Skocz do zawartości
dudus222

Pomoc w wyborze zestawu+ pytania (od 6-10k)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Na wstępie dodam ze posiadam już obudowę i zasilacz : Lian Li v3000wx , Asus RÓG thor 850. Pytania: ja są zasadnicze różnice między procesorami i7 oraz i I9. Jakie są różnice miedzy kartami rtx 2070, 2080 oraz wersja super. Teraz najważniejsze , mam obsesje na punkcie koloru ; czerwień , czarny i biały wiec proponowane części w tych kolorach . Sprzęt głównie do gier. Dziekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

 

i7 9700k = 8 rdzeni / 8 wątków

i9 9900k = 8 rdzeni / 16 wątków

 

Nie myślałeś nad AMD? Ryzen 7 3700X to niewiele niższa wydajnośc od i7 9900k przy znacznie lepszej cenie.

 

Karty różnią się wydajnością, testy są powszechnie dostepne w sieci.

 

 

Jaki masz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Na wstępie dodam ze posiadam już obudowę i zasilacz : Lian Li v3000wx , Asus RÓG thor 850. Pytania: ja są zasadnicze różnice między procesorami i7 oraz i I9. Jakie są różnice miedzy kartami rtx 2070, 2080 oraz wersja super. Teraz najważniejsze , mam obsesje na punkcie koloru ; czerwień , czarny i biały wiec proponowane części w tych kolorach . Sprzęt głównie do gier. Dziekuje !

 

 

Nie ma co obudowę czy zasilacz masz konkretny i wszystko tutaj można dać w tym przedziale cenowym, tylko pytanie o szkiełko? i do jakich gier? Bo nie ma sensu wydawać tyle hajsu do monitora fhd. Co do różnić gpu to są testy wystarczy spojrzeć. To samo z cpu jak same gry to intel, jak stream+ coś jeszcze to amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

 

i7 9700k = 8 rdzeni / 8 wątków

i9 9900k = 8 rdzeni / 16 wątków

 

Nie myślałeś nad AMD? Ryzen 7 3700X to niewiele niższa wydajnośc od i7 9900k przy znacznie lepszej cenie.

 

Karty różnią się wydajnością, testy są powszechnie dostepne w sieci.

 

 

Jaki masz monitor?

Myśłalem nad tym, problem w tym ze płyta główna do AMD jest drozsza od tej z intela.(moze slabo cos szukalem ale podkreslam ze zalezy mi na stylu Czerwien//Czarny )Monitor w tej kwesti nie jest wazny ,zostawiam to na pozniej. nie mam co do gier glownie sie rozchodzi ze dostalem wspomniana obudowe i zasilacz wiec chcialbym to dopiescic. Mozecie mnie zrugac ale przez to ze ma obudowa ma szybe juz chcialem pod styl:) ( W Moim starym obsidian graphite szyby nie ma, wiec kolory mi nie przeszkadzaly byle kable byly uporzadkowane.)

 

 

Nie ma co obudowę czy zasilacz masz konkretny i wszystko tutaj można dać w tym przedziale cenowym, tylko pytanie o szkiełko? i do jakich gier? Bo nie ma sensu wydawać tyle hajsu do monitora fhd. Co do różnić gpu to są testy wystarczy spojrzeć. To samo z cpu jak same gry to intel, jak stream+ coś jeszcze to amd.

 

Czesc odpowiediz dalem wyzej, tak zgadzam sie ze nie ma sensu wydac na RTX 2080 Ti, choc dobra plyte glowna i procek. A zwracam sie pomoc tez pod styl, bo co teraz patrze to wszystko jest pod jakies tam RGB co nie bardzo mi pasuje,. Chcialem czerwone , biale ramy etc, kable itd. Ze kazda sugestie i pomoc jestem wdzieczny.

 

Myśłalem nad tym, problem w tym ze płyta główna do AMD jest drozsza od tej z intela.(moze slabo cos szukalem ale podkreslam ze zalezy mi na stylu Czerwien//Czarny )Monitor w tej kwesti nie jest wazny ,zostawiam to na pozniej. nie mam co do gier glownie sie rozchodzi ze dostalem wspomniana obudowe i zasilacz wiec chcialbym to dopiescic. Mozecie mnie zrugac ale przez to ze ma obudowa ma szybe juz chcialem pod styl:) ( W Moim starym obsidian graphite szyby nie ma, wiec kolory mi nie przeszkadzaly byle kable byly uporzadkowane.)

 

 

 

 

Czesc odpowiediz dalem wyzej, tak zgadzam sie ze nie ma sensu wydac na RTX 2080 Ti, choc dobra plyte glowna i procek. A zwracam sie pomoc tez pod styl, bo co teraz patrze to wszystko jest pod jakies tam RGB co nie bardzo mi pasuje,. Chcialem czerwone , biale ramy etc, kable itd. Ze kazda sugestie i pomoc jestem wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mobas pod ryzena w kolorystycze czerwo-czerń jest tańszy niż pod i9 (tu minimum to aorus pro, który w kolorystyce nie jest a im drożej tym więcej ledów)

Napisz przede wszystkim pod jaki to ma być monitor bo od tego zależy dobór grafiki iprocka a co za tym idzie mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam stary ( Jakis tam Iyamy 27 , nie znam szcegolow technicznych) Dopiero na nowy rok zaplanuje kupic lepszy ( Jak namniej szkodliwu dla oczu)A chcialbym Intela (znalazlem piekna plyte glowna -

 

ROG Maximus X Formula Intel Z370) jesli jestes w stanie znalesc jakas podobna do ryzena to czemu nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitorze FullHd raczej i tak nie zostaniesz przy takim budżecie. Jako minimum zakładam 1440p. Tutaj Ryzen 7 3700X w cenie niższej od i9 9900K spokojnie daje radę i nie ma sporej straty. Całkowita wydajność będzie bardziej zależeć od wydajności GPU.

 

Na dobrą sprawę to w 10000 zł złożysz zestaw z monitorem jak nie masz parcia w 2080 Ti.

 

https://proline.pl/koszyk/e1833194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...