Skocz do zawartości
Tomek19900

Komputer do gier w kwocie do max 3500 zł ( proszę o porady )

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Moja siostra chcę kupić dla Syna komputer który ma służyć do gier . Fajnie by było jakby na tym komputerze chodziły najnowsze gry . Nie muszą być ultra detale bo zdaje sobie sprawę , że sprzęt nie będzie z górnej półki ale czy pomoglibyście złożyć zestaw do gier do 3500zł max ? Nie jestem leniwy ale nie znam się na tyle dobrze aby jej coś doradzić a nie chce aby później młody miał pretensje , że coś słabo śmiga dlatego wole sam nie składać zestawu. Polecicie coś ? :) fajnie by było jakby był link do zestawu na np. morele net czy innym dobrym sklepie. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma być razem z monitorem czy samo pudło?

Jeżeli jest monitor, to czy można wiedzieć jaki?

 

64 zł poza budżet problemu oby nie stwarzały

 

https://proline.pl/koszyk/fd80d0f4

 

- Ryzen 5 2600 czyli 6/12

- RX 5700 Gaming o wydajności minimalnie niższej niż RTX 2060 Super czy RTX 2070

- obudowa pełen ATX z oknem i 4 wentylatorami

- 16 GB DDR4 3000 MHz

- SSD 480 GB

- złożenie w proline za 1 zł kod PROSET

 

Maksymalna wydajność w tej cenie i pod tym względem to pozostaje w zasadzie tylko pozazdrościć, że za takie pieniądze można mieć obecnie taką wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500 zł kosztować ma sam komputer czyli sama buda. Monitor będzie kupiony oddzielnie ale to już nie potrzebuje porady. Chodzi o sam zestaw za 3500 zł tak aby był wydajny . Wiadomo , że nie będziemy oczekiwać od sprzętu za 3500 zł bóg wie czego ale aby nowsze tytuły chodziły chociaż na średnich detalach bez zacinania . 

 

Co do Twojej propozycji nie lepiej celować w tak bardzo znane marki jak choćby procesor intel core a grafika nvidia ? Nie znam się więc tylko pytam. Po prostu zawsze tylko brałem pod uwagę intel i nvidia  :)  

Edytowane przez Tomek19900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Intela nie ma się co na siłę pchać bo to gołe 6/6 w cenie 6/12. Spokojnie można brać obecnie AMD.

Jeżeli chodzi o GPU. Taniej masz RTX 2060 i tez będzie ok ale RX 5700 to wydajność bliżej RTX 2070.

 

Co prawda będzie głośniej i cieplej na RX 5700 ale i też wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma problemow z AMD w grach ? kiedyś czytałem były problemy bo amd coś tam coś tam. Nie umiem tego dokładnie napisać bo pojęcia nie mam. Chodzi o to , że podjąłem się pomocy w złożeniu zestawu wiedząc , że tutaj na forum są doświadczeni użytkownicy i nie chce by poźniej były do mnie jakieś pretensje czy coś. Czyli ten zestaw powyżej z czystym sumieniem polecasz i młody odpali na nim nowsze tytuły gier jak np. najnowszy assasin ? Zawsze zamawiałem na morele.net ale ten sklep też chyba jest spoko co podałeś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Wspominasz bardzo stare czasy z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady. Podsumowując. Czyli mogę śmiało ten zestaw który podałeś zamawiać ? Młody będzie zadowolony. Na takim zestawie te najnowsze gry płynnie będą chodzić ? Nie mówię o ultra detalach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady. Podsumowując. Czyli mogę śmiało ten zestaw który podałeś zamawiać ? Młody będzie zadowolony. Na takim zestawie te najnowsze gry płynnie będą chodzić ? Nie mówię o ultra detalach :)

[/quot

 

Pogra płynnie nawet na Ultra we wszystkie gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) dziękuje Wszystkim za rady. Dziś będę zamawiać ten zestaw. Niestety te dwie obudowy nie są dostępne w sklepie z mozliwością wysyłki. Podacie jakąś inną wartą uwagi tak aby zmieścić się w budżecie ? 

Edytowane przez Tomek19900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie podanym wyzej masz dość "ciepłe" komponenty. Jeśli jeszcze do tego weźmiesz zabudowaną obudowę + komp będzie używany w ciepłym pomieszczeniu (np. na poddaszu lub nasłonecznionym miejscu) to skumulowanie tych 3 czynników spowoduje, że zamiast PC będzie to piekarnik :P

 

Czasem lepiej mieć coś mniej wydajnego kosztem dobrej kultury pracy i lepszego wykonania, ale to tylko moje luźne spostrzeżenie (ja składając zestaw za ponad 5k mam słabszą grafikę [MSI 1660 Ti Gaming X] niż Ty w tym zestawie za 3,8k powyżej :D)

 

Maksymalna wydajność w tej cenie i pod tym względem to pozostaje w zasadzie tylko pozazdrościć, że za takie pieniądze można mieć obecnie taką wydajność.

Niestety nie dostajemy tutaj nic poza wydajnością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zestaw zamówiony. Zaufałem kolegom powyżej i siostra zamówiła dla Syna ten zestaw który podaliście z tym , że z inną lepszą obudową. Kurde teraz jak to czytam to zmartwiłem się bo ja jestem odpowiedzialny za pomoc w wyborze zestawu. Młody będzie grał a wszystko będzie mało wydajne podczas przegrzewania i lipa... Mam nadzieje , że jednak sprzęt podoła i będzie ok .... Komputer nie będzie katowany całe dnie. Siostra młodemu nie pozwala siedzieć więcej niż 2 godziny dziennie bo nauka , trenowanie piłki nożnej tak więc nie będzie grać codziennie po kilka godzin. Mam nadzieje , że ten sprzęt będzie ciekawy i wszystko będzie z nim dobrze a nie , że siostra będzie dzwonić i mieć pretensje , że gówno poleciłem :) Panikuje bo nie znam się. 

 

Dziękuje bardzo Wszystkim za rady :) 

Edytowane przez Tomek19900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od capsa? Jest ok choć można by cos zmienić, ale lekka modyfikacja to pewnie wyszło by ponad budżet, a na jaką obudowę się zdecydowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zestaw od capsa zamówiłem z tą specyfikacją powyżej tylko obudowę zmieniłem na taką którą polecili kilka postów niżej. Na komputerach się nie znam ale np. na motoryzacji już tak i z własnego doświadczenia wiem , że każdy będzie polecał co innego aż zrobi się mętlik. Zawsze można coś zmieniać , modyfikować i tak w nieskończoność hehe . A budżet był max 3500 zł bo siostra jeszcze monitor chcę kupić tak więc prosiła aby nie przekroczyło budżetu. Młody nie ogarnia jeszcze bo ma 12 lat , także jak zainstaluje gierkę to odpali mu się na danych detalach i będzie ok . Bo wątpię aby sam sobie wchodził w opcje i zmieniał wszystko na ultra podczas gdy nie ma o tym pojęcia.

 

Mam nadzieje , że zestaw będzie ok i , że siostra będzie zadowolona bo w sumie prosiła mnie czy dam radę jej pomóc , doradzić i wziąłem to na siebie a nie lubię polecać komuś czegoś co nie spełni oczekiwań .

 

A tak na marginesie. Jak ten zestaw został zamówiony z złożeniem to mam nadzieje , że o np. paście na procesor nie zapomną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zestaw od capsa zamówiłem z tą specyfikacją powyżej tylko obudowę zmieniłem na taką którą polecili kilka postów niżej. Na komputerach się nie znam ale np. na motoryzacji już tak i z własnego doświadczenia wiem , że każdy będzie polecał co innego aż zrobi się mętlik. Zawsze można coś zmieniać , modyfikować i tak w nieskończoność hehe . A budżet był max 3500 zł bo siostra jeszcze monitor chcę kupić tak więc prosiła aby nie przekroczyło budżetu. Młody nie ogarnia jeszcze bo ma 12 lat , także jak zainstaluje gierkę to odpali mu się na danych detalach i będzie ok . Bo wątpię aby sam sobie wchodził w opcje i zmieniał wszystko na ultra podczas gdy nie ma o tym pojęcia.

 

Mam nadzieje , że zestaw będzie ok i , że siostra będzie zadowolona bo w sumie prosiła mnie czy dam radę jej pomóc , doradzić i wziąłem to na siebie a nie lubię polecać komuś czegoś co nie spełni oczekiwań .

 

A tak na marginesie. Jak ten zestaw został zamówiony z złożeniem to mam nadzieje , że o np. paście na procesor nie zapomną :)

 

Ile osób tyle zestawów - to prawda, każdy by coś zmienił. Tak jak w każdej dziedzinie życia są pewne czynniki (w przypadków kompów ja (tylko własne doświadczenie) bym podzielił to na: wydajność, temperatury i cisza, ew. możliwość przyszłej rozbudowy) oraz ograniczenia (cena) i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie na czym bardziej nam zależy. Zestaw, który kupiłeś rozciąga maksymalnie nasz trójkąt w kierunku wydajności/mocy, natomiast nie patrzy zbytnio na temperatury i ciszę. Są osoby, które właśnie tego oczekują i wtedy jest to zestaw idealny. Ja np. składając dla siebie kompa oczekuję, aby ten trójkąt był w miarę możliwości równoboczny, czyli "wszystko po trochu", ponieważ chcę mieć w miarę niskie temperatury (poddasze, wysokie temp. w lecie), w miarę cichy i w miarę wydajny. Dlatego więcej wydam na obudowę i podzespoły producentów, które charakteryzują się wyższą kulturą pracy, a przez to będę miał mniejszą moc zestawu. Dodatkowo więcej wydam na porządniejszy zasilacz z większym zapasem mocy, bo wiem, że za 2-3 lata będę mocno modernizował zestaw. I dlatego w zestawie za ponad 5k finalnie będę miał słabszą grafikę niż w Twoim zestawie :D Wszystko zależy od tego, co kto oczekuje.

Inna sprawa to kompatybilność podzespołów - tutaj nie będzie żadnych problemów z updatem biosu, ponieważ w zestawie jest Ryzen 2-giej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...