Skocz do zawartości
SzySzaa

Odpowiednia płyta główna pod ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Szukam pomocy w znalezieniu "przyszłościowej płyty" do 500-550zł

 

Zależy mi na płycie która przeczyta mi ryzena 1600, którego kupuje bo gniotą mnie finanse, a za rok może krócej przesiadam się na 3600x albo 3800x

Dlatego potrzebuję coś z dobrą sekcja zasilania bo będę kręcił w przyszłości.. oraz ogółem coś mądrego w tych pieniądzach.

 

Z rzeczy które będą współgrały z nową płytą:

 

Pamięć -- Crucial Ballistix Sport LT 8GBx2

Karta -- GeForce 1660 6gb

Zasilacz -- be quiet! System Power 9 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyszłościowe to są X570, ale nie te najtańsze, bo to szroty.

 

Ze starszych polecam MSI Bazooka Plus, bardzo ładnie się procki krecą na niej a nie jest droga i obsługuje nowe Ryzeny lepiej niz Tomahawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem, biorąc twoje potrzeby i budżet pod uwagę będą MSI B450 Gaming Plus MAX lub Tomahawk MAX. Wybierz tą która Ci się bardziej podoba jeżeli masz budę z oknem lub tą którą taniej złapiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowe to są X570, ale nie te najtańsze, bo to szroty.

 

Ze starszych polecam MSI Bazooka Plus, bardzo ładnie się procki krecą na niej a nie jest droga i obsługuje nowe Ryzeny lepiej niz Tomahawki.

 

Dzięki, rzucę okiem dokładnie na płytę.

A powiedz mi jak jest z grzaniem się płyty i z biosem - trapi coś tą płytę czy jeszcze robili starą dobrą szkołę w MSI..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem, biorąc twoje potrzeby i budżet pod uwagę będą MSI B450 Gaming Plus MAX lub Tomahawk MAX. Wybierz tą która Ci się bardziej podoba jeżeli masz budę z oknem lub tą którą taniej złapiesz.

 

Tomahawki nie miały problemu z ustawieniem ramu powyżej 3000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki, rzucę okiem dokładnie na płytę.

A powiedz mi jak jest z grzaniem się płyty i z biosem - trapi coś tą płytę czy jeszcze robili starą dobrą szkołę w MSI..

 

Właśnie nie widziałem by ani jedna osoba miała problem z Bazookami. Najwięcej problemów mają Tomahawki.

 

A co do grzania ma bardzo dobre chłodzenie VRM w wersji Plus, w grach nie uświadczysz więcej niż 60C na VRM.

 

Mój kumpel ma Bazookę V2 z 3700X - zero problemów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz MSI w wersji MAX, pchanie się w "stare" wersję tych płyt to głupota po wyjściu Maxów. Co do RAMU u mnie niema problemu z 3200Mhz wyżej zaczynają się problemy tylko nie mam jak sprawdzić czy to wina ramów(crucial AES) czy płyty (mam tomahawka max, ale teraz brałbym najtańszego maxa bo to w teorii te same płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie nie jest to głupota. Głupota to branie MAX co jest skokiem na kasę MSI, które biosów wcale nie mają innych niż wersje zwykłe. Tylko kości pamięci większe, co daje ładniejszą grafikę, raid bodaj i zapisywanie profili na kościach, a nie pendrive, nic poza tym. Kto chce przepłacać ten niech sobie przepłaca...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mało kto ma płyty Mortar i Bazooka połączone z Ryzen 3000, dlatego nie widać problemów tak jak na Gaming Plus / Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jest to głupota. Głupota to branie MAX co jest skokiem na kasę MSI, które biosów wcale nie mają innych niż wersje zwykłe. Tylko kości pamięci większe, co daje ładniejszą grafikę, raid bodaj i zapisywanie profili na kościach, a nie pendrive, nic poza tym. Kto chce przepłacać ten niech sobie przepłaca...

Podbili ceny "nie Maxów" , także raczej zakup obecnie poprzednich wersji mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po prostu mało kto ma płyty Mortar i Bazooka połączone z Ryzen 3000, dlatego nie widać problemów tak jak na Gaming Plus / Tomahawk.

 

Możliwe, nie znam statystyk sprzedaży konkretnych modeli MSI.

 

Aczkolwiek wszystkim gra na Bazookach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podjęcie tematu , myślę że wezmę bazookev2 najwyżej jak będę się przesiadał za rok na 3800x i bedą problemy to sprzedam i kupie coś kompatybilnego.

Jeszcze jedno pytanie , czemu v2 jest tańsza od starszej wersji b350m? różnica 50zł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za podjęcie tematu , myślę że wezmę bazookev2 najwyżej jak będę się przesiadał za rok na 3800x i bedą problemy to sprzedam i kupie coś kompatybilnego.

Jeszcze jedno pytanie , czemu v2 jest tańsza od starszej wersji b350m? różnica 50zł xD

 

Nie wiem, to jest dziwne. V2 jest lepsza od B350, a Bazooka Plus lepsza od V2. Na Bazookę Plus spokojnie wciśniesz 3700x (ten ciągnie tyle prądu ile 3600, więc luz) czy 3800 (jego w ogóle sprzedają?), a nawet 3900x.

 

Radzę się spieszyć z zakupem. Info które dostałem od x-kom z tydzień temu:

 

Witamy serdecznie i dziękujemy za zapytanie!

 

Na ten moment zostało tylko kilka sztuk modelu MSI B450M Bazooka Plus. Ostatnio nastąpił wzrost ich sprzedaży. Nie wiemy kiedy będzie nowa dostawa.

 

Pozdrawiam, zespół x-kom.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Kolego, w ilu tematach i jak długo będziesz się spuszczał nad modelem Bazooka Plus v2 którego nigdy na oczy nie widziałeś?

Wczoraj ten model miało Twoich trzech "znajomych", a dzisiaj już masz pięciu "znajomych". W zależności od daty założenia tematu.

Długo masz zamiar ciągnąc te bzdury?

Ochłoń.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...