Skocz do zawartości
darekwilno

Przywrócenie konta administratora lub nadanie praw innemu

Rekomendowane odpowiedzi

Usunąłem wszystkich użytkowników z Windowsa i dodałem jednego zapominając mu dodać prawa administratora. Zostało jedno konto administratora które jest nieaktywne. Próbowałem wpisywać wpisac

net user administrator /active:yes

ale pojawia mi sie blad 5 - brak praw.

jak próbuję dać uruchom cmd jako administrator to wyświetla mi się okno "czy chcesz zezwolić tej aplikacji..." jest tylko opcja NIE.

 

Uruchomiłem ponownie komputer z konsolą do odzyskiwania systemu i loguję się na administratora z pustym hasłem, wpisuję

net user administrator /active:yes
exit

włączam na nowo komputer i dalej administrator nieaktywny.

Jak temu zaradzić? Proszę o wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logiczne, że z konta nadrzeędnego można podnieść uprawnienia konta podrzędnego, ale nie odwrotnie

 

musisz utworzyć konto adminstratora, normalnie robi się to podczas instalacji z konta tzw trusted installer, teraz możesz to zrobić tylko z konta system, ewentualnie trusted installer, jeśli konsola jest tak traktowana - ale raczej nie

 

polecenia do wpisania

 

net user konto hasło \add

 

net localgroup administratorzy konto \add

 

w rejestrze w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options

 

kliknij prawywm na klucz image file ..., nowy klucz, w nazwę wpisz Utilman.exe, ok, zaznacz ten klucz, klinij prawym w prawym panelu, nowy, wartość ciągu, w nazwa wpisz debugger, ok, kliknij 2 razy na niej, i w dane wpisz cmd.exe

 

podczas logowania naciśnij na klucz chyba? win + u, będzie chyba? pisało gdzieś na ekranie, i wpisz te polecenia do cmd

 

inny sposób - w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE \System_Windows\Setup kliknij 2 razy na wartość setuptype, ustaw na 2, wartość cmdline na cmd.exe - jeszcze przed logowaniem powinien pojawić się cmd

 

możesz spróbować zrobić to z systemu, regedit staraj się uruchomić z konta adminstratora (tzn wpisz w szukanie regedit, prawy klik, może opcja bedzie) - jeśli niemożliwe w konsoli wpisz regedit, zaznacz klucz local machine, w menu plik wybierz załaduj gałąź rejestru, w 1 przypadku, tzn klucz a image file.. wybierz do załadowania plik software, w drugim, tzn setup, plik system, z folderu system32\config, wpisz nazwę, dowolną, i w tym załadowanym kluczu wprowadż te wartości, potem zaznacz ten klucz, i w menu plik zwolnij gałąź

 

spróbuj lusrmgr.msc - to przystawka konsoli zarządzania do zarządzania kontami i grupami, w niej możesz bezpośrednio założyć konto i dodać je do konta administratora - jeśli z systemu nie będzie możliwe jej załadowanie spróbuj w konsoli wpisać

 

c:

 

cd windows\system32

 

lusrmgr.msc

 

spróbuj z trybu awaryjnego

 

ewentualnie podmień utilman exe na cmd.exe - z konsoli

 

c:

 

cd windows\system32

 

ren utilman.exe utilman.old

 

copy cmd.exe utilman.exe

 

na ekranie logowania powinna być opcja wystartowania klawiszami cmd jak przy 1 zmianie w rejestrze

 

ewentualnie jeszcze spróbuj uaktywnić to konto superadmina, ale nie z cmd z konsoli, tylko z system32, czyli c:, potem cd windows\system32, i wpisz to polecenie - jak wpisujesz w cmd w konsoli to polecenia odnoszą się do wirtualnego systemu, który ładuje konsola, nie do systemu na dysku

 

ewentualnie konsola może widzieć c pod inną literą - wpisz notepad, kliknij w plik otwórz, i sprawdż jak w mój komputer konsola widzi litery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...