Skocz do zawartości
raq2000

Jak odzyskać plik *.MOV z karty SD?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem

 

Bylem z rodziną w Turcji. Podczas przeglądania zdjęć w aparacie (Canon SX510 HS) wykasowałem filmik z wycieczki do Istambułu. Praktycznie natychmiast zorientowałem się że popełniłem bład, więc wylączyłem aparat, aby nie nadpisać danych.

 

Próbowałem samemu odzyskać ten filmik, używałem kilku programów do odzyskiwania plików (Recuva, UndeleteMyFiles Pro, MiniTool Power Data Recovery 8.5, EaseUS Data Recovery Wizard), ale plik który otrzymuję nie nadaje się do oglądania (czarny ekran, szumy, trzaski, pojedyncze słowa).

 

Pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Znalazłem taką odpowiedź użytkownika Tgryczon na innym forum.

 

"[...]najpierw użyłem programu Ontrack EasyRecovery Professional 10 do odzyskania wykasowanych plików mov z karty. Pliki te nie odtwarzają się prawidłowo, w obrazie jest czerń, w dźwięku szumy, trzaski, albo w ogóle nie rusza odtwarzacz. To samo w Premierze i Vegasie.

 

następnie podziałałem na odzyskanych plikach programem HD Video Repair Utility, link poniżej:

 

http://grauonline.de/cmsimple2_6/en/?So … ir_Utility 17

 

w efekcie jeden plik ruszył w odtwarzaczach, ma rozsynchronizowany dźwięk, ale video jest ok. tylko nie w Premierze i Vegasie, tutaj obraz jest zrywany, odtwarza niewłaściwie.

 

wrzuciłem więc do Xilisoft MOV to MP4 Converter 6, przetworzyłem na mp4 i ruszyło również w programach montażowych. na tym etapie okazało się że synchronizacja dźwięku nie dość że przesunięta to jeszcze zmiennie, ale przy odrobinie wysiłku w Premierze daje się to poustawiać by było niezauważalne.

 

pierwszy i trzeci program da radę znaleźć z crakami, drugi trzeba kupić - 34 euro, za tę kwotę odzyskuje 5 plików, najpierw można sprawdzić czy działa, w trialu odzyskuje 50% pliku.[...]"

Edytowane przez Looki2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

PhotoRec jeszcze spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...