Skocz do zawartości
Tares

Jak zablokować pływające video HTML5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz więcej stron zamieszcza bardzo wkurzające materiały video, które same się uruchamiają, bardzo często na pełnej głośności i na dodatek zawsze zostaję na widoku, tzn. jak się scrolluje w dół, to video zostaje w którymś rogu ekranu.

 

Przykład

 

Jak się tego pozbyć? Zaczyna mnie to już mocno irytować.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to video zostaje w którymś rogu ekranu.

Pozdr.

W tym przykładzie co podałeś wystarczyło kliknąć "krzyżyk zamykania", który był w oknie wideo :E

 

Auto play można wyłączyć Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów (Chrome, Firefox, Internet Explorer) No i dobrze jest miec jakiegoś blockera reklam np. Ublock Orgin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przykładzie co podałeś wystarczyło kliknąć "krzyżyk zamykania", który był w oknie wideo :E

 

Auto play można wyłączyć Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów (Chrome, Firefox, Internet Explorer) No i dobrze jest miec jakiegoś blockera reklam np. Ublock Orgin.

Nie interesuje mnie klikanie w cokolwiek, mają się nie pojawiać. uOrigin używam od dłuższego czasu, także jeżeli da się je zablokować poprzez dodanie "custom" skryptu, to zazwyczaj video wraca na następny dzień. Jakąś opcją jest noscript, ale szukam prostszego rozwiązania.

 

Twój link jest z 2015 roku i dotyczy Flasha, którego nie mam zainstalowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie latam po stronach, na których mi cokolwiek wyskakuje, a jeśli już przypadkiem na taka trafie, to szybko to wyłączam -Zajmuje to tyle samo czasu co klikniecie na linka do podstrony, wiec nie wiem po co się spinać. Jeśli Cie "nie interesuje", to może zainteresuje Cie użycie googla, znajdziesz info szybciej niż założysz temat, bo skoro da się zablokować flasha, którego podałem jako przykład, bo tak jak Ciebie nie interesuje klikanie w cokolwiek tak mnie wyszukiwanie za Ciebie czegokolwiek to da się zablokować i HTML.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie latam po stronach, na których mi cokolwiek wyskakuje
Tak, tak, akurat, przecież to jest plaga.

 

Twój link jest z 2015 roku i dotyczy Flasha
Mój nieco nowszy (09.2017) Disable HTML5 Autoplay - niestety coraz gorzej działa, ale możesz próbować szukać podobnych w dodatkach (sporo wyszło) i testować.

 

Niestety już dawno temu Adblock zlikwidował podgląd elementów na stronie więc ciężko znaleźć co dokładnie zablokować (to co proponuje automat zwykle bezużyteczne). Takie odpady da się blokować dodając adres do blokowania (efekt uboczny to że np. wiele filmów na gazeta.pl mi się nie wyświetla, ale mam to gdzieś, w ogóle żadne durne filmy mnie nie interesują, jeśli jakiś zainteresuje to otwieram drugą przeglądarkę bez blokowania, Interię też zablokowałem, najbardziej agresywni są pipipi z wp.pl więc tu często zamykam stronę bez czytania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, akurat, przecież to jest plaga.

No tak, tak. Nie każdy przetrzepuje codziennie pól internetu, nie każdy ma na to czas. Odwiedzam tylko kilka portali, na których akurat nie ma z tym problemów. (pclab, ppc, czasem benchmark i 2 fora o fotografii i to by było w zasadzie na tyle, no jeszcze lokalny portal miasta)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież teraz nawet na Youtube jak coś oglądasz i przejdziesz np. na stronę główną, to w prawym dolnym rogu pojawia się okienko z filmem i dalej się odtwarza. Wkurzające jak nie wiem co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...