam wrazenie, ze oni szybko sie rozpadna, ewentualnie rozejda sie po innych partiach. W sumie na jedno wychodzi. ;)

 

Wydaje mi sie, ze w tym sejmie bedzie ciekawie/wesolo itd i to nie tylko za sprawa PIS-u.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonoga się z powrotem rozkręca i wypowiada wojnę PiS-owi. :lol2:

Stonoga,jak Stonoga dużo gadania,nic konkretnego.

Jak chce wojny,to niech ma.Tylko żeby nie włączać w to obywateli.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...