Skocz do zawartości
Tadeus

CL19 vs CL15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest zauważalna znacząca różnica w wydajności kości pomiędzy 2x8GB CL19 i 2x8GB CL15 przy takim samym taktowaniu RAMu(2666MHz)?

 

Edit. RAM do laptopa

Edytowane przez Tadeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, zależnie od reszty komputera. Gdy płyta pozwala na podkręcenie ramu różnica może być duża. Ale w każdym wypadku jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że chodzi o laptopa. A jak kości będą zainstalowane na jeden kanał, to sytuacja jakkolwiek się zmienia, jeśli chodzi o różnice w opóźnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że chodzi o laptopa. A jak kości będą zainstalowane na jeden kanał, to sytuacja jakkolwiek się zmienia, jeśli chodzi o różnice w opóźnieniu?

 

Laptop i single channel... Tu już będą znacznie mniejsze różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak 2 kości mają pracować w single channel?

 

1x8GB CL15 i 1x8GB CL19 podłączane osobno, więc tak single :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy osobno? 2 laptopy?

Ten sam laptop, ale zupełnie 2 różne kości. CL19 to ta fabrycznie umieszczona. Zastanawiam się czy warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 laptopy... normalnie bym się uśmiał... ale nie dziś...

Można zrobić dual i single channel mając conajmniej 2 kości. Dalej nie będę rozwijał.

 

Jak masz CL 19 kość dodaj drugą taką samą, tyle w temacie.

Zmieniało by to coś gdyby chodziło o PC i możliwość podkręcenia pamięci.

 

I powinno Ci pójść w dual channel :P

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 laptopy... normalnie bym się uśmiał... ale nie dziś...

Można zrobić dual i single channel mając conajmniej 2 kości. Dalej nie będę rozwijał.

 

Jak masz CL 19 kość dodaj drugą taką samą, tyle w temacie.

Zmieniało by to coś gdyby chodziło o PC i możliwość podkręcenia pamięci.

 

I powinno Ci pójść w dual channel :P

 

Ale czy w takim razie ta kość z mniejszą latencją nie dostosuje się do tej drugiej? Czyli system będzie widział 2x CL19? Albo coś będzie generalnie gorzej współgrało?

Chodziło mi raczej o to, żeby wymienić fabryczną kość na tą zakupioną/te zakupione, a nie o dokładaniu nowej kości do fabrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w takim razie ta kość z mniejszą latencją nie dostosuje się do tej drugiej? Czyli system będzie widział 2x CL19? Albo coś będzie generalnie gorzej współgrało?

Chodziło mi raczej o to, żeby wymienić fabryczną kość na tą zakupioną/te zakupione, a nie o dokładaniu nowej kości do fabrycznej

 

Aha inna para kaloszy. Kwestia tego jak duża jest dopłata. Wiadomo 10-20 zł można dorzucić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup 2x CL15, i zyskasz dual channel co z niższymi timingami da kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lapku już takiego boosta nie ma, sam miałem 2133 cl15 @ 2666 cl15 przy I5 8400 na PC. Wszystko zależy od reszty konfiguracji i % pieniędzy / wzrost wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadeus już drugi temat założyłeś o tych pamięciach :D Nad czym Ty się zastanawiasz?

Skoro masz 300zł dopłaty do +8GB CL19 Samsunga to olej to i kup za 330zł HyperX 2x8GB CL15, a fabryczną kość sprzedaj na Allegro. Ktoś sobie dokupi taniej kolejne 8GB, a Ty będziesz miał szybkie pamięci w dual channel ;)

 

Jaką kartę graficzną planujesz?

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha inna para kaloszy. Kwestia tego jak duża jest dopłata. Wiadomo 10-20 zł można dorzucić...

 

Dopłata do drugiej kości fabrycznej 8GB to +200zł(gdzie fabryczna kość to 2666Mhz CL19, jakie napięcie to nie wiem). Myślę o zakupie tych pamięci: https://www.x-kom.pl/p/345943-pamiec-ram-sodimm-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-2666mhz-impact-black-cl15-12v.html

 

Wszystko zależy od reszty konfiguracji i % pieniędzy / wzrost wydajności...

 

i5-8300H

Gtx1050/1050ti

ssd 480/512gb na m2 + hdd wewnętrzny albo zewnętrzny(jeszcze nie wiem)

 

Tadeus już drugi temat założyłeś o tych pamięciach :D Nad czym Ty się zastanawiasz?

Skoro masz 300zł dopłaty do +8GB CL19 Samsunga to olej to i kup za 330zł HyperX 2x8GB CL15, a fabryczną kość sprzedaj na Allegro. Ktoś sobie dokupi taniej kolejne 8GB, a Ty będziesz miał szybkie pamięci w dual channel ;)

 

Jaką kartę graficzną planujesz?

 

300zł było dopłaty do Nitro 5, zdecydowałem się na Legiona y530, gdzie dopłata jest o stówkę tańsza - napisałem to, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Poza tym zacząłem rozważać czy w moim przypadku aby nie przepłacam na tych kościach, a staram się wydać jak najmniej, ale najrozsądniej.

A jeśli chodzi o grafę to gtx1050/1050ti. Na więcej nie pozwala budżet, a muszę mieć pojemne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...