Skocz do zawartości
mckarmi

Płyta b450 pod Ryzena 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Powoli zbieram się do złożenia nowego kompa. Widzę, że powoli problemy z nowymi Ryżami ustępują. Stoję przed wyborem płyty i zastanawiam się między ASRock b450m steel legend, MSI B450m Mortar Titanium i Gigabyte B450 Aorus Pro. Płyta musi koniecznie posiadać optyczne wyjście audio. Ktoś posiada te płyty z prockiem ZEN2 i może się wypowiedzieć? Nie ukrywam, że najchętniej wziąłbym ASRocka, bo jest najtańszy i wizualnie najbardziej pasuje mi do conceptu nowego PC. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Powoli zbieram się do złożenia nowego kompa. Widzę, że powoli problemy z nowymi Ryżami ustępują. Stoję przed wyborem płyty i zastanawiam się między ASRock b450m steel legend, MSI B450m Mortar Titanium i Gigabyte B450 Aorus Pro. Płyta musi koniecznie posiadać optyczne wyjście audio. Ktoś posiada te płyty z prockiem ZEN2 i może się wypowiedzieć? Nie ukrywam, że najchętniej wziąłbym ASRocka, bo jest najtańszy i wizualnie najbardziej pasuje mi do conceptu nowego PC. Z góry dzięki.

Mam zwykłą b450 steel legend i wraz z ryzenem 2700 po oc do 4ghz sekcja zasilania tak się grzeję że po dotknięciu radiatora od razu parzy palca. Komputer posiadam od lutego bieżącego roku i na razie nic złego się nie dzieję, a ile jeszcze wytrzyma to nie wiem, najwyżej kupię nową płytę. :D

Edytowane przez Panrzuuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B450 Aorus PRO i nie widzę problemów żadnych . Jedynie przed pojawieniem się logo bios , wentylatory na grafice włączają się na ok. 4 na wysoką prędkość obrotową , ale to nie żadna tragedia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą b450 steel legend i wraz z ryzenem 2700 po oc do 4ghz sekcja zasilania tak się grzeję że po dotknięciu radiatora od razu parzy palca. Komputer posiadam od lutego bieżącego roku i na razie nic złego się nie dzieję, a ile jeszcze wytrzyma to nie wiem, najwyżej kupię nową płytę. :D

 

Ale on pyta o współpracę tej płyty z ryzenem 3600 a nie 2700. Do tego ten ostatni jest bardziej energooszczędny od twojego ryśka. Oc także go nie interesuje bo go na tym procesorze zwyczajnie nie ma.

I czy ja wiem, czy faktycznie te problemy ustępują? Tak czytam co dzień i ciągle coś...scratchhead.gif

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MSI Bazooka Plus, polecam z całego serca. Prawdopodobnie wymienię swoją A PRO na właśnie tą. Znam 5 ludzi i wszystkim chodzi jak ta lala, nie grzeje się wcale. Czy ma takie audio nie wiem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam b450 aorus, proc idzie bez problemu, aczkolwiek czuć ze to bieda. Na Plus to że nie trzeba czekać miesiącami na biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam b450 aorus, proc idzie bez problemu, aczkolwiek czuć ze to bieda. Na Plus to że nie trzeba czekać miesiącami na biosy.

 

Pod jakim kątem bieda? Czego na tej płycie brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazooka nie ma wyjścia optycznego. Czekam jeszcze na wypowiedzi kogoś z Asrockiem i Ryżem 3xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brkuje wielu przydatnych opcji w biosie, do tego stopnia ze znajdziesz je w manualu ale na plycie już nie. Porty sata rozmieszczone chyba w sposób losowy, mogi dac choćby jedno wzmacniane pci-e 16x (wersja elite), pod radiatorem chipsetu nie ma pasty ani nawet termalpada. Na Plus to sieciowka, dźwięk i radiatory na sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy płytach Gigabyte można się poratować programem Ryzen Master przy podkręcaniu i też da się żyć.

Lepsze to niż niedziałające biosy MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony Mortar Max. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

radzę nie aktualizowac biosu do żadnego nowszego niż ten podstawowy 1 wgrany... bo na wszystkich maxach sa problemy z wywalaniem sterowników gpu... gpu działa na x8 zamiast x16 i first boot nie działą tzn przychodzisz do domu odpalasz kompa i dupa.. restart i dopiero działa...tyczy się to wszystkich płyt z dopiskiem MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, nie dorzucaj do pieca skoro nie jesteś pewny, u mnie nie ma takich objawów chociaż na początku były inne ale już ogarnięte: http://forum.pclab.pl/topic/1276909-AMD-RYZEN-3000-temat-zbiorczy/page__pid__15634925__st__12480entry15634925

Zapraszam na reedit :) albo masz zaczarowaną płytę albo nie widzisz problemów dziwne że każdy ma problem tylko nie ty.... i to każdy kto posiada maxa na róznych forach czytam i te same problemy co ja ...czyli 1 włączenie kompa nie odpala jedynie wyłączenie fastboota daje efekt ale... wywala sterowniki GPU więc problem nr 2 zostaje plus gpu raz na x8 raz x16 :) oczywiscie mowa o wszystkich nowych biosach bo na 1wszym biosie który wyszedł zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem jest z innymi płytami niż Gaming Plus Max? Poważnie nie mam absolutnie żadnego problemu z bootowaniem i startem komputera/systemu, jedyny problem jaki miałem to ten jeden raz po świeżym wgraniu BIOSu, kiedy to zresetowało mi sterowniki od urządzeń podpiętych do płyty. Obecnie wszystko działa już normalnie i nie ważne czy restartuję system czy wyłączam PC i włączam ponownie.

 

Co do prędkości PCI-E, sprawdzałem po kilka razy i zawsze taki sam wynik - wszystko w normie:

 

t1Rc8Ix.jpg

MJZldkW.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na reedita msi to zobaczysz jaki dym jest może problem dotyczy tylko tomahawka max.. Bo głównie o nim są tematy tak czy inaczej od 1 biosu nowego które wydali każdy miał te same bugi i to nie mój wymyśl ale każdy tak ma niestety... Jak tak dalej będzie to posypia się zwroty... Generalnie na tomahawk max jest tak że 1 boot to czarny ekran ale pomaga ten fast boot a drugi problem to taki ze raz działa na x16 a raz x8 trzeci problem to że raz. Działa normalnie a raz nie wczytuje sterowników gpu.. Albo wczyta po 10 lub 15.min od włączenia kompa tak nie powinno być skopali całkowicie bios do tej plyty

 

to jest jeden z tematów a są już 4 różne założone każdy z tym problemem plus z tymi dwoma co mówiłem Edytowane przez r3jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk MAX + 3600X + RX470

 

Problem występuje jak na zdjęciu, z bootowaniem nie mam problemu komputer startuje zawsze. Sterowniki GPU też zawsze są OK. Może pod koniec roku skończą się problemy z tymi płytami :D

 

PCI-jpgjp_qsanwwq.jpg

 

Edit. Bios ABBA

Edytowane przez Bartekkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...