Skocz do zawartości
Tabalan

RTX2060 Super - problem z wentylatorami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z RTX 2060 Super Palit GamingPro. Przy uruchamianiu komputera wentylatory zaczynają pracować bardzo głośno, lecz po chwili zwalniają, lecz po naklejkach widać, że jeden się kręci szybciej od drugiego. Jak system się załaduje to wszystko działa prawidłowo. Karta kupiona jakieś 2 tygodnie temu, tak się działo od nowości, bez sterowników oraz z najnowszymi.

 

CPU: Ryzen 5 3600

Mobo: Asrock B450 ITX Gaming

RAM: IRDM Pro 3000 MHz

ROM: PNY CS3030

PSU: Corsair SF600 Platinum

 

Jakieś sugestie czemu się tak dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam rtx 2060super od palita i u mnie też komputer po uruchomieniu działa bardzo głośno, ale trwa to około 5s. Z tego co słyszałem to po prostu karta chodzi na max obrotach dopóki nie uruchomi się system i nie załaduje sterów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 Ventus od MSI ma tak samo, taka przypadłość karty, aż sterowników nie załaduje.

 

Chociaz u siebie na 2070 mam tak ze jest glosne przejscie z trybu pasywnego na aktywny, na jakims forum wyczytalem że za problem z tymi wentylatorami odpowiada zasilacz

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przypadłość karty tylko biosu/płyty albo ogólnie nowszych platform mam ventus rtx 2060 i na platformie AM3 z FX'em nie miałem takiego startu a na b450 tomahawk mam to samo wentylatory przy włączaniu pc startują na 100% jak odrzutowiec i po krótkiej chwili zwalniają :kwasny:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 Tomahawk i 1060 Armor startuje cichutko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus x570 i 2080Ti też od asusa startują na pełnym gazie i po jakiś 3 sekundach zatrzymują się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, na płycie GA970 UD3 miałem 5 kart: GTX 570, HD7950, R9 290, GTX 1060 6g, i przez 2 miesiące RTX 2060 żadna tak nie startowała na tomahawku 2060 suszara przez pierwsze 3 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...